Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hlava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 16:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

HEHE, to je sranda Laughing
You certainly ain't no fool!
Před pár dny mi přišel email z cd-wow.co.uk, abych se zůčastnil jejich aprílové soutěže o slevové kupony. Tak jo, kliknul jsem na to, načež na mě vyskočilo 12 otázek typu "V roce 1953 v anglickém seriálu BBC hrál ten a ten nebo se stalo to a to" s volbou odpovědi true/false. Nu co, hůř to dopadnout nemůže, tak jsem zcela náhodně proklikal odpovědi true, někde false a odeslal ...
Teď mi přišel email, že jsem měl z toho náhodnýho klikání 5 odpovědí správně a získávám slevové kupony za 5 liber Rotfl Rotfl Rotfl
Nač si s odpověďmi lámat Hlavu Drums

Krecek napísal:
Konečně sis pořídil gramofon? Smile

EE, gramofon to zatím néni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Decibel
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Cheb

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 17:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobře, buď rád, je to návykový Laughing
_________________
www.myspace.com/agave9 - podpořte skvělou českou kapelu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2008 19:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak včera jsem byl na návštěvě u Hlavy.Samozřejmě jsem zapomněl svoje CD ,ale výběr byl velký a našlo se co znám.

Musím říct ,že zvuk byl hodně dobrý.Úchvatné jsou basy a jejich kontrola.To opravdu neznám.Žádné dunění nebo huhlání.Pokud je nízký bas v nahrávce ,tak Vulkany je perfektně zahrají!Revel Saloon 2 co mají 4ks menších basových reproduktorů takový bas nemají!

Jinak prostor,lidský hlas a výšky-pro mně bez jakýchkoli připomínek.Takhle to můžu. Very Happy

Příští návštěvu vezmu CD a zkusím si sednout na zem.Ten páskový výškáč je níž než úroveň hlavy při poslechu na sedačce.

Jediná věc-myslím že by to chtělo větší prostor na poslech-moc by mně zajímalo, jak to hraje ve větším prostoru.Podle mně se ještě více zvuk otevře a uvolní.Ale pouze typuju.Majitel už ovšem řešení má-soused musí pryč a bude se bourat. Shocked Very Happy Very Happy Very Happy

Dělám si prdel.Díky moc za návštěvu a perfektní zážitek.Robin Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 23:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, kamarádi (no i vy, co máte furt rádobyvtipné přiblbé příspěvky narážející na cokoli většího jak krygl od piva).
My Vám ty medaile dovezeme.

Jsem vytížen. Neuvěřitelným způsobem. Za poslední 2 měsíce jsem měl jeden jediný celý volný den. Myslím tím včetně víkendů. Uff. Vždyť při tom tempu už bych měl být dávno milionářem, ne? Asi je něco špatně.
Anebo je na čase založit vlastní firmu a dělat sám na sebe.

Není času. Čas co mám věnuju poslechu. Můj aparát se mi líbí. Moc. Krásně si u něj odpočinu, ponořím se do hudby a relaxuji. Nebo stačí si něco pustit i jen na pozadí. Na pozadí přes tři místnosti nejlépe. Anebo po ránu pěkně bigbít na probuzení, to je věc. Se svým hifi jsem spokojen. I když jsem už párkrát narazil na okamžiky, kdy se mi nelíbí vůbec. To ale asi bude nějak souviset s psychickým rozpoložením. Stává se Vám to taky?

Do toho to množství hudby, které s předplaceným účtem u Rapidshare vyplní každou volnou chvíli a vy neustále objevujete nová a nová zajímavá CD. Proč to píšu? Protože jsem dospěl k rozhodnutí.
Protože jsem dospěl k rozhodnutí nesmyslnosti a zbytečnosti ztráty času na diskusních hifi fórech. Nevidím bohužel nic, co by mi mělo hifi fórum dát krom toho, že mi sebere spoustu času. Neustálé žabomyší války, neustálá potřeba různých individuí prorazit za každou cenu tu svou pravdu. Co jak hraje se člověk z internetu stejně nedoví a přesvědčovat furt někoho dokola, že třeba tamto je dobré nebo výrazně lepší jak vše jiné? Zpočástku jsem tomu nevěřil, ale 100x nic fakt umoří. A smyslu to nemá, pokud není člověk prodejce, že?
Jeden z prvních kroků k tomu všemu v poslední době byl i vznik hifinázorů. Deset milionů lidí, pětset hifistů, ale na tak směšný počet deset hifi fór? K čemu? Asi aby mohlo probíhat deset žabomyších válek paralelně. To aby se člověk registroval na deset různých fór a tam se stejnými lidmi diskutoval desetkrát o té samé věci. Bedny do 50tis sk.

Když už jsme u toho diskutování ... ale nic. To je nekonečné.

Říká se, že hifi je koníček. Já jej začínám nějak u sebe vidět jako nástroj spotřeby. Nástroj na otevírání hudebních konzerv. Co na tom chcete koníčkovat, když to tak nějak hraje podle Vašich představ? Snad jedině až mi shořej ty prastarý konce, tak budu muset řešit něco dalšího. Ale do té doby? Do té doby přeci musím vydělat na nový!



Kdyby jste někdo něco potřebovali, tak se ozvěte spíš na email.
A kdyby snad někdo toužil po tom, poslechnout si malý velkosračkový bedny na příšernězkreslujících dvacet let starých koncích, to vše umístěné v naprosto nevhodné místnosti půdorysu 15m2, kam se hoděj snad jedině malý dvoupásma, tak klidně napište. Možná pak budete i velmi příjemně překvapeni. A jestli ne ..., tak vstupný nevracim.



PS: Kdyby jste měli někdo VIP a chtěli ART G2, ozvěte se. Čendžnem to. Ale moc nepočítám s tím, že by v naší zaprděné kotlině někdo něco takovýho měl.
A co že jsem si to ještě pořídil za tu hračku? Už jsem o ní psal. Ekvalizér. 31 pásmovej. S automatickou korekcí charakteristiky dle změření místnosti, s milionem funkcí. A vám doporučuju udělat to samý. Kam se hrabe Lyngdorf. Pak možná spousta z Vás přestane řešit káblíky a různé jiné pičovinky. A někteří pak zjistí, že je to možná i lepší jak dva, tři knoflíky vzadu na bedně, viď zdenku3. To bylo jen takové malé rýpnutí z posledních dní na konec.
Tož ... hifi zdar.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 07:33:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je to tvoje rozloučení zde ,tak Thumbs up

P.S.

Pokud si myslíš,(jen myslíš),že 31 pásmovej grafickej(?)ekvalizér je lepší než Lyngdorf,tak bude fakt lepší,když půjdeš vydělávat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 08:24:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se tedy nedozvíme zn, a typ toho EQ? Zajímalo by mne to, sám jsem jich pár vyzkoušel s nejednoznačným výsledkem a skončil u Lyngdorfa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 09:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby přístroj těch milionu 31 pásmovejch funkcí chtěl napsat,tak ho napsal hned,si myslím. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 10:05:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Není snad co tajit, pokud má někdo dobrou zkušenost s nějakým přístrojem tak by se měl o ni podělit, ne? Nebo jinak, když něco "nakousnu", tak to také dopovím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 11:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela by mě zajímal přímý souboj mezi roomperfectem od Lyngdorfu a tím Hlavovým. Slyšel jsem ho a vím co dokáže. Principielně to funguje stejně. Pochybuji, že Lyngdorf dokáže víc, protože tenhle dokáže přesně to, co je od takového zařízení žádáno. Představení toho udělátka je ale věc Honzova, do toho mi nic není.
_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 12:24:26    Predmet: Odpovedať s citátom

protože tenhle dokáže přesně to, co je od takového zařízení žádáno

Thumbs up Skvělá definice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 13:18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak maly deti, fakt Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 13:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, že máš toho všeho Hlavo dost. Moc si to bereš. Před 2 lety si byl na netu úplně někdo jiný. Mej se.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 17:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže zřejmě Behringer DEQ 2496 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 18:12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MIH

Myslíš toto?
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/Behringer-UltraCurve-Pro-DEQ-2496~27~prosinec~2003/

Tak to fakt Lyngdorfa jdu vyhodit.Kam se hrabe na muzikálně koncertový udělátko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po august 04, 2008 17:15:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se taky vetřel na poslech Hlavova aparátu.Popravdě,čekal jsem šeredné vintage bedny z fotek,ale tak nějak jsou to sympatické kousky,ani velké ani malé.
Po zvukové stránce mu to hraje velmi příjemě.
Velmi přehledné a široké zobrazení L/P prostoru,reálná velikost nástrojů.Nenápadné výšky.Při prvním CD co tam Hlava pustil (Lucie?) jsem tiše trpěl Wink ,byla slyšet slušná boule na basech daná pozicí mé palice u zadní stěny.Pomohl EQ(škoda jeho,podle mě,špatného nastavení nad 100-150hz,znělo to kýblovitě) popř.posunutí kokosu ke středu místnosti.To je ale dáno místností,ne aparátem.Čtvero ročních od A.S.Mutter se mi líbilo hodně...joo Vivaldi... Wink Pár věcí mi sice chybělo,ale to je prostě moje zvrácené nutkání mít doma mikroskop Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 31, 2008 13:42:12    Predmet: Odpovedať s citátom

No Hlavovi to hrálo nejlíp s ptačíma budkama, od tý doby co zlepšil železo a zlepšil bedny tak jsem u něj byl vždy rozpačitý (místnost to prasila až běda), pak když si pořídil aktivpaket tak jsem nad tím zlomil hůl. Jak už jsem Hlavovi naznačoval, bude se muset časem i s HIFI přestěhovat do jiného bytu Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št december 04, 2008 12:35:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych Hlavovi na rozloučenou naopak poblahopřál. Můžeme mu závidět, naučil se žít a užívá si muziky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št január 22, 2009 17:34:03    Predmet: Studer A723 Odpovedať s citátom

Dotaz pro Hlavu. Všimnul jsem si že tvou poslechovkou prošly aktivy Studer A723 a tak se zeptám jak hrají?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So máj 30, 2009 15:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jo, upgradoval jsem.
Jenom trochu, původně úplně neplánovaně.
Ale když vony jsou tak krásný, tak proč to nezkusit.
Proto ty dotazy na nějakej ten silnej integráč. Byť ještě nevím jakej.



Quadral Vulkan Mk V
Baujahre: 1993 - 2000
Abmessungen: 1300 x 356 x 467 mm (HxBxT)
Gewicht: 80 kg
Neupreis ca.: 3.500,- DM / Stück

Technische Daten
Bauart: 3-Wege, Real-Transmission-Line
Tieftöner: 260 mm
Mitteltöner: Isodyn. Bändchenmitteltöner
Hochtöner: Bändchensystem
Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 200 / 250 W
Wirkungsgrad: 87 dB/1W/1m
Frequenzgang: 20 - 80.000 Hz
Übergangsbereiche: 350 / 4.000 Hz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 21:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Máte někdo tip na optickej kabel?
Nějakej vyzkoušenej, ověřenej, kterej Vás přesvědřil víc, než ostatní?

Tady si třeba borec, co má stejnej zes pochvaluje Chord Optichord (The best optical cable i have heard), jinde jsem zas našel, že ve dvou testech časopisu What Hi-Fi Sound & Vision (Oct 2008 a May 09, ale nikde jsem ta čísla nenašel, abych si to přečet) vyhrál ve srovnávacím testu Atlas Fibre Optic. Těžko se vybírá, 5m sety mi na vyzkoušení asi nikdo nepůjčí, tak by mě zajímaly Vaše zkušenosti ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 11:56:01    Predmet: Odpovedať s citátom

moja skusenost s optickymi kablami je taka, ze rozdiel som zatial nepocul.. zrejme ani nebol dovod. Mal som doma neaky Audioquest kupeny spolu s novymi komponentami lebo som nechcel zhanat iny lacnejsi a potom som kupil len na prepojenie z TV viac menej na odskusanie neaky z Tesca. Uz ani neviem aka "znacka". Rozdiel ziadny.

Moj prvy job bol pre Molex. Jedneho z najvacsich vyrobcov konektorov ako pre medene tak opticke kable. Pracoval som aj na prevadzke pre okonektorovanie optickych kablov a mozem ti povedat, ze to co vidim v "HiFi" technike je pre mna scifi.. Pracovali sme s kablami ktore prenasaju signal radovo GHz.. nestretol som sa s tym ze by niekto "meral kvalitu preneseneho signalu". 0a1 musia byt vzdy 0a1. Bud signal cez dany kabel prejde alebo ma taky utlm ze uz jednoducho neprejde. Na to bola optika vyvynuta. Ziadne rusenie.. teoreticky by mohol byt ruseny aj opticky kabel ale v beznych, navyse domacich podmienkach je to prakticky vylucene. Nedokazem pochopit z akeho dovodu moze niekto takto oje***at ludi v komercnej HiFi sfere a predavat opticke kable ktore prenasaju digitalny signal kvalitnejsie a teda rozdiel toho kvalitnejsieho by mal byt pocut.. Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 15:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, přesně tak...a to je Hlava elektrinženýr...a teď si představte ty, co nejsou...to je krásně panenský pole k zasívání bludů... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 15:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyber si, všechny budou hrát stejně.
http://www.ges.cz/?page=index&inc=search&or=sort&ipp=12&lang=cz&cur=CZK&search=toslink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 15:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

všechny budou hrát stejně.

Ale kdepak. Když není dobrej optickej kabel,tak ty 1 a 0 se tam různě motaj a vyleze z toho kolikrát úplně jiná skladba.Nebo třeba jen v jiné tónině.
Prd tomu rozumíte.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xreef
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 16:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

hm a nebo taky ne...
onehdá mě jeden prodavač přesvědčoval o tom, že ten konec na tom toslinku je ve zlatě a že díky tomu to bude hrát o dvě třídy lépe.... dost mě pobavil

je to sklo a pokud není zlomený a neni tam vyloženě aušus koncovka, tak to prostě funguje (vede to světlo), schválně si zkuste ten kabel povytáhnout, pokud se nezaklapnou dvířka na koncovce v přístroji, funguje to jakž takž i na několik centimetrů..
Telefoní optický kabely fungujou na kilometry a dokážou pojmout až 40tis tel. hovorů najednou... Neviděl bych v tom vědu, spojovat to nikdo nebudete, utlum světla díky špatnému zalomení se tedy nekonná... 1 a 0 vklidku projdou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 17:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

možná u optiky záleží na rychlosti toho vysílače/přijímače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 21:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jak kritická je vzdálenost 5m pro současné Toslink kabely (útlum), ale imho to bude bezproblémů. Jitter bude asi větší než u koaxu, ale nelze hodnotit bez měření a poslechu. Solidní článek je tady http://www.audioholics.com/education/cables/toslink-interconnect-history-basics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: St január 13, 2010 22:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám 3+5+5 m = 13m přes celý byt přes 2 toslink spojky, celkem za asi 450 Kč. Žádný problém kromě jitteru samozřejmě - přes koax to ale hraje přesněji, PC je připojeno F konektory přes galvanický oddělovač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 09:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som dany clanok zacal citat az po tento text:
citácia:
Until recently a major drawback of fiber optic transmission was attenuation within the optical cable. Reliable transmission distances were limited to 10 meters, in actual application the practical limit was often under 5 meters.


potom som to len tak zoscroloval dolu a tam uvidel:
citácia:
We would like to thank Impact Acoustics for allowing us to reprint this informative article.


Tolko demagogie az sa clovek musi chytat za hlavu. K prvemu odstavcu.. optika bola vyvynuta aj preto, ze svetlo sa siri rychlejsie ako elektricky prud v kabli. Pokial je tomu naopak, alebo v HiFi technike pri prenosoch az do sucasnosti bolo..tak ja uz k tomu snad ani nemam slov. Clanok je prebrany od dodavatela HiFi kablov a tym to pre mna v objektivnosti konci. Ak ma niekto zaujem dozvediet sa nieco o vlaknovej optike, existuju aj serioznejsie zdroje. Skor by som hladal v odbornych publikaciach ako v HiFi casopisoch a podobne..skuste napriklad: http://www.fiber-optics.info/history Je to nahodny vysledok z googlu a clanky vyzeraju seriozne.

PS: ak by niekoho zaujimal utlm optickeho kabla, tak na rozdiel od medenych je merna jednotka utlmu vztahovana na 1Km. A to tam vychadzaju velmi male cisla za desatinou ciarkou..(pri kilometroch) Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Št január 14, 2010 13:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám v podvědomí zafixované (možná mylně, nevím), že někdo kdesi poukazoval na rozdíly mezi optickými kabely (snad PMA?) z hlediska jejich šířky pásma? Anebo to bylo u klasických neoptickcýh digitálních propojení? Fakt netuším, proto se ptám ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 6 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist