Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TV na pozeranie TV
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2014 02:34:40    Predmet: TV na pozeranie TV Odpovedať s citátom

možno trochu divný názov Smile, ale na filmy mám projektor, čiže obraz by mal byť čo najlepší hlavne na "bežné pozeranie TV". Momentálne stále používam CRT Sony Trinitron a všetko fasa, len už sa mi zdá na moje oči malá uhlopriečka - 55cm. Nasledovné TV mi padli do oka:

Sony 40W605 - vraj je celkom vhodný aj k PS3, výborný obraz aj bez kalibrácie
Samsung 40H6200 - direct LED podsvietenie (?), solídny dizajn
Panasonic 42AS600 - tuším, že "Made in Japan", zatiaľ má žiadny Panasonic nesklamal
Philips 40PUS6809 - tento je dokonca 4K, čo som videl v obchode, obraz bol ok

Proste niečo okolo 40 palcov za 400€, to mi príde byť vzhľadom na kvalitu vstupného signálu taká rozumná voľba. Zdroj signálu bude prevažne STB od Antiku, DVD a možno aj PS3. Keby boli ešte dostupné plazmy od Panasonicu, tak by som to asi neriešil, ale čo by ste vybrali z vyššie uvedených a prečo? Prípadne niečo iné?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2014 10:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak bude u Teba zdrojom signálu STB od Antiku, odporúčal by som Ti urobiť zopár skúšobných nahrávok na USB kľúč, vziať STB do predajne a vyskúšať ho priamo v predajni prehrávaním nahrávok. Pozor však na iné osvetlenie v predajní, to môže trochu zmiasť.

Odporúčal by som Ti ale trochu si priplatiť a vybrať si TV s IPS panelom, väčšinou sú tu už aj nejaké filtre na "vyhladenie" obrazu...
Napr. spomínaný Panasonic pri type 600 ešte nemá IPS panel, IPS panely u neho začínajú až od typu 650.

Do výberu by som zahrnul aj TV od LG. Niektoré typy ma svojim obrazom celkom príjemne prekvapili a to aj pri SD vysielaní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2014 12:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Sony - najmensi input lag, pre chronickeho hraca, velmi dolezita vlastnost (zaujimave su TV az od rady 8xx)
Samsung - najlepsia z tvojho vyberu - VA panel, pozor na clouding, kus od kusu.
Panasonic - radsej su priplat za AS640, to je VA panel ale 100/120Hz (na rozdiel od AS600). Najlepsia volba spolu so Samsungom.
Philips - no comment - nebrat!


IPS panely nebrat (rovnako ako LG) - maju 4x horsiu ciernu ako VA panely a pokial sa na TV pozeras priamo, tak su VA panely rozhodne lepsia volba (ako nevyhodu musim spomenut horsie pozorovacie uhly). Cez den je to relativne OK, v noci je to viditelne viac na pri tmavych scenach. IPS sa preferuje len v pripade, ak ide primarne o "denneho" divaka, ktory pozera z vacsieho uhla. A aj to by som celkom zvazil (treba vidiet v noci, IPS je proste nanic pre vecerneho filmoveho divaka).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2014 19:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Sony - najmensi input lag, pre chronickeho hraca, velmi dolezita vlastnost (zaujimave su TV az od rady 8xx)
Samsung - najlepsia z tvojho vyberu - VA panel, pozor na clouding, kus od kusu.
Panasonic - radsej su priplat za AS640, to je VA panel ale 100/120Hz (na rozdiel od AS600). Najlepsia volba spolu so Samsungom.
Philips - no comment - nebrat!


IPS panely nebrat (rovnako ako LG) - maju 4x horsiu ciernu ako VA panely a pokial sa na TV pozeras priamo, tak su VA panely rozhodne lepsia volba (ako nevyhodu musim spomenut horsie pozorovacie uhly). Cez den je to relativne OK, v noci je to viditelne viac na pri tmavych scenach. IPS sa preferuje len v pripade, ak ide primarne o "denneho" divaka, ktory pozera z vacsieho uhla. A aj to by som celkom zvazil (treba vidiet v noci, IPS je proste nanic pre vecerneho filmoveho divaka).


S tím AS640 máš osobní zkušenost, nevadí horší rozlišení při pohybu? AS650 už má totiž IPS panel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne december 21, 2014 19:48:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobnu nie. Ako som pisal, IPS panel pre mna nie je zaujimavy. Moja priorita je aj kvalitna cierna - teda v ramci moznosti dnesnych LCD - (TV pozeram len v noci) a pokial mi niekto ponukne IPS s ciernou na urovni 0.12-0.14cd/m2 - dakujem neprosim. To je hlavny dovod, preco IPS TV nie su vseobecne vobec odporucane (a to sa tyka aj HiEnd modelov), vid pokec od Vincenta Teoha (profi kalibrator). Pri priamom porovnani AS640 a H6xxx jeden uzivatel spominal, ze Samsung ma lepsiu pohybovu ostrost a ostrost samotnu (ako taku). V kazdom pripade - tieto dve TV su najlepsie, co sa v tejto cenovke da tento rok na trhu zohnat, hlavne tato uhlopriecka nie je uz nejako zvlast zaujimava pre vyrobcov, seriozne modely zacinaju na 48", ci 55" (mensiu dnes na HD vysianie nema zmysel kupovat).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 00:24:08    Predmet: Odpovedať s citátom

vďaka za postrehy - ako som písal, na filmy mám (DLP) projektor, tomu sa vizuálne zatiaľ možno priblížili nejaké plazmy, ale LCD ani náhodou, takže ide skôr o to "denné pozeranie" + fotky. Súhlasím, že podanie čiernej je pre filmy zásadné, potom spracovanie pohybu a až potom rozlíšenie a ostatné veci. Monitory k počítačom mám už pekných pár rokov S-IPS aj S-PVA, podanie čiernej je lepšie u S-PVA, S-IPS zasa vyhráva v detailoch (ale to sa asi dá zrovnať nastavením gamy). Inak dá sa nejako využiť pri kalibrácii TV sonda určená pre počítač? Mám Gretag Macbeth Eye One 2.

Väčšiu uhlopriečku nechcem kvôli (ne)kvalite vstupného signálu, vyskytuje sa tam všetko od SD po FullHD, niekedy je super, inokedy zasa tak akurát pre 55cm CRT. Smile 40-ka je plochou zhruba 4x väčšia, ako moje CRT-čko, takže by to malo stačiť. Zatiaľ som teda naklonený pre Samsung, celkom sa mi pozdáva aj dizajnovo. Philips ma zaujal aj kvôli fotkám, ale tá cena je na 4K podozrivo nízka, aj keď obrazu, ktorý som videl v predajni, nechýbalo na prvý pohľad nič (z hľadiska pohybu, kontrast a pod. neriešim). Je s ním nejaký problém, okrem absencie HDMI 2.0 a HEVC?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 01:03:17    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
tomu sa vizuálne zatiaľ možno priblížili nejaké plazmy

Predpokladam, ze nenarazas na ciernu pri projektoroch, ta je horsia ako najhorsie LCD. Projektory ohuria velkostou sceny, ale tam to zacina a konci. Ak by som si mal vybrat z 2 metrov 65" spickove LCD alebo projektor z piatich - je to jasna volba.

Velkost TV je relativne subjektivna, vzdy zavisi od pozorovacej vzdialenosti. Takze 40" nic nevravi, ak neupresnis B). Pretoze ak niekto pozera na 40" z jedneho metra, bude mat subjektivne vacsi obraz ako ten, co pozera na 65" zo styroch.

Co sa tyka sondy, neviem povedat, profesional kalibruje TV pre color space Rec.709, ak vies takto dany hw pouzit - skus. Inak TV byvaju od vyroby mizerne nastavene, takze je to dnes nutnost (pokial to niekto mysli s obrazom seriozne, kedze sme na fore, kde by som taketo naroky chapal).
Prave to je dovod, preco maju LCD takuto povest, no je to dost neopravnene. Dnesne (spickove) LCD vies skalibrovat tak dobre, aby mali dE < 3, co je volnym okom nepostrehnutelny rozdiel oproti referencnej krivke. To, co tieto TV predvadzaju v showroomoch netreba brat vazne - to su prepalene a presaturovane farby na oblbovanie priemerneho kupujuceho. To vsak neznamena, ze tieto TV nevies korektne nastavit, aby produkovali obraz, ktory zodpoveda realite. Staci si pozriet CIE 1931 post-calibration diagram a je vymalovane.

Low-Endy UHD su na tom mizerne. Viacmenej vsetky. A tyka sa to, ako si spravne naznacil pohybovej ostrosti, pripadne kvality panela. Napriklad UHD Samsung HU6900 je na tom podstatne horsie ako jeho FullHD brasko H7000. Lacny UHD este nebrat, treba si pockat, kym to bude mainstream, a to bude coskoro.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 02:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
bedo napísal:
tomu sa vizuálne zatiaľ možno priblížili nejaké plazmy

Predpokladam, ze nenarazas na ciernu pri projektoroch, ta je horsia ako najhorsie LCD. Projektory ohuria velkostou sceny, ale tam to zacina a konci. Ak by som si mal vybrat z 2 metrov 65" spickove LCD alebo projektor z piatich - je to jasna volba.

myslím to pocitovo. Obraz z projektora je proste prirodzený a to vrátane čiernej a pohybu - osobne som zatiaľ nevidel LCD, ktoré by sa tomu priblížilo (to samozrejme neznamená, že také neexistuje). Keď pozerám film cez projektor, tak ma to dokáže vtiahnuť do deja, kým na TV mám vždy pocit, že pozerám TV.

Len pre zaujímavosť, úplne súhlasím s touto recenziou: "The more I watched it, the more I was impressed with the blacks. The XV-Z3000 manages inky blacks that rival more expensive projectors using the Darkchip3 DLP. The XV-Z3000 overall has the best image quality (with the possible exception of the Samsung SP-H710AE, which doesn’t come close in terms of black levels) of any of the Darkchip2 DLP projectors I have reviewed."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 09:32:11    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Keď pozerám film cez projektor, tak ma to dokáže vtiahnuť do deja, kým na TV mám vždy pocit, že pozerám TV.


Tak ono to bude asi tym, ze mas TV o velkosti 21". Ta velkost je tam zasadne dolezita. Samozrejme, treba brat ohlad na nevyhody kazdej technologie (a kazda jedna ju ma), takze nebudeme sa hrat, ze je vsetko idealne. Ale vsetko je vec kompromisov a rovnako, ako ja neznesiem sledovanie PDP, rovnako iny moze tento zdroj preferovat, pretoze mu prekazaju ine nedostatky LCD. Cim sa vratim k prvemu prispevku - vyber LCD - niekomu moze vyhovovat ISP, pretoze pozera cez den, niekto pozera primarne v noci a priamo/kolmo na TV - tak si vyberie inak. Pokial vsak TV riadne nakrmis (HiRes zdroj signalu), budes spokojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 10:33:55    Predmet: Re: TV na pozeranie TV Odpovedať s citátom

bedo napísal:
...keby boli ešte dostupné plazmy od Panasonicu, tak by som to asi neriešil...


A už nie sú dostupné? Samozrejme už len z druhej ruky, ale to by som nepovažoval za podstatné, keď chcem TV okolo 400€...v ponuke ich je dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 11:23:47    Predmet: Re: TV na pozeranie TV Odpovedať s citátom

Kupovat troj-stvor rocnu plazmu tiez nieje vyhra a rocnej sa nikto zbavovat nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 11:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Plasmy od Panasonicu jsou nenahraditelné. V současnosti se v podstatě nedá zákazníkům nic z TV na trhu jednoznačně doporučit bez nějakého "ale". Čekat na UHD QLED? Těžká otázka...

Radím posečkat s výběrem TV půl roku. Snad se do té doby UHD zbaví dětských nemocí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 12:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako keby nemali plazmy tych "ale" tiez dost (a nie malo). Zopar zarytym PDP-ckarom (ktorym tento rok PDP skapali) sa vyjadrovali podobne, (2), no pri nahrade aktualnymi LCD (AS640) nenadavaju. Vacsina uzivatelov tu ale posudzuje LCD podla toho, co videli v obchode, alebo na navsteve (standardne dynamic presety). Ale odporucam si pozriet kvalitne skalibrovane LCD (s VA panelom) a nasledne sudit.

P.S. Aby nikto nepisal, ze som zaujaty Panasonic G30 mam defacto ako doma, mam s cim porovavat G-rada Panasonicu bola vzdy velmi slusna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 18:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

V našem zlínském showroomu jsme vedle sebe měli plasmy i led/lcd nejvyšších kategorií: Pioneer Kuro, Panasonic TX-P60ZT65 a další, Loewe Individual. Novinky HD/UHD všech značek instalujeme dnes a denně. Moje oči a hlava mají jasno: plasma, plasma, pak dlouho nic a otazníky... První v pohybu koukatelné UHD bylo Panasonic za 100k, model si teď z hlavy nevybavím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 20:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano a kde existuje showroom, kde TV kalibruju pred porovnavanim - nikde.

merhaut napísal:
Moje oči a hlava

Plazma blika a to nevplyva dobre ani na hlavu, ani na oci (a to cisto subjektivne). A tych 24 snimkov, ktore potrebujes korektne vykreslit pri filme, rozhodne PDP nezachrani - aj ked su vykreslene na PDP najcistejsie. Ja nechcem nijako vyhody plazmy negovat - to rozhodne nie. Len PDP nie je pre kazdeho a jej vyhody neguju rovnako jej zasadne nevyhody.

Schvalne - porovnavaci test najlepsich TV na trhu v roku 2014 vyhralo pri hlasovani LCD. Podotykam, ze TV boli pri porovnavani korektne skalibrovane a PDP potvrdilo rovnako svoje kvality v zaverecnom hodnoteni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 20:55:02    Predmet: plazma či LED,LCD, OLED Odpovedať s citátom

Vivi má pravdu, až po patričnom nastavení je možné seriózne hodnotiť.
Ja mám štvrtý rok plazmu Panasonic TX-P42V10E a zatiaľ by som nemenil.
Neznamená to ale, že som nejaký ortodoxný zástanca - oceňujem hlavne
prirodzenosť a hladkosť zobrazenia a aj fakt, že si poradí aj so spiatočníckym SD signálom, HD je vynikajúci. Ale má aj známe prevádzkové nedostatky (hreje, bliká, stacionárny obraz zostáva na nejaký čas ako tieň, spotreba..), ale nie sú tak fatálne, aby som sa jej vzdal.
Inak na margo životnosti viem o jednej 50ke plazme NEC, ktorá ide na nemenovanom dispečingu viac ako 10 rokov v kuse...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 22:58:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím sa pripojiť k obhajcom plaziem, tiež mám už štvrtý rok Panasonic TX-P42G30E a s tým, čo som videl na vlastné oči, mi vychádza ako jednoznačný víťaz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 22, 2014 23:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

gazy napísal:
... mi vychádza ako jednoznačný víťaz.

A co vyhrava ?

P.S. Tento model poznam velmi dobre, no keby ma na tom niekto nutil pozerat 24p zdroj signalu - cize to, co primarne na TV sledujem, tak ju vyhodim z okna za 10 minut Smile. Nevraviac, ze ma vetraky, ktore su pocut (ale to nieje chyba obrazu).
Pre ostatne zdroje signalu (50/60i/p) je to vysoko pouzitelne (na ten cas skvely pomer cena/vykon). Cim nechcem povedat, ze nevidno hlavne neduhy PDP - posterizacia, zdvojenie hran, no kvalitativne porovnatelne LCD stalo v tom case 2x tolko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 07:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

V roku 2010 po 8 ročnej veľmi dobrej skúsenosti s PDP Panasonic som kúpil zase len neo PDP Panasonic 50". Po 3 mesiacoch som zistil vypálenie loga TA3 na 2 miestach, po reklamácii mi doviezli nový kus priamo z Plzne a po ďalších troch mesiacoch sa to pekne zopakovalo. Kúpil som už ale 55" LED/LCD a po prekalibrovaní a nastavení som veľmi spokojný...
Inak tá pôvodná plazma má už 12 rokov a u syna fachčí ďalej výborne, stála síce vtedy nekresťanské peniaze 100 000 Sk, no za kvalitu sa platí.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 08:23:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
bedo napísal:
Keď pozerám film cez projektor, tak ma to dokáže vtiahnuť do deja, kým na TV mám vždy pocit, že pozerám TV.


Tak ono to bude asi tym, ze mas TV o velkosti 21". Ta velkost je tam zasadne dolezita


nie je to celkom tak, neporovnávam to len s mojím Trinitronom, ale pomerne často mám na dohľad aj 50 LCD od Samsungu a Sony (vyššie rady) a dve generácie plaziem od Panasonicu. Pocitovo sa stále nedajú pri sledovaní filmu porovnať s projekciou. Dôvody dú nasledovné:
1. uhlopriečka (samozrejme Smile) - u mňa má asi 3m, pričom vidieť len aktívny obraz, žiadne čierne pásy, odlesky a pod. Špeciálne pri širokouhlých filmoch (2,35:1) je pocitovo rozdiel veľmi výrazný, proste pozerám na obraz, nie na obrazovku. Nepoužívam plátno, premietam na stenu natretú vápnom, takže taká polomatná biela.
2. natívny kontrast 6500:1, žiadne hrajkanie sa s podsvietením, žiadny clouding, banding, blooming a pod. - tuto je reálna konkurencia len plazma a OLED (proste priamo vyžarujúce technológie), neviem o LCD s takým natívnym kontrastom (platí pre TV aj projektory)
3. prirodzený pohyb - nevnímam žiadne zasekávanie, trhané pohyby a pod.

Súhlasím, že každá technológia má pre aj proti, u projektora mi napr. vadí hluk, plazmy vedia blikať a pískať, LCD majú zasa problémy s podsvietením atď. Preto som aj spomenul, na čo má byť ten TV používaný - nehľadám to najlepšie na všetko, ale na určitý účel a tým je sledovanie TV. Nevylučujem, že si občas pozriem aj film, zahrám hru na PS3, ale nie je to priorita - tou je optimálny obraz pri bežnom vysielaní (a cena, samozrejme).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 15:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, tak to nejako zosumarizujem:

Vyber si medzi Panasonicom a Samsungom, treba si dat pozor na homogenitu panela a clouding (idealne to nikdy nebude), spomeniem ich zname nevyhody:

- Panasonic AS640 - pri pouziti interneho tunera nevie prepinat automaticky korektne AR (aspect ratio), vraj to v modeloch 2014 "vypadlo", takze obraz natahuje na 16:9. Ako jediny vsak vie prehravat media subory cez CIFS/SMB, co je super (DLNA je znacne obmedzujuci).

- Samsung H6xxx - TV nema zasadne nevyhody (akrat ta homogenita, 6xxx rada ma trosku menej nasvietene rohy, ale pri malej uhlopriecke by to nemuselo byt zasadne vidno).

Obe TV maju spickove moznosti nastavenia, ciernu ma Samsung na urovni 0.03cd/m2, takze velmi dobre. Prajem stastnu ruku pri vybere.


--------------------------------------------------
doplnenie:
1) ano, velkost neoklames nicim. TV vsak pri fullHD vyzera podstatne ostrejsie ako fullHD projekcia na velkom platne. Novy rozmer tomu prinesie az 4K spolu s nativnym obsahom.
2) ten kontrastny pomer taky nemoze byt, lebo logika nepusti:
- Projektor sa kalibruje na 2/3 max 1/2 bielej, ako TV. Co znamena cca 50-60cd/m2
- Cierna bude niekde na urovni 0.1cd/m2 (to, ze vidis absolutnu ciernu ti neverim, pusti si tam full black, a vypni svetlo, rozhodne budes vidiet, co osvetluje projektor).
Z toho vypyva, ze kontrast budes mat radovo horsi, ako uvadzas. Pre porovnanie, moja TV ma kontrast niekde na urovni ~ 4000:1 (kalibrovana na 120cd/m2, cierna na urovni 0.028-0.035).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 20:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

vďaka, asi to teda vyhrá ten Samsung, viac sa mi páči dizajnovo ako Panasonic Smile

Inak v kine máš pocit, že čierna je málo čierna? Pokiaľ viem, väčšina kín v súčasnosti používa DLP technológiu, prípadne niečo podobné. Teória je jedna vec, ale obraz z projektora je proste iný, pre mňa hlavne prirodzený, resp. uveriteľný. Omnoho prirodzenejší ako LCD, plazma, OLED - tie sú možno "šťavnatejšie", prípadne "ostrejšie", ale o to vôbec nejde. Ešte raz pre istotu zopakujem: pre mňa, aby z toho nevznikla svätá vojna prívržencov tej, či onej technológie. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 21:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
vďaka, asi to teda vyhrá ten Samsung, viac sa mi páči dizajnovo ako Panasonic Smile

Inak v kine máš pocit, že čierna je málo čierna? Pokiaľ viem, väčšina kín v súčasnosti používa DLP technológiu, prípadne niečo podobné. Teória je jedna vec, ale obraz z projektora je proste iný, pre mňa hlavne prirodzený, resp. uveriteľný. Omnoho prirodzenejší ako LCD, plazma, OLED - tie sú možno "šťavnatejšie", prípadne "ostrejšie", ale o to vôbec nejde. Ešte raz pre istotu zopakujem: pre mňa, aby z toho nevznikla svätá vojna prívržencov tej, či onej technológie. Wink


U toho Samsungu pozor na panel, může to opravdu lišit kus od kusu, jak už zmiňoval vivi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 21:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate s bedom súhlasím s tým projektorom. Na sledovanie filmov pri dobre zvolenom umiestnení zatemnení a podobne je proste filmový zážitok oveľa lepší. Jasné že obraz nieje dokonale ostrý ako na LCD ale to mi fakt nevadí ba priam vnímam to ako plus v tomto prípade Smile Zobral by som toho samsunga čo radí vivi a hlavne od LCD nič prevratného nečakaj. Na hranie PS3 super Smile i na televízne noviny OK. Inak chcel by som vidieť veľmi dobré a skalibrované LCD či by ma presvedčilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2014 23:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Inak v kine máš pocit, že čierna je málo čierna?

Samozrejme. To nieje vobec cierna, odhadom mozno uroven 0.2-0.3cd/m2. Zadalsie, ja niesom celkom referencna vzorka, mne kino blika, rovnako ako PDP a motion na takej velkej ploche tiez nevnimam celkom "v pohode". Na druhej strane, projektor je pre mna podstatne prijatelnejsi (pri DLP mi nerobi dobre rainbow effect - ale to by mali mat hi-endove projektory uz dnes lepsie zvladnute).

k teme:
problem homogenity neplati len pre Samsung, ale aj pre Panasonic. Domnievam sa, ze Panasonic bude mat latku pri montazi a vystupnu kontrolu nastavenu vyssie, no niektore modely s mizernymi LG IPS panelmi montuje aj napriek ich znacnym viditelnym problemom (a tu uz vymena kus za iny kus nepomoze).
Vid tu, vsetky vacsie TV maju rovnake problemy v rohoch. Skoda, ze tam pre porovane nie su AS640tky.

ja-kub napísal:
Inak chcel by som vidieť veľmi dobré a skalibrované LCD či by ma presvedčilo.
Tazko povedat ci by ta presvedcilo. To je ako s audiom. Ked prides do posluchovky, tiez niekomu nesadne sterilny a cisty prednes, potrebuje mat zvuk trosku "upraveny" a prifarbeny, aby mal ten spravny "drajv". S obrazom je to uplne exaktne, naviac (a co je velmi dolezite), na rozdiel od zvuku, nepotrebujes mat upravenu posluchovku, strieborne kable, ci poistky, potrebujes mat len adekvatny zdroj signalu (kvalitne mastrovany BD), skalibrovanu TV, ktora po kalibracii zodpoveda co najblizsie danemu standardu Rec.709 a mozes si doma vychutnat video tak, ako ho chcel vidiet pan reziser, ktory sa spolupodielal na jeho finalnej podobe pri post-processingu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 00:33:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pani, odpustite mi, prosim, ze sa prizivim na tomto vlakne, ale malokedy sa vidi clovek, ktory tak rozumie veci ako vivi. rad by som vyuzil prilezitost.
zaujala ma ta kalibracia a chcem sa spytat ci by som to vedel do istej miery zmaknut aj ja. nemam s tym ziadne skusenosti. mam k dispozicii notebook s windows 7, ktory viem cez d-sub pripojit k telke, ak to pomoze. co na to vlastne v amaterskych podmienkach potrebujem a ako nastavim samotnu telku? kedysi davno som mal loewe aventos a ten mal nezrozumitelne servisne menu, do ktoreho sa islo 'tajnou' kombinaciou tlacitok na tv. kalibrovat by som chcel lcd tv samsung ue55d6000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 01:05:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozes vyuzit profesionalne sluzby kalibratora, pretoze sam (od oka) to nenastavis. Potrebujes:
- spectrophotometer
- colorimeter
a k tomuto hw nejaky adekvatny sw. Tieto srandy su znacne draha zalezitost (ak sa mame bavit o profi vybaveni), preto je pre jednorazovu zalezitost vhodnejsie, zavolat si kalibratora. Ak mas zaujem, napis mi PM, mozem sprostredkovat kontakt.

Co sa tyka samotnych nastaveni, Samsung ma vyborny CMS (color management system), v "D" modelovej rade, ktoru mas, uz umoznuje aj 10 bodovy management uroveni sedej, netreba liezt do SM.

P.S. Na D-SUB zabudni, analog je mrtvy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 03:26:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte sa teda opýtam, ako sa zvykne robiť "výber" dobrého panelu - nechám si poslať TV a keď niečo nevyhovuje, pošlem ho späť? Ja som teda na nerovnomernosť podsvietenia (a vadné pixle) pomerne dosť citlivý, akurát si viem predstaviť, že s tým môže by celkom pekná otrava (+ náklady na poštovné). Prípadne, ak máte tip na predajcu, kde to takto funguje bez problémov, môžte mi ho poslať cez súkromnú správu. Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 11:49:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vela uzivatelov tento rok vracalo SONY koli bad pixelom a podsvietenie nebude absolutne idealne pri ziadnej znacke - na to sa priprav uz teraz. Tvoje stastie je vyber malej uhlopriecky - cim mensia, tym menej problemov.

Zo zakona mas pravo vratit tovar do 14 dni, optimalny je prave koli tomuto osobny odber/vratenie, kde ti seriozny predajca hned moze ponuknut obratom dalsi kus (ak je na sklade). Samozrejme, zavisi od miesta bydliska, to co sa mne javi optimalne, nemusi niekomu z malej dediny vyhovovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: St december 24, 2014 14:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To: vivi
mám rád reálne farby - ľahko sa to dá poznať na pleťovke (xicht človeka) a pod. Raz ma predavač v obchode presviedčal aké sú dobré LCD. Bežal na eurosport HD futbal. LCD samsung a vedľa plazma panasonic..... A ja sa ho pýtam čo sa mu viac páči. -jasné že obe telky neskalibrované. Odpoveď: jasné že lcd kukni na tie zive farby a ostrosť !!!! a ja v duchu smiech pretože tak trávnik ani v rozprávke nevypadá.....Na plazme aspoň farby realnejsie.

Ale k veci a ku kalibrácii. . Svojho času som chcel kúpiť plazmu Panasonic a na oficiálnej stránke Panasonicu bolo že dobrý predajca dokáže skalibrovať. Boli tam v nastavení rôzne režimy: dynamicky, kino,bla bla bla, potom THX (na filmy) a dva na skalibrovanie na pozeranie v noci a pozeranie cez deň. Volám oficiálnemu distribútorovi Panasonicu, zdvihne čech ani o tom nevedel.......Nedopátral som sa a ani som tú plazmu nekúpil. Kúpil som lacnejšiu samsung plazmu (kalibraciu som neriesil) a farby už niesu také reálne ale zvykol som si..... V každom prípade tá moja tráva a pleťovka vyzerá v poho......
Čiže ja mám rád neprifarbený zvuk a obraz tiež a verím že niekomu by sa ani poriadne skalibrovaná telka nepáčila, proste realita nieje taká pekná ako niekto chce vidieť i počuť Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist