Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Popular A3
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 16:56:51    Predmet: Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Popular A3 Odpovedať s citátom

Caute,

davnejsie som sem pisal a avizoval, ze nieco chystame - uz prisiel ten cas Smile

Dovolte mi predstavit nas prvy zosilnovac Popular A3. Mozte si pozriet nasu stranku:

www.popularaudio.sk

(este vychytavame nejake drobnosti - korektne zobrazenie na mobiloch a pribudne manual - v elektronickej forme ho pripravujeme na retro styl Smile tento tyzden by to malo byt. Pribudne aj CZ a ENG mutacia stranky)

Pripadne mozete sa stat nasimi fanusikmi na:

www.facebook.com/popularaudio

Najblizsie nas mozte vypocut na ELOSYSe pripadne na vystave AUDIO, VIDEO a DOMACE KINO v Bratislave 18.10. az 19.10.

Koncepcia zosilnovaca je taka, ze je urceny pre sirsie spektrum ludi. Disponuje gramofonovym vstupom, CD, AUX a Bluetooth komunikaciou - podpora pre vsetky OS. Viac informacii (aj technicky popis) mozete vidiet na nasej stranke, pripadne sa mozete pytat priamo mna tu. Rad zodpoviem otazky.

Slusna konstruktivna kritika je viac nez vitana Cool

DAKUJEME!

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 18:08:25    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Harmonické skreslenie THD (pri f = 1kHz):
Pri výstupnom výkone 3W: 1.7%
Pri výstupnom výkone 0.3W: 0.3%

Bolo by možno dobré upresniť, či ide o elektrónkový sluchátkáč pre menej citlivé sluchátka, alebo skutočne koncák pre (intímny) posluch cez búdky... V kombinácii s väčšinou bežných HiFi sústav s citlivosťou pod 90dB je niečo takéto vhodné len na *veľmi* limitované scenáre použitia. V popise to pritom nikde spomenuté nie je, ani nepriamo - uvedením odporúčanej citlivosti reprosústav, prípadne odporúčaním konkrétnych vhodných modelov. To mi voči prípadným záujemcom nepríde moc fér.

Podotýkam, že už 40-ročná DIN 45 500 vyžaduje pre stereo zosilňovač triedy Hi-Fi minimum 2x6W pri THD 1%.

citácia:
Vyslovene rušivé skreslenia TID, SID a hlavne IMD elektrónkový zosilňovač produkuje na úrovni o rád nižšej , ako výkonovo ekvivalentný tranzistorový zosilňovač.

Vedeli by ste, pre zaujímavosť a demonštráciu tvrdenia, priložiť spektrum CCIF 13+14kHz tohoto zosilňovača trebárs pri Po 1W?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 18:32:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěkné stránky, pěkný produkt se správnými oldskúl a ňjúskúl fíčurami, výborný positioning a zdůvodnění "proč" potenciálním zájemcům, dobře vymyšlená cena a vše okolo. Z bizněsového hlediska super. Držím palce, aby se vám podařilo se svézt na současné retro-hipstersko-pozérské vlně. Jen ty bláboly proč sou flašky lepší to trochu degradují, ale chápu, že hipster s kšiltovkou, konverzama a plnovousem (nebo jeho lepší polovička co mu to chce koupit na Vánoce jako dárek) tomu sice nerozumí, ale potřebuje si přečíst něco akože vědeckého aby mohl uvědoměle odůvodnit své spotřebitelské rozhodnutí... spíše je to o takovém hraní si (na něco) a taky o retro nostalgii... Ale už ani nostalgie není to, co bývala... . Skutečné hifi hledejmež jinde.

Ale nakonec proč ne. Je to moc pěkná věc, svítí, dá se přes to pustit svěží elpí s komprimovanou muzičkou a dokonce i hraje. Držím každopádně palce a přeju hodně štěstí.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 599€, sa nedá očakávať žiadny zázrak.
To označenie Hi-end, je mierne povedané úsmevné.
Oceňujem to že máte gule isť ho predstaviť na výstavu do BA.
Miestní konštruktéri ich nemajú. Tí tu len kecajú všetko kritizujú a vypúšťajú svoje merania a grafy.
S akými búdkami ho budete prezentovať?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tomuto nefandím.

1. Pro tato sdělení je tu sekce Študia, internetové obchody, do tohoto tématu takové informace nepatří, a to zásadně.
2. Lhát se nemá, parametry s tranzistorovými zesilovači nesnesou žádné srovnání a to ani náhodou.
3. Kazí to dobrou cestu k smysluplným elektronkovým zesilovačům, je to šunt. Tak akorát do akcí supermarketů ke zlevněné lahvi španělského (?) vína. Pryč s tím z hifi.slovanetu sekce zesilovače. Špatných věcí je tady poslední dobou víc než dost.

Nemám nic proti výrobě čehokoliv, proti propagaci takových věci tady naopak všechno.

_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Za 599€, sa nedá očakávať žiadny zázrak.
To označenie Hi-end, je mierne povedané úsmevné.


Od jaké cenové úrovně se výrobek považuje za highend?

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

End = koniec.
HIgh - End = hifi konečná.
Pre mňa znamená konečná to, že vdanej dobe a čase sa lepší produkt už nedá spraviť.
Cenová úroveň je relatívna. Záleži ako hlboko máš do mešca.

Ale tento lampáč určite nebude hi - end.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
End = koniec.
HIgh - End = hifi konečná.


To je skutečně hodně, ale hodně špatný překlad. Pán zřejmě nehovoří anglicky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 19:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebudem hodnotiť technické parametre, tých "hodnotení" tu ešte bude...za seba ale poviem, že ten retroštýl je veľmi vydarený (foto z domovskej stránky) a páči sa mi. Ale skutočne by sa ten príspevok hodil do iného vlákna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 20:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Design pekný, akurát mi vadí ten firemný nápis (mohlo to byť menšie). Výkon, radšej použiť niečo hornové s aspoň 100dB citlivosťou. Na zvuk som zvedavý v Blave si to vypočujem, potom sa uvidí, či je cena dobrá alebo je to len reklama na ticho. Inak držím palce, konečne niečo nové vo svete audio na SK.
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 21:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoch-end může být v pořádku.. Jinak je to milé, určitě si najde kupce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 21:49:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odpovede, idem postupne odpovedat:

cestmir napísal:

Bolo by možno dobré upresniť, či ide o elektrónkový sluchátkáč pre menej citlivé sluchátka, alebo skutočne koncák pre (intímny) posluch cez búdky... V kombinácii s väčšinou bežných HiFi sústav s citlivosťou pod 90dB je niečo takéto vhodné len na *veľmi* limitované scenáre použitia. V popise to pritom nikde spomenuté nie je, ani nepriamo - uvedením odporúčanej citlivosti reprosústav, prípadne odporúčaním konkrétnych vhodných modelov. To mi voči prípadným záujemcom nepríde moc fér.

Podotýkam, že už 40-ročná DIN 45 500 vyžaduje pre stereo zosilňovač triedy Hi-Fi minimum 2x6W pri THD 1%.

Vedeli by ste, pre zaujímavosť a demonštráciu tvrdenia, priložiť spektrum CCIF 13+14kHz tohoto zosilňovača trebárs pri Po 1W?


ad1)
Jasne - stranky sa budu este doladovat, ale chceli sme to uz pred BA vystavou spustit. Cize upresnim - jedna sa o koncovy stupen, ziadne sluchatka. Byvam na bytovke a naozaj pre bytovy posluch to staci. Samozrejme, ze to nema dynamicky rozsah a headroom 200W konca, ale to ani nebolo cielom. Je to cistokrva trieda A a snazili sme sa ist na rozumny pomer vykon/skreslenie.

ad2)
Samozrejme, namerame podrobnejsie charakteristiky. Nas produkt nie je urceny pre toho, kto chce nahanat grafy a podobne zalezitosti. Je to naozaj na pohladenie duse. Mali sme to u profesionala (nechcem menovat bez jeho suhlasu zatial) a ten bol naozaj milo prekvapeny. Na cenovu kategoriu to je podla mna bezkonkurencne.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 21:53:55    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Pěkné stránky, pěkný produkt se správnými oldskúl a ňjúskúl fíčurami, výborný positioning a zdůvodnění "proč" potenciálním zájemcům, dobře vymyšlená cena a vše okolo. Z bizněsového hlediska super. Držím palce, aby se vám podařilo se svézt na současné retro-hipstersko-pozérské vlně. Jen ty bláboly proč sou flašky lepší to trochu degradují, ale chápu, že hipster s kšiltovkou, konverzama a plnovousem (nebo jeho lepší polovička co mu to chce koupit na Vánoce jako dárek) tomu sice nerozumí, ale potřebuje si přečíst něco akože vědeckého aby mohl uvědoměle odůvodnit své spotřebitelské rozhodnutí... spíše je to o takovém hraní si (na něco) a taky o retro nostalgii... Ale už ani nostalgie není to, co bývala... . Skutečné hifi hledejmež jinde.

Ale nakonec proč ne. Je to moc pěkná věc, svítí, dá se přes to pustit svěží elpí s komprimovanou muzičkou a dokonce i hraje. Držím každopádně palce a přeju hodně štěstí.


Dakujeme. Jasne, ze je to uhol pohladu, ale ja som v podstate mlady clovek, ale elektronky ma dostali. Ich era ma veeelmi minula, ale stale maju tu urcite miesto aj po viac ako 100 rokoch. A technicky popis su neni zvasty, ono to v praxi aj naozaj tak je. Aj ked uznavam, ze sme naklonen9 elektronkam v tomto - je to vec nazoru.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 21:55:51    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Za 599€, sa nedá očakávať žiadny zázrak.
To označenie Hi-end, je mierne povedané úsmevné.
Oceňujem to že máte gule isť ho predstaviť na výstavu do BA.
Miestní konštruktéri ich nemajú. Tí tu len kecajú všetko kritizujú a vypúšťajú svoje merania a grafy.
S akými búdkami ho budete prezentovať?


Presne tak, ono sa to nema tvarit, ze toto je najlepsi zosilnovac na svete. Je to pre sirsie masy.

Chceme to prezentovat bud s Monitor Audio BX2 pripadne AdamVox (len sa s nim este musim dohodnut Laughing ) BX2 preto, lebo su to podla mna velmi dobre repraky za slusnu cenu.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 22:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63 napísal:
Já tomuto nefandím.

1. Pro tato sdělení je tu sekce Študia, internetové obchody, do tohoto tématu takové informace nepatří, a to zásadně.
2. Lhát se nemá, parametry s tranzistorovými zesilovači nesnesou žádné srovnání a to ani náhodou.
3. Kazí to dobrou cestu k smysluplným elektronkovým zesilovačům, je to šunt. Tak akorát do akcí supermarketů ke zlevněné lahvi španělského (?) vína. Pryč s tím z hifi.slovanetu sekce zesilovače. Špatných věcí je tady poslední dobou víc než dost.

Nemám nic proti výrobě čehokoliv, proti propagaci takových věci tady naopak všechno.


Myslim, ze ked sa jedna o SK vyrobok, tak je hodny tejto sekcie a nemusi byt na periferii nie? Toto by sme si mohli podporovat. A je to zosilnovac? Je.

Kde klameme? Vazne ma to zaujma, pretoze tie technicke popisy naozaj sedia s realitou, s cim konkretne nesuhlasis? Vyrabame elektronkovy zosilnovac, za ktorym si stojime, cize pre nas je lepsi ako tranzistorovy, lebo to hodnotime komplexne.

Je to vec nazoru. Ukazali sme zosilnovac X starsim panom, co si aj pamataju eru, ked doma v pivnici bastlili elektronkove prijimace, aby mohli pocuvat Slobodnu europu a ti boli uneseni. na FB nam tiez chodia pekne reakcie, takze vyznam to zrejme mat. A ktory zosilnovac je zmysluplny? Ten co ma 1kW a skreslenie 0.0001% ? Podla mna je to o pocite a nie o cislach.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 22:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
Nebudem hodnotiť technické parametre, tých "hodnotení" tu ešte bude...za seba ale poviem, že ten retroštýl je veľmi vydarený (foto z domovskej stránky) a páči sa mi. Ale skutočne by sa ten príspevok hodil do iného vlákna.


Vdaka, vdaka Smile Dovod som pisal vyssie. Je to zosilnovac a podla mna si sekciu o zosilnovacoch zasluzi. Poprosil by som aj adminov o ponechanie v tejto sekcii, ak sa da samozrejme. Naozaj sme tomu venovali dost penazi a casu. Fakt sa z toho tesime.

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 22:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

csaba napísal:
Design pekný, akurát mi vadí ten firemný nápis (mohlo to byť menšie). Výkon, radšej použiť niečo hornové s aspoň 100dB citlivosťou. Na zvuk som zvedavý v Blave si to vypočujem, potom sa uvidí, či je cena dobrá alebo je to len reklama na ticho. Inak držím palce, konečne niečo nové vo svete audio na SK.


Aaaaano, bude mensi Smile Dakujeme velmi pekne! Tesime sa na navstevu, potom sa pripomen Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 22:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je čistá reklama, sem to v žádném případě nepatří !
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Št október 09, 2014 22:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved to nepisem do kazdeho prispevku, ze kupte si to, toto je najlepsi zosilnovac na svete. Aj ked osobne pre mna je, lebo som stravil 3/4 roka vyvojom (samozrejme, sem tam som to musel prerusit pre inu cinnost) a s vysledkom som spokojny. A chcel som Vas poinformovat, ziskat spatnu vazbu od ludi so sa naozaj rozumeju a ako komunika sa podporuju, pozvat Vas na vystavu a pod..
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 00:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Maros napísal:
Kde klameme?

Celá sekcia "Prečo sú elektrónkové zosilňovače lepšie ako tranzistorové?", tak ako je formulovaná je "slušne povedané" zavádzajúca. Existujú tranzistorové zosilňovače s open-loop linearitou, o ktorej sa môže naivne zapojenému lampáču s VT len snívať, bez ohľadu na to, či to je SE/PP, A/AB, T/P/UL. A platí to aj o prechodovom skreslení a vyšších harmonických, stačí len porovnávať porovnateľné.

Zavádzajúca je aj tá hra na to, že 2x2W (čo bude predpokladám tak maximum pre 1% THD, aj to na "láskavom" 1 kHz) až 2x3W stačia na domáci posluch. Okrem okrajových prípadov (malý priestor, nenáročná hudba s nízkym DR, blízky posluch, búdy s citlivosťou PA boxov) to je jednoducho zúfalo málo.

Proste toto je sympatická hipsterská retro-hračka, snáď remeselne slušne spracovaná a pre nejakú cieľovú skupinu s presvedčivou prezentáciou aj komerčným potenciálom. Ocenenia hodné je aj to, že ste ideu dokázali dotiahnuť až do podoby finálneho produktu. Ale určite to nie je zariadenie pre vernú reprodukciu (ani len v zmysle toho klasického starého "HiFi", ako bývalo chápané pred polstoročím).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lamicz
Hifi obsluha


Založený: 25 február 2014
Príspevky: 38
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 00:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Stažení manuálu směřuje na neexistující doménu popularaudio.com. A na .sk není Sad

IMHO ten výkon je zoufale malý na reprobedny, mám elektronkáč s cca 2x6W a je to tak tak použitelný na starý Tesla bedny s jednoduchou výhybkou. A dynamika stojí za pendrek.
Dobře hrající vícepásmová bedna má složitější výhybku (většinou) s různými kompenzacemi a to je smrt nízkovýkonných elkových zesů. Velmi citlivý a dobře hrající bedny nejsou moc častý a není to dnes potřeba.
Taky je potřeba dodat, jaký repro byly v době "poslechů radia Svobodná Evropa", byl to velký papírák s citlivostí přes 100dB natvrdo na drátech...

Tohle je ideální zes na sluchátka.

_________________
DAC: Topping D90, D30
Flašky: 2x 8W A 6C33C F. Hlava
Různé: 2x 50W D, TDA7294V EZK
DIY: Danwatt, Danwatt MkII, H-ENG, LM3886 EZK
bedny: Teslabuki, LSM, ARS 944 uprava TLU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 05:27:04    Predmet: Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Populer Odpovedať s citátom

Gratulujem a držím palce!! Teším sa na výstavu a som rád, že Ste našli odvahu (aj peniaze) tento prístroj predviesť a neschovávate sa za grafy a merania. Podľa mňa je dôležitý iba zvuk, preto tie naše hračky kupujeme (aspoň väčšina z nás). Design je krásny, cena viac než príjemná. Ak aj bude hrať na úrovni - všetka česť. Konečne prístroj pre každého a je to veľmi dobrý doplnok k výrobkom Canor - doplňuje cenový reťazec. Podľa mňa žiadna konkurencia, v tom dobrom zmysle.
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby ho s tym vykonom na HES bolo vobec pocut Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:09:44    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Maros napísal:
Kde klameme?

Celá sekcia "Prečo sú elektrónkové zosilňovače lepšie ako tranzistorové?", tak ako je formulovaná je "slušne povedané" zavádzajúca. Existujú tranzistorové zosilňovače s open-loop linearitou, o ktorej sa môže naivne zapojenému lampáču s VT len snívať, bez ohľadu na to, či to je SE/PP, A/AB, T/P/UL. A platí to aj o prechodovom skreslení a vyšších harmonických, stačí len porovnávať porovnateľné.

Zavádzajúca je aj tá hra na to, že 2x2W (čo bude predpokladám tak maximum pre 1% THD, aj to na "láskavom" 1 kHz) až 2x3W stačia na domáci posluch. Okrem okrajových prípadov (malý priestor, nenáročná hudba s nízkym DR, blízky posluch, búdy s citlivosťou PA boxov) to je jednoducho zúfalo málo.

Proste toto je sympatická hipsterská retro-hračka, snáď remeselne slušne spracovaná a pre nejakú cieľovú skupinu s presvedčivou prezentáciou aj komerčným potenciálom. Ocenenia hodné je aj to, že ste ideu dokázali dotiahnuť až do podoby finálneho produktu. Ale určite to nie je zariadenie pre vernú reprodukciu (ani len v zmysle toho klasického starého "HiFi", ako bývalo chápané pred polstoročím).


No ved ano - porovnavat porovnatelne. Cize jedna sa o porovnanie tranzistoroveho zosilnovaca zhruba s rovnakou topologiou. Jasne, ze porovnavat nas zosilnovac so "150 tranzistorovym" je blbost. Rovnako ako porovnavat 3 tranzistorovy zosilnovac s elektronkovym, kde je sami u-follower a vystupaky su sytene na 0.01T Smile Ak stihneme, pripravime na vystavu urcite porovnanie - potom to posleme aj sem, ale teraz nevieme kde mame hlavu.

A diky Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Kde klameme? Vazne ma to zaujma, pretoze tie technicke popisy naozaj sedia s realitou..

Celá sekcia "Prečo sú elektrónkové zosilňovače lepšia ako tranzistorové?" je jeden veľký technický nezmysel a "kaleráby" na laikov, reči o SID a TIM, IMD..Ako napr. oddelíte THD od IMD, vznikajú na rovnakej nelinearite? Zmerajte IMD a potom napíšte, že
citácia:
IMD elektrónkový zosilňovač produkuje na úrovni o rád nižšej , ako výkonovo ekvivalentný tranzistorový zosilňovač.

Totálny nezmysel. Máte to "zapotreby"??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Lamicz napísal:
Stažení manuálu směřuje na neexistující doménu popularaudio.com. A na .sk není Sad

IMHO ten výkon je zoufale malý na reprobedny, mám elektronkáč s cca 2x6W a je to tak tak použitelný na starý Tesla bedny s jednoduchou výhybkou. A dynamika stojí za pendrek.
Dobře hrající vícepásmová bedna má složitější výhybku (většinou) s různými kompenzacemi a to je smrt nízkovýkonných elkových zesů. Velmi citlivý a dobře hrající bedny nejsou moc častý a není to dnes potřeba.
Taky je potřeba dodat, jaký repro byly v době "poslechů radia Svobodná Evropa", byl to velký papírák s citlivostí přes 100dB natvrdo na drátech...

Tohle je ideální zes na sluchátka.


Jasne - ved som hore pisal, ze manual doplnime a aj cz a eng verziu Wink

Pridi do BA a vypocuj si, budeme radi

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:14:06    Predmet: Re: Nový slovenský elektrónkový zosilňovač Populer Odpovedať s citátom

aretax napísal:
Gratulujem a držím palce!! Teším sa na výstavu a som rád, že Ste našli odvahu (aj peniaze) tento prístroj predviesť a neschovávate sa za grafy a merania. Podľa mňa je dôležitý iba zvuk, preto tie naše hračky kupujeme (aspoň väčšina z nás). Design je krásny, cena viac než príjemná. Ak aj bude hrať na úrovni - všetka česť. Konečne prístroj pre každého a je to veľmi dobrý doplnok k výrobkom Canor - doplňuje cenový reťazec. Podľa mňa žiadna konkurencia, v tom dobrom zmysle.


Vdaka! Smile

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Kde klameme? Vazne ma to zaujma, pretoze tie technicke popisy naozaj sedia s realitou..

Celá sekcia "Prečo sú elektrónkové zosilňovače lepšia ako tranzistorové?" je jeden veľký technický nezmysel a "kaleráby" na laikov, reči o SID a TIM, IMD..Ako napr. oddelíte THD od IMD, vznikajú na rovnakej nelinearite? Zmerajte IMD a potom napíšte, že
citácia:
IMD elektrónkový zosilňovač produkuje na úrovni o rád nižšej , ako výkonovo ekvivalentný tranzistorový zosilňovač.

Totálny nezmysel. Máte to "zapotreby"??


Ked to beries takto, tak vsetko vznika na tej jednej nelinarite (aktivny prvok). Vystupne trafo mozeme zanedbat pre toto porovnanie. Tak nechapem, kam tym presne mieris?

Ano s tym vykonovo ekvivalentny je to mozno zavadzajuce, treba napisat aj zhruba topologicky zhodny. Hovorime o IMD a mal som tranzistorovy zosilnovac (jednoduchy), ktoreho THD bolo male v porovnani s lampacom a IMD velke, co je podstatne viac rusivejsie. Ked bude cas, tak to namerame a spravime nejaku spravu o tom...

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:36:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja zrejme nebudem cielová skupina pre tento druh produktu, ale musím uznať že po estetickej stránke je to pekné. Keď sú tu námietky k slabému výkonu - čo takto vymyslieť nejakú verziu kde by to bolo poňaté ako delenec. Vršok zachovať v tomto designe a ktomu dizajnovo prispôsobiť koncák, ideálne s ručičkovími merákmi. Nech je retro poriadne Smile . Prípadne k tomu ešte dorobiť tuner s "magickým okom". Nech je séria kompletná.
No ale teraz vážne - ak sa dostanem na HES, tak sa určite prídem pozrieť.

Ešte by som mal možno pripomienku k množstvu vstupov. Staromilci by k tomu možno radi pripojili okrem gramca a tuneru aj kazeťák, možno kotúčak (prípadne modernejšie DVD či telku). Na takéto zariadenia by sa asi malo pri "reto sa tváriacom" stroji myslieť.
To pripojenie na mobil mi tam moc nesedí, aj keď uznávam že ludí používajúcich mobil ako zdroj hudby je zrejme dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Pi október 10, 2014 06:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky moc, tesime sa!

JASNE, ZABUDOL SOM

Je tam aj slucka pre Tape recorder - sorry, v manualiku to je a dame asi aj foto zadneho panela Smile Cize normalne OUT z vybraneho vstupu do TAPE a potom return do koncaku. Je tam na to slucka a BYPASS switch..

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Ďalšia
Strana 1 z 18

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist