Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi workshop
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máte zájem o účast na workshopu ?
V České Třebové koncem září / začátkem října (víkend)
66%
 66%  [ 40 ]
Ano, ale někdy jindy (napište kdy)
6%
 6%  [ 4 ]
Ano, ale někde jinde (napište kde)
5%
 5%  [ 3 ]
Ano, ale někde jinde někdy jindy (navrhněte)
3%
 3%  [ 2 ]
Nemám zájem (všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát)
18%
 18%  [ 11 ]
Celkom hlasov : 60

Autor Správa
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po august 04, 2014 12:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžu dovézt osciloskop a generátor ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po august 04, 2014 12:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitálů jsem slyšel už dost...jeden jsem i měřil...bude-li to měřící zařízení, rád to ukážu i druhým....bezindukční zátěž mám....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po august 04, 2014 14:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď sa tu už začínajú riešiť prístroje, tak sa pridám. Rád sa akcie zúčastním a rád by som doviezol dospelú reprobedňu postavenú podľa návrhu Veľkého Boba. Do akcie bude hotová aj pasívna výhybka. Potreboval by som však pár ochotných sťahovákov ktorí by mi pomohli tie dve beštie naložiť do auta čo najšetrnejšie (toto na chlapov z krčmy nechať nemôžem, aj keď budem pri tom), do ktorého sa však potom vojde už len jeden (plus ja) zo sťahovákov.... a rovnako by som ich potreboval na vyloženie po akcii. Hlási sa niekto dobrovoľne?
Jedna bedňa má hmotnosť cca. 135 kg bez výhybky a sú na prvom poschodí rodinného domu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 04, 2014 14:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Minimálne jedno meranie digitálu tu nedávno bolo: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=197942#197942

Keby bol záujem o nCore môžem priniesť na premeranie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2014 19:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáčte za nepozornosť, prosím o usmernenie ak si zle vysvetľujem, že mi stačí sa prihlásiť do tabuľky v google čo som už vykonal, alebo je potrebné poslať ešte nejaké správy BB do e-mailu alebo SZ tu v slovanete?

Prosím koľko kam kedy poslať zálohu?

Ďakujem pekne

Bohdan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2014 19:28:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Též se rád zúčastním. Mohu dovézt nějaké to železo na rozpohybování bubiho bedýnek.
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2014 22:27:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Prepáčte za nepozornosť, prosím o usmernenie ak si zle vysvetľujem, že mi stačí sa prihlásiť do tabuľky v google čo som už vykonal, alebo je potrebné poslať ešte nejaké správy BB do e-mailu alebo SZ tu v slovanete?

Prosím koľko kam kedy poslať zálohu?

Ďakujem pekne

Bohdan


Další korespondence není nutná - stačí googledoc. Výše příspěvku bude určena až podle počtu přihlášených a rozsahu potřebných služeb - všichni budou obesláni do konce srpna.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 13:41:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by fajn počuť na jednom aparáte digitálny a analógový koncák. Ale ja fakt budem potrebovať pomôcť naložiť tie bedniská. Cough má na tému "preprava veľkej bedni" jednu peknú fotku Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 17:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero: Privez i na poslech. A zorganizujeme slepy a hluchy test pro ty, kteri tak radi tvrdi, ze class D muze za vsechno zlo na tomto svete... vcetne vysokych dani, globalniho oteplovani a asi i za Gargamela ze Smoulu... Wink

Bubuxin: sak to sem postni.

Jinak se moc tesim na setkani se starymi & znamymi Smile

Jedine, co mne fascinuje je, ze z prihlasenych je vetsina tech, kteri vlastne o akustice a elektrice vi na tomto foru nejvic (a takovyto seminar z hlediska svych znalosti potrebuji vlastne nejmene), zato vubec nejsou prihlaseni svěží highendisté...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 17:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, jsem zvědavej na argumenty, jak ten digitál není až zas tak špatnej a jak se s ním dá vyžít.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 17:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Da se s ncore hypex class d zit, protoze nesumi, nebrumi, neshori, vcelku minimalne zkresluje, minimalne topi, ma symetricke vstupy, a hlavne se da ve vice kusech koupit s promptnim dodanim (10 dni, a ne 10 let) a v pripade problemu je to s promptnim servisem a rozumnou cenou. Co vic si prat? Jak to hraje si bude moct kazdy soudruh poslechnout na workshopu a predpokladam, ze ty ve slepem testu oproti necemu jako je 222 budes mit 100 procentni uspesnost, bez jedineho chybneho urceni (minimalne 10 pokusu). Jdes do toho? Laughing
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 18:21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Hypex x lin. amp jsme slyšeli. Netřeba na to dělat masový test (při kterém se vždy hovno pozná) v Č.T. Děkuji.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 18:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Při přímým srovnání ( tj. přepnutí ) budu mít 100 % úspěšnost, o tom nepochybuj...s ostatními plusy je to zajisté pravda a ještě jim jeden přidám : není to od zasranýho našince ve vodrbanejch botách...

Naposledy upravil kazzatel dňa St august 06, 2014 20:43:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2319
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 20:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli bude čas, tak bych mohl dotáhnout druhej pár velkých beden.
Podobná váhová kategorie, jako bubuxinovi budky. Smile
Mohlo by to být zajímavý srovnání dvou koncepcí.
Nevím ale, jestli bude prostor a zájem o dvoje velké bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 21:17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl: jasne, privez, bude to zajimavy!

PMA: vsak ty do C.T. podle vseho nejedes, proc ostatnim uprit moznost poslechui hypex arcizla... Wink

Kazzatel: kdyz si u nasince objednas nekolik zesilovacu, a on neni schopen ty zesilovace ani po 10 letech dodat, tak se nasinec nemuze divit, ze mu ani ten krem na ty jeho boty nepomuze... Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 22:01:42    Predmet: sraz v České Třebové Odpovedať s citátom

Pánové, chtělo by to trošku uměřenosti (je to mimo jiné první antická ctnost) a pokory. Myslete na hlavní účel našeho setkání - Velký Bobo nás svolává do české Třebové jako Toyota auta do servisu. Určitě to bude přínosem pro každého z nás Very Happy .
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 22:08:15    Predmet: Re: sraz v České Třebové Odpovedať s citátom

petrkp napísal:
Velký Bobo nás svolává do české Třebové jako Toyota auta do servisu....

A sakra! Byla objevena nějaká vážná konstrukční vada, kterou je třeba opravit pro záchranu našich uší ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 22:50:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezaregistroval jsem žádnou závaznou objednávku během těch deseti let...ale to už je jedno, už nemám zájem, osla s mrkví před nosem jsem dělal dlouho...však se někdo najde, kdo ti vyhoví...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 15:06:35    Predmet: Pro OPA - Toyota servis Odpovedať s citátom

Vláďo, pán dvakrát nekáže Very Happy
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 15:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
..zato vubec nejsou prihlaseni svěží highendisté...
Ač nepatřím do této sociální vrstvy obyvatelstva, tak v rámci jisté korektnosti dlužno říci, že předmětný workshop je zjevně určen primárně pro odborníky a nikoliv pro laiky.. PMA tady nedávno konstatoval, že většina hifistů nerozumí ani běžným měřením publikovaným v HiFi časopisech, což je nepochybně pravda.. Tak co by tito lidé dělali na zde diskutovaném srazu ? Trochu soudnosti a smyslu pro realitu prosím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 16:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
cough napísal:
..zato vubec nejsou prihlaseni svěží highendisté...
Ač nepatřím do této sociální vrstvy obyvatelstva, tak v rámci jisté korektnosti dlužno říci, že předmětný workshop je zjevně určen primárně pro odborníky a nikoliv pro laiky.. PMA tady nedávno konstatoval, že většina hifistů nerozumí ani běžným měřením publikovaným v HiFi časopisech, což je nepochybně pravda.. Tak co by tito lidé dělali na zde diskutovaném srazu ? Trochu soudnosti a smyslu pro realitu prosím...


Domnivam se, ze se hluboce mylis. Pro bezneho uzivatele prostoru mezi levym a pravym uchem, disponujicim kritickym myslenim alespon na urovni absolventa stredni skoly a alespon zakladnim zajmem o sebevzdelani a znalostni rust v oboru hifi to bude brnkacka levou zadni. To, ze obcas v diskusi v kuloarech zazni neco cemu nebudu rozumet prece neni na zavadu - muze to byt motivaci pro dalsi samostudium... to tvoje deleni na odborniky a laiky je totiz uplne mimo - anebo dela z velmi svěžích highendistů naprosté trotly uplne neschopne chapani cehokoli, coz neni podle mne pravda, protoze mimo hajend pisecek jsou to celkem rozumne bytosti, zivitele rodin a tak....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 16:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci se hádat, ale obávám se, že v omylu setrváváš ty.. Domnívám se, že posuzuješ lidi podle sebe, tedy dle tvého vlastního vývoje v oblasti HiFi, což je ale bohužel chyba.. Já souhlasím s tvým apelem na sebevzdělávání a snahou o jistý vědomostní růst, nicméně tímto způsobem uvažuje jen málo lidí.. Zrovna nedávno jsem s podobnou úvahou poměrně tvrdě narazil na sousedním Highendfóru.. Nebylo mým úmyslem dělat z běžných hifistů trotly, ale skutečnost je taková, že tito lidé si chtějí vesměs jen koupit aparát a poslouchat.. O hlubší poznání většinou nemají zájem.. Ostatně dosavadní soupis přihlášených na tuto akci dává za pravdu spíše mně než tobě.. Je to asi trochu škoda, ale je to tak...

Naposledy upravil sekal dňa Št august 07, 2014 18:56:43, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 18:13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Zrovna nedávno jsem s podobnou úvahou poměrně tvrdě narazil na sousedním Highendfóru..


Byl jsi zřejmě velmi málo svěží... Laughing

Prihlas se na workshop a doraz do CT, pokecame, uvidis ze budes z atmosfery na workshopu a lidi nadseny. O nadseni z informacniho prinosu nepochybuji.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 18:36:23    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:


Prihlas se na workshop a doraz do CT, pokecame, uvidis ze budes z atmosfery na workshopu a lidi nadseny. O nadseni z informacniho prinosu nepochybuji.


Určitě, letos tam bude i Bohoušek Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 18:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Budeme grilovat, mam privezt gril? Grilovany BiFtek neni spatna volba...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 19:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Budeme grilovat, mam privezt gril? Grilovany BiFtek neni spatna volba...


Na gril tam sviežich highendistov nedostaneš, mali by ste aspoň fabulovať, že tam budete mať "poriadne" káble, inak vám žiadny svieži highendista neuverí, že to hralo dobre a aj merania boli dobré.

Ta tota valhalla jak šumne bavi Wink
A Boxerova prednáška o prínose káblov, by bola vrcholom večera a ja by som kôli tomu aj dovolenku preložil.

Raz sa mi hádam zadarí dostať sa na podobnú akciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 19:38:52    Predmet: Odpovedať s citátom

K Boxerovi este Aretax a museli by ste vopred zajednat aj najblizsiu nemocnicu Laughing Aj ked vzhladom na to, ze tam bude pan. F - neviem, neviem Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 19:52:46    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
cough napísal:
..zato vubec nejsou prihlaseni svěží highendisté...
Ač nepatřím do této sociální vrstvy obyvatelstva, tak v rámci jisté korektnosti dlužno říci, že předmětný workshop je zjevně určen primárně pro odborníky a nikoliv pro laiky.. PMA tady nedávno konstatoval, že většina hifistů nerozumí ani běžným měřením publikovaným v HiFi časopisech, což je nepochybně pravda.. Tak co by tito lidé dělali na zde diskutovaném srazu ? Trochu soudnosti a smyslu pro realitu prosím...


Něco se tam dozvěděli, kurva drát - opravdu už nevím, jak ten program vysvětlit. Samozřejmě se předpokládá pokud možno alespoň středoškolská úroveň znalostí matematiky a fyziky (nemám na mysli střední hotelovou školu, of course). Jsem ochoten vyložit i Ohmův zákon, ale násobilku učit nebudeme, to je snad jasné. A v případě nutnosti jsem ochoten v mezích možností poskytnout i nějakou tu soukromou hodinu.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 20:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
kurva drát


Dobrej nazev pro highend kabel Thumbs up

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 07, 2014 21:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden taky hustý drát je možné vidieť v CERNe.

Akurát ten keramický supravodič má pri izbovej teplote dosť veľký odpor.


Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Superconductivity
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Ďalšia
Strana 3 z 19

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist