Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Čistenie pot. metra / starostlivosť o elektroniku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 11:02:43    Predmet: Čistenie pot. metra / starostlivosť o elektroniku Odpovedať s citátom

Pozdravujem páni ,

vlastním necelé dva roky AVR receiver od výrobcu Harman/Kardon. Bohužiaľ čas mi nedovolí ho využívať naplno , no keď tak je , tak si v kľude ľahnem a vačšinou ho ovládam cez DO pri pozeraní filmu z pohodlia. Včera som chcel upraviť hlasitosť hardwareovým kolečkom na prístroji a všimol som si , že sa z neho vytratila presnosť a pri ovládaní skáču ,,db / hlasitosť,, hore dole. Nie je to katastrofálne , dá sa prístroj ovládať , ale je očividné , že potenciometer je laicky povedané ,,zaprášený,,... Na zariadení je použitý tento druh ovládania hlasitosti :

http://img.photobucket.com/albums/v293/bluesmoke79/ces-2007-harman-kardon-receivers-20.jpg

Hnevá ma to , pretože stroj je v novom stave , ako som spomínal má o niečo viac než rok , kupoval som ho ako nový. Pred prachom ho ochrániť neviem , z vrchu má množstvo otvorených častí kvoli vetraniu.
Moje otázky by boli , akou formou odstrániť túto závadu resp. ako sa starať o takúto eletroniku ?

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po október 13, 2014 17:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejspíš je tam běžný kontaktní encoder a je prakticky po smrti. Závadu odstraní servis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 10:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpoveď. Zariadenie som kupoval ako nové , zapnuté bolo možno 20x , z toho som sa potenciometra dotkol možno 5x. To je celá životnosť ? Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St október 15, 2014 11:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Bud je enkoder mechanicky a pak by moh pomoci nejaky sprej na cisteni kontaktu nebo je opticky a pomůže vycisteni od prachu.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist