Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sima Martausova - Dobry den, to som ja

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: So október 11, 2014 14:33:36    Predmet: Sima Martausova - Dobry den, to som ja Odpovedať s citátom

Zdravim,

akurat som si spomenul na tento album, ze sa mi pacil po zvukovej stranke, ako je nahraty. Pocut tam chyby, ruchy a nahravky maju tu spravnu spinu, ktora im dodava smrnc Smile

Texty niektorych pesniciek neriesim, baba spieva od srdca, co je pocut a to je hlavne. Z tohto albumu odporucam:

Imelo
Nezrele jablka
Kam tento svet speje
Dobry den, to som ja

_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So október 11, 2014 20:17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš,
vďaka za tip!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Maros
Hifista


Založený: 04 január 2013
Príspevky: 162
Bydlisko: Ilava

PríspevokZaslal: Ne október 12, 2014 12:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Som rad, ze sa paci Smile Teraz by mal vyjst dalsi album tak som zvedavy, kam sa to posunie
_________________
www.popularaudio.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne október 12, 2014 13:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě by se to mělo posunout textově, protože třeba pro mě je nestravitelné poslouchat z úst mladé zpěvačky texty patřící do úst geronta nasraného na celý svět. Mad

Ale beru, že kdo se od tohoto detailu dokáže oprostit, může být spokojen - o tom žádná.


Rozhodně by ale měla dobře zvážit případný posun po hudební stránce ve smyslu odklonu od folku – na toto totiž pravověrní kotlíkáři reagují podobně hystericky jako na plivnutí do ohně:

http://www.ifolk.cz/index.php?show=article-2832-pisne-hruzy-od-raduzy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: St október 29, 2014 13:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Podle mě by se to mělo posunout textově, protože třeba pro mě je nestravitelné poslouchat z úst mladé zpěvačky texty patřící do úst geronta nasraného na celý svět. Mad

Ale beru, že kdo se od tohoto detailu dokáže oprostit, může být spokojen - o tom žádná.


Rozhodně by ale měla dobře zvážit případný posun po hudební stránce ve smyslu odklonu od folku – na toto totiž pravověrní kotlíkáři reagují podobně hystericky jako na plivnutí do ohně:

http://www.ifolk.cz/index.php?show=article-2832-pisne-hruzy-od-raduzy



1. Podľa mňa táto dievčinka a jej hudba - mimochodom je to už viac ako rok staré - je zásadným signálom, že už aj mladí ľudia začínajú vidieť to bahno okolo seba. Naša generácia to už nezmení, to musia takíto mladí dostať rozum.
2.Umenie má vyvierať z podstaty človeka a jeho cítenia sveta a chcenia sa vyjadriť k nemu. Tak ju nechajme, nech si zvolí svoj vlastný vývoj v súznení s jej videním sveta. 40 rokov tu vládol prihlúply Elán, Hamel a Filan, tak som konečne rád že tu vyvrelo niečo normálne, jednoduché a úprimné.
3. Folk - to je nekde nalinkované, čo je dobrý folk???? Je to len pri ohni a flaške?

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St október 29, 2014 22:15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

2 maros: Dik za tip, neni to spatne. Dokonce to ma na dnesni dobu rebelske DR 9-11 (coz by ovsem mohlo majitelu 3W koncu pusobit problemy Smile)
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iljas
Hifista


Založený: 28 január 2008
Príspevky: 116
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 11:44:38    Predmet: Prihlúply Hammel? Odpovedať s citátom

2 Eugen: cit: 40 rokov tu vládol prihlúply Elán, Hamel a Filan

Nechajme Elán bokom, ale skutočne by ma zaujímalo, čo Ti vadí na Hammelovej tvorbe od polovice 70. rokov (lebo to je tých 40 rokov - nepočítam už tvorbu po "Labutích piesňach", 1993, to bolo posledné zaujímavé dielo), vrátane Filanových textov k jeho baladickej tvorbe .. stačí si lepšie pozrieť Hammelovu diskografiu, to nie iba "ZRPŠ" Smile

_________________
BV Audio: F3S/Excel, PRE1, PA300SSE, CD Creek Destiny 2, Musical Fidelity M1 DAC II, Logitech Squeezebox, Tesla NC452 + AT95E, Musical Fidelity V-LPS II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 18:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale veď eugen písal o Hamelovi a nie o Pavlovi Hammelovi Very Happy , lebo inak si ním napísaný text v bode 2. ohľadne Hammela a Filana musím vysvetliť len o dosť zvýšenou telesnou teplotou autora príspevku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 18:54:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka Hammela, autentické a skvelé boli veci cca do polovice 70. rokov - staré Prúdy a veci s Vargom/Collegiom (albumy Zvoňte zvonky, Zelená pošta, Hráč, Konvergencie) veci s Hladíkom (Na druhom programe sna).

Čo začal robiť potom (hlavne 80. roky) už z môjho pohľadu strašne smrdí nestráviteľnou socíkovskou estrádnou produkciou (v ktorej mimochodom v podstate pokračuje dodnes v podobe tvorby "atmosféry" pre dôchodkyne na Smeráckych mítingoch - po boku úplných zúfalcov typu Marcina, Batthyanyho a pod.).

A S. Martausová je sympatický zjav, s kultivovaným zázemím (RND), na albume je niekoľko silných vecí, ale zvyšok na môj vkus taký nasladlý priemer. Zatiaľ to folk triedy Merta/Janota/Andrtová nie je. Ani triedy Tomáš Klus, keď už porovnávať s "omladinou". Z našincov nie je naivno-nasladlý tak Geišberg.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 20:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Hammel, Varga, Fermáta, Ursíny, bez nich by bola história slovenskej hudby veľmi smutná. Hádzať Hammela do jedného vreca s Elánom je nezmysel. Jeho spolupráca s Vargom však bola vždy obojstranne prospešná, sólové projekty už boli často otázne.

V hudbe mám však rád vývoj a nové nápady. Z tohto pohľadu mi pripadá hudba Martausovej (podľa skladieb, ktoré som našiel na webe) značne priemerná. Chýbajú mi tam hudobné nápady a inštrumentálne výkony. Aj folkrock môže byť nápaditý a inštrumentálne náročný, v tejto oblasti sa rád vraciam k nahrávkam Marsyasu.

Nájsť na slovenskej hudobnej scéne naozaj niečo nové mi pripadá stále ťažšie. Preto som rád za zaujímavé tipy, ku ktorým by som zaradil napr. Korben Dallas, či nedávno ma na ČT Art zaujal ZVA 12-28 Band.
Skutočný hudobný vývoj však vidím častejšie v oblasti jazzu. Pre mňa progresívnou skupinou s medzinárodnou spoluprácou je AMC Trio a zaujal ma aj posledný album Juraja Grigláka.

Ak to porovnám s hudobným prínosom Martausovej... tak neviem Confused

A nemala by byť táto téma o odporúčaných nahrávkach z hľadiska kvality zvuku?
Jednotlivé hudobné žánre majú svoje vlastné témy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 21:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG: vidíme to veľmi podobne... Smile Inak, z folku blízkych CS kapiel do 89. okrem Marsyasu vytŕčal ešte Nerez - aj keď ten bol vďaka Z. Navarovej od začiatku viac "latino". Inak asi už len pesničkári (a záplava country/trampskej klasiky). A ak ťa oslovil ZVA 12-28, vrelo odporúčam aj veci od Ďura Turteva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2014 22:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.youtube.com/watch?v=jMhhCjRIud0

citácia:
Cesty osudu ju spojili s Jožkom Šebom a so skvelými muzikantmi. Od ich zoznámenia neubehli ani dva mesiace a z pôvodného nahrávania „na skúšku“ začali nahrávať kompletne nové CD. Pod názvom „Dobrý deň, to som ja“ vyjde už čoskoro a autorským piesňam Simy dodali konečnú podobu muzikanti : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel (gitara, steel guitar), Martin Gašpar (kontrabas, basa) a hostia: Juraj Bartoš (trumpeta), Miško Šimko (akordeón), Erich “Boboš” Procházka (ústna harmonika) a Maťo Čema (zvuk, štúdio Cobra Sound).

“Chalani sú nielen skvelí hudobníci, ale aj ľudia. Obľúbila som si ich a keď so mnou hrali na jednom pódiu, tak to bolo krásne. V hudbe, ktorú sme všetci do tohto CD vložili je pre mňa niečo viac, ako len tóny a zvuky. Stretli sa v nej predovšetkým srdcia každého jedného, ľudskosť, nadšenie a radosť z hudby“ hovorí o spolupráci s muzikantskou špičkou na Slovensku Sima.

Všetky texty a hudbu na album okrem jednej výnimky napísala sama, zaujímavý je aj spôsob záznamu na album, ale o tom isto ... Možno to robí pre ľudí a je vecou osobného vkusu, čo počúvame. Priateľka to počúva a tento album má dobrý zvuk, možno preto to sem patrí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 19:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Najnovsi album "na pravom poludni" je jednoducho Surprised Very Happy co ine k tomu pisat... pre slovensko nevidane, hlavne zvuk! Velmi chvalim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 08:59:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž keď už spomínate nové vetry na slovenskej scéne - skúste si pustiť Koščovej Oknom, prípadne Kirschnerovej Čiernu morušu. Myslím že Matausová popri tom pôsobí dosť amatérsky. Ale musím sa priznať že celé CDčko som od nej nepočul (maželka má dve - niekedy si ich zo zvedavosti prebehnem), vychádzam z toho čo furt omielajú v rádiu.
Padla tu zmienka o Eláne - vcelku súhlasím, a tiež ich moc nemusím, ale na albumy Osmy svetadiel a Nie sme zlý nedám dopustiť - tam je kopa skvelých vecí a malo to dušu. Z novších albumov mám už problém nájsť zaujímavú skladbu, aj keď zopár ich je počúvatelných. .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 10:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

J: treba to posudzovať v kontexte žánra - S.M. hrá romantický pesničkársky folk-pop s gospelovými prvkami. Keď ju porovnáš s priemerom v takejto kategórii (stačí si na chvíľu pustiť rádio Lumen...), zistíš, že je to dosť veľký nadštandard. Moruša (jedna aj druhá) je o dosť sofistikovanejšia a náročnejšia na posluch - mám skúsenosť, že trebárs ako "background" ľudí dosť znervózňuje, je to vec skôr tak na súkromné sústredené počúvanie resp. na koncert.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Pi február 20, 2015 17:48:01    Predmet: Odpovedať s citátom

re: J

No ono kazdy album ma iny zvuk. Prvy je zvukovo "klasika", je to slabe, taky slovensky standard, skoda. Druhy (uz v inom studiu) je o poznanie lepsi, povedal by som dost dobre. A posledny z rovnakeho studia zase o krocik poskocil, fajn progres ktory chvalim. Hudobne nech si to zhodnoti kazdy sam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrik
Nádejný hifista


Založený: 05 máj 2008
Príspevky: 91
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: St marec 25, 2015 20:33:12    Predmet: Odpovedať s citátom

mal som moznost S.M. vidiet a pocut live ..... uzasny prejav !
_________________
Pioneer DV-989+Vanity /Benchmark DAC /MC-7R Tube / Plinius SA-100class A / Noble Audio Lucid Premium
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St marec 25, 2015 20:41:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tiež. Bola super. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 12:00:45    Predmet: Re: Prihlúply Hammel? Odpovedať s citátom

iljas napísal:
2 Eugen: cit: 40 rokov tu vládol prihlúply Elán, Hamel a Filan

Nechajme Elán bokom, ale skutočne by ma zaujímalo, čo Ti vadí na Hammelovej tvorbe od polovice 70. rokov (lebo to je tých 40 rokov - nepočítam už tvorbu po "Labutích piesňach", 1993, to bolo posledné zaujímavé dielo), vrátane Filanových textov k jeho baladickej tvorbe .. stačí si lepšie pozrieť Hammelovu diskografiu, to nie iba "ZRPŠ" Smile




No Hamel a Zvonky zvonte čistá medzinárodná trieda SUPER! Klenot!
Kolko z toho je ale zásluha Hamela? Zelená pošta tiež OK. A sme tam aj iné. Obdoba aj pre Elán. Tiež niečo fajn.
A bolo by možné spomenúť aj iné, napr. Le Pajaco, Jej družina, Arzen .... je toho čo si vážim a počúvam v SK dosť a rôzne. Preto sa mi páči aj Sima, je iná a NEOTRAVUJE nás "40 rokov". Nemusí byť špica - velikán, hrá zo srdca a úprimne, robí si svoju hudbu a texty.
Filan je u mňa ako mistr Gott. Darí sa mu parazitovať na normálnych ľudoch desatročia, aj ked sem tam to má niečo do seba. No žiaľ, jeho prihlúple absurdné slovné spojenia zrejme ľudí fascinujú.
Všetci tí ľudia vždy mali na začiatku niečo dobré, no na tom malom základe si uzurpovali pre seba desaťročia a to znamená potlačenie iných, mladých a možno oveľa zaujmavejších.

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 12:08:29    Predmet: Odpovedať s citátom

J píše:


J napísal:
Nuž keď už spomínate nové vetry na slovenskej scéne - skúste si pustiť Koščovej Oknom, prípadne Kirschnerovej Čiernu morušu. Myslím že Matausová popri tom pôsobí dosť amatérsky. Ale musím sa priznať že celé CDčko som od nej nepočul (maželka má dve - niekedy si ich zo zvedavosti prebehnem), vychádzam z toho čo furt omielajú v rádiu.. .



"amatérsky" ... Ja som chodil na RND ked tam hrali amatéry ako Sloboda, Kolnikova Daubnerová, Vičan . . a bolo to super. Potom odyšiel Markovič a nastúpila Nová scéna a už to bolo zrazu hlboko pod (aj ked Štepka má vždy svoju úroveň).

detto Kryl - 1. album - totálne amatérsky, ale NEDOSTIŽNÝ!

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi január 01, 2016 10:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred koncom roka sme si dali od Simi > Dobrý deň, to som ja a na Nový rok > Na pravom poludní.

Čo viac dodať, úžasná hudba, super texty a veľmi, veľmi počúvateľné. Nehľadám na nej nedostatky, chcem len relaxovať a s týmito CD to ide, takže všetkým prajem v novom roku len to NAJ Wink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2020 20:53:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Sima Martausová / live (Plody doby festival)
https://www.youtube.com/watch?v=g1FX-Ddcmbo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Diki
Hifi obsluha


Založený: 12 august 2012
Príspevky: 34
Bydlisko: Nove Zamky,SK

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2020 22:31:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Z mojho skromneho pohladu je hudba fajn,ale nic svetaborne,trochu samoucelna postradajuca pre mna potrebnu iskru...to neznamena ze to mozno nepride.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist