Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hlava
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Franta
Hifista


Založený: 15 október 2006
Príspevky: 206

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 09:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
čínský zbóží, lampa a 10 let starý bedny

ale pravda ... i takhle se to dá brát Laughing
jardag: to není u mě, to jsem teď našel na webu Melissy


Je možné, že po delší době soužití s těmi výrobky se i přefázovaný Quadral jeví jako nebesky přesný zvuk. Smile To už musí být velká úchylka, narvat si do poslechovky tolik krámů! Nedávají tam už i vietnamské nudle? Promiň, to už možná bylo trochu moc, ale já po zkušenostech ze dvou "poslechových" studií dostávám z té číny kopřivku. Nikdy více!
Jinak přefázovaný zvuk se samozřejmě hůř identifikuje na vícepásmových reproduktorech. Co my hned poznáme na dvoupásmech, na vícepásmech se to třeba považuje za záměr konstruktéra Smile . Tak co je teda přesnější?
Pozdravuj Machalíka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 09:30:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě tak v souvislosti s tím střeďákem napadlo, jestli vlastně toto nebyl nakonec důvod proč je němčour dal pryč. Poslal je na repas měničů, pak se mu vrátily, ale už to nějak nebylo ono jako před repasí, tak je poslal do světa? Že by přeci jen všechno zlé je pro něco dobré ... ? Smile

Jinak já jsem teď ve fázi hledání nějakého silného koncáku k Vulkanům, tak kdyby jste měli třeba nějaké tipy. Ne že by to s integráčem od Audionetu nehrálo, ale je občas ve vypjatějších pasážích cítit, že by to chtělo něco trochu silnějšího. Představa je tak 2x 200-300W/8ohm. Mám sice už něco rozjednané, ale ještě není jisté jak to dopadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 10:33:56    Predmet: Odpovedať s citátom

co tak
http://www.paudio.cz/index.php?sec=3&kat=161&lang=cz&cat_title=Koncov%E9%20zesilova%E8e&id=3598&item_title=Onkyo%20M-5030 za skusku by to urcite stalo

_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 15:04:06    Predmet: Odpovedať s citátom

A co toto v hifibazare?

VINCENT SP-993
2x200W

Původní maloobchodní cena 64 990 Kč
Naše cena 37 990 Kč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 11:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako tip na koncák si dovolím B.A.T. VK - 200 (2x 450W/ 4ohm), výprodej na High end v Belgické (Praha).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 12:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

450W/4? Já jsem třeba tady našel 2x200/4 a tedy i 2x100W/8. To je mi k ničemu, to je to samý jak integráč od Audionetu co tím chci nahradit ...

Nicméně asi si v tom už dělám pomalu jasno, myslím že si asi počkám na ten Aktivpaket k Vulkanům a udělám z nich tím pádem aktivní bedny.
K tomu bude potřeba nějaký předzes a jelikož mě značka Audionet docela nadchla, viděl bych to asi na tento:


A aby to bylo pěkně sladěný, líbilo by se mi k tomu toto:


To jsou krasavci, co? Smile
Nechcete někdo Krella?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 12:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolik za Krella?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 12:34:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo je tam rozpor s údaji Highendu a na netu, pravda bude samozřejmě ta data výrobce. Ty Audionety nemají chybku, jen ty ceny. Ale pokud se rozhodneš, tak neprohloupíš - tohle jsem neslyšel, jen integráč a ten znáš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 12:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem jejich top modely přímo u nich v té garáži co to dělají. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 13:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

na highende su prehodene udaje, tie parametre patria k B.A.T. VK-500
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coody
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 19:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Hlava.Ako by si hodnotil zvukový posun od CD Sony na CD Krell?
Neskúšal si niekedy gramofón?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 19:30:27    Predmet: Hlava Odpovedať s citátom

Poradil bych ti spíš, aby jsi si počkal na Titany s aktivpaketem od Syčáka :o) Pokud vím, jsou na prodej :o)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 20:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

coody
Z Krella podle mě leze daleko více informací jak ze Sony, má širší prostor a hraje "světleji", Sony je proti němu až temný, zemitý. Hodně se říká že je Krell ostrý, ale ono není ostrost jako ostrost, řek bych to spíš tak, že za onou údajnou "ostrostí" Krella je schována schopnost vymáčknout z CDčka hodně detailů a informací, schopnost zahrát i přirozenou drsnost, kolikrát mi z toho jeho přednesu až naběhla husí kůže. Když jsem pak párkrát přepnul na Sony, přišel mi ten zvuk takovej nudnej, temnej, nebavilo to.

A gramofon? Ten mě vůbec neláká. Vlastně ... neláká. No líbilo by se mi mít doma třeba nějakej krásnej přístroj, vyšperkovanej, plnej nějakých technických blbinek. Jen nevím K čemu by mi byl, bo desky mě nijak nelákají. Navíc se to ani nedá zkopírovat ...



Pavel_P Laughing
Máš aspoň představu jak velkou (no spíš malou) mám poslechovku? Vulkany jsou do ní myslím tak akorát, Syčák sice říká že i Titany by si tu uměl představit, ale já myslím že to už by bylo opravdu moc. I "jenom" z těch menších Vulkanů jsem moc nadšený a musím říct že se mi líbí čím dál víc. Jak zvukově, tak vzhledově. Jak napsal Syčák, jsou to takový dvě malý myšky ...

PS: Kdesi jsi tu dal odkaz na ty tvý Revoxy, koukal jsem že mají napsaný rozsah někde od 27Hz? To je zvláštní, na Vulkanech je vyryté od 20Hz v toleranci 2dB a při tom mají 25cm basák, vs 2x 30cm v Revoxech. Asi si fakt každý píše co chce ...


Naposledy upravil Hlava dňa Pi február 09, 2007 20:29:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 20:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jen že Titány jsou prý ještě o hodně velký kus lepší. Nicméně gratulace k spokojenosti, to je to nejdůležitější Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavel_P
Hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 178
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Pi február 09, 2007 20:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Titany jsem tedy slyšel na BP a líbilo moc. Vulkany ještě neee...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 10:56:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera proveden upgrade na bezpečnostní dveře třídy 3+ včetně krásných nových bezpečnostních zárubní, takže zas bude o něco klidnější spaní Very Happy
Plánujete-li někdo něco podobného, obraťte se na www.adlo.cz, naprosto profesionální servis a špičková kvalita.

Další novinky mám v záloze a postupně je budu sypat z rukávu. Neznáte někdo osvědčeného stolaře/truhláře? Došly mi aktivpakety k Vulkanům, nicméně jednak je jedna skříň trochu poškozená a potřebovala by opravit, jednak jsou ty skříně v černé barvě, tak bych je rád nechal obrousit/ohoblovat a namořit na mahagon, aby byly ve stejném kabátku jako bedny ...
Ideálně někde v okolí Brna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 11:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Včera proveden upgrade na bezpečnostní dveře třídy 3+ včetně krásných nových bezpečnostních zárubní, takže zas bude o něco klidnější spaní Very Happy
Plánujete-li někdo něco podobného, obraťte se na www.adlo.cz, naprosto profesionální servis a špičková kvalita.

Další novinky mám v záloze a postupně je budu sypat z rukávu. Neznáte někdo osvědčeného stolaře/truhláře? Došly mi aktivpakety k Vulkanům, nicméně jednak je jedna skříň trochu poškozená a potřebovala by opravit, jednak jsou ty skříně v černé barvě, tak bych je rád nechal obrousit/ohoblovat a namořit na mahagon, aby byly ve stejném kabátku jako bedny ...
Ideálně někde v okolí Brna.


obrousit barvu a namorit na mahagon hadam tak na 66% nepujde
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:15:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám laickou představu že by se ta krabice mohla projet hoblovkou, čímž se z ní odstraní vrchní vrstva s černou barvou. Ta snad nebude vsáklá moc hluboko do dřeva. A pak namořit ...

PS: Co to všichni máte furt za zlozvyk citovat předchozí příspěvky na který reagujete??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

zalezi na sile dreva a barve, ale ma zkusenost je ta, ze je treba vzit toh dreva vic nez je zdravo
...az bych rekl, ze je lepsi to nechat vhodne odyhovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava

Pokud je to udělané pořádně, bude "vsáklá" hodně hluboko. Pokud je to masiv, možná to půjde. Pokud dýha - určitě ne. Většinou bez výrazného zeslabení korpusu nepředěláš tmavou na světlou, opačně samozřejmě lze. Ekonomika této předělávky je s Question . Výsledek vždy bez záruky, rozumný truhlář Ti spíš doporučí komplet nový korpus (nebo novou dýhu). A ví proč...

Pokud na tom trváš, zkus to ruční bruskou na méně viditelném místě a pak uvidíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:41:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Stěny to má 17 až 25 mm
Je to masiv, ale z jakého dřeva netuším.
Nechat udělat novou kiksnu už mě taky napadlo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, ale pokud je to dýhované, tak tak dýha má sílu v řádu desetin mm. To nevezmeš hoblovkou, zbývá piplavá, drahá ruční práce. A na hranách a lomech to stejně probrousíš (jsou už zeslabené z přechozí povrchové úpravy). Bojím se, že výsledek nebude adekvátní kvalitě těch beden.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 12:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
OK, ale pokud je to dýhované, tak tak dýha má sílu v řádu desetin mm. To nevezmeš hoblovkou, zbývá piplavá, drahá ruční práce. A na hranách a lomech to stejně probrousíš (jsou už zeslabené z přechozí povrchové úpravy). Bojím se, že výsledek nebude adekvátní kvalitě těch beden.


zadna dyha nema desetiny milimetru ... jinak vse ostatni co pises je pravda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2007 13:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

simon
Ale má... Máš pravdu, většina standardně prodávaných je 1 mm a více. Ušlechtilé dýhy (viz Hlavův mahagon) jsou často naopak tenčí (0,5-0,7 mmm). Měl jsem v ruce i dřevěný "papírek" 0,3 mm. To je pak "radost" lepit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 16:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem kecal, dnes jsem se na ty krabice díval pořádně a je to asi MDFka potažená černou dýhou. Takže řešení asi strhnout starou dýhu a dát novou, mahagonovou? Nebo přes tu starou? To už by mi bylo jedno. Znáte někoho šikovnýho, kdo by tohle zvládnul? Sem s ním ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 17:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lepit jednu dýhu přes druhou je sázka do loterie. Určitě je jistější sundat starou, lehce přebrousit, eventuelně zatmelit větší nerovnosti a znovu odýhovat. Jak sundat starou dýhu? Podle stáří beden to bude klasický klíh. Nejlépe teplem. Původní výrobci (promiň Machalíku) - lovci mamutů - to dělávali třením (sekundárním produktem byl objev rozdělání ohně). V roce 2007 je praktičtější stará žehlička, trocha citu a trpělivosti. Pokud to začně hořet, děláš to moc rychle...

Ideální práce pro šikovnou hlavu a dvě ruce... Je statisticky prokázáno (viz studie akademika prof. Samozroba z roku 1986), že výsledná kvalita zvuku je přímo úměrná míře vlastního práce, do produktu vložené. Pak už ty bedny prostě chválit musíš Very Happy.
Viď , Kofíí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 17:22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:55:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 17:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

cofee ...povídáš si s truhlářema...
Ani ne. Oni se mnou nemluví. Bo je šikanuju, by to dělali pořádně, by mě nešikanoval konečný zákazník...

Ad kalibrační bruska :
Neblázni. Koukni, jak je ten Vulcan veliký. Navíc je pravděpodobný, že jsou dva... To bys vážně chtěl brousit? A udržet rovinu? Jasně, lze. Ale leda rozkolíkovat na desky a poslat do profi fabriky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 17:45:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A jéje ... já nechci dýhovat Vulkany!!! Ale aktivpakety k Vulkanům ... dvě krabice, každá 46 x 32 x 18 cm ...
Uměl bys, Křečku?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St máj 09, 2007 17:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 18:56:02, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 3 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist