Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Čajkovskij a začiatok finale 4 Symfonie - ukazky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktorá ukážka sa vám najviac páči?
ukážka č.1
33%
 33%  [ 2 ]
ukážka č.2
66%
 66%  [ 4 ]
ukážka č.3
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 6

Autor Správa
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 13:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne, je fakt, že se ti 6 také líbila nejvíc. Jen hazarduj dál! Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 13:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
simon napísal:
humpf napísal:
Tím se potvrzuje, že ShanDoova druhá ukázka byl podle všeho opravdu stejný Mravinsky. Taky se potvrzuje Karajanova špatná pověst.

me karajan celkem casto sedi, u me ma hudebni povest velmi dobrou


Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Často se mu vytýká, že jeho nahrávky byly přinejmenším s postupem častu stále studenější - orchestr s kasárenskou disciplínou hrál jako stroj od siemense, jak by možná někdo řek. Laughing Myslím, že je to častý názor - neříkám, že všeobecně pravdivý. Ale tahle "špatná pověst" přece existuje. Za sebe si ji netroufám všeobecně potvrdit, ale musím uznat, že existuje a že není nepodložená.

Mně osobně vadí spíš to, že Karajan jako veliká hvězda ovlivní zkušenost řady poslouchačů. Když hledají nahrávku nějakého díla, často sáhnou po Karajanovi, protože jsou přesvědčeni, že je jeho jméno je zárukou přinejmenším vysoké kvality. Když se jim pak zakoupená nahrávka nelíbí, svalují vinu na dílo a skladatele (nebo na sebe). Zvláště u starší hudby je to problém. Tady ale není na vině Karajan - jde spíš o generační záležitost.

Takže vlastně nic proti Karajanovi. Cool Určitě má řadu skvělých nahrávek.


karajan byl silna osobnost ... a presne tomu odpovidaji vysledky, do vseho dal velky kus sve osobnosti a tim posluchace (a vseobecne lidi) rozdelil na 2 cernobile skupiny. Jako kazda silna osobnost te donuti udelat si na nahravku nazor, nedovoli ti ji ignorovat a bezmyslenkovite ji prejit.

a obecne mam rad orchestr, ktery jasne vi co ma delat (u neceho preferuju nemeckej studenej cumak ... u neceho ruskou zivelnou smrst ... a u neceho ceskou skolu, ktera umi/umela oboji) ... pak to jeste umi obcas nejaky brit a boulez ... a pak uz jen par svetlych vyjimek.
proto treba nemam rad ozawu, ten proste nevi co je to zvladnutej orchestr (a k tomu ma jeste problem, ze nechape evropskou hudbu a snazi se ji hrat Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 13:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Nečervenám. Já jsme strašně nestydatý. Ta nahrávka se mi líbila. A Karajan má špatnou pověst - zčásti oprávněně. Navíc jsem asi jediný, kdo riskuje. Ostatní hrají na jistotu.

Příště si musím ty uzkázky pustit na něčem pořádném. Nebo aspoň nehazardovat. Ale když mě to baví.


ja bych riskoval rad, ale posloucham ty ukazky jako relax v praci a jako pozadi pri reseni vsech tech koncororcnich problemu a zmatku a to na premysleni nad hudbou neni spravna atmosfera ani cas Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 13:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Když je to tedy už skoro prozrazeno:

ukázka 4 (04-WaveDump04) - C. Abbado s CSO z 80.let, Sony (Cough vyhrál, flašku rumu ale nedávám Laughing )
ukázka 5 (IV._Finale._Allegro_con_fuoco) - E. Mravinskij s LPO z poč. 60.let, DG
ukázka 6 (Track04) - H. Karajan s BPO z 60.let, DG

Jak se zdá, Karajanova špatná pověst nebude úplně zasloužená. U Krytona zvítězil a i mě se moc líbí (myslím, že 4. se mu povedla). Něco ovšem jiného jsou pozdější nahrávky ze 70. a 80. let (a také BPO není VPO).
Mimochodem Krytone toho Karajana mají v Městské knihovně Praha.


abbada bych urcite netrefil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 14:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

simon napísal:

ja bych riskoval rad, ale posloucham ty ukazky jako relax v praci a jako pozadi pri reseni vsech tech koncororcnich problemu a zmatku a to na premysleni nad hudbou neni spravna atmosfera ani cas Sad


A na mně vidíš, že děláš dobře. Cool Máme to všichni asi podobně. I když dneska to je lepší než poslední tři dny. Nejhorší je, že je to vždycky spousta hovadin.

PS A tu obecnou diskusi o Karajanovi a "silné osobnosti" bych raději nerozjížděl. Neumím si představit rozumný závěr.

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 14:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
simon napísal:

ja bych riskoval rad, ale posloucham ty ukazky jako relax v praci a jako pozadi pri reseni vsech tech koncororcnich problemu a zmatku a to na premysleni nad hudbou neni spravna atmosfera ani cas Sad


A na mně vidíš, že děláš dobře. Cool Máme to všichni asi podobně. I když dneska to je lepší než poslední tři dny. Nejhorší je, že je to vždycky spousta hovadin.

PS A tu obecnou diskusi o Karajanovi a "silné osobnosti" bych raději nerozjížděl. Neumím si představit rozumný závěr.


diskuse nemusi mit zaver ... to si pletes se sjezdem strany Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 21:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa z tej prvej trojky páčila ukážka 1.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 22:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

A z druhej?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 12:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si poslechl všechny ukázky trochu v klidu. Na poslední místo bych dal Abbada (4) pro neuvěřitelnou rozvleklost (ač precizně provedenou). Karajan (1) a Shipway (3) jsou o něco lepší (Karajan nemá drive, Shipwayovi hraje orchestr trochu zbrkle). Jansons (7) je na vyšší příčce, to už je solidní provedení. Vítězí Karajan (6), Mravinský (5) a Neznámý (2). Karajan udržuje napětí od začátku do konce, skvěle mu tepou basy (v 1/3 úryvku), Mravinský v této pasáži trochu polevuje ale zase to napraví skvělou gradací (ve 3/4). Neznámý mi připadá podobný spíš tomu Karajanovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 12:13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je neznámý od Revelation Records a hraje tak pozoruhodně podobně jako Mravinskij, je tu řešení:

http://www.amazon.co.uk/Tchaikovsky-Symphony-No-Serenade-Strings/dp/B000006BA6

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 12:21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě dodám, že Mravinský podle všeho nahrál tu symfonii třikrát:

Poprvé, v roce 1957 v Moskvě mono - to bude ta nahrávka vydaná Revelation Records.

Ta nahrávka od DGG je přece z Londýna z roku 1960, ne?

http://www32.ocn.ne.jp/~yemravinsky/discography.htm

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 15:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Tak jsem si poslechl všechny ukázky trochu v klidu. Na poslední místo bych dal Abbada (4) pro neuvěřitelnou rozvleklost (ač precizně provedenou). Karajan (1) a Shipway (3) jsou o něco lepší (Karajan nemá drive, Shipwayovi hraje orchestr trochu zbrkle). Jansons (7) je na vyšší příčce, to už je solidní provedení. Vítězí Karajan (6), Mravinský (5) a Neznámý (2). Karajan udržuje napětí od začátku do konce, skvěle mu tepou basy (v 1/3 úryvku), Mravinský v této pasáži trochu polevuje ale zase to napraví skvělou gradací (ve 3/4). Neznámý mi připadá podobný spíš tomu Karajanovi.


Vidím, že v pořadí na čelních příčkách máme 100% shodu ("vítězí Karajan (6), Mravinský (5) a Neznámý (2)). U těch ostatních bych Abbada dal před novějšího Karajana (1) a taky Shipwaye (3). Abbadovo provedení bych si sice nevybral, ale daří se mu po celou dobu držet určitou atmosféru a náladu, což se o těch dvou výše jmenovaných (1, 3) říci nedá. Ti to prostě jen tak odehráli. IMHO.

Jinak pro mě je přínosem tohoto vlákna to, že mě motivovalo poslechnout si vcelku toho staršího Karajana, což bych asi jinak neudělal. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 16:14:41    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa celkom zapacil ten Mravinsky (5), interpretacne aj zvukovo, zeby som si ho kupil? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 21:14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě zase těší, že se s vámi shodnu v preferencích určité verze, i když tuhle hudbu jinak nevyhledávám. I tak jsou pro mě ty ukázky vždycky nebetyčně zábavné - což je asi vidět na tom, jak nedočkavě tipuju bez poslechu z pořádného zdroje. Smile

Opravdu se mi ankety líbí a myslím, že to může být zajímavé taky pro ostatní, i když se třeba neosmělí, ani když mě vidí se zcela bez okolků ztrapňovat. Snad bude účastníků přibývat!

Možná bychom napříště neměli říkat v průběhu ankety, kdo hraje. A to ani když víme, ani když jen hazardujeme. Co takhle to nechat až na konec, kdy by zdroje uvedl autor ankety? Průběžně bychom jen řekli, jak se nám ta která nahrávka líbí - čeho si na ní ceníme a čeho ne. Co vy na to?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 08:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Možná bychom napříště neměli říkat v průběhu ankety, kdo hraje. A to ani když víme, ani když jen hazardujeme. Co takhle to nechat až na konec, kdy by zdroje uvedl autor ankety? Průběžně bychom jen řekli, jak se nám ta která nahrávka líbí - čeho si na ní ceníme a čeho ne. Co vy na to?

Souhlas. 1. poslouchat ukázky a sdělovat dojmy, 2. tipovat interprety, 3. odtajnit a následná debata ("já to věděl" apod.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 12:22:43    Predmet: Odpovedať s citátom

moze byt, kto pripravi nieco najblizsie? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist