Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Osciloskop

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 00:11:42    Predmet: Osciloskop Odpovedať s citátom

V osciloskope Tesla Brno BM464 mi vypovedal službu Delónov násobič. Môže mi prosím niekto poradiť, kde by som ho zohnal, prípadne súčiastky na stavbu nového? ... 500pF/15.000V, 5nF/5.000V, 3ks diód KYZ34

Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 21:15:53    Predmet: Odpovedať s citátom

miesto kyz34 použi by8420, kondíky vyskladaj, nejaké tie červené obludy možno doma nájdem(500p/15kV). Mal som BM564, je to z toho..Pozriem ti to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 22:08:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, potešila ma tvoja spáva, svitla aspoň nádej. BM464 je síce autobus ale mne nezavadzal, pritom mal jednu z najostrejších stôp na obrazovke čo som kedy videl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 22:24:47    Predmet: Odpovedať s citátom

áno, krásne staré stroje!!! Diódy mám, 5 kusov-BY8420
. Kondíky už som zrejme zahodil. Rozumnejšie by bolo zohnať si hotový násobič..Rozoberal si ho už?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 22:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte nie, je zaliaty v nejakom silikóne, no keď ho odpojím prestane prskať a vyhadzovať..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Pi december 14, 2007 23:54:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá zalievacia hmota je peklo na zemi!! Kým som to rozobral, mal som to po celom byte-neskutočný materiál. Spýtam sa v pondelok v práci či by to nebolo celé. Dám ti vedieť, no moc si od toho nesľubujem, i keď ktovie!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne december 16, 2007 20:36:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Bratovi sa podarilo vyškriabať tú silikónovú hmotu, ktorá sa taktrochu už aj drobila. Možno tá hmota spôsobovala zvod alebo zmenu parametrov. Uvažujeme, že ak by to bolo kondenzátorom tak tam je jasný prieraz a skrat alebo poškodenie, čo ani jedno z týchto alternatív nie je. Diody by sa rovnako jednoznačne prejavili. Nechceme skúšať modul bez hmoty, v obave že na vzduchu skočí iskra a zničí aj to čo je ešte dobré. Buď to znovu zalejeme silikónom alebo otestujeme každú súčiastku zvlášť, trebárz aj nižším napätím.

Vďaka, náhradný kus by bol najlepším riešením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ne december 16, 2007 23:23:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Na výstupe je pokiaľ si dobre pamätám 14,5kV, púšťať to nezaliate by fakt bola volovina. Zdroj kmitá?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 08:21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, neviem ale prv ako by som to zalial silikónom by som si odmeral izolačný odpor pôvodnej hmoty a potom odmeral i.o. silikónu. Neponáhľaj sa. Ináč prevádzkovať vysoké napätie bez "zálievky" radšej ani neskúšaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 13:51:15    Predmet: Odpovedať s citátom

mozet to zaliat aj tym lepidlom do tepelnej pistole - je to plast a robi sa s tym lepsie ako zo silikonom lebo je to hned tvrde - neni taky bordel pri tom

Mozem pozicat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 18:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, to isto nie, minieš pri tom 30 trubiek preboha! A to nevravím o elektrickej pevnosti, bohvie aká je. Pozeral som to, no bohužiaľ sa to už nevyskytuje, až na tie diódy teda. Prezri web, skús elektrobastlírnu atď...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pecan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 46
Bydlisko: šumava

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 19:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

pokud máš někoho ve VUKI Bratislava, zkus se tam zeptat, nějaký zalévací hmoty tam dělají. Možná by dali nějakej vzorek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po december 17, 2007 22:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka chlapi, nechal som celý autobus u brata, má ešte nejakú skúšku z matiky, potom by to mohol na katedre premerať alebo vymyslíme nejaký sofistikovaný prístup s ručným prístrojom. S hmotami nebudem experimentovať, musí to mať zaručené parametre toho som si vedomí.

VÚKI je presťahované na koniec BA, ...neviem čo ešte všetko robia vo vlastnej réžii, onehdá mali celkom zaujímavý sortiment aj na pulte na Továrenske ul. v centre mesta. Teraz ich budova trčí ako smutné torzo v ruinách v okolí zválanej - zbúranej Kablovky. Pritom sa začali dohadovať štátny úradníci - Pamiatkári s investorom, o zachovaní tejto budovi a ešte jednej technicky nádhernej kotolni. Tak už to v týchto končinách býva, ľahko a lacno sa tu dá nakúpiť so silným žalúdočnými šťavami. "Exemplárny jednotlivec sa nájde - označkovaný previnilec bez politickej uniformi" ale samozrejme v pozadí drží mešce celá politická garnitúra, ktorá sa nabalí nechutnými tučnými prachmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist