Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audiodrom: Výprava za chvěním
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 21:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Technická, techničtější, věcnější diskuse o faktech se vyčerpá z principu za delší dobu než diskuse o naléhavosti a krémovosti vlastních pocitů (nepočítá se v to diskuse pocitů z hlubin peristaltiky po požití 1kg šlehačky, tam máme pocity každý individuálně naléhavé). Však tu i jinde máme mnoho vláken čistě poslechových, dělá si snad v každém z nich z toho někdo neustále posměšky?

Takže ještě jednou, aby to jasno, subjektivním dojmům z reprodukované hudby jako takovým se tu nikdo nevysmívá. I já je sem píšu. Já si tu z času na čas dělám prču z největších blábolů, které hifihighend komunita vyplodila a nastavuji jim občas zrcadlo. Jsem proto ten zlý? Protože si to někdo bere osobně a osobně se v tom poznává? Protože tím vlastně bořím někomu iluze o jeho (ale taky i mém) koníčku? Protože tím možná někomu otvírám oči a šetřím peníze (a logicky jinému kazím kšeft s teplým vzduchem)? Takže bych rád zopakoval řečnickou otázku: Krémově blábolit dovoleno, dělat si z tohoto blábolení srandu už ne?

Je jasné, že si sem zájemci o hifi přijdou s jinými zájemci o hifi jen tak pokecat o svojem koníčku - na různých úrovních odbornosti a zájmu - však o tom to tu přece je, ale upřímně nerozumím tomu proč by měl být okruh nejkrémovějších blábolů specificky ochraňován před zlou fyzikou, matematikou a fakty nebo taky před občasnou satirou a parodií. Jistou psychoterapeutickou hodnotu takových příspěvků pro jejich pisatele nezpochybňuji, ale to je spíše na konzultaci s odborníky z jiného oboru.

Rád bych však věřil tomu, že to tu nakonec zvládneme a pokusíme se o nějakou noblesu - Palipol má kažopádně velkou pravdu v tom, co napsal ve svém posledním příspěvku. Stojí to za zamyšlení.Já jsem si dal závazek vypustit nej.....ější slova ze svého slovníku, pokud tu budu psát (až odteď) Smile. Snad to se sebou vydržím.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 22:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se v tom máme nějak vyznat, bude asi zapotřebí oddělit dva fenomény, které nám tu trochu splývají.

Jedna věc je hifi a vše okolo, včetně zázračných kabelů, poslechových dojmů či tisícin procenta zkreslení, nejlépe v simulátoru obvodů.

Druhou věcí je internet se svými diskusními fóry, s lidmi kteří rozumí všemu od motýlů po atomové ponorky a navíc mají nezkrotnou touhu o tom poučit zbytek planety.

Když se tyto dvě věci smíchají, vznikne ta pravá mela, za kterou samotné hifi až tak nemůže.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 22:45:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu si dovolím oponovať. Býval som na mnohých počitačových fórach, som na pár automobilových, ale stav, aký je na týchto troch hifi sa tam v takejto miere nevyskytoval či nevyskytuje. Samozrejme, všade sa nájde pár vybočujúcich jednotlivcov, ale stav, aký je tu, je trochu nadpriemerný Sad
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 22:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo ještě jinak, každý má plné právo se nadšeně rozepsat o tom, jak slyšel otočení síťové pojistky nebo jak se pročistil zvuk po použití stříbrné napájecí šňůry, zejména co se týče pevnosti basů. OK, naprostá svoboda to napsat. Ovšem stejně svobodná a legitimní je otázka z druhé strany, jestli je možné změnu zvuku po otočení pojistky nebo použití stříbrné napájecí šňůry nějak prokázat. S tím je potřeba počítat a nečekat, že si druhá strana sedne v posvátné úctě na zadek. Svoboda musí existovat pro obě strany stejně.

mrba: auta, počítače, modely apod. jsou proti pocitům z hifi silně racionální témata.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 23:23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A asi aj tým, že to, ako niekto niečo počuje nie je žiadna veličina (ani mnohorozmerná), ktorú by bolo možné odmerať a porovnávať. Či je počuť rozdiel, na to je slepý test. Ale ten v mnohých prípadoch nie je jednoduché uskutočniť. Je to naozaj aj o pocitoch, ale aj to je na HiFi (teda hlavne na hudbe) pekné.
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št január 15, 2015 23:33:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št január 15, 2015 23:33:11    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Nebo ještě jinak, každý má plné právo se nadšeně rozepsat o tom, jak slyšel otočení síťové pojistky nebo jak se pročistil zvuk po použití stříbrné napájecí šňůry, zejména co se týče pevnosti basů. OK, naprostá svoboda to napsat. Ovšem stejně svobodná a legitimní je otázka z druhé strany, jestli je možné změnu zvuku po otočení pojistky nebo použití stříbrné napájecí šňůry nějak prokázat. S tím je potřeba počítat a nečekat, že si druhá strana sedne v posvátné úctě na zadek. Svoboda musí existovat pro obě strany stejně.


Opa to vystihol veľmi dobre - internet má aj svoje nevýhody. Niektorí sa na ňom cítia absolútne slobodne a diskusia to pochopiteľne odzrkadľuje.

PMA - áno. Ak hovoríme o slobode, správne chápanej oboma stranami, tak to aj môže fungovať. Len tí sa nedohodnú, ktorí sa dohodnúť nechcú.
Porozumenie nastane, ak laik akceptuje argument technika bez emócií Red angry Nono a technik si ho za to neoznačí. Pee Nono
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 00:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo by ten názor mal laik akceptovať, ak nerozumie argumentu, prípadne ani rozumieť nechce, lebo verí inému, povedzme že odborníkovi? Takých jedincov bude stále dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 07:17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Porozumenie nastane, ak laik akceptuje argument technika bez emócií Red angry Nono a technik si ho za to neoznačí. Pee Nono
O tomto nikto nepochybuje, ale ako si napisal skor
palipol napísal:
Fóra pre každého zvlášť je samozrejme kravina, to dodatočne priznávam, ale ako na to?
Presne - ako na to? Snad by som ocakaval podobny prispevok, ako si dal sem aj k susedom, ale z opacnej strany. Lebo nemozem si pomoct, ale mam z tohto celeho dojem, ze ti technici so svojou exaktnou pravdou su ti zli, ti maju byt donekonecna ti trpezlivi, ti maju donekonecna ustupovat v diskusii, aj ked niekto z opozicie trusi blbosti na n-tu a jeho argument je, ze "on vidi, ze Slnko obieha okolo Zeme".

Ja vo vacsine s tebou suhlasim a viem, ze to myslis dobre. Lenze sam vies, ze idealny stav za posledne roky nenastal, vzdy sa to niekde "kruti" a mier na celej Zemi nebude nikdy. Tak to treba asi aj brat a prisposobit sa tomu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 09:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocitári píšu že niečo počujú a vysmievajú sa z technikov že pozerajú len na grafy. Naopak sa to nesmie? Asi nie, pretože pocitári chcú od technikov návrh prístroja čo sa im bude páčiť. Možno to je len pokazený pohľad na páčenie rovnako ako mne chutí presolená polievka. Spomínam si ako Veľký Bobo v jednom článku konštatoval (ospravedlňujem sa za nie presnú citáciu), že je možné navrhnúť takmer dokonalú reproduktorovú sústavu. Ale je možné že by sa páčila iba autorovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 09:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Pocitári píšu že niečo počujú a vysmievajú sa z technikov že pozerajú len na grafy.


Ještě je vhodné dodat, že technici: "pozerajú len na grafy" není pravda, je to výmysl. Jsou jen kritičtější k tomu, co mohou slyšet. Pochybnosti a ověřování jsou hnací silou pro zlepšování.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 10:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že bychom měli být střízliví při diskusi s oběma póly diskutérů, techniky i pocitáři. U těch pocitářů jsou to opravdu někdy bludy, co prosazují, na druhou stranu i technici jsou v mých očích někdy nepřesvědčiví. Překvapilo mně třeba jak málo technků doma poslouchá hudbu, s názorem "není to ideální zařízení, proto si nebudu kazit poslech" nesouhlasím. Často je to tak, že kovářova kobyla chodí bosa. Občas mně taky zarazí doporučení techniků, třeba není to dávno, co BV doporučoval cd přehrávač HK, který byl ve světě brán jako velmi často poruchový, PMA si zase pořídil bedny, které jednoduše nemůže ani sobě technicky obhájit v konkurenci této cenové kategorie. Nemám to nikomu za zlé a je mi jasné, že vysvětlovat taky nikdo nikomu nic nemusí. A jinak mi nepřijde, že by bylo něco v hifi tragické, ostřejší komunikace mi nevadí a 90% netu jsou stejně kraviny, proč by to mělo být v hifi jinak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 10:46:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry Kubo, svoje bedny jsem nikomu nedoporučoval. To je zase další výmysl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 10:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA,
Ale napr bedny VMA (nič proti tomuto produktu, uvádzam ho tu len ako príklad) ktorý tu všetci doporučujú že prečúra spotrebku podobného druhu ako máš doma si si nekúpil.Moc tomu nerozumiem. Neviem čo si o tom mám myslieť.
O búdkach čo máš doma si vytvoril vlastné vlákno. Si tu mienkotvorný človek. Preto ak tu vytvoríš o búdkach čo máš doma vlákno tak im robíš reklamu. (keď si ich kúpil Macura, tak nebudú zlé( Aspoň tak to vidím ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 11:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Kuba4
citácia:
třeba není to dávno, co BV doporučoval cd přehrávač HK, který byl ve světě brán jako velmi často poruchový

Ale však sa spamätaj, bolo to pred 7 rokmi (vyhľadaj si to..), hralo to na svoju cenu veľmi slušne, a nemal som skúsenosť s poruchami (možno šťastie?), tie skúsenosti s poruchami sa objavili až potom..Dal som do placu merania (vynikajúce..) a moju skúsenosť s konkrétnym kusom, to je všetko. Žiadne "kaleráby" som nikomu netlačil.. Dnes hrám už pár rokov z iného zdroja, HD970 4 roky nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 12:09:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Homer Simpson napísal:
PMA,
Ale napr bedny VMA (nič proti tomuto produktu, uvádzam ho tu len ako príklad) ktorý tu všetci doporučujú že prečúra spotrebku podobného druhu ako máš doma si si nekúpil.Moc tomu nerozumiem. Neviem čo si o tom mám myslieť.
O búdkach čo máš doma si vytvoril vlastné vlákno. Si tu mienkotvorný človek. Preto ak tu vytvoríš o búdkach čo máš doma vlákno tak im robíš reklamu. (keď si ich kúpil Macura, tak nebudú zlé( Aspoň tak to vidím ja.


Asi je to jiný tok myšlenek, takovéto dedukce by mě nenapadly. Není to ale můj problém.
To, že jsem si je koupil, je snad moje věc, ne tvoje nebo Kubova. , To, že jsem nekoupil jiné, snad taky. Pokud máš nějaká konkrétní srovnání, tak OK, uveď relevantní informace. Tady z fóra je u mě, v celé sestavě, slyšelo 5 lidí, nikoliv ti, co píší teď svoje názory. Z těch 5 lidí 1 nebo 2 svoje názory napsali, což beru bez problémů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 12:16:13    Predmet: Odpovedať s citátom

To není žádný výmysl, a rozhodně ne můj. Vzhledem k tomu, že v ČS hifi komunitě něco PMA znamenáš, je zakoupení toho či onoho komerčního výrobku doporučením jaksi samo o sobě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 12:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: V tomto s Kubou4 souhlasím - jste díky svým znalostem a ochotě se o ně podělit svého druhu celebrita (a to myslím opravdu v dobrém). Má to ale i tu negativní stránku věci v tom, že jsou probírána i vaše čistě soukromá rozhodnutí úplně jinak, než je tomu v případě nás řadových "Pepků Vyskočů", kteří když napíšou, co si koupili, tak po tom pes neštěkne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 12:54:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumím, ale co s tím nadělám. To je život. Když už jsme u toho, tak jsem s těmi bednami spokojený.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 13:08:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kromě stáhnutí se do ústranní (což by byla škoda) či "tajnůstkářství" v osobních záležitostech (jenže to se často oddělit ani nedá) asi nic moc.

Ještě si dovolím doplnit, že dotaz typu "Proč jste si koupil právě tyhle bedny" nemusí nutně znamenat útok typu "Jak jste si zrovna vy mohl koupit něco takového", ale že to taky může být upřímně myšlený dotaz na to, proč vám vámi vybrané bedny vyšly v jejich cenové kategorii jako nejvhodnější. Beru ale, že odlišit to nemusí být snadné - zvláště vzhledem k tomu, jak jsou někteří zdejší diskutéři občas/stále hádaví a útoční ... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 13:13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím nenaděláš nic. Jen jsem chtěl dát do souvislostí, že stejně jako technici mohou kroutit hlavou nad použitím stříbrných pojistek u pocitářů, stejně mohou kroutit hlavou pocitáři nad výběrem přístrojů techniků. Samozřejmě někdy si nerozumí ani technici mezi sebou byť, protože používají fakta, by to mě být jednodušší. A protože mně hlava nebere oba extrémy, stejně jako Palipol tímto volám po toleranci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 14:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
... stejně jako technici mohou kroutit hlavou nad použitím stříbrných pojistek u pocitářů, stejně mohou kroutit hlavou pocitáři nad výběrem přístrojů techniků. Samozřejmě někdy si nerozumí ani technici mezi sebou byť, protože používají fakta, by to mě být jednodušší. A protože mně hlava nebere oba extrémy, stejně jako Palipol tímto volám po toleranci.

Ono je to těžký.
Technici svá tvrzení většinou mají podložená jak znalostmi, tam měřením a většinou i poslechem.
Narozdíl od toho, pocitáři mají jen pocit, že to je prostě lepší. Namají to podložené ničím. Slepé testy odmítají. Diskuzi taky. Radši si upraví pravidla na fóru, aby mohli vyhodit jakoukoliv opozici. Chtějí dál žít v nevědomosti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 14:09:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně toto je debata absolutně o ničem a svědčí o jediném - nedostatku skutečných témat. Pak se probírají absolutní kraviny, na všech těchto 3 fórech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 14:21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

A vadí to něčemu? Je to jen kecárna.
Lepší, než se hádat o rhodiovaných pojistkách... Smile

Samozřejmě, kdyby tu bylo víc nosných témat, tak je to určitě lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 15:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo si umí dát věci do souvislostí, tak celkem snadno odhadne, proč si PMA pořídil bedny, jaké má. To, že tento pán je fundovaný odborník, ještě neznamená, že budu automaticky - bez rozmyslu - přebírat vše, co napíše resp. udělá. Od toho nám byl jaksi dán rozum, abychom ho používali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 15:54:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se přiznám, že si to do souvislostí dát neumím, i když jsem téma věnované zmíněným bednám četl - proto mě upřímně zajímalo, co je na nich podle PMA dobrého. Vzhledem k situaci ale naprosto chápu a respektuji jeho nechuť to rozebírat veřejně.

Co se týče toho kopírování, tak jako návod ke slepému kopírování jsem to nemyslel. Spíš jsem to myslel jako návod k tomu zařadit ty bedny mezi vážné kandidáty, které si na vlastní uši poslechnu. A na druhou stranu - ve kterém případě je větší pravděpodobnost, že si "Neználek" zvolí bedny, které v dané kategorii patří k dobrým? Když:

1) zkopíruje volbu někoho, kdo tomu rozumí

2) si vybere na základě "recenzí" v časopisech, na základě "doporučení" prodavačů atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
exaudio
Hifista


Založený: 09 december 2013
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 16:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Co se týče toho kopírování, tak jako návod ke slepému kopírování jsem to nemyslel. Spíš jsem to myslel jako návod k tomu zařadit ty bedny mezi vážné kandidáty, které si na vlastní uši poslechnu. A na druhou stranu - ve kterém případě je větší pravděpodobnost, že si "Neználek" zvolí bedny, které v dané kategorii patří k dobrým? Když:

1) zkopíruje volbu někoho, kdo tomu rozumí

2) si vybere na základě "recenzí" v časopisech, na základě "doporučení" prodavačů atd.


V tomto případě to jedno jest Smile
recenze Quadral Ascent 90

_________________
Náš e-shop: hifina.cz - iFi Audio, Thrax, AURALiC, AudioSolutions, PerfectSound, Chisto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 16:17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes bychom si rozuměli, Kozouschi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 17:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
To není žádný výmysl, a rozhodně ne můj. Vzhledem k tomu, že v ČS hifi komunitě něco PMA znamenáš, je zakoupení toho či onoho komerčního výrobku doporučením jaksi samo o sobě.

Je neuvěřitelné, kam až lze tyto debaty dovést. Nakonec by PMA měl vybírat své komponenty nikoliv podle toho, co se mu líbí a co chce mít, ale s velkým pocitem zodpovědnosti za celou hifi komunitu, protože kdyby jeho výběr někdo napodobil a nebyl pak spokojen, je to vlastně vina PMA.
Copak jste se všichni už zbláznili ?
Nechte toho, tohle mlácení prázdné slámy nemá smysl. Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 17:27:28    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Podle mě diskutujeme o věcech, které vyplývají ze samé podstaty věci. Faktem totiž je, že slova a činy erudovaných lidí jako PMA, BV, kazzatel, MaBat, check atd. mají ZCELA PŘIROZENĚ větší váhu než slova a činy "obyčejných lidí" nezávisle na tom, zda dotyční svými slovy nebo činy někomu radí či neradí.

To, že si někdo slova či činy někoho erudovaného vyloží jako návod a pak bude nespokojen, se samozřejmě stát může. Pokud budu konkrétní, tak jak jsem psal výše, tak kdybych si vybíral sloupy kolem 30-ti tisíc Kč, tak ty, které si koupil PMA, zařadím do výběru právě proto, že si je koupil on - a to přesto, že mi to slovně nedoporučil. Konečné rozhodnutí bych ale udělal sám a z případného špatného rozhodnutí bych vinil jen a pouze sebe.

Bohužel si ale dovedu představit i to, co píšeš - tedy že by se mohl najít takový s prominutím vůl, který by si ty bedny rovnou objednal přes internet a pak ten domnělý návod/nenávod u PMA "reklamoval". Jenže podřizovat diskusi takovýmto hypotetickým exotům snad nutné není, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 17:46:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Absurdistán. Kafka, Čapek, Havel. Jděte s těmi pindy do háje, pane.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist