Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Myty predrazenych kablov?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Spirit
Nádejný hifista


Založený: 12 august 2014
Príspevky: 65

PríspevokZaslal: So február 14, 2015 16:41:11    Predmet: Myty predrazenych kablov? Odpovedať s citátom

Pokial si niekto mysli, ze pozna rozdiel v kvalite zvuku $100 kabla vs. $8000, ma moznost sa prihlasit, dokazat to a vyhrat tak $1 milion. Smile

citácia:
This is not Randi's first clash with audiophile reviewers who claim to hear differences between various pieces of exotic equipment. He promises a million dollars (which he has waiting in an account for them) if any can prove in double-blind scientific testing that their extraordinary claims are true. None have stepped up so far.


http://gizmodo.com/305549/james-randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-7250-speaker-cables-are-better
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So február 14, 2015 18:39:39    Predmet: Re: Myty predrazenych kablov? Odpovedať s citátom

Spirit napísal:
a vyhrat tak $1 milion. Smile

vyplatený vo forme kábla z unobtania... Smile

Ale nie, vážne, u menej kvalitne skonštruovaných komponentov môže byť zmena kábla počuteľná... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 15:57:17    Predmet: jasne ze nik Odpovedať s citátom

ten milion nevyhra, iba ak nejakym podvodom. Cely ten humbug okolo kablov je len jednym z prejavov vyroby nepodstatnych a nicim uzitocnych vyrobkov ktore su navyse extremne predrazene. Kupa hociakeho kvalitneho kabla do sterea zapojeneho v normalnomn dome (a nie niekde na letenskej plani) si rozpoctovo vystaci do cca 100 EUR (najdrahsie su koncovky z materialu a cena prace).
To co na kabli ma zmysel riesit je: A: aby nezacal oxidovat na ukonceniach
B. aby dobre vyzeral.
Vsetko ostatne su uplne voloviny.
Pokial kabel nieje zaoxidovany alebo extremne nevhodny (extremne maly preimer vodica napr.) a pokial ma kvalitne pripojovacie plosky, ziadne rozdiely vo zvuku medzi jednotlivymi typmi sa nebudu konat. Bolo to opakovane dokazane meraniami a aj slepymi testami.
Inak povedane, reprokabel za par centov na meter dlzky je v schopnosti viest signal rovnako dobry ako kabel za tisice EUR.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 19:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil: Asi nie si moc znalec elektrických veličín. Zabudol si na tu najdôležitejšie vec a to je impedancia (všetky jej zložky) kábla. Ale na to prideš až časom keď nebudeš riešiť len tri droty (L,N,PE).
_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 20:25:30    Predmet: jeremysk Odpovedať s citátom

jasne, impedancia sa z fyzikalneho hladiska najviac podiela na zmene zvuku pri prechode vodicom. potom je tam este kapacitancia atd...
Aj napriek tomu vravim, ze pokial tvoj zosik nie je od bedni dalej ako 50 metrov, tak ta tieto veliciny absolutne nemusia trapit.
Cize opat k tomu co som napisal a za cim si stojim:
pri kupe kabla je podstatne to ako vyzera a to, ci ti nebude oxidovat na koncoch a to, ci koncovky umoznuju kvalitny kontakt.
No a pokial ten kabel tahas 5 centimetrov od 5 kilowatovej cirkularky, tak aj tienenie este moze zavazit.
Ale to je asi taqk vsetko.
Rozpravky o rozdieloch medzi 99,9 percentnou medou a 99,9999% OFC medou su skutocne len rozpravky. Podobne aj prupovidky o zmenach frekvencnych charakteristik signalu. Kym sa bavime o 20Hz = 20 kHz pasme, tak to vyznam nema. Aj ten najbiednejsi medeny drotik aky kupis v hocakom elektre ma, pri zapojeni na osciloskop, utlm az niekde daleko za hranicou 70 kHz.
Ked by sme sa chceli bavit o vplyve na kvalitu zvuku, podme sa bavit skor o teme, ktora je vyrobcami audia dnes TABU - o vplyve ropznych tvarov sirenia sa akustickeho frontu na percepciu zvuku. Ale take temy sa tazko vedu, lebo vyrobcovia si s tymto este stale nevedia niajkym sposobom poradit.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 20:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

... dobry kabel je nepochybne velmi dolezity...
...hlavne ked sa clovek dobre a v klude vyserie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 21:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

... fakt dobrá téma toto ... minimálne si tu môže pár diletantov pred spaním leštiť svoje mindráky Rotfl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 13:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

...a poniektory diletanti si mozu vylestit aj svoj kabel...


haajendkabel.jpg
 Description:
 Filesize:  35.87 KB
 Viewed:  145 Time(s)

haajendkabel.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 15:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Úroveň tohto fóra je čoraz vyššia. Laťka je tu nastavená poriadne vysoko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
magy1
Hifi obsluha


Založený: 03 marec 2011
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut august 04, 2015 22:22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil
A co je podla teba este dolezite v zostave aby to hralo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
magy1
Hifi obsluha


Založený: 03 marec 2011
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Ut august 04, 2015 22:22:32    Predmet: kabel Odpovedať s citátom

Fajadefil
A co je podla teba este dolezite v zostave aby to hralo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St august 05, 2015 20:04:52    Predmet: magy Odpovedať s citátom

zladit spravne zoik s bednami. A s usami posluchaca Cool
Najdolezitejsiee su vo vseobecnosti asi bedne a interier v ktorom s umiedstneene a to ako su umiestnene. Na vyssom - hifistickom stupni potom hraju rolu detaily. Ale kable k tym detailom nepatria - to viem urcite.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fofo
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2008
Príspevky: 269
Bydlisko: rbk

PríspevokZaslal: St august 05, 2015 20:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Good job
_________________
Kable a poistky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št august 06, 2015 06:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Št august 06, 2015 07:10:17    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Fajadefil
Ale kable k tym detailom nepatria - to viem urcite.

Je pekne byt presvedceny o svojej pravde , ale vydavat ju za absolutnu pravdu ..... tu by som bol radsej opatrnejsi.
Radsej si precitaj co sa o tejto teme popisalo , hoci aj tu na slovanete a mozno pochopis , ze je to iba vykrik do tmy. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Št august 06, 2015 21:09:41    Predmet: mirec Odpovedať s citátom

nejde o nejake moje presvedcenie. Sam uznavam, nemam ani bohvieaky sluch {nie som dirigent ani huslovy virtuoz a ani nehram na ziadny nastroj}, mam standardne zdrave usi 31 rocneho cloveka. YTiez sa nevenujem testovaniu hi fi suprav. Ale nedavno spm svoju hi fi supravu dost vyrazne doplnil o skutocne high endove komponenty. A s tym islo rur v ruke aj testovanie - kablov. Vo viacerych predajnizch, v posluchovuch miestnostiach, dokonca na viaceerych zostavach ale, a to predovsetkym, vdaka mojemu dobremu kamaratovi, aj ui mna doma na mojej vlastnej zostave. A akosi som nedokazal spolahlivo poznat rozdiel medzi kvalitnym kablom za dve tisic eur a medzi motuzom z datartu za sedemdesiat centov za meter. Jediny rozdiel som pocul u medzi mojim starym reprokablom - motyzom za par supov, ktory bol uz ale zaoxidovany na koncoch a to v porovnani s ostatnymi kablami. Rozdiel by som zhrnul asi takto - zaoxidovany motuz viedol k zvuku s menej vyraznymi vyskami a basova linka bola tak - ako by som to nazval - asi zamatova, akasi zastreta. Streedy by som vyjadril slovom "zastrete" - menej prezentne boli aj vysku. Ale to hovorime o kabli z par centov na meter, ktory nebol ukonceny nicim a navyse jeho konce boli beznadejne zaoxidovane - uplne cierne.
Toto bol jediny kabel, ktory som vedel naslepo spolahlivo odlisit na svojej novej zostave. Podotykam, ze si viem celkom dobre predstavit, ze na inej zostave a u ineho posluchaca by bol prave tento nevalny prejav hrdzaveho motuza povazovany za optimalny Laughing
s5 k teme - medzi inymi novymi kablami som rozdiely naslepo nevedel spozorovat. Opakovane sme to skusali a nic. Nakoniec som si pozrel dostupnu literaturu a par clankov na nete s meraniami - vysledok toho je asi ten, ze na osciloskope bol signal vzdy totozny, pokial je rec o novom a rozumne usporiadanom kabli s normalnou "obyvackovou" dlzkou a s prislusnou plochou vodica.
Zaver je asi ten ako som uz hore napisal - na kabli je dolezite ako vyzera {mas to predsa v obyvacke a nie v chlieve} a potom to, ci je ukonceny kvalitnymi bananikmi a ci je riadne osetreny na spojoch. Vsetko ostatne su podla mna komercne sracky - s prepacenim za vyraz. Ak mas nejake merania ktore dokazuju opak, resp. ak mas link na nejaky uspesny slepy test zamerany na identifikaciu kablov testovanymi subjektami, pastni to sem, rad si to pozriem.
PS: este mozem napisat, ze som naslepo opakovane a spolahlivo poznal rozdiel medzi pseudobiwiringom a skutocnym biwiringom.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št august 06, 2015 21:34:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo je to "pseudobiwiring"? A čo je to "skutočný biwiring"? Aké "skutocne high endove komponenty" máš v zostave?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 08:45:20    Predmet: oprava Odpovedať s citátom

"pseudobiwiring" mal byt pseudobiamping" (prepojenie cez A + Bna jednom zosiku) naproti skutocnemu biampingu s dvoma zosikmi. Preklep - moja chyba.
preco myslis ze na mojej zostave sa toho moc neda rozlisit? Inak kable som skusal vacsinou na zostavach v posluchovkach, nie na mojej zostave. A fakt som nepocul ZIADNY rozdiel.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 10:53:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježiši to je zase krávovina !

K čemu je dobrý propojení A+B výstupu zesilovače k jednomu páru reprobeden ?
Napadá mě jenom nárust kapacity a indukčnosti připojenejch kabelů a s tím možná "zajímavější" zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 13:45:50    Predmet: sedour Odpovedať s citátom

mozte to napisat do cambridge audio, ze im odporucate upravu ich manualu: https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/200930032-Azur-851W-User-Manual
Ja si myslim ze vyhodia hlavneho inziniera a najmu si vas Very Happy

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 14:20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže mi chceš říct, že máš AVR ?

Já jen,že si psal tak zasvěceně o testování kabelů a neslyšitelnosti jejich vlivu a o tom, že máš doma highend.Tak jsem předpokládal, že máš kvalitní stereo zesilovač.

Nebo máš stereo (tedy dva koncový zesilovače v jednom přístroji - na každej kanál jeden).Pak, ale nechápu, o jakym biampingu, nebo pseudobiampingu píšeš ?

Chápeš vůbec význam toho slova ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 15:46:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa podpisu má delenca od CA. Dokonca tvoje obľúbené Dčko Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi august 07, 2015 21:44:24    Predmet: sedour Odpovedať s citátom

ak povazujete na zaklade manualu co soom vam poslal CA851W za avr, tak sa obavam, ze sa moc do veci nevyznate. Alebo to moze byt este jazykovou barierou? Takze nie, je to najvyssia rada a najvyssi model stereo zosilnovaca od Cambridge Audio, pracuje to ako mix A a AB trieda {zapojenie v zosiku} a ma to externy DA konvertor typ 851D ktory ma tiez funkciu predzosilnovaca. Cely system je plne symetricky zapojeny. Koncovy stupen ma 2x 200 wattov pri 8 ohmoch 20Hz - 20kHz. Prikon koncoveho stupna pri maximalnom vykone je 2400 wattov.
Podporuje to bi-amping - skusali sme dva koncaky na jeden predzosik 851D - rozdiel bol pocutelny okamzite - ten vykon bol obrovsky. Vlastne som nevidel domace hifi bedne, ktore by to ustali na plny vykon pri biamp zapojeni - asi len nejake tie cuda typu focal utopia a podobne, co stoja tolko ako mensi rodinny dom. Vlastne uz v biwire zapojeni s jednym koncakom mam strach to pustit naplno - hoci mojim budam pise vyrobca 250w rms, viem ale,, ze na 100HHz klesaju na nejake 3 ohmy co v podani C851W znamena nejakych 400 W na kanal.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 06:17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže bedne musia "ustáť" výkon zosilňovača? To si niekde zapíšem. To nie je teda AB, ten leták si si zle preložil. Píšu tam čosi iné Laughing To je Dčko.

BTW že niekto niečo zle pozrie, alebo prehliadne neznamená, že sa nevyzná. Ale ješitnosť je silná Laughing Ty ani nevieš poriadne, čo to máš doma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 07:03:53    Predmet: Odar Odpovedať s citátom

neviem o com tocis, 851W pracuje pri nizkom zatayeni ako cista A trieda, pri vyssom zatazeni ako AB trieda. Nic nove, cambridge audio si to vsak pomenovalo po svojom ako XD class (akronym z crossover distortion) - preto, lebo taketo zapojenie vedie k eliminacii tohoto druhu skreslenia.
Pre tvoju informaciu D-class zosilnovace su zname svojou vysokou ucinnostou. Tak mi potom povedz, ked je 851W od cambridge audio podla teba trieda D, preco ma pri vyokne 2x200 W RMS PRIKON 2400W?
Chlape inych poucujes, ale sorry, sam evidentne nemas ani paru o com tocis...

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 07:06:22    Predmet: odar Odpovedať s citátom

este raz - ak si to nahodou nepochopil, 851D - to je predzosilnovac a DAC v jednom.
Koncovy stupen mojej zostavy je 851W - to je A a AB sucasne tireda koncoveho stereozosilnovaca plne symetrickej konstrukcie. Ale ak nechapes rozdiel medzi D tiredou a A/AB tak potom asi nepochopis ani to, co znamena plne symetricka konstrukcia, ze? Very Happy

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 07:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
The 851W has class XD amplification

citácia:
Rather than use a class A design ... or class a AB design ... we developed and patented Class XD amplifier design

(Zdroj: www.cambridgeaudio.com)
XD je asi jen jejich marketing bullshit název a je to nějaká superúžasná a supertajná, jak jinak, modifikace ABčka...nevím, nerozumím tomu Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 07:46:09    Predmet: Zorg Odpovedať s citátom

presne ako pises, je to marketingovy bullshit. Aspon co ja viem, zapojenie odstranujuce vyhybkove skreslenie sa pouzivalo uz v 80. rokoch... akurat si to anglicki vtaci z Bermondsey teraz pomenovali po svojom a spravili si z toho marketing.
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 09:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

... no ešte že máš doma ten "marketingový bullshit" pekne dorovnaný tými „german state of the art“ búdami z Pulhiemu
Rofl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So august 08, 2015 09:05:52    Predmet: Odpovedať s citátom

A hraje to aspoň solidně?
Přijde mi to taková divná značka. Není to vyloženě hnusně udělaný, ale nějak na tom nevidim nic, před čím bych si sed na zadek. Něvěřím jim. Přehrávače maj jen rebrandlý Oppa, atd.
Nevím, no, já bych za to teda 60k nedal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist