Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DIY riešenie akustiky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2014 20:38:53    Predmet: Re: DIY riešenie akustiky Odpovedať s citátom

MartinRA napísal:
Ahojte, ako ste si vyriesili po domacky akustiku?
....
Napiste svoje poznatky a riesenia, myslim ze budeme viacerí povdacní Smile
popr. prilozte fotografiu


Zdravím,
už viac ako 4 mesiace som veľmi aktívny čitateľ tohoto (ako aj dvoch tematicky spriaznených fór) a snažím sa vylepšiť kvalitu posluchu hlavne hudby (ale trochu aj filmov). Vymenil som 20r vežu Technics za AVR Onkyo a bedne, ktoré boli súčasťou veže za regálovky od Focalu. Snažil som sa hlavne o optimalizáciu pomeru nákladov k zlepšeniu. Nevedel som nič o módoch miestnosti ani o vplyve prvých odrazov. Na základe hlavne tu získlaných informácií som sa naučil amatérsky si odmerať frekvenčnú charakteristiku či vplyv miestnosti. Nemám síce kalibrovaný mikrofón, ale na porovnanie vplyvu pred a po zmene to v podstate stačí. Po vyskúšaní rôznych programov som skončil u REW, ktorý mi vyhovuje najviac. Mikrofón používam ten, ktorý bol dodaný k AVR a keď porovnám simuláciu na základe rozmerov s nameranými hodnotami, tak to celkom dáva zmysel. Miestnosť je relatívne dosť zaplnená nábytkom, 2 rohy sú obsadené policami s knihami a do druhých dvoch mám objednaný GIK Monster. Odrazy sa snažím riešiť pomocou rozptylu cez Vicoustic DC2. Kedže bedne mám tak, ako to tu nikto nedoporučuje, ale iné riešenie som nenašiel, tak som sa snažil ich aspoň oddeliť od nábytku pomocou tlmiacich podložiek Combo feet od Vicoustic, hrotmi Soundcare a žulovými podložkami a závažiami. Pre doplnenie basov som ešte dokúpil starší SW Velodyne. Ako nedostižný cieľ mám zážitok z posluchu klavírnej nahrávky v posluchovke zs-acoustics, ale teraz keď počúvam u seba, tak sa to k tomu už čiastočne približuje a s posluchom som celkom spokojný. Dúfam, že GIK Monster to ešte trochu vylepší.



Vpredu2.jpg
 Description:
Foto z mobilu
 Filesize:  28.23 KB
 Viewed:  508 Time(s)

Vpredu2.jpg



Simuacial_a_Meranie3.jpg
 Description:
Prvý graf meranie(20-200Hz), druhý simulácia
 Filesize:  44.31 KB
 Viewed:  459 Time(s)

Simuacial_a_Meranie3.jpg



Izba.jpg
 Description:
Rozloženie v izbe (ešte tu nie je SW)
 Filesize:  29.23 KB
 Viewed:  402 Time(s)

Izba.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št február 09, 2017 07:36:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 03, 2014 20:45:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcelo mi povoliť pridať 4. fotografiu tak ešte dopĺňam meranie 20-22000Hz a dozvuku.


RT2.jpg
 Description:
 Filesize:  76.64 KB
 Viewed:  446 Time(s)

RT2.jpg



Meranie2.jpg
 Description:
 Filesize:  42.03 KB
 Viewed:  415 Time(s)

Meranie2.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Ut august 19, 2014 18:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Velky Bobo napísal: "Dát si difuzor mezi bedny, jak je to na obrázku na webu firmy Zalan Schuster, je naprostá kravina."


Dať difúzor medzi reproduktory nie je kravina. Zvuk vydaný z reproduktorov v stereo systéme sa odrazí najprv od zadnej steny za posluchovým bodom a následne sa odrazí od prednej steny. Ak dáte difúzor medzi reproduktory, zvukové javisko sa zväčší a bude hlbšie. Budete mať taký pocit z akustického hladiska, ako keby miestnosť v ktorej počúvate hudbu, bola väčšia ako v skutočnosti.
Difúzor odporúčam použiť aj vzadu za posluchovým bodom. Tieto zadné a predné plochy sú velmi citlivé na difúziu. Preto ak je to možné použite na týchto plochách kvalitné difúzory, ako napríklad
1D N13 Difúzor http://www.zs-acoustics.com/1dn13difuzor.html
alebo drevený 2D QRD N17 difúzor http://www.zs-acoustics.com/2dn17difuzor.html

Difúzor z polystyrénu nie je dobrou voľbou, lebo kolorizuje zvuk v dôsledku mäkkého materiálu. Vysoké frekvencie skôr absorbuje než rozptyluje. Pre DIY (domáce majstrovanie) je najvhodnejší materiál drevo. Odporúčam každému fanúšikovi hudby na tieto plochy inštalovať difúzory a mať z počúvania hudby osobnú skúsenosť.
Úprava akustiky miestnosti sa najprv začína absorpciou, hlavne u malých miestností. Inštalovanie difúzorov je posledná fáza, dolaďovanie akustiky.

Zalán

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 06:52:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Na stránke GIK Acoustics difuzor 2D QRD N17 už nie je. Nevieš prečo?

A napr. taký Vicoustic DC2 aj absorbuje aj rozptyluje, ale to snáď nemusí byť na závadu. Netreba dávať samostatne kvôli odrazom ešte absorbér Smile



VicoustickDC2graf1.jpg
 Description:
 Filesize:  24.72 KB
 Viewed:  381 Time(s)

VicoustickDC2graf1.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 19:39:24    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Na stránke GIK Acoustics difuzor 2D QRD N17 už nie je. Nevieš prečo?

A napr. taký Vicoustic DC2 aj absorbuje aj rozptyluje, ale to snáď nemusí byť na závadu. Netreba dávať samostatne kvôli odrazom ešte absorbér Smile


Absorbcia je tam veľmi malá, takže podľa mňa absorbér bude potrebný.

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 06:26:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tom panely hej, ale u mňa v izbe, keď pozrieš graf dozvuku, je myslím absorbcie až dosť (okrem basov). A pri basoch pomôže, dúfam, ten Monster Trap.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Pi august 22, 2014 16:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vicoustic DC2 tlmí len málo a použiť ho ako absorbér je nevhodné. Ako difúzer absorbuje veľa - 0,4 pri 1KHz a nad 5KHz bude tlmiť ešte viac. EPS difúzer sa dá zlepšiť ak ho nastriekame lakom (ktorý je vhodný na EPS), ale aj tak kolorizuje zvuk. Má "plechový" efekt. EPS difúzory patria medzi lacné difúzory.

to mrba: Ano GIK Monster pomoze pri basoch.

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So august 30, 2014 08:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže Monster Trap sú doma v zadnom rohu na sebe, smerom k k dlhšiemu rozmeru miestnosti. A tu sú výsledky meraní (s už nakalibrovaným ECM8000).
Celkom to splnilo moje očakávania Smile



s2mt2.jpg
 Description:
 Filesize:  18.63 KB
 Viewed:  377 Time(s)

s2mt2.jpg



bezmt2.jpg
 Description:
 Filesize:  20.41 KB
 Viewed:  327 Time(s)

bezmt2.jpg



PorovnanieMonsterTrap2.jpg
 Description:
 Filesize:  40.89 KB
 Viewed:  361 Time(s)

PorovnanieMonsterTrap2.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So august 30, 2014 08:54:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte dopĺňam dobu dozvuku:


rtbezmt2.jpg
 Description:
 Filesize:  14.1 KB
 Viewed:  364 Time(s)

rtbezmt2.jpg



rts2mt2.jpg
 Description:
 Filesize:  13.97 KB
 Viewed:  370 Time(s)

rts2mt2.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sartel
Hifi obsluha


Založený: 27 júl 2014
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: So august 30, 2014 13:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Celkom to splnilo moje očakávania Smile


A ty byly jaké? SPL grafy mně připadají bez menších nuancí totožné Confused
Neměl by být GIK Monster Trap lazen na "ovlivnění" 80Hz frekvence? Když se podívám na tvé měření, máš špičky 35-40Hz, 60-80Hz, 100Hz. To nejjednodušší (=bez užití hlukoměru), co můžeš udělat, je:
- v REWu zapnout Generator, zvolit Sine Wave a do beden pustit jednu z výše zmíněných frekvencí.
- obejít celý pokoj a najít místo, kde je zvuk nejdominantnější.
- pokud v tomto místě nepřekáží nábytek, dveře..., umístit sem Monster Trap.
- znovu přeměřit.

Vím, je to hodně laické, ale za zkoušku nic nedáš a zároveň zjistíš, na jakou frekvenci/e mají tvé panely největší vliv.
Jedna věc je podle mě holá místnost, která se zaplní panely, aby to bylo i jaksi estetické, alá pan Schuster a jiná věc je tvá zabydlená místnost. Rohy jsou samozřejmě kritické, ale proč to nezkusit jinak Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So august 30, 2014 18:30:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tejto stránke ( http://www.gikacoustics.com/product/gik-acoustics-monster-bass-trap-flexrange-technology/ ) v časti TestResult sú grafy útlmu, ja mám limiter verziu, takže maximum útlmu je 80-110Hz a tam mám jeden hrb. Neočakával som, že to spraví niečo na 35-46Hz, ale tam viem ubrať cez sub. A tie 1-4 dB, ktoré zrazilo z niektorých maxím a miním, je to, čo som očakával, ako aj zníženie dozvuku o 100 ms v pásme 90-130Hz. Žiaľ, miesto vhodné na umiestnenie je len v tých dvoch rohoch, laborovať môžem len s umiestnením na dľžku či šírku alebo 45°. Keď budem mať viac času, tak sa s tým umiestnením pohrám a odmeriam, ale zatiaľ mi to stačí. Aby sa prejavil výraznejší účinok, musel by som mať tých panelov 8 a viac a to už bolo nad moj finančný limit a priestorové možnosti Smile

Úrovne a počet 3 najnižších miním:



Skôr by mi pomohli ešte 2 tieto panely: GIK Acoustics Scopus Tuned Membrane Bass Trap (T40)
s tým dozvukom a hrbom na 35-45Hz.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Ut september 09, 2014 09:59:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MethMan
Nádejný hifista


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: St september 03, 2014 17:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci rejpat, ale Vaše výsledky jsou takové ... jak to říct ...

přetisknu tady něco co už jsem psal na AW
Impulsní charakteristika a k ní přináležející ETC:
Odraz od podlahy je evidentní ale díky vysoké směrovosti reproduktorů není pro mě překvapivě nijak silný (-14dB). Od stropu, stěny za a podél reproduktorů jsou odrazy slabé. Po cca 9ms od přímého zvuku jsou vidět odrazy od zadní zdi/nábytku a kontralaterální odrazy.


Po instalaci esteticky neakceptovatelného absorbéru na podlahu, je situace o dost lepší. Odrazy do cca 10ms jsou utopeny o >25dB pod přímým zvukem:


Frekvenční charkteristika v modálním pásmu:
červená - průměr všech 3 poslechových míst
zelená - ideální poslechové místo
šedá, okr - další poslechová místa (-10dB pro přehlednost)


Jelikož to není rovné jen tak za nic, pro ilustraci dávám přínos 3 SW řízených DSP:
Postup je evidentní z popisu na obrázku. Zeleně jsou přední reprosoustavy samostatně.


Akustické úpravy? Absorbér za hlavními reprosoustavami. Málo nábytku. A hlavně: žádná vystávka dostiženij naródnoj elektroniki mezi reprosoustavama a ani poblíž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 25, 2014 13:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som mal trochu času na premiestňovanie Monster trapov, nastavenie subwoofra a vyrobenie FIR filtra. Výsledky sú v obrázku. Grafy zhora:

- pôvodný stav
- presun jednoho Monstertrapu do druhého kúta k nanovo nastavenému a posunutému subwoofru
- v REW vygenerovaný a upravený FIR filter
- ticho

Všetky merania v REW.

[/img]

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 07:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

A po posledných úpravách ešte pre porovnanie grafy s vyhladením 1/3 oct a 1/12 oct posunuté tak, aby boli samostatne.

Od zhora :
- pôvodny
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (direct)
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (audyssey)
- s akustickými úpravami a optimalizovaným nastavením subu (direct + FIR filter z REW)
- ticho







A grafy pri posune mikrofónu o cca 25-30cm okolo posluchového miesta



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 10:58:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to zajímavé pokusy, měl bych dva dotazy.

Jak se elektronická ekvalizace projeví na subjektivním poslechovém dojmu ?
Předpokládám, že systém umožňuje "jedním tlačítkem" ekvalizaci vypnout a zapnout - tedy je možné bezprostřední porovnání s úpravou a bez ní.

Když už se ta úprava dělá, nebylo by možné "narovnat" padající průběh na výškách ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 28, 2014 11:23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Subjektívne hodnotenie je vždy problematické Smile Hlavne sa mi zdá lepšie priestorové rozmiestnenie a čistejší prednes nástrojov.

Prepínať jedným tlačítkom neviem. Bud sa prepnem na DLNA server v NASe a je to bez filtra alebo na PC s foobarom a tam mam v convolveri ten filter z REWu, príp. viem vypnúť na foobare ten convolver. Ale vždy to nejakých 10s trvá. Väčšinou porovnávam tak, že si vypočujem aspoň 30-90s úsek a potom prepnem na druhý zdroj.

Podľa niektorých názorov v menších miestnostiach má mať krivka určitý sklon, tak to skúšam (housecurve v googli povie viac)

Základ je v tomto dokumente http://www.bksv.com/doc/17-197.pdf

Takto som mal nastavený Target v REWe:



Doplnené 4.10.2014:

opa napísal:

...
Když už se ta úprava dělá, nebylo by možné "narovnat" padající průběh na výškách ?


Tak som postupnými pokusmi dospel k tomu, že rovná krivka je posluchovo najlepšia. Zalán Schuster mi to vravel už pred mesiacom, ale nie je nad to, presvedčiť sa na vlastné uši Smile



Pridávam ešte aj moje ETC a Step responce pred akustickými úpravami






a po akustických úpravách




_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dodink0
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2015
Príspevky: 97

PríspevokZaslal: Po júl 24, 2017 10:29:34    Predmet: Nazor velkeho boba oproti nazoru Zalana Schustera Odpovedať s citátom

Ahojte trosku to tu ozivim kedze ma dost zaujima ci je to umiestnenie difuzorov medzi bednami to spravne alebo nespravne riesenie (kedze sa jedna o nazory odbornikov ktori sa zvuku venuju z mojho pohladu na profesionalnej urovni a pritom to nevidia rovnako). Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 24, 2017 10:40:48    Predmet: Odpovedať s citátom

mrkni sem http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=27&t=35&start=20#p3707
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 505
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Po júl 24, 2017 19:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno ja mám difuzor umiestnený medzi bednami - ale len s priestorových dôvodov. Nieje pravda že difúzor musí byť umiestnený medzi repro.
_________________
Ubuntu 22.04->JRiver MC27 (64bit)->USB Diy ->Topping E50-> BVAudio PRE1 -> BVAudio PA300SSE -> BVAudio PA300SE ->BVAudio F3B
3kW oddeľovák á la BUBUXIN
Sony CDP-XA30ES mod. by Casea, Pro-Ject Xtension 9 Evolution
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne august 20, 2017 18:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně pozor, aby to co píšou, že je difuzor, bylo opravdu difuzor.

To je stejná sviňárna, jako že běžně označované basové pasti ty problémové basy vůbe nepohlcují.

Takže nejdřív to chce pořádný akustický prvek, aby vůbec fungoval.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist