Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bratislava Drum Track record – testovací CD/high-res
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2015 07:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Prvních 11,5 vteřiny (přesně 11,491 s) je absolutní ticho (digital zero). To je možná zbytečné, vede to k tomu, co psal check.


histo.PNG
 Description:
 Filesize:  15.65 KB
 Viewed:  165 Time(s)

histo.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2015 10:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Check: celkem zajímavý kapely se Rasťovi "motají" v studiu, je to jedna z možností, jak doplnit edukativní suchý záznam bicích a jiných nástrojů - a přesně takovouto logiku jak uvádíš by to mohlo mít. Dotaz na ceny v tomto prosím přímo na Rasťa, je to silně individuální - podle požadavků (studio only, studio + zvukař, studio + skladatel (aranže), on-location nahrávání, množství vrstev nahrávky a střihu...

Úrovně záznamu - to upozornění ve finálním produktu zvážíme, děkuji za upozornění - jak to udělat - to je už druhá věc. Stejně tak dlouhé digi ticho na začátku - je to audio track vyprintovaný podle videa z youtube - pauzy by nemusely být tak dlouhé, ve finále to bude pořešené... díky za upozornění.

A to, že ti Kľaptavý Eržik urval hlavu - no aspoň je vidět, jak je komprese signálu všudypřítomná... a jaká je reálná dynamika hudebních nástrojů... a jak jsme na tu kompresi zvyklí... (bez ohledu na žánr...)

Původní nahrávka bicích byla o cosi hlasitěji, taky to tam párkrát zalimitovalo, proto jsou teď úrovně s rezervou a je to daleko tišší... (odhadem tak 10dB rozdíl).

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2015 12:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivoši ještě jeden požadavek bych měl. Dát k dispozici nezalimitovanou nahrávku, zalimitovanou nahrávku +10dB, zalimitovanou nahrávku +20dB a ještě třeba něco mezitím. Já tady rvu 14,5 V z preampu (koleso na max) do koncáku co má při vstupu 1,5V 2x400W a hezky mi ledky koncáku blikají do rytmu - světelná hudba. Radši to přepočítávat na výkon a kolik jsem v limitaci nebudu Smile.

Jo a více se mi možná líbila ta první nahrávka - přijde mi, že jsou tam mikrofony blíž a měla pevnější basy. Přijde mi prostorovější podání plechů. Možná i jiná akustika místnosti s větším dozvukem? Jenže moc dobře vím, jak to ovlivňuje třeba způsob naladění kopáku, otevřenej, zavřenej, s tlumením, bez...

_________________
http://vmaudio.cz/


Naposledy upravil check dňa Ut máj 12, 2015 12:38:05, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2015 12:33:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Si to testni, tady je všechno pod -6dBFS. Průměrná rms úroveň skoro -40dB. Ještě že je to 24bit.
(prvních 10s jsem usekl)



bubny.PNG
 Description:
 Filesize:  40.05 KB
 Viewed:  170 Time(s)

bubny.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut máj 12, 2015 12:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozdíly ve snímání první a druhé nahrávky jsou z hlediska mikrofonů:

první nahrávka je pouze na 2 kusy Schoeps k kapsulemi MK2 (koule), kde mikrofony jsou před bicími a nad nimi asi ve výšce 2m, zatímco u této nahrávky se použila kombinace širokých kardioid MK21, které byly nad bicími (jak je vidět z videa) a spotu na kopák + další mikrofony na jednotlivé bubny.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pytel
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2007
Príspevky: 51
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 13, 2015 12:33:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ivo dobrý počin. Ale poslechni si referenční nahrávky The Dialogue od Audio Lab Record na SACD z roku 1977 ( Takeshi Inomata ). Dle mých preferencí nejlépe nahrané dialogue s bass/percussion/vibraphone/flute/guitar/ saxophone a sedmá skladba trombone. Na bookletu jsou i obrázky jak stojí muzikanti a jaký konkrétní mikrofon byl použit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 09:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mirku, diky za tip. Zkusim sehnat a poslechnout. Jinak se mozna dneska potkame na vystave...
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 09:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, Mirek správně tipoval ve všech 3 mých poslechových testech z posledních dnů. Jeden z mála, ne-li jediný Wink

Wo ist die Ausstellung?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 12:28:35    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 19:37:48, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št máj 14, 2015 12:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíš, já směřuji přesně opačným směrem. Pocity rulez forever!
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 11:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jo a více se mi možná líbila ta první nahrávka

Cítim to rovnako ako Check, všetko je v tej prvej nahrávke akoby bližšie/živšie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 11:51:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Polmo napísal:
citácia:
Jo a více se mi možná líbila ta první nahrávka

Cítim to rovnako ako Check, všetko je v tej prvej nahrávke akoby bližšie/živšie...


No to se kluci potěší... Wink
Díky za zpětnou vazbu, je to pro nás důležité.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 13:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

No bezva.
Zkuste si taky kluci otestovat v reálu, jak dlouho je posluchač v saturaci při 120dB bubnovém sólu (zvolte nějakou perkusi s krátkým dozvukem) a za jak dlouho přejde na tichý 40dB motiv (chtěl jsem napsat 20dB, ale to by v běžném pozadí 30dB asi moc slyšet nebylo, že ?), aby ho vůbec vnímal.
Nějak mi to tady (na fóru) připadá, jako ukazování nectností nahrávek (přenosu) za každdou cenu a při tom se nepoužívá samozřejmě maskovacích algoritmů dělaných ve prospěch transparentnosti záznamu !
Pánové, jako akcionář Dollby Corporation jsem zásadně proti šíření takových materiálů Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 14:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona by vlastně stačila mp3 128 kbps, že? Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 15:59:34    Predmet: Odpovedať s citátom

MP3 bych do toho nepletl. Je zapotřebí si udělat pořádek v lineárních přenosech, v lineárních kompresích a pak to můžem srovnávat třeba s MP3, nebo s něčím jiným.

To by jsme si mohli najít nectonosti na jakémkoliv formátu.
Jak ti PMA přenáší absolutní ticho 24-bitový a 32-bitový (jak ho podle Cougha některé karty vyžadují !) formát ?
Jak to vidíš, když si vytočíš hlasitost na plno ? je to dostatečně IN ???

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 21:55:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud někdo neslyší základní šum ditherovaného 16-bit záznamu (což není totéž jako digitální nula), tak je mi líto, ale v diskusi o hires nahrávkách nemá co pohledávat.
A s těmi 32 bity má cough pravdu.



16bit_silence_digitalzero.PNG
 Description:
 Filesize:  43.28 KB
 Viewed:  171 Time(s)

16bit_silence_digitalzero.PNG



16bit_silence_dither.PNG
 Description:
 Filesize:  49.25 KB
 Viewed:  154 Time(s)

16bit_silence_dither.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po máj 18, 2015 23:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Skutečně, to je rozprávka jak s debilem Twisted Evil
Jaké poslechové vlastnosti mají ty "obrázky", když si to srovnáš na plnou hlasitost, tj. aby jsi slyšel to fortissimo skutečně na plné pecky?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Polmo
Hifista


Založený: 31 júl 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: kusok od Trnavy

PríspevokZaslal: Ut máj 19, 2015 10:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, snad sa nebudeme hadat v kazdom vlakne, natoz v takomto... nevidite ze pravdu ma kazdy z Vas? Šum tam je, ale prakticky bezvyznamny, i ked suhlasim ze ak to ide lepsie, tak preco nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 00:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Nahrávka klavíru - velice rád bych se vynasnažil něco takového uskutečnit, má to však několik háčků. Předně v prvé řadě o jakém klavíru se bavíme? Klasická hudba (piano, fortepiano) nebo jazz/šukací jazz/honkytonk nebo ještě něco jiného? V první kategorii je tolik kvalitních nahrávek klavíru, že např. konkurovat Steinway D z Musikverein pod prstíky takové Argerich můžeme jen opravdu těžko. V druhé kategorii by to snad šlo, ale pořád bude limitujícím nástroj (sice ve velice dobrém stavu, ale krátký klavír v relativně malém studiu. To bude mít celkem zásadní vliv na vnímání kvality zvuku nasucho, pokud to nemá být nablízko, což jako doprovod do běžných skladeb rock-popu to bohatě stačí - tam se počítá s dohallením a maskovacím efektem - v aranžmá se to třeba ztratí. Zatímco u těch bicích je možné donést cream-of-the-cream set do studia, stěhování klavíru je trošku obtížnější Smile. Takže venku - on location. Dobrej klavír v dobrém akustickém prostředí. Takže koncertní sál. K tomu ladič (&) pijan. Takže peníze. Takže jedině součást regulérní nahrávky a toto jako bokovka...

Check: neboj, vsjo búdět, díky za komentář.

Právě proto by mně v této souvislosti zajímaly další nápady-komentáře k dramaturgii, zvuku atp. Abychom měli nějakou zpětnou vazbu co by bylo "to ono". Díky.



Dnes som narazil pri hľadaní nahrávok na Bösendorferi na tieto stránky http://music.kimiko-piano.com/

Pre tých čo volali po nahrávke klavíru a majú radi Bacha by to mohlo byť zaujímavé.

A ak by cough bol ochotný namiešať aj nejakú inú verziu (sú tam dostupné aj nahrávky všetkých mikrofónov(tuším 11)), bola by aj možnosť porovnať.

Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 12:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:

Dnes som narazil pri hľadaní nahrávok na Bösendorferi na tieto stránky http://music.kimiko-piano.com/

Pre tých čo volali po nahrávke klavíru a majú radi Bacha by to mohlo byť zaujímavé.

A ak by cough bol ochotný namiešať aj nejakú inú verziu (sú tam dostupné aj nahrávky všetkých mikrofónov(tuším 11)), bola by aj možnosť porovnať.

Smile


Výborný link. Díky za něj, je to jedna z mála vlaštovek svého druhu.

Mám lepší návrh. Kup si ty tracky a zkus si to zmixovat sám. Snad je součástí downloadu těch tracků i nějaký ten nákres toho, jak byly postaveny mikrofony. Pokud si stáhneš nějaké demo/free DAW (Samplitude, Protools, Cubase) a zkusíš si s tím vyhrát a poslouchat to doma na svých bednách, dá ti to mnohem víc než pasivní poslech hotových, někým zmixovaných tracků, kde můžeš maximálně říct "hm, je to fajn" "hm, opět další možnost jak vkusně zaznamenat klavír s ohledem na repertoár, interpretaci, klavír a sál". Takhle si to očucháš sám, vo čem to je a jaké to má implikace na reprodukci hudby doma. Je to zkušenost k nezaplacení.

(i ten link vedle ohledně akustiky místnosti byl fajn - kdyby na tom ještě zapracovali, mohla by to být taková bible pro hifisty, jak se dá na základě měření a vyhodnocení porozumět akustice poslechových prostor a následně se pokusit efektivně zlepšit poslech)

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 13:56:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tracky už mám, bolo aj foto (prikladám).
Plánoval som zatiaľ len v audacity zlúčiť do sterea prisluchájúce dvojice L a R, a to porovnať.
Má to význam?
A ak by som sa pustil aj ďalej, ktorý z free softov by si doporučil?

A tie štandardy ma doviedli k tomu, že už skúmam ETC aj v jednotlivých frekvenčných pásmach (len v REWe som si tú možnosť nejako neuvedomil).



KimikoWTKmicPlcmnt.jpg
 Description:
Zdroj: https://bandcamp.com/
 Filesize:  176.84 KB
 Viewed:  139 Time(s)

KimikoWTKmicPlcmnt.jpg



_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 17:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé, aj cena je zaujímavá. "Name your price", teda ja mám určiť za koľko? Čo mi pošlú keď napíšem 50€ a čo pošlú keď dám 5€?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 17:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžeš si stiahnuť to isté, či dáš 1€ alebo 5€ Very Happy
Ak dáš 0 musíš dať mail Smile
Platiť sa dá aj paypal-om.

Ale tie tracky majú vo flace vyše 9GB, normálne CD vo flac cca 1,2-1,7GB (to je v 96/24),
ale niekomu môže stačiť aj mp3 Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 17:23:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď dám nulu, tak ma prídu skásnuť osobne neskôr? PayPal nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 17:24:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite nie, je to Open project sponzorovaný Bosondorferom. A platiť sa dá aj kartami Smile
Ak by to robilo problém a mal si veľký záujem, dohodneme sa Smile

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 17:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem zľavu zadarmo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 19:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

na paypale zaplatis i bez registracie kkartou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So január 30, 2016 18:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Tracky už mám, bolo aj foto (prikladám).
Plánoval som zatiaľ len v audacity zlúčiť do sterea prisluchájúce dvojice L a R, a to porovnať.
Má to význam?
A ak by som sa pustil aj ďalej, ktorý z free softov by si doporučil?


Má.

Zkus napsat příteli gúglovi "home recording free daw" nebo něco na ten způsob. Přiznám se, že tuto scénu (free-entry level recording DAW) moc nesleduji, takže úplně neporadím.

Co vím Magix Samplitude má časově omezené demo nějakého svého entry level DAW, bylo to celkem použitelné, takže můžeš zkusit free trial Samplitude Music Studio od Magixu. http://www.magix.com/int/samplitude-music-studio/detail/

Díky za obrázek. Z obrázku je jasné, jak velké množství mikrofonů při natáčení dává větší volnost v postprodukci - to jen na okraj ohledně hifi ód na 2 mikrofonové nahrávky. Někdy je to na škodu a je pak těžké vybrat. Samozřejmě na začátek je třeba si proběhnout stereo páry mikrofonů, co z nich leze za zvuk na vhodných ukázkách. Co lze asi vzhledem k mikrofonům a jejich umístění odhadovat z obrázku ("okoposlech"), že (nemám to stáhnuté):

ORTF - 2 kardioidy - suchý nearfield poslech, méně ambience, hodně detailu, možná méně basů - ale tady se asi proximity efekt nebude projevovat.

Pak stereo pár DPA 4006tek. Klasika na klavír.

Pak LCR a zadní ambientní mikrofony - jsou dál a jsou to koule takže více ambience a basů, ale M50 mají zdvih na vejškách takže tam nemusí být moc velká ztráta čitelnosti.

Pak tzv "tail" mikrofony - jsou zvukaři a producenti, kterým se líbí zvuk klavíru jak jej snímají přesně takto, třeba Simon Eadon https://www.gearslutz.com/board/3700070-post75.html

Pak si můžeš pohrát s kvazi Decca Tree - L C R a zkusit najít optimální úroveň hlasitosti pro centrální mikrofon, a zahrát si tím na legendárního Kennetha Wilkinsona. (mikrofony tu mají stejné Neumann M50, jako používal pro slavné nahrávky Decca z 60. a 70. let - ale on to primárně používal pro snímání orchestru, nikoli klavíru solo, a tady to asi bude na multikanál mix.

Pak si můžes zkusit kombinaci ORTF a ambientů, případně DPA4006 a zahrát si na Atkinsona ze Stereophile http://www.stereophile.com/musicrecordings/298/index.html#QWXfvv6tP5VDAdJq.97

Pak už bude otázkou nakolik přidání dalších ambientních mikrofonů do mixu bude přínosem. A vyrobíš tak pomocí comb filtru vlastně nafouklejší akustiku než je originál studia. Někdy to funguje, někdy ne. Záleží na poměrech hlasitostí jednotlivých párů mikrofonů a akustice sálu. Někdy lze takto vykouzlit z malého kostelíka pařížský Notre-Dame Smile

Pak můžeš zkusit i nějaké to posunutí v čase (zpožďování mikrofonních spotů), resp. zde time alignment mezi ORTF a ambientními mikrofony a zahrát si tím na zvukaře Deutsche Grammophon a celou německou Tonmeisterschule.

A i třeba zkusit ekvalizaci ambientních mikrofonů - tady to asi nebude problém, ale někdy se ambientní mikrofony v případě umístění blízko zdroje zvuku bijou na vejškách a středech s ORTF. Mně se to moc neosvědčilo, ale Atkinson s tím v sušší akustice prý dosáhl lepšího výsledku. Tady to problém vzhledem k umístění asi nebude.

No a pak můžeš už jen popustit uzdu "kreativitě" a začít nahrávku "ku....t" - komprese, limitace, pluginy... Ale tady to není vůbec zapotřebí, navíc se to pro nahrávky takovéto hudby až na výjimky (kdy je třeba opravit nějaký zjevný problém) považuje za něco proti bontonu.

Až si pohraješ a dáš dohromady několik uvěřitelných variant mixu, pak můžeš řešit čistě estetickou stránku věci - U Bacha třeba více staccata, méně pedálu, pokud nějaký, ale to je věcí interpreta - a to podpořit mixem tak, aby Bachův vícehlas byl čitelný dát více ORTF, ale třeba to tak nechceš, protože máš "jako producent" jinou estetickou představu o tom jak by měl znít Bachův Temperovaný klavír na klavíru, byť byl psán pro cembalo, ale ty nechceš aby to znělo jako suchý klavír v hlavě posluchače, ale jako nástroj v uvěřitelném prostoru, na druhou stranu takovéto hudbě by slušela iluze komorního prostoru, takže dozvuku a odrazů by mělo být přiměřeně...

Co si z toho vzít?

Cílem není se stát zvukařem, ale pochopit velmi důležité souvislosti pro reprodukci hudby doma, co je možné a co není možné vlastně slyšet z nahrávek a jak se to projeví nebo může projevit při poslechu/hodnocení konkrétních hifi aparatur v konkrétních prostorách, a jak je to všechno trochu jinak...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 30, 2016 19:12:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne si sa rozpisal, pre mna poucne;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 30, 2016 22:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

cough: Ďakujem za obsiahlu odpoveď a všetky rady v nej. Neplánujem byť zvukár a váhal som, či vôbec sťahovať nejaký soft. Ale na to odskúšanie, čo to vlastne spraví, to bude asi fajn a celkom aj zábava. Som zvedavý či sa mi podarí dosiahnuť to, čo by sa mi páčilo.

Zatiaľ som si spravil stereo z Main1 a Surr.
Main mi znie veľmi podobne ako orginálne CD.
Od Surr som nesprávne očakával, že klavír bude lokalizovaný (kedže mic boli ďalej), ale počúvať samotný Surr nie je nič moc.
Všetky 3 verzie sa mi zdajú dosť rozprestreté a rozostrené. Niektoré náhrávky klavíru, ktoré mám, majú klavír viac lokalizovanejší, akoby skutočne umiestnený v priestore predo mnou, to sa nejako pokúsim dosiahnuť.

A s "ku...ím" nebudem strácať čas, kompresie a limitácie neobľubujem.

bubuxin: sťahoval si len orginál verzie alebo aj tracky?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist