Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vinyl vs. Digital, zbytocnost 192kHz/24bit a placebo kablov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Spirit
Nádejný hifista


Založený: 12 august 2014
Príspevky: 65

PríspevokZaslal: So február 14, 2015 16:37:56    Predmet: Vinyl vs. Digital, zbytocnost 192kHz/24bit a placebo kablov Odpovedať s citátom

Zdravim, rad by som poskytol par clankov/testov na tuto temu a poznal aj Vas nazor, co si o tom myslite Smile

Vinyl vs. Digital: http://goo.gl/ljgUZk
192/24: http://goo.gl/3dxGh0
Kabelaz: http://goo.gl/Srr3Pk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DanoP
Hifi obsluha


Založený: 03 február 2015
Príspevky: 23
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po marec 02, 2015 13:23:33    Predmet: Kable, jitter Odpovedať s citátom

Vymenil som CD prehravac Sony XB820 za USB DAC Gustard X12, a prve co som zistil, ze s novym DAC-om je posluchom pre mna nemozne zistit rozdiel medzi lacnym prepojovacim kablom a specialnym audio kablom (Audioquest triaxial). Na sonaku je zmenu kablov hned pocut (lacny kabel - zastrety zvuk). Vyzera to tak, ze kvalitnejsi vystup DACu sposobuje "nectillivost" na prepojovacie kable.
Skusal som s DACom aj urobene kable z metraze Klotz AC110 (cca 2€/m) a pre mna ZIADNY rozdiel oproti Audioquest-u za 100€.
Skor ma prekvapil obrovsky rozdiel, ked dam prehravat CD na PC cez USB (PC posiela bufferovane data do DAC) oproti tomu ako ked pouzijem CD prehravac ako transport pre DAC (cez koaxialny SPDIF vstup prevodnika). Tento rozdiel je zvukovo daleko vacsi ako zmena kablov ked som hral z CD.
Zvuk cez USB DACu posobi kludnejsim dojmom, najma v pasazach kde hra sucasne vela nastrojov alebo je zborovy spev. Zaroven sa pocivanie stalo prijemnejsim aj pri dlhodobom pocuvani.
Skusal som aj nejake sample vo formatoch 192k/24b, 352,8k/24b, DSD64 a DSD128 ale nejaky rozdiel navzajom medzi nimi som nespoznal (resp nevedel som opakovane urcit kedy hra aky format). Co je vsak hned poznat je rozdiel 44,1k/16b a 64k/16b,
Ked som manzelke pustil DSD, tak po chvili povedala, ze mala pocit akoby tam bola.
Je poznat aj rozdiel medzi dobre nahratym CD a odflaknutym CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: St apríl 15, 2015 12:52:41    Predmet: LP verzus CD Odpovedať s citátom

Ja som teraz pri počúvaní doma skúsil porovnať rip 192 (alebo 96?) z LP a orig CD. Nijak špeciálne, len som si vypočul jedno a potom druhé.
Môj dojem je:
- LP má taký jemný nernásilný zvuk, výšky sú mäkké, príjemné, tak ako si ich pamätám z "našich" činiel "Paiste" v kapele.
No napriek skoro neprítomnosti rôznych praskancov a pukaní bol cítiť taký neurčitý "hluk" nič konkrétne, iba taký tlak do uší , také nejaké "odvaľovanie" v miestach, kde malo byť absolútne ticho.
- Na CD to ticho bolo. Ale zasa zvuk činiel bol pomerne ostrý a aj ostatné nástroje zneli trochu tvrdo.
Počúval som Zeppelinov V. - Houses of the holly

Možno je príčina v úprave podkladov pre CD, ale po muzikantskej stránke sa mi zdal zvuk LP prijateľnejší.

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2015 11:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

eugen: malo si popisal aky aparat si porovnaval digital a aky vinyl. plus nevies ako je nahravka zosnimana takze to moze LP "vylepsovat" treba porovnat viac nahravok a nielen cinel.

DanoP: ten rozdiel v kombinacii 1. PC cez USB do DAC oproti 2. CD do DAC cez koax je vcelku pochopitelny ze si vyhodnotil 1. ako lepsie. je to takto bezne overene ze to tak je. Kombinacia 1 je technicky obvykle lepsie riesenie kvoli (nizssi jitter)


Naposledy upravil blesk666 dňa Št apríl 16, 2015 11:55:35, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2015 11:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
eugen: malo si popisal aky aparat si porovnaval digital a aky vinyl. plus nevies ako je nahravka zosnimana takze to moze LP "vylepsovat" treba porovnat viac nahravok a nielen cinel.


Presne!
Ja som popísal iba môj jediný dojem z jedého albumu!
Takže to nemôžem brať ako pravidlo, ale len ako jav, ktorý som "objektívne" zažil.
Pustíš si iný album tej istek kapely od iného zvukára a je to iné, od inej kapely, iný štýl hudby, iné desaťročie vzniku . . . a je to tiež iné...
a to nevravým o rôznych remastroch toho istého diela.

niekomu basujú bedne a pustí si prebasovaný remix a je to zlé. Inému s podbasovanými reprákmi to bude hrať krásne... takže "babo rad"

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2015 11:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

P.S. s tých remastrov som veľmi naštvaný, lebo jeden je dobrý v bass-gitare , iný má čitateľnejšie bicie, niektoré sú zasa posunuté P-Ľ (ale toto sa niekedy dá skorigovať), ......
_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št apríl 16, 2015 12:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

tyzden som doma pocuval cez McIntosh MB100 (streamer s prevodnikom) a necakal som az taky zvuk. S mojich bud B&W Matrix 801. Pri niektorych nahravkach (Dead can Dance: Toward the within) neboli uz len zimomriavky ale aj slza ukapla (alebo to bolo z nosa?Smile. predtym ked som skusal ine zdroje signalu rozdiely tak zasadne neboli. nahravku mam napocuvanu aj na CD aj v hires z USB disku). Rovnake dojmy boli aj pri inych mne dobre znamych nahravkach a prehodnocujem nazor na "minoritnost" rozdielov v zdroji signalu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist