Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Profesionálne sluchátka vs. klasické hifi

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 12:43:59    Predmet: Profesionálne sluchátka vs. klasické hifi Odpovedať s citátom

Zdravím, rozhodol som sa zaobstarať si nejaké sluchátka, ale problematike absolútne nerozumiem.
Problém je ten, že som sa o túto tému nikdy nezaujímal, a nechápem ani základné pojmy.
Pri čítaní všetkého možného som narazil na zopár pojmov, s ktorými sa nejako neviem vysporiadať. V podstate nemám ani poriadnu predstavu čo od takéhoto druhu počúvania očakávať.
Chcel by som vás poprosiť, o vysvetlenie tých základných pojmov a to:
1. Aký je rozdiel medzi profesionálnymi(štúdiovými) a klasickými(hifi) sluchátkami ? Zaujalo ma to aj s ohľadom na cenu, kde profi vysokej rady sú cenovo oveľa nižšie ako hifi. aké to má zvukové opodstatnenie? Myslím všeobecne.
2. Impedancia slúchadiel vo vzťahu k sluchátkovému výstupu zosilňovača?
Na mojom zosilňovači, teda na tom, ktorý budem používať prednostne na tento posluch je údaj 680 mV/330 Ohm.
V tomto zmysle ma zaujíma, akými parametrami by mali disponovať sluchátka, aby si to k sebe približne sadlo.

Čo sa týka výberu slúchadiel, je mi jasné, že si ich mám hlavne vypočuť, ale chcel by som pochopiť hore napísané Very Happy
Cenová relácia bude tak do 300 eur, je to tak na začiatok, chcem si to vyskúšať a uvidím čo ďalej.
http://www.muziker.sk/studio-podium/nahravacie-studio/sluchadla/studiove-sluchadla/p/18430-beyerdynamic-DT-880-Edition-32-Ohm
http://www.muziker.sk/studio-podium/nahravacie-studio/sluchadla/studiove-sluchadla/p/207796-beyerdynamic-DT880PRO
potom sú tam ešte 990 od toho istého výrobcu, pozeral som aj Audio-Technica a AKG. Beyerdynamic má u jedného modelu údaj 32 Ohm a u druhého 250 Ohm, absolútne neviem ako pozerať na tento údaj vo vzťahu k môjmu zosilňovaču.

Ak by ste mali nejaké iné konkrétne tipy na nákup do 300 eúr, tak kľudne poradte.
A ak sa pýtam nejak extra blbo, tak vás poprosím o odpovede ktoré pochopím Very Happy
Ďakujem za každú radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 15:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Aky je to zosilnovac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 15:12:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to koncový stupeň Technics SE-A 2000, chcem si to najprv vyskúšať takto, tiež mám možnosť použiť výstup CD prehrávača. Samostatný sluchátkový zosilňovač chcem riešiť, až v prípade, že ma sluchátkový posluch aspoň trochu zaujme.
Ja vôbec neviem čo od toho očakávať, chcem si to vyskúšať a ak to bude pre mňa zaujímavé budem to riešiť ďalej.
Ak som sa spýtal blbo, tak mi to nejak priblížte, ak môžem poprosiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 15:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri sem: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19805

Ten Technics rovno preskoc a skus nieco na ten CDP. Inak nie som si isty, ci to bude hrat lepsie nez mobil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 15:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým mobilom si to porovnám Very Happy Ono to aj tak dopadne nákupom sluch. zosilňovača, aj kôli laptopu a podobne Very Happy
Uvidím idem to risknúť Very Happy
V ostatných témach som sa dočítal, že tie beyerdynamic nemám kúpovať vo verzii pro, zaujímalo ma to hlavne kôli tomu, ale tak idem si to vypočuť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 17:15:08    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja mam prave Beyerdynamic DT 770 Pro, 80 Ohm, pocuvam bud cez integrovany zosilovac SONY TA FA 5ES, alebo priamo cez jednotlive komponenty a som s nimi nadmieru spokojny. Maju detailne vykreslenie priestoru a trochu viac akcentuju basy, ale to mi plne vyhovuje.
No treba si to vypocut na vlastne usi. Cool

_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 17:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchátka přenech spojařům, radioamatérům a studiovým technikům...máš-li volné prostředky investuj lépe do pořádných beden.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 17:40:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, tak ja som si odbehol do predajne muziker v Auparku, pokecal s predavačom a zobral Bayerdynamic DT990 Pro.
A len chcem Miera informovať, aby vedel ako je na tom tento konkrétny výstup, tohto konkrétneho zosilňovača: Miero mal si pravdu, je to bieda, je to taká bieda, že výstup na mojom laptope hrá lepšie, porovnal som to na jednej piesni a ten zvuk z toho koncáku, to je hrôza, skresluje to neuveriteľne Laughing až mám pocit, že tam môže byť niečo v neporiadku.
Ešte vytiahnem CD player a vyskúšam vstup na ňom, ten so vstupom mám mimo zostavu, ale momentálne počúvam svoje reproduktory a som spokojný Very Happy Najdrahšia dostala sluchátka ako darček a ja môžem počúvať čo chcem a vzájomne sa nerušíme Very Happy

No nič, asi zháňam nejaký vhodný sluchátkový zosilňovač
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 18:42:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano, si rychly, ale neviem neviem ci to bolo v tomto pripade uplne dobre :D

1) Su to otvorene sluchadla a ked si tvoja najmilsia pusti hudbu na repro a ty budes pocuvat jej sluchadla tak neviem ci sa ti to bude pacit.

Uzatvorene 770, ci polouzatvorene 880 by boli myslim lepsia volba.

2) Tie 250Ohm sluchadla na max. hlasitost (100mW - potom zhoria) vydrzia cca 5Vrms (( http://www.sengpielaudio.com/calculator-ohm.htm ))

Tych 5Vrms je cca 14V peak-to-peak co znamena, ze ziaden bezny prenosny prehravac ci USB prevodnik bez externeho adaptera ti to nevybudi dostatocne nahlas a preto to bude pri vyssich hlasitostiach bez dobreho zosilnovaca skreslovat.

Cize nejake tie 80 Ohm a menej by boli z tohoto hladiska tiez lepsia volba.


No ale nie je dovod byt smutny, su to skvele sluchadla akurat k nim naozaj treba ten zosilnovac.

Ak novy a nevadi vzhlad, tak napriklad tento: http://www.bvaudio.sk/headamp.htm

No kludne aj iny, no skontroluj si ze ma napajanie 230V alebo ak z adapteru, tak aspon tych 12V AC.

(prepac, ze pisem az terez, no cez den som cestoval, a z vlaku sa mi to vypisovat vsetko nechcelo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 19:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No vzhľadom na to, že si ma upozornil hneď na začiatku Laughing a ja som si to napriek tomu overil v praxi, tak teraz ťa poslúchnem a zoberiem odporúčaný zosilňovač, je to za pár korún, tak prečo nie.
Inak ja som už v tej predajni vedel, že nerobím dobre, ale cena za tie 990 bola viac než prijateľná a takto sa to aj so zosilňovačom vprace do 300 eúr, čo je dobrá cena - a myslím že tentokrát, bude zvuk akurátny.
Ďakujem.
PS:
Ono je to tak, že nemá zakázané to počúvať, ale vzhľadom na to, že má zo zostavy zakázané utierať prach, tak to radšej nepočúva Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 23:24:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, co máš proti, miero. 990PRO jsou prověřená klasika a dobrá volba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11528
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 23:30:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Proti volbe samozrejme nic nemam, len ze si stano vybral tazsiu cestu... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 02:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

... človek sa už bojí otvoriť aj konzervu ... aby na neho zas nevyskočili nejaké beyery ... Rofl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist