Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

V.O.B.A.
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 20:02:46    Predmet: V.O.B.A. Odpovedať s citátom

Na vedlejším fóru se relativně často probírají repra této firmy.Pějí na ně velkou chválu (na její "levnou" kabeláž také).
Ovšem jediný,kdo se o nich vyjádřil tak nějak při zemi byl PMA.Navíc PD má na dotyčného malinko Surprised jiný pohled,než chlapíci z Martinfóra.

Vzhledem k tomuto rozporu bych velmi rád zde slyšel ty,kteří je (VOBA bedny) mají či je "degustovali" a s jakým výsledkem.
Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mengel252
Nádejný hifista


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 20:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Cirkus z jednej sms-ky odznel, začne sa nový cirkus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 21:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja je slysel u Ekiho, hrajou skvele. Za tu cenu se jim neda nic vytknout. Pocitam, ze nejlepsi je si je jit poslechnout, coz muze byt problem, asi moc k poslechu ve studiich nejsou.

Edit: Slysel jsem Voba Commona.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 22:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si pleteš NOTE a VOBA.
VOBA jsou cenou ale úúúúúplně jinde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 22:17:36    Predmet: Re: V.O.B.A. Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:
Na vedlejším fóru se relativně často probírají repra této firmy.Pějí na ně velkou chválu (na její "levnou" kabeláž také).
Ovšem jediný,kdo se o nich vyjádřil tak nějak při zemi byl PMA.Navíc PD má na dotyčného malinko Surprised jiný pohled,než chlapíci z Martinfóra.

Vzhledem k tomuto rozporu bych velmi rád zde slyšel ty,kteří je (VOBA bedny) mají či je "degustovali" a s jakým výsledkem.
Díky


Degustace Voba u dadafta.
Předem sem zaujatě hledal ten středobas lakovaného papíru s šnečkovou spirálou. Neměl sem z toho dobrý pocit. Předpokládal sem průšvih.
Především měl ve své čtvercové poslechovce dadaft pár jiných beden. Sám sem instaloval Revolver RW 45 a poslechl si PBS, Radiotechniky a Xaviany 230. Dunění, dozvuky, dunění, zabarvené středy. Fakt sem nevěděl, co by tam hrálo. Xavinky se mi na první poslech moc líbily. Ale po čase by mě taky dožraly.
Dadaft pořád vzpomínal na spokojenost s uzavřenými třípásmy Tesla.
Nebral sem ho vážně. Odborníci zde, píší, že dobře udělaný basreflex nevadí.
No a tento způsob reprodukce si u Voby objednal. Hudba se u něj netříští. Pásmo nižších středů a vyšších basů je na Vobách prokreslené a nezahlcuje se. Pokoj nereaguje ani na syntetické subbasové linky tanečního Trance.
Muzika přijde do uší v jedné chvíli a najednou. Nedrobí se jako noty na buben, jak tomu bylo u jiných beden. Je to moc příjemná vlastnost.
Vzpomínám na předvedení magnetostatických Magnepanů v Praze ve studiu. Jak na děleném Mekintoši, tak na tehdy mém BVA300S mě zaskočila zajímavé časové sjednocení celého slyšeného pásma. Muzika přišla najednou celá. Můj vzor to nazývá fázová linearita. dadaftův CD player Philips tím vyniká. Ve sluchátkách, co sem si na týden jeho player půjčil, mě tato vlastnost udeřila do uší. Moje Beyerdynamic 880 vychutnaly vrstevnatost a detailnost basů. které byly množstvím menší, než u Vincenta S-1,1, ale nahrazovaly to prokreslením a rytmem.
Jednoduchost magnetického systému přenosky analogu mi přijde také takhle správný. Celé poslouchané pásmo, jede v kuse a najednou.
A Voby svým charakterem napomáhají tomu pro mě důležitému charakteru rytmu. Hudba u dadafta přijde do uší najednou v správném čase a bez dohoukávání. Dobře koupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Efičáku, nedušoval ses tu nedávno, jak hlasitě odcházíš na fsport, že zdejší fórum je pomalu pod tvou úroveň? Hleďme, týden pryč ...
Aspoň vynech to stupidní žvatlání a piš normálně česky, když už.



VOBA. No. Mě se vždycky na fsportu strašně líbí hlášky typu jak jsou všichni ještě 2 hodiny po odeznění posledních tónů v tranzu, jak ta bassreflexová bedna se staví na centimetry, uzavřená na milimetry, jak u těch bassreflexových změny tlaku uvnitř ozvučnice a jejich vliv na měniče nejsou velké ... bedna tolik nezkresluje ... slovy Čtvrtníčka ... "to by Milane, jeden blil" Laughing
Citováno z divadelní hry "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?"

Mě to přijde jako strašná prdel. Bedna za 20, ale na fsportu už je 13 stran v tématu o tom, jak ty dražší bedny jsou prostě nahovno, je tu VOBA!
Po každém tom oslavném příspěvku přemýšlím, jak velkou musel dostat pisatel asi slevu z ceny (z těch přiblblých 20tis?), aby byl schopen kidat takovýdle žvásty. Neuvěřitelné čeho jsou lidi schopni.

... ti, co měli příležitost slyšet, vědí, a ti, co neslyšeli, se to z tohohle stejně nedozvědí.
No

osobně bych místnost nezasíral skříněmi a knihovnami a policemi a nábytkem po babičce. prostor je vzácný a dunící basy (pokud duní) stejně takhle nevyřešíš. osobně mám 4,48x3,81x2,50 a je to na samotné hranici únosnosti (nebo spíš: menší nebo větší, vždycky by to bylo lepší).
Ano ... na fsportu neustále vtloukaná blbost, do malé místnosti jedině malou bednu! 4,48*3,81=17m2 ... já v 15m2 provozuju 3x tak objemnější bedny ... měl bych upalovat poslechnout dvoupásma na kuří nožce, takhle to mám přeci ŠPATNĚ!

hrají úžasně. jednak už jsou docela rozehrané (kolik jste jim dali hodin?), basák se stabilizoval a ty subbasové úlety jsou minulostí
tóny, které bassreflexové bedny neřeší (teda nehrají ... hrajou commonas s naprostým přehledem. uchycení repráku je špičkové ...

Řekněte ... WOW!

Berte tyto citáty jen jako podnět k zamyšlení nad některými ... věcmi Wink



Osobně proti firmě VOBA ... nemám nic. Ale způsob prezentace a neustálé "masáže" od dvou, tří identit na fsportu, jak ve vláknech o bednách, tak ve vláknech o kabelech, mi teda už mírně řečeno zavání. Vám ne? Sám jsem měl doma půjčené dvoje signálové kabely oné firmy. Jak to říct? Kabely. Sotva postřehnutelné rozdíly na sestavě Krell KAV-300cd + Audionet SAM + Budcca A360. Ale na fsportu X-stran o tom, jak je to s těmi kabely úplně v jiných dimenzích.
Je to tak, není nad vlastní zkušenost.



efičák napísal:

Pásmo nižších středů a vyšších basů je na Vobách prokreslené a nezahlcuje se. Pokoj nereaguje ani na syntetické subbasové linky tanečního Trance.
Muzika přijde do uší v jedné chvíli a najednou.

A Voby svým charakterem napomáhají tomu pro mě důležitému charakteru rytmu. Hudba u dadafta přijde do uší najednou v správném čase a bez dohoukávání.

To se nedá žrát toto Rotfl Rotfl Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava

Je od tebe pěkné,co jsi napsal,ale obrázek o skutečném zvuku beden zn.VOBA bych si chtěl udělat právě od těch,kteří je slyšeli.Samo,od těch,co jsem četl na f-sportu to neberu až tak vážně a proto se ptám tady.Kdybych měl čas si je zajet někam poslechnout,klidně,ale nemá čas a v Praze nevím kdo je má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:14:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
Ty bedny maji cely nazev Note Commona, takze uplne spravnej nazev je asi VOBA Note Commona.

Hlava
citácia:
musel dostat pisatel asi slevu

Co se me tyce, tak ty bedny nevlastnim, ani se vlastnit nechystam. Ad. Cable4you, u me hral nejlevnejsi singalovej C4you lip nez to, co mam, i kdyz je asi o fous drazsi, ale plus minus stejna cenova.

Vyssi modely repro Voba ani kabelu C4you jsem neslysel.


Naposledy upravil gabik dňa Ne december 09, 2007 23:19:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3
Do Mostu to z Prahy neni az tak daleko, nebude-li zbyti.


Naposledy upravil gabik dňa Ne december 09, 2007 23:18:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2007 23:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3
No ptal jsi se i na kabeláž ne?

Chlap je z Prahy, do Mostu co by Železný na třikrát dohodil ... tak si bedny zajeď poslechnout, ne? Jsou tací, co Nelitují, že v jednom dnu najedou skoro 800 km, tak z Prahy to snad takovej problém není. Když si chceš udělat obrázek o skutečném zvuku beden zn.VOBA ...

PS: Kabely tehdá porovnávány s přiblblým RG62 za 100 ... 200(?) korun.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 01:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten reprák TVM, odsuzuje i konstruktér Budca A 360. A já mu věřím.

Ale dadaft je spokojený.
A mě osobně zvuk Voba mile překvapil.

Když se zdenek3 ptá, co slyšeli lidi na živo, napíšu to svým způsobem.
Poprosím tě o rady k mému slohu do soukromé pošty.

Máš prachy a postavil sis dobrý aparát.
Máš z něj radost ? To ti upřímě přeju, tak jako všem s tímto koníčkem.
Dadaft nemá prachy a postavil si dobrý aparát.
Dobrý aparát je ten, který dělá majiteli radost.

Kabely C4Y sem taky vrátil. Jsem rád, že mi Eki umožnil zapůjčení.To je přece nejlepší servis. Zapůjčení zdarma, bez zálohy.
Udělal sem si vlastní názor. A to je jistě dobře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 10:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava

Ne,na kabeláž jsem se neptal.Tu jsem zmínil jen,že je chválena stejně jako bedny.
Není problém jet si poslechnout cokoliv kamkoliv.Problémem je nynější vytížitelnost a hlavně návaznost jednotlivých mých akcí.

Ale ptát se mohu,ne?Jde mi o názory jiných lidí než z M.fóra.
Myslím si,že však zde od nikoho z jádra Slovanetu žádnou "recenzi" nedostanu.
Jak jsem si myslel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 11:00:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Voba Sforzato jsem měl možnost slyšet mockrát u PMA. Hezky zpracovaná bedna na pohled s velmi velmi "barovým" zvukem. Na klasiku to bylo použitelné pouze pokud k bednám Pavel přidělal samostatný střeďák v samostatné skříňce a postavil jej na bedny Rolling Eyes Wink
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 11:11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

cough

......přidělal samostatný střeďák v samostatné skříňce a postavil jej na bedny..

Shocked Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 17:11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Budky Voba znám taky jak od PMA tak od Majitele firmy dojem podobný.
Na female Jazz a podobné věci asi v poho. Coughovo "Barový" zvuk to vystihuje dost přesně. Někdy kdysi měl PMA na svých stránkách i z měřené odezvy reprosoustav které docela jasně vysvětlují původ tohoto charakteru zvuku. Budka má tokový ten klasický vzhled ala 70 léta. Může se to líbit.
Mike má velmi user friendly prodejní přístup , nicméně nakonec si za něj zaplatíš pokud se ti bedny budou líbit.
Z těch tesel vymlátil co se dalo a tam to končí. Je mi líto ale osobně si myslím, že poměr price/performance hraje docela proti obzvláště pokud jsi posluchač co hledá spíš přesnost než celkový dojem.
Pokud jsi imresionista mohou se ti líbit (ale taky nemusí) a potom je otázka ceny měřitelná mírou tvojí imprese.
Technicky to rozebírat nebudu , nemá to cenu protože pokud jsi technik nejsou to bedny pro tebe a pokud tě technické detaily nezajímají stejně to nemá cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po december 10, 2007 21:33:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:


Osobně proti firmě VOBA ... nemám nic. Ale způsob prezentace a neustálé "masáže" od dvou, tří identit na fsportu, jak ve vláknech o bednách, tak ve vláknech o kabelech, mi teda už mírně řečeno zavání.


To nie je o 2-3 identitách. Ja som ich počul v NR u chalana, čo má profi akustické úpravy, nedávno si ich bol vypočuť kamoš (normálne ortopéd, ale aj muzikant) a je ich ešte viac čo majú podobnú skúsenosť ako tých pár identít. Osobne sa prikláňam k názoru, že tak kultivovane zrejme nehrá žiadna bedňa za 20. A ja hodnotím až po posluchu bez ohľadu na to, kto si čo myslí o mojich hudobných preferenciách.
Tu platí to čo vždy. Každý nech hodnotí po posluchu. Nejaké tliachanie na teoretickej úrovni nemá váhu ani rešpekt.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 07:37:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, zda se nedá hodnotit bez poslechu. Je zajímavé, že někteří konstruktéři reprosoustav už s TVM nechtějí nic mít. Je to asi tak, jak píše pistole, je to maximum, co z Tesly leze. Stačí to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 09:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Nevím, zda se nedá hodnotit bez poslechu. Je zajímavé, že někteří konstruktéři reprosoustav už s TVM nechtějí nic mít. Je to asi tak, jak píše pistole, je to maximum, co z Tesly leze. Stačí to?


presne takýto názor bol zmenený po posluchu

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 13:44:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:
Kuba4 napísal:
Nevím, zda se nedá hodnotit bez poslechu. Je zajímavé, že někteří konstruktéři reprosoustav už s TVM nechtějí nic mít. Je to asi tak, jak píše pistole, je to maximum, co z Tesly leze. Stačí to?


presne takýto názor bol zmenený po posluchu


Aký názor bol zmenený? Keď maximum tak maximum. Alebo si niekde TVM počul hrať
ešte lepšie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 15:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

"Ano, někdo musel vyzkoušet, že vydechováním cigaretového kouře do umyvadla s vodou nevznikne zlato. Někdo to musel vyzkoušet a říci, pánové, tudy cesta nevede... A právě Jára Cimrman byl mistrem ve vyšlapávání slepých uliček..." Wink Laughing
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 16:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cough

Mohu Tě poprosit o krátký popis použitého termínu "barový zvuk"? Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 16:33:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Připojil bych se ke Křečkovi. Pokud nám Acon zároveň vysvětlí své užití termínu "kultivovaný zvuk", možná zjistíme, že se diskutující vlastně shodují. Cool Wink
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 18:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan napísal:
Acon napísal:
Kuba4 napísal:
Nevím, zda se nedá hodnotit bez poslechu. Je zajímavé, že někteří konstruktéři reprosoustav už s TVM nechtějí nic mít. Je to asi tak, jak píše pistole, je to maximum, co z Tesly leze. Stačí to?


presne takýto názor bol zmenený po posluchu


Aký názor bol zmenený? Keď maximum tak maximum. Alebo si niekde TVM počul hrať
ešte lepšie?


Mnoho ľudí pod maximom v tomto prípade rozumie, že to nemôže dobre hrať. Napr. Martin odvedľa. A mnoho ľudí po posluchu uznalo, že v tých bedniach TVM naozaj hrajú. Za tento názor som bol vedľa X krát premazaný. Tiež sa tam rozpútala debata, skôr boj. Tí čo nepočuli tvrdili, že vypočuť si ich nemá význam a našli sa takí, ktorí potlačili hrdosť a predsa si ich vypočuli. A o ich zmene názoru som hovoril.
Ja osobne nemám najmenší dôvod neobjektívne obhajovať práve tieto bedne. Nikdy som ich nemal, ani nebudem, nepoznám zatial žiadneho majiteľa týchto bední a nepoznám ani ich konštruktéra. Len hovorím, čo som počul. Moje hodnotenie sa vzťahuje na bedne za 20t a lepšie som v tejto cene nepočul.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 19:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 19:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

zdenek3 napísal:

Ale ptát se mohu,ne?Jde mi o názory jiných lidí než z M.fóra.
Myslím si,že však zde od nikoho z jádra Slovanetu žádnou "recenzi" nedostanu.
Jak jsem si myslel.


To je napr. problém tohoto fóra, ktorý sa preberal v niektorej tunajšej téme.
Nebudem hovoriť za iných, ale napr ja. Som tu všeobecne považovaný za takého vola, čo nemá štipku rozumu a to len preto, že si hifi nepostavil výhodne za pár českých kaček ale vrazil do toho 600 slovenských tisícok. Že by som snáď mohol mať dosť dobrý sluch na to, aby som dokázal odhadnúť čo hrá dobre, je považované skôr za utópiu. Čo mi je v podstate jedno, minul som v živote na svoje radosti viac peňazí a na ľudskú závisť som imúnny, ale to je práve ten moment, ktorý tak ako iných aj mňa vedie k návštevám susedov napriek tomu, že admina by som vymenil v sekunde. Je tam kopec ľudí, ktorých poznám už aj osobne a nemajú problém s tým, že mám drahšiu zostavu ako väčšina z nich. Jednoducho preto, že to nie je podstatné.

Samozrejme, netýka sa to všetkých

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
587sk
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 20:02:39    Predmet: Odpovedať s citátom

citát:
"Je to asi tak, jak píše pistole, je to maximum, co z Tesly leze. Stačí to?"

Myslím že je to pochvala a zároveň konštatovanie, že je to len dobrý lowend,
skvelý tip pre začiatočníka (vrátane mňa), dobrý na začiatok,
ale nič pre fajnšmekera.

Ešte si myslím že tajomstvo úspechu je hlavne v tej uzavretej konštrukcii
ktorá je pravdepodobne odolnejšia na "holú" akustiku dnešných obývačiek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 20:11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

587sk napísal:
citát:

Myslím že je to pochvala a zároveň konštatovanie, že je to len dobrý lowend,


No, od Highendu to má ďaleko, ale v poslednej dobe rozšírenému pojmu lowend nerozumiem.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pytel
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2007
Príspevky: 51
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 21:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeněk 3

Můžeš si je poslechnout u mě doma ( v Praze ), aby jsi si udělal obrázek jak hrají.

mirek@pratel.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 21:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon napísal:

To je napr. problém tohoto fóra, ktorý sa preberal v niektorej tunajšej téme.
Nebudem hovoriť za iných, ale napr ja. Som tu všeobecne považovaný za takého vola, čo nemá štipku rozumu a to len preto, že si hifi nepostavil výhodne za pár českých kaček ale vrazil do toho 600 slovenských tisícok. Že by som snáď mohol mať dosť dobrý sluch na to, aby som dokázal odhadnúť čo hrá dobre, je považované skôr za utópiu. Čo mi je v podstate jedno, minul som v živote na svoje radosti viac peňazí a na ľudskú závisť som imúnny, ale to je práve ten moment, ktorý tak ako iných aj mňa vedie k návštevám susedov napriek tomu, že admina by som vymenil v sekunde. Je tam kopec ľudí, ktorých poznám už aj osobne a nemajú problém s tým, že mám drahšiu zostavu ako väčšina z nich. Jednoducho preto, že to nie je podstatné. Samozrejme, netýka sa to všetkých


Nezlob se na mne Acone, ale to je skoro paranoia. Rád využiju možnost pozvání k Tobě na grilovačku, rád si poslechnu Acony, rád něco vypiju, pokecáme. Neosobní prostředí Netu může vézt k takovým myšlenkám, ale podle mne je to blbost. Jací jsme poznáme spíše osobním setkáním, než podle pár slov přečtených na monitoru. Co se týká těch beden, tak zde je situace už asi jasná, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut december 11, 2007 21:36:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 24, 2022 00:03:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist