Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Skvělý účet

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 10:45:50    Predmet: Skvělý účet Odpovedať s citátom

Dneska jsem se dozvěděl velmi zajímavou informaci, a to, že můj běžný účet umí ZDARMA platby z/na Slovensko.
Hned jsem si vzpomněl, jak se tu kolikrát problémově řeší převody peněz nebo spíš posílání peněz složenkama mezi Českem a Slovenskem, tak jsem si řek, že Vám o tom něco povím ...

Založení účtu je ZDARMA.
Vedení účtu je ZDARMA.
Internetové bankovnictví je ZDARMA.
Příchozí platby jsou ZDARMA.
Odchozí platby jsou ZDARMA.
Inkasa/SIPO/trvalé příkazy jsou ZDARMA.
Základní mezinárodní čipová platební karta Maestro je ZDARMA.

Jediné za co se platí, je výběr z bankomatů, pokud se vybere z ČSOB, Poštovní spořitelny, BAWAG a Oberbank, Waldviertler Sparkasse, Raiffeisenbank im Stiftland a Volksbank, tak výběr stojí 6,- Kč.
Toto je ovšem vyváženo tím, že úročení zůstatku na účtu do 50tis je 0,75% p.a. a nad 50tis je 1% p.a., čili i když ze dvakrát za měsíc vyberete z bankomatu, tak dostanete několik desetikorun na úrocích.
Čili by šlo napsat, že výběry jsou v podstatě taky ZDARMA.

No ... co na to říkáte?
Dobrý ne?

A co že to je teda za účet? http://www.fio-zalozna.cz/zalozna.itml
No jo, hned jako první už slyším ty námitky o zkrachovalých záložnách a kdesi cosi. Tak pro informaci, účty jsou pojištěny na 90% zůstatku, nejvýše však do částky odpovídající 25 000 EUR, podle zákona č. 87/1995 Sb, tedy stejně jako v bankách, to za prvé. A za druhé, FIO je vlastník RM systému, s působností ve 4 státech, takže IMHO žádní garážníci, kteří by měli zkrachovat. FIO funguje od roku 1996.
Navíc na jednom jejich investičním semináři jsem se dozvěděl, že chystají převod této záložny na banku, rádi by to provedli k roku 2010 (jelikož mají bankovní kód 2010).

Jedinou nevýhodu tohoto účtu shledávám osobně v tom, že (snad zatím) nemá IBAN, takže na něj nejde přijímat platby ze zahraničí (tedy krom Slovenska, viz níže) a snad ještě, že platby do EU jsou docela drahé (bo to jde přes ČSOB).

No a dnes jsem se dozvěděl ještě následující ...
Účet u Fio záložny se umí tvářit jako český a slovenský. Když zadáváte platbu na SK, tak ji nedávejte jako zahraniční platbu, bo pak půjde přes ČSOB za 250, ale když si rozkliknete kódy bank tuzemského styku, tak po rolování všech českých kódů se zobrazí slovenské kódy. Platba se zadává v SKK, Fio hned provede konverzi a zdarma platbu odešle.
A opačně. Když chcete přijmou platbu ze Slovenska na účet u Fio, stačí, když odesílateli dáte svůj účet u Fio, jen použijete slovenský kód 8330 a ne 2010, jak je v CZ. A platba dorazí zdarma a hned se zkonvertuje na CZK.


FIO působí i na Slovensku a předpokládám, že pro běžné účty tam mají stejné podmínky.

Takže problémy s převody mezi CZ-SK jsou minulostí, co vy na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 11:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale asi jen na chvíli, na Slovensku pospíchají na €... Nebo se nic nezmění?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 11:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, to netuším.
Nicméně nějak to vyřešit budou muset, když vlastně teď pod jedním číslem účtu je český i slovenský účet. A bude-li na Slovensku euro, pak ten účet bude zřejmě muset umět pracovat s EURy, což by snad mohlo vyřešit ten můj postesk nad drahými převody do EU. Uvidíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kecinot
Hifista


Založený: 14 apríl 2007
Príspevky: 118
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 12:09:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Účet u FIO opravdu není špatná volba. Já si ho kdysi založil jako druhý účet, k němu kartu a používám ho na platby po internetu. Jediné co bych mu vytkl - zabezpečení internetbankingu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 12:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ziaden strach Euro na Slovensku nehrozi, o to sa postara nas super Ficko. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 13:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

to sa uvidi vo februari predsa...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaraba
Nádejný hifista


Založený: 23 júl 2007
Príspevky: 59

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 22:08:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377 - Euro bude, Fico s tym nic nema.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Št december 13, 2007 23:00:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zial ma. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: So december 15, 2007 11:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Hop377 napísal:
Zial ma. Crying or Very sad


Nemá. Je to len šašo.

Inak si myslím, že ak im teraz nerobí problém konverzia CZK / SKK, nemal by byť
problém ani s CZK /EURO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2008 13:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Fio chystá přeměnu na banku a expanzi na Slovensko

Fio družstevní záložna, která je největší kampeličkou v České republice, se připravuje na přeměnu v banku. Fio letos plánuje požádat Českou národní banku (ČNB) o udělení bankovní licence. Informoval o tom dnes mluvčí záložny Ján Franek. Kampeličce loni vzrostl počet klientů o 80 procent ...

kecinot napísal:
... Jediné co bych mu vytkl - zabezpečení internetbankingu.

Osobně v tomdle problém nevidím, zabezpečení je provedeno pomocí elektronického podpisu, ke kterému je potřeba ještě zadat heslo. Bez něj se platba neprovede. Co je na tom málo zabezpečeného? Navíc je dobrá možnost se podívat kdekoli (např. v internetové kavárně) na účet bez rizika, že by mě někdo vytuneloval (neb nebude mít k dispozici podpisový klíč, takže s účtem nic neudělá).
A pokud by ani toto někomu nestačilo ...

... Fio letos nabídne možnost podepisování transakcí v rámci internetového bankovnictví pomocí SMS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2008 14:19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakým způsobem se v kavárně dostane ten podpis do banky? Pokud jej musíš nějak k tomu kompu připojit (USB, nakopírovat), pak bych zrovna kavárně moc nevěřil - leda že by si člověk nabootoval vlastní systém z USB.

Ale možná se to dělá jinak, nikdy jsem to nepoužíval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2008 14:43:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kavárnu jsem myslel jako že se jenom podívám na účet ...
Popř. to jde dělat tak, že zadáš někde mimo "domov" příkazy a pak je doma pouze autorizuješ podpisem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 12:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnešní článek o FIO na Měšci odhaluje další netušené možnosti účtu Very Happy

Redakce Měšce však přišla na způsob, jak lze zahraniční platbu ve Fio záložně přijmout zdarma. Máme vyzkoušeno, že ve Fio záložně lze zdarma přijmout platby z německých bank zaslané v eurech jako běžné standardní EU platby s uvedením IBAN. Fio záložna sice oficiálně IBAN neuvádí, ale ten lze vygenerovat na webových stránkách České národní banky.

Při odeslání platby jsme postupovali takto: uvedli jsme skutečného majitele účtu ve Fio záložně a vygenerovaný IBAN. Fio záložna nemá SWIFT, ale v databázi společnosti S.W.I.F.T. SCRL, která provozuje tento informační systém, jsme objevili kód Fio burzovní společnosti. Ten má tvar FIBPCZP1XXX, a přestože je u něj uvedeno, že není zapojený do sítě SWIFT, použili jsme ho při zkušební platbě. Německá banka příkaz akceptovala a zahraniční platba se do Fio záložny připsala z jakéhosi neidentifikovatelného účtu vedeného u ČSOB. Žádný poplatek za příchozí zahraniční platbu se nestrhnul ani z Fio záložny, ani z ČSOB. Při opakování platby platba opět úspěšně došla bez poplatku. Rozdíl zde přesto je: zatímco běžná zahraniční platba zadaná podle správných parametrů na sběrný účet Fio přišla za dva pracovní dny, při použití kódu SWIFT Fio, burzovní společnosti, se platba připsala až za 8 dnů. Ale zadarmo, a to je rozhodující. Bonbónkem je, že o této alternativě platby nevěděli ani představitelé finanční skupiny Fio.


Platby zdarma v rámci ČR, platby zdarma z/na SK, platby zdarma z DE ...
Tak co, ještě ho nemáte? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 22:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava:
Sledoval jsem toto tve doporuceni. Uvazuji, ze prejdu k nejake rozumne bance, protoze soucasna banka mi zdima cca 200 az 250 korun mesicne zcela zbytecne, jenom proto ze jim kazdy mesic posilam sve prijmy.

Dival ses i na nabidku mBanky? Tvari se take, ze maji vse zdarma, otazkou je, co vsechno na svych strankach nepisou.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi február 08, 2008 23:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Znám mBanku, samo. Třeba na finexpertu jsou rozsáhlé diskuse o obou ústavech. Každý z nich má své pro a proti. Já přešel k FIO někdy v březnu 07(?), to tehdy ještě mBank u nás neexistovala a pro mě nepřináší nic, proč bych k ní měl od FIO přecházet. Navíc má pro mě jeden handicap, neumožňuje inkaso, což já potřebuju kvůli hypotéce (bez toho by mě od ČS nepustili). Naopak u mBank se mi líbí 3 výběry měsíčně z kteréhokoli bankomatu v ČR zdarma, to je pěkné lákadlo pro někoho, kdo často vybírá (já tak 0,5-1x měsíčně). Blíže ale ceník služeb mBank neznám, jak jsem uved, přechod k ní je pro mě nezajímavý, ba v současnosti nemožný. Mi u FIO defacto nic neschází, ba jsem u nich spokojen ...

Tady je třeba 31 stran příspěvků o FIO a 46 stran příspěvků o mBank Smile
http://forum.finexpert.cz/viewforum.php?f=16&sid=aa78e894c2399def24786a2eb70651c5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mesires
Hifista - pokročilec


Založený: 04 apríl 2007
Príspevky: 324
Bydlisko: Albrechtice /Karvina/

PríspevokZaslal: So február 09, 2008 01:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za odkaz. Zcela jiste se aspon na cast podivam.
Jsem ted u Raiffeisenbank a nebyt tech poplatku, tak i velmi spokojeny.

Z toho, co jsem doposud cetl, se mi vic libi FIO.
Nemam ale zkusenost pokud jde o platebni karty (kreditni nechci), takze nevim, ktera je lepsi - Maestro u FIO nebo VISA u mBank?
Ted mam embossovanou VISA, prechod na cipovou Maestro je pro me velkou neznamou.

Podivam se na nejake linky, kazdopadne jeste jednou diky za velmi zajimavy tip na FIO.

Ty penize, ktere usetrim na bank. poplatcich, dam radsi na charitu, nez abych podporoval bankere.

_________________
Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými.
(Janovo evangelium 8:32)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So február 09, 2008 10:00:50    Predmet: Odpovedať s citátom

U ČS jsem měl neembosovanou VISU Electron, šlo s ní platit i na internetu.
U FIO je základní karta zdarma čipová neembosovaná Maestro (oproti původní Vise vidím hlavní výhodu v tom, že při platbě kdekoli musím zadávat PIN, s Visou Electron bez čipu jsem se jen podepisoval, což mi moc bezpečné nepřišlo), nejde s ní ale platit na internetu.
Platby na internetu umožňují až ty ostatní katry u FIO, i embosované, za které se platí (200-300 Kč ročně, viz konec 3. strany ceníku). Já spíš ale uvažuju o tom, že platby na internetu vyřeším nějakou kreditní kartou, třeba od Citibank, která je zdarma s 55ti dením bezúročným obdobím ...

Jinak z mého pohledu si myslím, že VISA a Maestro jsou v podstatě rovnocenné, VISA je americká společnost, Maestro je evropská společnost. Platit se s oběma dá všude nebo aspoň já jsem nenarazil na nějaký problém, že by mě někde odmítli (v rámci EU).

Co za karty nabízí mBank netuším, to se budeš muset prokousat těmi 46ti stranami příspěvků na finexpertu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist