Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Posluchová akcia - Streženice 8.6.2014

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2014 20:01:28    Predmet: Posluchová akcia - Streženice 8.6.2014 Odpovedať s citátom

V nedeľu 8.6. som usporiadal u nás v obci Streženice, v spolupráci s užívateľom Godzom a Martinom Kurpelom z Trenčína, posluchovú akciu.
Boli odprezentované DIY reprosústavy, od malých dvojpásmových regáloviek, až po najväčšie trojpásma s 15" basovým meničom, ktoré boli hlavným lákadlom. Tieto reprosústavy som vyrábal v priebehu pol roka a na meranie, odladenie a návrh výhybky sa podujal práve Godz. K reprosústavám dodám, že ako basové meniče sú použité prerobené Tesla AR9918 s novým kmitacím systémom, upravenými pólovými nástavcami a nanovo namagnetované. Túto úpravu prevádzal Martin Kurpel. Na stredoch sú reproduktory Audax HM170Z18 a ako výškové osvedčené reproduktory ETON 26HD1.

Druhé najväčšie reprosústavy boli Mamuty Martina Kurpela, kde na basoch bol rovnako upravený reproduktor. Tentokrát ale TVM ARN312, na stredoch Audax HM130C0 a výška Visaton MHT-12. Veľkým prekvapením z môjho pohľadu boli reprosústavy Totem 100, ktoré sú všade prezentované, ako "za málo peňazí veľa muziky" a toto pri týchto reprosústavách platí dvojnásobne.
Ako zdroj signálu sme používali HTPC, neskôr NB s externou zvukovou kartou. K použitým komponentom môžem spomenúť špičkový DAC od babaudia a GG, ktorý tu má aj svoje vlákno, rovnako tak predzosilňovač od PeterSPX. Ďalej bol vyskúšaný DAC od f. Casea aj s predzosilňovačom. Čo sa týka zosilňovačov, tak tých bolo viac ako dosť. Od Hitachi, DPA222 s rýchlymi koncovými tranzistormi, cez DPA380, Pioneer A-445, Studiomaster 1000, až po SPaudio A200. Počúvanie a porovnávanie prebiehalo od 10tej hodiny, až do neskorých večerných hodín. Zároveň počas akcie prebiehali aj merania prinesených reprosústav, ktoré prevádzal Godz.

Nesmiem zabudnúť spomenúť aj ľudí, ktorí nás poctili svojou návštevou. Boli to najmä ľudia tu z fóra, ktorých poznáte pod nickmi Slimák, Bubuxin, Babaudio, GG, Cough, XLmaros... Ďalej merali ku nám cestu hostia aj z Nitry, Žiaru nad Hronom, Trenčína, Dubnice, Púchova, Považskej Bystrice Čadce, dokonca až Michaloviec.

Týmto by som chcel poďakovať všetkým zúčastneným, že si našli čas a strávili jednu peknú nedeľu u nás v kutlúrnom dome. Niektorí priniesli aj rôzne komponenty a prispeli tak k skvalitneniu tejto posluchovej akcie a som rád, že som mal možnosť spoznať veľa zaujímavých ľudí, ktorí v tomto obore majú naozaj čo povedať.

Ak by sa chcel niekto vyjadriť k tejto akcii, kľudne sem môžete napísať svoje postrehy, či pripomienky.
Pripájam odkaz s pár fotkami z akcie: http://uloz.to/xZGQYfP5/posluchovka-rar


Naposledy upravil penjo dňa Pi jún 13, 2014 23:25:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11486
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 13, 2014 20:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyjo Penjo, parada... jednak hned akcia i ta stavba velkych repro. A vitaj na fore... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So jún 14, 2014 15:43:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Bola to dobrá akcia. Hlavne preto, lebo sa tam zišli ľudia, ktorí ohľadom audia niečo tvoria a netrpia "pravovernými" hifistickými dogmami. Osobne ma najviac zaujali bedne s 15" basákom, hrali excelentne. Milo prekvapil aj integráč Hitachi, ktorý zahral veľmi slušne. Krátko som počul aj preamp od Petraspx, ten je výborný, rovnako aj DRC od Frantraxa. Vďaka všetkým za milú spoločnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 10:32:03    Predmet: Re: Posluchová akcia - Streženice 8.6.2014 Odpovedať s citátom

....

Naposledy upravil TROT dňa Ne jún 15, 2014 10:40:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 10:35:44    Predmet: Re: Posluchová akcia - Streženice 8.6.2014 Odpovedať s citátom

....

Naposledy upravil TROT dňa Ne jún 15, 2014 10:41:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 10:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

TROTLE, spletl jsi si akci.
To nebylo pro masochysty. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 11:10:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za pozvání. Bylo to moc fajn. Doufám, že nezůstane jen u jednorázové akce a že z toho vznikne tradice. Slovy klasika bolo by treba, Kefalín, rozvíjať takéto pokrokové tradície. Smile

Z hlediska prezentovaného zvuku si dovolím jednu poznámku. Vzhledem k tomu, že od výstavy v Mnichově neuběhlo moc času jsem měl dojmy z výstavního zvuku snad ještě v paměti a když chlapi v Streženicích pustili sestavu s babaudio dac, frantrax drc/PeterSPX pre a200 a prezentované 3 pásmo s předělaným Tesla basákem, tak jsem krautil hlavou a říkal si, ano, ano, v Mnichově toto v klavírním laku a barevnými prospekty vesele s cenovkou 100.000 euro a nikdo by ani nemuknul, že to zvukově není odpovídající...

Neznamená to ovšem, že všechno DIY je lepší než komerční výrobky highendu. V mnoha oborech je nemožné "samodomo" konkurovat masově vyráběným výrobkům (mobily, tablety), avšak v hifi, které je technologicky uchopitelné i pro domácí malovýrobu to lze, pokud vím co dělám - takže tvrdím, že špička tzv. CZ-SK-DIY-HIFI to světovému renomovanému hifi highendu natře levou zadní, pokud bude v zadání rozumný rozpočet a rozměr.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 15:09:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Celkem slušná reklama Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1400

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 16:26:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikoliv, jen pravdivé zhodnocení reálného stavu, milý Die..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 16:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si napísať zopár riadkov o organizácii a o počúvaných reprosústavách. A samozrejme chcem touto cestou verejne poďakovať členovi fóra penjovi za skvelú organizáciu akcie. Akcia vznikla viacmenej spontánne a keďže penjo je zanietený (ale triezvy) hifista, tak sme si povedali, že by bolo dobre ušami porovnať niekoľko kategórií reprosústav a samozrejme zvukovo k tomu otestovať aj zdroje signálu a tiež zosilovače. Podobnú akciu sme organizovali vlani S Martinom Kurpelom v Trenčíne, ale tam sme boli natvrdo limitovaní vlastníkom sály, takže sme ani zďaleka nemali taký časový priestor ako v Streženiciach. Martin Karas (penjo) dohodol termín so starostom obce a už nám len zostával čas pripraviť sa. Pôvodne sme uvažovali so skromnejším prístrojovým obsadením, ale nakoniec nám osud doprial bohatú úrodu a naozaj príjemné zážitky. Cieľom akcie bolo zísť sa s rozličnými aparátmi a otestovať ich zvukový prejav na mieste ušami. A to sa nám bezo zbytku podarilo. Som vďačný aj členom fóra Slimákovi, Coughovi, babaudiovi, bubuxinovi, -GG- a ostatným nemenovaným členom a aj iným spriazneným dušiam, že sa obťažovali na akciu prísť (napr. Komar DJ prišiel až z Michaloviec!) a potešili komunitu svojimi aparátmi. A samozrejme aj prispeli cennými radami, radi vysvetlili čo a ako. Ja som mal na starosti reprosústavy a snažil som sa na akciu dostať aj MaBatove RPM 1, ktoré konštruoval Marcin. Bohužiaľ majiteľ nesúhlasil s transportom a tak sa akcie zčastnil len Marcin bez RPM. MaBatova dielňa bola zastúpená Totemom 100 a podľa ohlasov si hanbu neurobili (ja už som ich bohužiaľ nepočul). Akciu som oživil meraniami niektorých reprosústav (Totemy som nemeral, lebo som si vlastnou nepozornosťou poškodil mikrofón) a ďalej zverejním zopár obrázkov z merania. Čo sa týka reprosústav nejedná sa o komerčne vyrábané produkty, ale o amatérske konštrukcie (s výnimkou ATC SCM 11) s cieľom dosiahnuť čo najlepší zvuk. Najväčšou bola sústavou bolo trojpásmo v kombinácii Tesla, Audax, Eton. Tento projekt som odlaďoval na požiadavku penja. Príliš som sa do toho nehrnul, nakoľko pracovať s neovereným basovým meničom na takomto náročnom projekte je riziko. Menič vznikol na báze Tesláckeho meniča ARA. V podstate bol z neho využitý len kôš a magnetický obvod (ten však bol ale značne upravený). Menič bol osadený novou membránou s gumovou vlnkou a nanovo namagnetovaný. Oproti pôvodnému meniču sa dosiahla podstatne vyššia výchylka a veľmi nízka vlastná rezonancia (cca 24 Hz). Menič sme testovali cca v 130 l skrini a vykazoval veľmi dobré vlastnosti. Tak som sa do toho pustil. Meranie tejto sústavy sme nerealizovali na tejto akcii, použil som staršie meranie. Ale to meranie sa trochu odchyľuje od toho čo sme počúvali, nakoľko po zvukovom testovaní v malom priestore u penja som mierne utlmil stredy a výšky. Toto prevedenie nemám odmerané len nasimulované, ale od pôvodnej verzie sa odchyľuje len väčšími útlmovými odpormi v stredovej a výškovej sekcii. Simuláciu sem pripojím neskôr. Zopár poznámok k meraniu. Frekvenčná charakteristika nie je "vzorná", ale to vôbec nebol primárny cieľ. Cieľom konštrukcie bolo postaviť sústavu z čo najnižším dolným medzným kmitočtom, F -3 db je niekde okolo 32 Hz, čo je slušný výsledok. Zobrazené zvlnenie na charakteristike je jednak spôsobené metódou merania a samozrejme časť nedostatkov majú na svedomí aj meniče. Ja som nasimuloval aj zložitejšie zapojenie, ale v čase realizácei bol penjo švorc, tak sme pristúpili k jednoduchšej variante. Pevne verím, že v krátkom čase budeme realizovať Mk II a tam by sme uvedené nedostatky eliminovať. A ešte jedna poznámka ku konštrukcii basovej sekcie - V žiadnom prípade sme nechceli mať zo sústavy dunítko, takže rezonancia sériovej indukčnosti a kapacity je potlačená RLC obvodom. Čo sa týka skreslenia, zodpovedá použitým meničom. Pri praktickom posluchu sme nepočuli žiadne skreslenia ani dunenie, pričom sa niekoľkokrát podarilo dostať testované zosilovače do limitácie. Skrátka aj pri veľkých hlasitostiach v komplexných pasážach zostal zvuk jasne čitateľný a otvorený. Citlivosť sústav nie je extrémne vysoká (okolo 88 dB) cieľom však nebola vysoká citlivosť, ale čo najväčšia vyváženosť jednotlivých pásiem a neutralita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 20:42:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz chcem napísať ešte niečo o ďalších reprosústavách. Druhou najväčšou sústavou na akcii bol "Mamut". Tak som nazval kvôli váhe projekt trojpásma osadeného upravenou variantou ARN 312, Audaxom tentokrát 130 a páskovým výškačom Visaton MHT 20. Pôvodne tieto sústavy konštruoval sounds77, avšak z priestorových dôvodov ich predal. Pre nového majiteľa MartinekK alias Martin Kurpel som odladil výhybku. Žiaľ, medzi návrhom a meraním uplynulo skoro pol roka a výhybka nebola spätne kontrolovaná meraním (bola dokončená prakticky deň pred akciou), takže sú tam nejaké rozdiely oproti simulácii ( a aj počuteľné). Na pohľad je reprosústava dosť objemná, avšak jej reálny objem je cca 75 litrov. To preto lebo steny skrine sú hrubé 50 mm! Váha samotnej skrine je cca 75 kg. Na rozdiel od pôvodnej verzie bola sústava doplnená o basreflex. Základom sústavy je upravený basový reproduktor z produkcie Tesly. Na rozdiel od 15 palcového woofra, tu došlo len k výmene membrány z pružným závesom. Membrána je tuhšia a záves aj stredička sú poddajnešie. Napriek tomu, že sa magnetický obvod nemenil, citlivosť meniča vzrástla cca o 1,5 dB, vlastná rezonancia sa pohybuje pod 30 Hz. Na ucho mi chýbalo u tejto sústavy lepšie rozlíšenie v strednom pásme - a potvrdzuje to aj meranie keď úroveň od 200 do cca 700 Hz je nižšia cca o 2 až 3 dB, čo je dosť. Takže v najbližej dobe zrealizujeme kontrolné meranie a uvedenú chybu budeme eliminovať. Napriek tomu, však sústava mala ľahký a vzdušný prejav pri reprodukcii vyšších stredov a výšok. Ale aj v takomto stave by si sústava našla svojich fandov.
Ešte niečo k metóde merania. Nakoľko sme boli vo veľkej sále a bola tam hladká podlaha, tak som využil meranie metódou GPM. Mikrofón bol umiestnený na podlahe 2 ma od meraného objektu. Nakoľko pri metóde GPM vzrastá citlivosť o 6 dB, ide o meranie v reálnej citlivosti. Táto metóda umožňuje dobre merať najmä stredné pásmo a v prípade veľkej sály či meraní na otvorenej ploche je možné spoľahlivo zistiť aj priebeh na nízkych frekvenciách. Tu sme boli obmedzený odrazom od javisko cca na 22 ms okne, čo však stačí na spoľahlivé zobrazenie všetkého podstatného. Pri tejto metóde merania je charakteristika "zvlnenejšia" avšak nie je treba používať žiadne triky ako nearfield a skladanie charakteristík. Meranie skreslenia používa iné váhovanie pri výpočte FR ako klasické FFT a rozdiel je vidno najmä na nízkych frekvenciách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 20:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz niečo o ostatných meraniach. Meral som ešte konštrukciu od DJ Komara a profesionálne vyrábanú sústavu ATC SCM 11. V oboch prípadoch ide o dvojpásmové konštrukcie. Zvukovým prejavom ma zaujalo najmä ATC, ktoré malo veľmi príjemnú reprodukciu stredov a príjemné neagresívne výšky. Samozrejme citlivosťou a reprodukciou nízkych kmitočtov sa nemohli rovnať predchádzajúcim sústavám, ale v malom priestore určite zahrajú veľmi dobre. DJ Komar mal drobný nedostatok na jednej sústave, mal prepólovaný jeden z meničov, čo je vidieť na meraní. Skreslenie sústav zodpovedá slušným dvojpásmam, pričom ATC má skreslenie nižšie. Aj to je zrejme dôvod príjemného zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 15, 2014 21:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No a ešte skreslenie Komarovho dvojpásma. Okrem týchto meraných a popísaných sústav, tam boli ešte ďalšie, no pre nedostatok času a poruchu na mic-i som merania musel odložiť. Som rád, že v hifi DIY to žije a že sa doma daj postaviť dobre merajúce a hrajúce reprosústavy. Nemyslím tým seba, ale chválim aj ostatných konštruktérov a ich výrobky. Ešte by som pár slov rád venoval, novému prevodníku z autorskej dielne babaudiou a -GG-. Zvukový prejav tohoto prevodníku bol skutočne naprosto bombastický, pri prezentácii Hires nahrávok to bola zvuková nirvána, ale fantasticky zvládal aj nižšie rozlíšené nahrávky. Počúvali sme samozrejme obligátne Dire Straits a Pink Floyd (a tiež aj iné) a zneli naozaj neskutočne dobre. Klobúk dole dávam tiež pred predzosilovačom od Petra SPX a tiež veľmi dobrý dojem na mňa urobila HYPA ale špičkový zvuk malo aj babaudiom vytunené DPA 222 s rýchlymi koncovými tranzistory. Vynikajúci bol aj Frantraxov DRC a v hanbe nezostal ani prevodník od Casey. A aby som nezabudol aj na kvalitnú prácu majstrov zvukárov, tak Cough to naozaj vie a jeho nahrávky sú zvukovo (aj interpretačne) naozaj vynikajúce. Pre mňa to bol príjemný deň a musím povedať že som si to užil lepšie ako na hifivýstave. Ešte raz vďaka všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili ! 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št august 21, 2014 22:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte
Sice s omeskanim, ale pridam aj svoj postreh.

Najviac ma prekvapili samotne DAC prevodniky, ktore maju patria navrhom medzi spicku a su vypilovane, ze medzi takymi to kusmi technikmi, moze byt rozdiel.
Je to oblast, ktora sa da nazvat snad len alychymiou, lebo z pohladu meratelnych hodnot a moznosti sluchu, je to fyzikalne a teoreticky daleko pod jeho rozslisovacou schopnostou.
Rozdiel sa neda opisat ako cinkavejsie vysky, plechovejsia trubka, ci tucny hudobnik 2m od podia; da sa vsak opisat slovom nervozita, ci naopak pokoj v nahravke; konkretne slova na to hladat tazko.
Kedze sa prevodniky prepinali so sekundovymi oneskoreniami a hrala vzdy totozna nahravka, bolo mozne vypozorovat, ze jedno riesenie je lepsie. Konkretizovat nebudem, odporucat si to skusit. Je vsak nutne sa sustredit, letmym pocuvanim je to nepostrehnutelne.

Zaujimave boli rozdiely aj medzi testovanymi zosilnovacmi; je to pre niekoho tazko uveritelne, ale maju svoj charakter a niektore robia zvuk pocuvatelnejsi dlhodobo, niektore nie; zalezi vsak aj od vkusu.
Prekvapil ma moj Pioneer, r.v. 1990, ktory ma jemny zvuk [oblubene oznacenie "zamatovy"] a pokojne moze superit aj so znacne drahsim zosikom, ktory bol dostupny.

Repra boli rovnako tak hodne straveneho casu. 15" v najvacsich sustavach hral subjektivne pomalsie ako 12", co mohlo byt sposobene zvyraznenim pasma okolo 85-200Hz na Mamutoch, ako vidno na grafe; zatialco 15" zvlada pocutelne aj podla merania uz od cca 25Hz. 15ke vsak chybala aj udernost citelna na hrudniku typicka pre mne oblubene PA repra, ktoru dostatocne nedosiahol ani ked sme zmykali 2*200W Studiomaster. Co vsak treba povedat, ze zvuk je vzdy bez skreslenia a vysoku hlasitost zvladali sustavy s prehladom.

Velmi dobry zvuk, najma vokal, predviedli uzavrete ATC SMC. Nevyhodou sa da oznacit ich velmi nizka citlivost, najnizsia zo vsetkych testovanych reprosustav a malo basov(i ked presnych). Nizka citlivost je sposobena pravdepodobne pouzitim stredobasu s nizkym Qts (ma obrovsky magnet) a jeho zatlmenim na vyssich frekvenciach. Vokaly boli dorazne zrejme aj zvyraznenim pasma okolo 600-2000Hz, prekvapia vsak aj velmi nizkym skreslenim, zrozumitelnostou a vernostou.
Aj porovnanim s nimi som sa rozhodol este doladit moje dvojpasma, kde som posilnil prave oblast vokalov a zvysenie amplitudy len o 1-2dB sposobili velmi pozitivny efekt. Doma v znacne zatlmenej izbe sa zvuk zdal v poriadku, avsak na vacsej ploche sa stratili prave stredovysky. Vysledok je na obrazku.[merane z cca 0.8m, na skrinke vo vyske 1.1m v poloprazdnej obyvacke, smoothing 1/10 okt]
Dobra skusenost boli aj sustavy Totem100, kde sa mi potvrdila domnieka, ze PA driver musi stat minimalne 2x tolko ako Hifi vyska, aby sa jej dokazal zvukom vyrovnat , a ze na neskresleny zvuk je nutne pozerat v cene minimalne 50-60Eur len samotny driver.

Jediny problem stretnutia bol uplne obligatny - malo casu Smile chcelo by to dva dni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist