Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Lynx22
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: So december 29, 2007 19:23:32    Predmet: Lynx22 Odpovedať s citátom

Vie mi niekto skúsený poradiť, čo môžem očakávať od tejto karty?....čo k tomu potrebujem, aby som ju vedel využiť ako výborný zdroj dát pre DAC Casea CEPHEUS ? úpravy, kabeláž, software do PC ? kde ju čo najlepšie zohnať, atd...

Vopred ĎAKUJEM za rady a konštruktívne pripomienky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So december 29, 2007 22:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud zvazujes externi DAC, kup radsi Lynxe AES16 nez L22. Pokud potrebujes i analogovy vstupy a vystupy, tak Lynx two nebo L22.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 12:43:27    Predmet: reakcia Odpovedať s citátom

Nakoniec som sa rozhodol pre variantu , že zdrojom zvuku nebude PC ale externý CD/SACD player DENON DCD-1500AE, + Casea CEPHEUS + Casea LYRA kôli sluchátkam..
Do toho playera pojde nový modul VANITY, a malo by byť " VYMAĽOVANÉ "!
DENON ma vyjde na cca. 16 000 Kč, a kvalitná zvukovka by stála podobne, keď nie viac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 13:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To je slovo do pranice -))) bych to nekdy rad slysel takoveho denona a PC. Obavam se, ze rozdil bude zdrcujici.

Muzes napsat na zaklade ceho jsi se rozhodl pro toho denona?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 00:20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Až se příště uvidíme,tak vezmu pincka s Vanity.
24bit a VELMI dobrý upsampling děla fakt svoje.Nekurví zvuk jako upsampling v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 13:38:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomu verim. Muzem pak zkusit i SRC od Lynxe...Jeste jsem to nevyzkousel, nejak mne to ani netrapilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 22:27:15    Predmet: Denon Odpovedať s citátom

Rozhodol som sa pre Denona DCD-1500AE, do ktorého pôjde new VANITY na základe sedliackeho rozumu,.........základnou myšlienkou bolo, že z PC nikdy nebude zvuk porovnatelný s týmto riešením, a nakolko by som nerád o rok opäť riešil prechod z PC na riešenie s externým CD playerom, tak to robím teraz!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po december 31, 2007 23:29:32    Predmet: Odpovedať s citátom

" VANITY na základe sedliackeho rozumu...že z PC nikdy nebude zvuk porovnatelný s týmto riešením..."

To myslíš vážně?Popiš mi své sedliacké úvahy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 12:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodol som sa pre Denona DCD-1500AE, do ktorého pôjde new VANITY na základe sedliackeho rozumu,.........základnou myšlienkou bolo, že z PC nikdy nebude zvuk porovnatelný s týmto riešením, a nakolko by som nerád o rok opäť riešil prechod z PC na riešenie s externým CD playerom, tak to robím teraz!


Á, pán bude asi znalec. No nic, evidentně je zbytečné cokoliv psát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 18:19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím to zle, len nemám s čím porovnať,......
ak máte nejaké podnetné skúsenosti, sem s nimi.....
alebo máte vážne odskúšané, že sa Vám javí zvuk z PC, lepší, ako z poriadneho CD playera?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 18:23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

banana napísal:
Nemyslím to zle, len nemám s čím porovnať,......
ak máte nejaké podnetné skúsenosti, sem s nimi.....
alebo máte vážne odskúšané, že sa Vám javí zvuk z PC, lepší, ako z poriadneho CD playera?


v com sa ti javi ten denon ako "poriadny cd player" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut január 01, 2008 18:54:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pakliže vezmem v potaz název vlákna "Lynx 22",tak tato karta má jitter mnohem menší než drtivá většina všech cd playerů.
Budeš závislý na kvalitě převodníku,který se musí nějak vyrovnat s jitterem z transportu.A DAC za dvacet to žádný nedovede úplně košér.Pokud vím,tak p.Vrána navrhoval na svém fóru možnost propojit jeho dac se zv.kartou tak,že dac je master a karta slave,tak by to mohlo být velmi dobré.Zeptej se ho na tuto možnost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 11:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Až se příště uvidíme,tak vezmu pincka s Vanity.
24bit a VELMI dobrý upsampling děla fakt svoje.Nekurví zvuk jako upsampling v PC.


Upsampling v PC a ve vanity je vždy jenom algoritmus. Upsampling v PC může být "standardní" (kmixer ve win, dmix v linuxové alse), nebo také špičkový (dobře nastavené filtry v brutefiru, např. již zde zmiňovaný plugin brutefiru do foobaru). Neznám přesný algoritmus vanity (autoři si jej rozumně nechávají pod pokličkou), ale netroufl bych si tvrdit, že FPGA vanity dokáže jasně předčit dobře napsaný filtr zatěžující CPU na několika GHz - což pokud si pamatuji byl případ toho zde zmiňovaného pluginu do foobaru (pravda, dělal vícepásmovou filtraci).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 11:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Investice do této karty jako zdroje digitálního signálu mi přijde zcela zbytečně vysoká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 12:19:44    Predmet: Odpovedať s citátom

muzes dat odkaz na ten plugin ? Nedari se mi jej nalezt, na brutefire je brutalne moc odkazu.

Cena Lynx L22 je opravdu vysoka a ani ja bych si ji neporidil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 12:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
muzes dat odkaz na ten plugin ? Nedari se mi jej nalezt, na brutefire je brutalne moc odkazu.


Byla to tato diskuse:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1782&start=0

Omlouvám se, nepoužívá to brutefir, ale mkfilter, viz http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=29486#29486


Naposledy upravil dustin dňa St január 02, 2008 14:54:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 14:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Investice do této karty jako zdroje digitálního signálu mi přijde zcela zbytečně vysoká.


dustin, ktorú kartu by si teda vedel odporučiť? Ide mi ale skutočne o najvyššiu kvalitu digitalneho výstupu. Výber je veľmi veľký a každý výrobca si chvali svoj produkt.

Momentálne mám požičanú kartu M-audio 1010L a zdá sa mi, že pri použití TEAC DV50 ako transportu je zvuk o chlp lepší. Až tak úplne lowend karta to ale nieje.

Kartu používam s ovládačmi ALSA, v prehrávači MOC (Music on console) mám nastavený výstup iec958.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 14:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci ti kazit iluze, ale to m-audio je totalni low end co muze existovat. Je to hracka pro decka co zacinaji s multitrackem. Nehlede ze je to velmi stara karta.

Jako prehravac zkus foobar a ovladace ASIO. To cos napsal ( ALSA ) mi nic nerika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 14:57:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ilúzie mi neberieš. Myslel som skor cenový lowend ako kvalitatívny. Z pohľadu toho, že sa tu odporúčajú karty ešte lacnejšie ako 1010L. Analógovú časť samozrejme nepoužívam a používať nebudem.

V PC, kde je použitá karta nemám MS Windows ale jednu z linuxových distribúcíí a pod ALSOU rozumej linuxové ovládače, ktore sú poskytované spolu s jadrom systému.
Počítač ovládam z môjho laptopu pomocou terminálu a konzolového prehrávača (tj nijaké grafické prostredie) prostredníctvom ktoreho môžem prehrať muziku ako z PC (lokálne), tak aj z laptopu, ktorý je pripojený k PC pomocou NFS.

V počítači nemám žiaden ventilátor a procesor je taktovaný na 600MHZ, čo na počúvanie hudby stačí, ale na grafické prostredie je to predsa len málo. Preto aj takto zvolený operáčný systém a ovládanie dáva snáď logiku.


Naposledy upravil Coques dňa St január 02, 2008 15:14:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 15:13:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tim se to vysvetluje, linuxem se nezabyvam, nezvladam jej a neumel bych si s nim poradit... Jinal delta 1010L je drahsi proto,protoze je to 10in a 10 out... Ano, doporucuje se vselico.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 15:17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT Tvoj tip na kartu s dobrým digitálnym výstupom? Je mi jedno či optika,AES alebo koax a je mi takisto jedno či to bude stáť 5 alebo 20 tisíc. Samozrejme čím menej tým lepšie.
Ak nejaký máš, tak vďaka.

UPDATE: Už vidím, že si poradil aj ty Lynx v predošlom príspevku.

Zrejme už nič lepšie za tie prachy nevyčarujeme.


Naposledy upravil Coques dňa St január 02, 2008 16:11:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 15:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.jrrshop.com/lynx-aes16xlr-192-khz-multichannel-aesebu-interface-p-1809.html

nebo

http://www.jrrshop.com/lynx-l22-2channel-reference-pci-card-p-1807.html

postovne maji po celem svete zadara, akorat pocitej s DPH 19%, clo je nula, takze pres Paypal te vyjde na 12000+dph
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 16:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

LYNX AES 16 SRC.

Mas to z brna kousek, nekdy v breznu nasedni do auta, vem svuj prehravac a muzes klidne dojet srovnat. Nevidim v tom sebemensi problem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 16:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:

Momentálne mám požičanú kartu M-audio 1010L a zdá sa mi, že pri použití TEAC DV50 ako transportu je zvuk o chlp lepší. Až tak úplne lowend karta to ale nieje.

Kartu používam s ovládačmi ALSA, v prehrávači MOC (Music on console) mám nastavený výstup iec958.


Zkusil bych se na to podívat takto:

Co potřebuješ pro kvalitní SPDIF výstup?

1. Bit-perfect zpracování signálu
-------------------------------
Stačí jakýkoliv čip, který automaticky neprovádí žádné konverze vzorkování nebo DSP. Kromě audigy zvěrstev to splňuje snad většina čipů, u některých se konverze provádí jen na některých kanálech (např. VIA8237).

2. Co nejkvalitnější hodinový signál
---------------------------------
Tady začínají starosti. Spousta čipů používá jenom jeden krystal a hodiny pro 44.1 a 48kHz varianty se generují přes PLL (např. CMI8738, různé integrované VIA , CSXXXX, RME karty s Xilinxem).

Zatím vím pouze o dvou řešeních se dvěma hodinami - karty postavené na ICE1712/24 (Envy24) a E-MU 1010 obludy.

Nevím, jak je na tom dnes všudypřítomný Intel HDA, ale protože jde obvykle o řešení integrovaná do southbridge, nečekám samostatné hodiny pro 44.1 frekvence.

Ad ICE zvukovky - některé mají pouze krystaly (např. M-audio Revo5.1, ESI Juli@), některé zapouzdřené hodinové moduly (např. moje Prodigy 192 myslím pro 48kHz krystal, Onkyo SE-200PCI má dle fotek oba hodinové moduly).


3. Co nejčistější zdroj napájení
-----------------------------

Je potřeba pro kvalitní hodiny a pro koncový stupeň SPDIF vysílače. Kolísání napětí se ve finále projeví jako jitter.

Tady jsou veliké rozdíly mezi zvukovkami. Např. ICE zvukovky mívají standardně klasické stabilizátory, ale třeba M-Audio Revo5.1 nemá žádný. Detailní rozdíly se už na první pohled nepoznají, to chce změřit.

4. Slušný koncový stupeň pro oddělovací trafo
--------------------------------------------
Např. Prodigy 192 používá tři 74HC04 hradla paralelně, zatímco v Revo5.1 vede do výstupního trafa rovnou výstup z Envy24. Když jsem ji měl půjčenou, chtěl jsem porovnat tvar SPDIF signálu, ale odešel mi zrovna oscík.

5. Krátké vedení mezi čipem a výstupem SPDIF, návrh desky
---------------------------------------------------------
To už takto neposoudím, rozhodovat bude layout desky.

USB zvukovky moc neznám, ale výstupní jitter bych obecně očekával vyšší. Rovněž nevidím moc reálně dvoje hodiny.

Firewire bohužel neznám vůbec. Snad někdo doplní.

Specializovaná řešení postavená na FPGA neznám, někdo snad také doplní.

Z mých omezených informací mi stále jako nejlepší řešení vychází upgrade hodin a možná i stabilizátorů na některé lepší ICE1712/24 kartě - modely viz http://alsa-project.org/main/index.php/Special:Whatlinkshere/Matrix:Module-ice1724 . Mimochodem, i nová Onkya SE-200PCI mají ICE1724.

Ale ty informace a znalosti jsou velice omezené, takže snad někdo připojí relevantní informace a doporučení. Jen doufám, že nebudou klasického rázu "Kup si XY, ta je nejlepší, protože ji mám já".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 17:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ad 1 - toto by uz nemel byt vyrazny problem pro muzikantske karty.

ad 4 - nemyslim si ze by vyrobci transmiteru nevedeli navrhnout cip tak aby to zvladal bez dalsi logiky.

ad 5 - mam signal vedeny 6m kabelem, ta vzdalenost neni to uplne kriticke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 17:29:10    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
ad 1 - toto by uz nemel byt vyrazny problem pro muzikantske karty.


Vždy záleží na konkrétní implementaci.

citácia:
ad 4 - nemyslim si ze by vyrobci transmiteru nevedeli navrhnout cip tak aby to zvladal bez dalsi logiky.


Ta hradla tam nejsou kvůli logice, ale jako linkový zesilovač (v podstatě analogová funkce). Respektive zbylá hradla a ještě jeden 74HC obvod zajišťují přepínání mezi SPDIF-OUT z CD mechaniky a výstupem ICE čipu, ale to je jenom specifikum prodigy192.

citácia:
ad 5 - mam signal vedeny 6m kabelem, ta vzdalenost neni to uplne kriticke.


6m vedeš stíněným kabelem nebo optikou, kdežto v PC to pěkně žije Smile Ale pár centimetrů to asi nezabije.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
strejda bruggi
Nádejný hifista


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 66
Bydlisko: krakonošovo

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 17:53:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se pro krmení DACu z PC zalíbila tahle kartička. Cena na www.diykits.com.hk 77$.


Diskuze na Head-Fi o DACu + kartě.
Povídání na stránkách výrobce http://www.zhaolu.com/products/d3/d3_1.htm. V překladu pomůže babelfish.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St január 02, 2008 23:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT
Nema verzia SRC len nejakych par kanalov naviac? Verzia bez SRC je o nieco lacnejsia.

The AES16-SRC model offers eight channels of mastering quality sample rate conversion on inputs 5 through 8 to accommodate studios running multiple sample rates or signals not locked to ”house sync”.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 00:00:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma pouze na 4 aes/ebu VSTUPECH SRC od TI. Kazda AES16 ma 8 stereo in a 8 stereo out.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4862
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 03, 2008 00:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Strejdo bruggi, tato karta mi přijde jako to nejlepší řešení čistě digitálního výstupu z PC. Moc děkuji za její představení, protože to je dle mého názoru přesně ono.

* žádné zbytečné funkce navíc (kromě toho TG linku, ale proto ji asi vyvíjeli Smile )

* notebooková varianta ICE čipu - Envy24MT

* dva hodinové moduly, vypadají docela důvěryhodně

* SPDIF koax se zdá být posílen linkovými drivery (detaily na fotkách na webu nejsou)

* zdá se slušná regulace a filtrace napájení, umístěná centrálně (lze očekávat krátké napájecí trasy)

* malá plocha karty - čím menší, tím lze očekávat, že se naindukuje méně bordelu

* Velice rozumná cena, odpovídající jednoduchosti požadavku a jeho řešení

Ještě link přímo na kartu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist