Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dvořákov komplet - Bělohlávek & Česká filharmonie

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 16:10:38    Predmet: Dvořákov komplet - Bělohlávek & Česká filharmonie Odpovedať s citátom

Priatelia, mal niekto z vás možnosť si to už vypočuť? Ako to hodnotíte po umeleckej/zvukovej stránke? Vyzerá to veľmi nádejne vrátane nahrávok z koncertov pre ČT resp. vydanie na DVD (BR?) nosičoch ...

http://www.ceskafilharmonie.cz/dvorak--complete-symphonies---concertos-p636.html

_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2014 17:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm, za 33 liber na Amazonu, to si asi nekoupím ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 23, 2014 09:22:38    Predmet: cena Odpovedať s citátom

na Amazon.de a jpc.de to majú zhodne po 32,99 €, Amazon.com za 74,98 USD (cca 55 €), bontonland.cz za 1.329 Kč (čo by mohlo byť cca 48 €) ...
_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12671

PríspevokZaslal: St júl 30, 2014 20:27:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Co dělají na konci 5. taktu první věty Novosvětské ty rolničky, nebo co to je? Huh
Byl jsem tam, když to nahrávali. Zřejmě tedy ne přímo ten večer, co se dostal na placku (hráli to 3x po sobě), jelikož na nic takového si nepamatuju.
Zní to jako v dálce pan Lorenc Smile Jenom mi není moc jasné, co to dělá na tom CDčku.

Slyšeno -zatím zadarmo- přes Spotify.

Nevím. Pokud jde zrovna o devátou, u mě pořád vede nahrávka Supraphonu z r. 1990. Tohle mi přijde takové neučesané. Ale třeba je to tak správně Wink
Všechno jsem to ještě neposlouchal, ale třeba sedmá mi naopak na první poslech přijde skvělá. Celkově je to zvukově řekl bych takové hutnější a temnější a má to rozhodně něco do sebe. Zvuk je to blízký tomu, jak to zní v sále naživo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi august 01, 2014 13:34:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, díky za postrehy a názory Thumb up

táto súborná nahrávka ma zaujala preto, že som zistil, že doma vlastne Dvořákov komplet nemám, mám xy verzií jeho najznámejšej "Novosvetskej" symfónie, a potom kolekcie od Neumanna (7., 8. a 9. symf.), detto Harnoncourta, či Kertésza (5., 7. - 9.), ale nie komplet.
Ak spomínaš za referenčnú 9. symf. tú od Supraphonu z r. 1990, ktorú konkrétnu nahrávku máš na mysli? Podľa tejto stránky: http://www.antonin-dvorak.cz/en/symphony9-recordings by to mohli byť totiž dve (Bělohlávek alebo Altrichter, hoci jedna je z roku 1989, druhá z 1991 ...). Díky.

_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12671

PríspevokZaslal: Pi august 01, 2014 13:54:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, myslel jsem tu Bělohlávkovu s ČF, a ona je tedy asi z roku 89. Ani ne jako nějakou referenci, prostě se mi interpretačně líbí asi nejvíc z toho, co jsem zatím slyšel a mám doma - není toho zase tolik. Docela rád bych slyšel, jak by to nahrál sám Dvořák, mít tu možnost....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St august 06, 2014 08:24:24    Predmet: HiRes 96/24 Odpovedať s citátom

tak a spomínaný komplet sa objavil už aj vo formáte 96/24: http://www.hdtracks.com/dvorak-complete-symphonies-and-concertos
_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 21:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Co dělají na konci 5. taktu první věty Novosvětské ty rolničky, nebo co to je? Huh
Byl jsem tam, když to nahrávali. Zřejmě tedy ne přímo ten večer, co se dostal na placku (hráli to 3x po sobě), jelikož na nic takového si nepamatuju.
Zní to jako v dálce pan Lorenc Smile Jenom mi není moc jasné, co to dělá na tom CDčku.


hehe, opravdu to tam je. Stáhnul jsem to z toho odkazu na HDtracks, čili 96/24. Že by někomu někde (v hledišti?) zazvonil telefon? Ale jelikož nahrávka je ze všech náběrů z koncertů plus generálka, sem tam i něco ze zkoušek (a navíc ještě opravy těsně po koncertě) je zajímavé, že to tam pánové od Deccy nechali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2014 21:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

iljas: len pre zaujímavosť: http://www.radioservis-as.cz/archiv05/2805/28tipy1.htm. Kedysi dávno som to počul ešte z vinylovej platne a bol som nadšený. Ale ja sa do toho nerozumiem, školy nemám, rozum už vôbec nie. A s kompletom všetkých deviatich symfónií asi nemá význam sa zaoberať, pokiaľ človek nie je nejaký hudbovedec. Sám autor chcel prinajmenšom prvé štyri spáliť. Skutočný Dvořák-génius začína Piatou. Ten komplet som si ja osobne stiahol najmä kvôli vcello koncertu. Weilersteinová ho (podľa mojich uší!) hrá krásne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 17:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

termit: v booklete je aj foto orchestra. Neviem ťa nájsť. Ktorý si ty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 19:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale kuš! poslal som SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
historik
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2015 22:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám 6CD komplet s Václavom Neumannom z 1998 (Supraphon). Myslíte si, že má zmysel ísť do Bělohlávka? Ukážky z hdtracks sú príliš krátke aby si človek mohol utvoriť jednoznačný názor. Bělohlávek sa mi zdá taký temnejší, akoby zvuk išiel z väčšej diaľky a hĺbky, Neumannova nahrávka je taká jasnejšia, bezprostrednejšia. Tak neviem, predsa len to nestojí pár drobných...
_________________
Denon PMA1520 + Denon DCD720 + Denon DNP730(Audioquest Golden Gate), KEF R300 (Atohm ZEF + Atohm WT-STU)

Burson Audio Conductor + Sennheiser HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne február 08, 2015 23:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel nemá. Nerad to píšu, ale měl jsem větší očekávání z Bělohlávkova kompletu. Třeba Novosvětská. Ve srovnání s Harnoncourtem/RCO je slyšet, kolik je toho na Bělohlávkově provedení jen-jaksi-odehráno-bez-většího-vypracování... Je to s podivem, protože jiné kreace Bělohlávka v hudbě, která vyžaduje krystalicky čisté linie a vypracování - třeba Mozart, Beethoven jsou v tomto ohledu velice velice až zatraceně dobré (ale to je PKF ne ČF). Neumannova nahrávka ze začátku 80. let (1981,1982... tak nějak) je prototypem takového toho někdy označovaného "Českého, našeho, rozevlátého" hraní a v tomto je naprosto super - je na ní slyšet ještě takový ten "starší" zvuk ČF, ostatně dostala nějaké mezinárodní ceny za nej nahrávku. Asi bych se jí držel... vůbec nic jí (v rámci svého pojetí) nechybí.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po február 09, 2015 00:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší nahrávka Dvořákových symfonií je dle mého skromně-laického názoru záznam ČF s Neumannem ze 70. let min. století. To říkám jako vlastník výše zmíněných nahrávek téhož tělesa a dirigenta pořízených v letech osmdesátých (kromě Novosvětské).

Souhlasím také s tím, že nejlepší zaznamenané performance J. Bělohlávka jsou převážně ty s PKF. Např. Slovanské tance jsou špičkové a preferuji je i před verzí ČF s Neumannem.

Pokud se mohu stručně vyjádřit k novým nahrávacím počinům Supraphonu (Hrůša apod.), nijak zvlášť mě to neoslovuje. Nevím, čím to je, ale hudebně se mě dotýkají spíše starší záznamy, což platí nejen pro Supraphon, ale i pro další, renomovanější labely, jako DG, Decca, Philips, EMI a vůbec nevadí, že mnohdy nejsou DDD.. Že by to s "konzervovanou" hudbou bylo podobné, jako s vínem ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
termit
Nádejný hifista


Založený: 11 júl 2009
Príspevky: 70

PríspevokZaslal: Po február 09, 2015 19:00:42    Predmet: Odpovedať s citátom

[/quote]...protože jiné kreace Bělohlávka v hudbě, která vyžaduje krystalicky čisté linie a vypracování - třeba Mozart, Beethoven jsou v tomto ohledu velice velice až zatraceně dobré...
citácia:

Ufffff!!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
historik
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po február 09, 2015 22:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, ďakujem za fundovanú odpoveď, zrejme ste mi ušetrili sklamanie. Na druhú stranu môžem skúsiť deviatu Harnoncourta, už som na ňu počul chválu z viacerých strán...

P.S. Dnes som si pustil štvrtú s Neumannom a bola to čistá radosť Clap

_________________
Denon PMA1520 + Denon DCD720 + Denon DNP730(Audioquest Golden Gate), KEF R300 (Atohm ZEF + Atohm WT-STU)

Burson Audio Conductor + Sennheiser HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut február 10, 2015 11:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

termit napísal:
...protože jiné kreace Bělohlávka v hudbě, která vyžaduje krystalicky čisté linie a vypracování - třeba Mozart, Beethoven jsou v tomto ohledu velice velice až zatraceně dobré...
citácia:

Ufffff!!!!
[/quote]

Ufffff... a nejsou? Smile

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št február 12, 2015 01:57:39    Predmet: ad Harnoncourt RCO Odpovedať s citátom

pls Cough nemáš nějaký link na to CD, amazon nebo tak? díky...

já našel toto , není uveden label, nic

http://www.amazon.co.uk/Harnoncourt-Conducts-Dvorak-Nikolaus/dp/B002G1TSA4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št február 12, 2015 13:59:29    Predmet: Odpovedať s citátom

treba tady

http://www.amazon.co.uk/Dvorak-Symphony-No-9-Water-Goblin/dp/B00004S1EG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1423745801&sr=8-1&keywords=harnoncourt+dvorak+new+world

nebo tady

http://www.classicdvd.cz/klasicka-hudba/klasicka-hudba-cd/dvorak-a-symfonie-9-novosvetska-harnoncourt-cd

i na DVD Audio to vyslo

http://www.amazon.co.uk/Dvorak-Symphony-Water-Goblin-AUDIO/dp/B000059ZHF/ref=sr_1_1_twi_2?ie=UTF8&qid=1423745893&sr=8-1&keywords=harnoncourt+dvorak+symphony+no+9+DVD

utfg, pls Smile

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št február 12, 2015 22:13:10    Predmet: díky, Odpovedať s citátom

DNT BE So FCKNG SMUG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fantomas
Nádejný hifista


Založený: 30 máj 2013
Príspevky: 64
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2015 08:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvořakové symfonie ešte veľmi slušne (pre mňa ale aj mnohých ľudí excelentne) nahral dirigent Suitner.

http://www.amazon.com/Dvorak-Complete-Symphonies-Anton%C3%ADn-Dvor%C3%A1k/dp/B0007D0AX2

Na youtube je tuším 6. symfónia.

Čo sa týka prevedenia ide o veľmi živé, rytmicky svižné a bezproblémové hranie, nezaťažené prílišnou dramatizáciou, preháňaním, ale napätie je prítomné. Vynikajú drevené dychy a cit pre rytmizáciu a spevnú melodiku.

Kvalita nahrávky/zvuku celkom vyvážená, viac homogenizovaný zvuk orchestra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist