Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hifi workshop
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Máte zájem o účast na workshopu ?
V České Třebové koncem září / začátkem října (víkend)
66%
 66%  [ 40 ]
Ano, ale někdy jindy (napište kdy)
6%
 6%  [ 4 ]
Ano, ale někde jinde (napište kde)
5%
 5%  [ 3 ]
Ano, ale někde jinde někdy jindy (navrhněte)
3%
 3%  [ 2 ]
Nemám zájem (všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát)
18%
 18%  [ 11 ]
Celkom hlasov : 60

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2014 19:06:42    Predmet: Hifi workshop Odpovedať s citátom

Uvažuje se o uspořádání hifi workshopu s náplní na téma prostorová akustika, stavba beden a ladění poslechu, kvalita digitálu, pochlub se konstruktére a další témata, která tady můžete navrhnout.

Pravděpodobný termín konání předposlední víkend v září nebo později, pravděpodobné místo konání Česká Třebová - pokud někdo nenavrhne něco lepšího (je už po prázdninách a dopravní spojení snad lepší už být nemůže z Čech, Moravy i Slovenska).

Přihlašte se zatím orientačně, případně navrhněte alternativy.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rDkxi9fmvsHJoDwm7giBrWCI0KmYhJtwe8fD-XGnU6c/edit?usp=sharing

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Št august 14, 2014 04:31:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2014 20:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplň ještě další témata : ) jak se co nejvíc dozvědět a sám nic neprozradit
) jak postavit bedny co nejlevněji a jak přesvědčit ostatní, že hrají báječně
) digitál je báječný a já nic jinýho nechci
Laughing


Naposledy upravil kazzatel dňa Ne júl 20, 2014 21:44:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2014 21:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Anebo třebas: Jak chudý geniální konstruktér do ještě větší bídy přišel, anebo Kterak s nejlepším zesilovačem na světě kalhoty prodělati a na buben přijíti ...

...doufám, že účast neodmítneš.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2014 21:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

A teď vážně !
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 20, 2014 21:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odmítnu...nevidím smysl toho všeho a bez nadšení to nejde....čili to nechám mladším...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 00:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Odmítnu...nevidím smysl toho všeho a bez nadšení to nejde....čili to nechám mladším...


Tak aspoň pošli hlas, volevole.

Samozřejmě je to pro ty "mladší", domnívám se, že se najdou tací, kteří se něco chtějí dozvědět, ale sami taky mají co říci a aspoň někteří "starší" ještě mají co říci těm "mladším".

Pokud jde o mne, vůbec mi nevadí poučit se od mladších (atarší než já tam asi nikdo nebude) a jsem přesvědčený, že říci mám co přinejmenším v rámci boje proti pověrám a vžitým omylům, o marketingových lžích ani nemluvě, když už jsem na tomto fóru byl nazván senilním hňupem.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 07:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě dobrý nápad, jen nedokážu tak dlouho dopředu slíbit účast. Pokud mi to vyjde, tak bych přijel, a možná i spáchal nějaké povídání, ale zaměřené spíš na měření v oblasti el. obvodů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 07:50:42    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Určitě dobrý nápad, jen nedokážu tak dlouho dopředu slíbit účast. Pokud mi to vyjde, tak bych přijel, a možná i spáchal nějaké povídání, ale zaměřené spíš na měření v oblasti el. obvodů.


Good job
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 12:26:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hifi chcípe ( viz např. momentální diskusi ), takže s kým a co chceš probírat ? Já jsem skepticke a divím se, že ty ne....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 12:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Hifi chcípe ( viz např. momentální diskusi ), takže s kým a co chceš probírat ? Já jsem skepticke a divím se, že ty ne....


Pokud za hifi považuješ jen letování pišišvorů, tak máš samozřejmě pravdu. Lidi se ale zajímají i o jiné věci - což je ze zdejších diskusí celkem jasné, tedy snad aspoň někomu. Mně už nebaví vést diskuse po internetu a tucetkrát tuctu lidí vysvětlovat jedno a to samé a věřím, že v tom nejsem sám.

Ostatně když bude zájem, můše se na workshopu udělat panelová diskuse třebas o Bhagavadgítě nebo pěstování žížal.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2631
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 13:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Hifi chcípe ( viz např. momentální diskusi )


Většina lidí je na dovolených, koupalištích a zahrádkách...škoda sedět v létě doma u kompu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po júl 21, 2014 13:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím jsou na to dva měsíce nebo více, je ale nutné zjistit a zajistit aspoň minimální účast. Deadline žádný nebude, možnost účasti bude záviset jen na tom, jak si kdo stihne zajistit ubytování. Kdo je teď na dovolené, bude snad do půlky srpna zpátky. Sejde-li se dostatek zájemců, vyvěsím propozice. Teď je moc horko, nechce se mi o tom přemýšlet.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 16:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže - nějací zájemci se již ohlásili, tudíž je šance, že by se něco mohlo uskutečnit. Odtajňuji proto základní informace:

Název akce - Podletní workshop AKEL (akustika, elektronika a mezioborová témata)

Termín: předběžně víkend 19. - 21. září

Místo: předběžně Česká Třebová, objekt Dopravního vzdělávacího institutu http://www.dvi.cz/dopravni-vzdelavaci-stredisko/ - jsou k dispozici ubytovací, konferenční a učební prostory i stravování

Program: základ by byly dvě až tři přednášky resp. prezentace na téma prostorové akustiky, stavby beden a problematiky zesilovačů s důrazem na měření a praktická řešení, plus dva poslechové panely, z nichž jeden by byl zaměřen na digitální kvalitu. Samozřejmě mezi tím libovolné kuloárové diskuse. Další náměty jsou vítány.

Prosím vážné zájemce, aby se mi přihlásili do soukromé pošty - uveďte jméno, e-mail a telefon, případně počet osob k danému jménu (manželky apod. jsou přípustné, ale asi to pro ně nebude nic zajímavého, ledaže by některá z dam chtěla zorganizovat paralelní dámský klub s libovolnou náplní). Uveďte také laskavě dobu pobytu resp. příjezd a odjezd, pokud by to mělo být na méně než celý víkend.

Důležité upozornění - jedná se o nevýdělečnou akci, ovšem nemůže být ani prodělečná, takže vzhledem k tomu, že je určitá nevyhnutelná režie (přinejmenším pronájem přednáškových a konferenčních místností), počítejte s nějakým povinným účastnickým poplatkem, jehož výše bude stanovena podle počtu zúčastněných osob.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 19:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě by více lidí navnadilo, pokud by byla k dispozici osnova přednášek s obsahem, případně seznam co bude k vidění/slyšení. Zda se jedná o workshop pro začátečníky nebo pokročilé.
Jak velké budou k dispozici prostory k přednáškám, jsou vhodné i pro nějaké zvučení? Jak je to s větráním/klimatizací ? Pamatuji se na jednu přednášku s vámi, kde jsme se tedy pěkně zapotili.

NEBUDE se konat tento rok výstava HighEndPraha.
Nabízí se proto udělat nějaké mecheche v podobný termín, jako bývá výstava, například 4-5. nebo 11-12. října a to v Praze. Předvedl bych nové bedny. Třeba by se podařilo domluvit i pár hifi studií na den otevřených dveří a ještě by se mohla udělat třeba i přednáška. Když se natočí na video, tak nikdo o nic nepřijde a to se dnes zvládne i slušnějším mobilem na stativu/stole. A šup s tím na youtube Smile.

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Ut júl 22, 2014 20:44:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 20:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Bývá to trochu ve stylu "socka". Taky bych byl pro vyšší standard, plus výčet AV prostředků (projektor atd.).

Ubytování si však můžeme zařídit po svém.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 20:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Po celej rok si tu všichni na socky hrajou, nechť " mají tedy svůj pohár plný ".... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 21:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych proti Praze nebyl, ovšem pochybuji, že by se všem potenciálním zájemcům chtělo platit pražské ceny za ubytování. Takže by to nakonec asi byla akce pro Pražáky a jejich známé a to se mi vůbec nelíbí. Ať se to komu líbí nebo ne, Praha středem světa není. Do Třebové se celkem slušně dostanou i lidi ze Slovenska, které bych tam viděl velmi rád, poněvadž - alespoň soudě podle loňského Hradiště - mám dojem, že na Slovensku je aktivity víc než v Česku. A to nemluvím o Moravě. Pokud to někdo dokáže v Praze zorganizovat, rád se toho zúčastním, ale angažovat se v tom nebudu. Tzv. hifi studia bych do toho netahal, poněvadž zrovna tam to bývá největší akustická bída.


Pokud jde o to, jak to v Třebové vypadá, kdo je gramotný, může si to najít podle linku, který je uveden výše, anebo tady http://www.dvi.cz/download/DVS_010913.pdf . Pokud jde o program, čekám na konstruktivní připomínky a nabídky. Sám jsem bez problémů schopen zajistit dvě nebo tři dvouhodinové přednášky s následnou diskusí, ale nechci z toho dělat festival Bohumila Sýkory. Diferencovat začátečníky a pokročilé nepovažuji za účelné, spíš by to mělo být právě setkání "začátečníků" a "pokročilých", ostatně kvůli tomu se pořádají workshopy.

Jestliže má někdo zájem, opakuji, ať se přihlásí do SZ. V anketě je už asi patnáct lidí pro, do SZ se přihlásili zatím dva - trochu nepoměr. Pindat, rejpat a parazitovat dokáže každý, na to jsem tohle vlákno nezakládal.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 11:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle náznaků z pléna soudím, že by byl zájem o přednášku / prezentaci na téma měření reproduktorů. To není problém - vzhledem k tomu, že se jedná o prakticky stejnou metodiku, může být v jedné přednášce shrnuto měření reproduktorů jako takových s důrazem na správné měření fázové charakteristiky (v tom je dost zmatek a přitom je to velmi důležité pro návrh beden) a měření dozvuku, případně diagnostika poslechových podmínek. Pokud by to šlo, mohly by být součástí i praktické ukázky na místě.

A jen tak mimochodem, pokud by byl zájem o burzu nějakého toho elektroakustického šrotu, neměl by to být problém.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 11:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

V anketě projevilo zájem 17 až 18 lidí, do SZ se mi zatím přihlásil zřetelně míň. To nějak nejde dohromady. Dovoluji si proto adresně pozvat níže uvedené, kterém bych tam obzvlášť rád viděl:

Podle jmen:
Rozehnal
Stouda
Dudek
Macura
Machalík
Rýger
Honzárek
Daněček
Komp
Svoboda V.
Svododa Z.
Matoušek
Kratochvíl
Merhaut
Tichý
Rudišin
Bunta
Vitvar
Stružinský
Batík

Podle nicků (neznám jména):
Syčák
Bartoli
Mak
Bubuxin

plus všichni, na které jsem zapomněl, a všichni, které neznám osobně. Někteří ze jmenovaných se mi už přihlásili, uvedl jsem je pro přehled.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 12:31:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde to dohromady, ale bohužel, za sebe, to neumím říci tak dlouho dopředu na 100%. Může se stát, že mě v tu dobu můj zákazník, který mě živí z 99%, pošle do Švédska nebo Anglie. Což se většinou řeší tak 2 týdny předem. Pak mu musím vyhovět - audio má v mém byznysu nyní zastoupení 0%.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 13:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad stavba beden : nejenom mě, ale předpokládám že i mnohé z vás, už serou ty repráky, se kterými se nám výrobci snaží předstírat, že právě " tohle " je to pravý vořechový a jedině cenově dostupný....myslím tím hlavně ty 15 až 20 cm basáky, předstírající že 60 Hz jsou ty správný poctivý basy a že 85 dB citlivost vám s pár watama sroluje fusekle v nádražní hale....
Uvítal bych tedy nějakej přehled slušnejch a SEHNATELNEJCH repráků, který nic nepředstírají a skutečně umí zahrát....jenom bych žádal dodavatele tohoto přehledu, aby laskavě vynechal to obvyklé kvílení nad cenami, neb to už mi nebaví....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 13:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Potíž je v nestrannosti. Je tu velmi málo nestranných lidí, konstruktéři repro nejsou výjimkou, většinou si dost masivně i nevybíravě hájí svoji filzofii. VB je tady v tom světlá výjimka. Jinými slovy, seminář založený na obhajobě vlastní cesty by byl na hovno.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 13:48:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby nedošlo k nedorozumění - na přihlášky v SZ budu reagovat individuálně, až se jich shromáždí dostatečný počet.

Ad kazzatel - potíž je v té sehnatelnosti. V tuzemsku není prodejce, který by měl rozumný sortiment a bylo na něj spolehnutí. Relativně slušně funguje Monacor na Slovensku a velký sortiment za maloobchodní ceny, tedy s významnou marží má EuropeAudio. Firmy jako Madison nebo Solen mají sice pěkné věci, ovšem poplatky za dopravu jsou dost děsivé a kromě toho na zásilku přibude DPH. Na basáky je asi nejlepší AudioTechnology, ovšem 10" basák vyjde na cca 13 000. Po Evropě je spousta firem, které nabízejí pěkné zboží, nemají ho ale na skladě a tím pádem se dodací lhůty pohybují typicky od dvou měsíců do nekonečna, přičemž ovšem zaplatit se musí předem. Tohle a další záležitosti by se taky mohly probrat na workshopu - tady by výměna zkušeností byla na místě.

Jinak je jasné, že na poctivé basy musí být reprák aspoň 25 cm. Jsou i menší slušné subwoofery, mají ale malou citlivost a nehodí se do beden standardní konstrukce.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 10:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření reproduktorů je zajímavé téma. Kromě prostorového uspořádání je těžiště v ovládání programu, kterým se měří. Byla by přednáška (případně praktická ukázka) s použitím běžně dostupného HW (zvukovka) a SW (typicky ARTA či něco podobného) ? Je to podstatné pro případnou aplikaci pro vlastní měření. Teoretická přednáška nebo ukázka s použitím nedostupného HW a SW by mohla být také zajímavá pro vysvětlení obecných principů, ale obávám se, že málokdo by je dokázal implementovat pro konkrétní měřicí program.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 11:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Něco praktického by určitě bylo, ARTA je prioritní SW, ale byla by patrně demonstrace i jiných prostředků. Samozřejmě s nejnutnější teorií, bez které se měření fáze - na které bych kladl důraz - neobejde. A možná i trochu aplikace směrem k vývoji beden.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 12:27:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych se celkem i rád zúčastnil na pokec a tak..., akorát takhle daleko nejsem schopen říci, jak budu mít čas. Takže se třeba přihlásím později.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi júl 25, 2014 15:42:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro konání je zapotřebí, aby se přihlásilo aspoň patnáct lidí s tím, že si předplatí alespoň jeden nocleh a účastnický poplatek - dohromady odhadem 700 Kč. To musí být jasné do konce srpna, jinak se nic konat nebude. Pokud to vyjde, bude možné přijímat i další objednávky během září, případně účastnit se bez ubytování. Jde hlavně o to, aby se provozovateli spolehlivě zaplatil servis, poněvadž normálně tam přes víkendy není provoz. Catering bude z větší části extra a kromě stravování v objektu je k dispozici také restaurace Národní dům asi půl kilometru od objektu. Zatím je ještě poměrně brzo, všechno se bude upřesňovat průběžně, do odvolání ale platí nezávazná přihláška = žádná přihláška.

Pokud byste někdo měl lepší nabídku, sem s ní, já na té Třebové nijak nelpím.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 14:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli mohu, za mne jen několik poznámek. K tomu, co by vyřešilo běžně se stále vyskytující potíže,
1) Kdo má zájem, má zájem... Dobře, to je hezké - bráno na vědomí po zaplacení zálohy xxx,-Kč = náklady spojené s účastí se nevracejí.
2) Termín: předběžně víkend 19. - 21. září - Co to je? To znamená, že si účastníci mají zajistit volno na víkend 19.-21.9. nebo někdy jindy... v tomto roce, nebo spíše napřesrok...?
Jinak řečeno - je to jako obvykle - vše je "demokraticky" volné, nikdo za nic neručí a není nikomu zodpovědný => tedy nic nefunguje.

Pokud mohu projevit přání. Měření reproduktorů (akustická měření) by bylo snad možné doplnit i o téma měření elektroakustického řetězce obecně (parametry na elektrické straně). S praktickými ukázkami je tím program na týden zaplněn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 15:09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Každá aktivita je vždycky spojená s nějakým rizikem. Buď organizátor je ochoten riziko nést, nebo ne. Za takto definovaných podmínek zájem o akci nemám.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 15:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Karle, přesně na takovéhle připomínky čekám. Nechal jsem všechno zatím otevřené, aby se lidi mohli vyjádřit a aby se daly případně provést nějaké korekce. Termín 19 - 21 je předběžně rezervovaný, do ankety se ozvalo kolem dvaceti lidí a většině to vyhovuje. Pár by radši nekdy jindy, pokud by to vyhovovako i ostatním, klidně bych to změnil, ale nikdo nenapsal nic konkrétního, ač jsem k tomu vyzýval. Takže zatím ještě čekám, lidi jsou na dovolených apod., před půlkou srpna vyvěsím definitivní propozici, návod k placení a do konce srpna se pozná, zdali se sejde dostatek závazných zájemců. Pokud ano, tak to neznamená, že nezávazní zájemci, přelétavci a další jsou vyloučeni, ale to už jsem tu psal.

Pokud jde o program, zatím to vidím zhruba a předběžně takhle:

Pátek večer - poslechový panel - víceméně volná zábava s diskusí - kdo co přinese dle svého názoru zajímavého. Určitě budou nějaké ukázky HD nahrávek, o to se postarám.

Sobota dopoledne - přednáška nebo dělená přednáška - měření akustické, elektrické i jiné. Rád bych do toho vecpal i demonstraci akustického měření.

Sobota odpoledne - Kvalita poslechu, prostorová akustika - všechno o technologii akustických úprav, na co jste se báli zeptat anebo se na to furt vyptáváte

Sobota podvečer -Prezentace a přednáška na téma stavby beden anebo - a to bych radši, pokud se podaří zajistit - netradiční konstrukce zesilovačů

Sobota večer - poslechový panel na téma digitální zvuk, možná s nějakým pokusem o hodnocení, mírně moderovaná diskuse na všechna témata.

Něco možná i v neděli dopoledne.

Všechno se může měnit, pokud má někdo lepší nápad, sem s ním.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Ďalšia
Strana 1 z 19

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist