Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Myty predrazenych kablov?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 15:17:33    Predmet: miero Odpovedať s citátom

vdaka za link, ale to je maximalny vykon. To zdaleka nie je to, co tie budy zvladnu kontinualne. O tom som pisal vo svojom predoslom prispevku. Ono to vobec nie je take lahke najst take budy...
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 15:23:10    Predmet: zeta retikulian Odpovedať s citátom

kde pisem, ze chcem mat doma bedne s trvalym prikonom 400-800 wattov? Skus mi to najst kde take nieco tvrdim....
Alebo si zasa strelil capa Very Happy
PS: skutocne netusim, co to je cintat a nepoznam ani vyznam slova pentle Very Happy
sorry

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5865
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 15:50:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil a ty máš nějaký vlastní názor na kabeláž ?
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 15:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Má. Napísal to na prvej strane tejto témy.

Fajadefil napísal:
nejde o nejake moje presvedcenie. Sam uznavam, nemam ani bohvieaky sluch {nie som dirigent ani huslovy virtuoz a ani nehram na ziadny nastroj}, mam standardne zdrave usi 31 rocneho cloveka. YTiez sa nevenujem testovaniu hi fi suprav. Ale nedavno spm svoju hi fi supravu dost vyrazne doplnil o skutocne high endove komponenty. A s tym islo rur v ruke aj testovanie - kablov. Vo viacerych predajnizch, v posluchovuch miestnostiach, dokonca na viaceerych zostavach ale, a to predovsetkym, vdaka mojemu dobremu kamaratovi, aj ui mna doma na mojej vlastnej zostave. A akosi som nedokazal spolahlivo poznat rozdiel medzi kvalitnym kablom za dve tisic eur a medzi motuzom z datartu za sedemdesiat centov za meter. Jediny rozdiel som pocul u medzi mojim starym reprokablom - motyzom za par supov, ktory bol uz ale zaoxidovany na koncoch a to v porovnani s ostatnymi kablami. Rozdiel by som zhrnul asi takto - zaoxidovany motuz viedol k zvuku s menej vyraznymi vyskami a basova linka bola tak - ako by som to nazval - asi zamatova, akasi zastreta. Streedy by som vyjadril slovom "zastrete" - menej prezentne boli aj vysku. Ale to hovorime o kabli z par centov na meter, ktory nebol ukonceny nicim a navyse jeho konce boli beznadejne zaoxidovane - uplne cierne.
Toto bol jediny kabel, ktory som vedel naslepo spolahlivo odlisit na svojej novej zostave. Podotykam, ze si viem celkom dobre predstavit, ze na inej zostave a u ineho posluchaca by bol prave tento nevalny prejav hrdzaveho motuza povazovany za optimalny Laughing
s5 k teme - medzi inymi novymi kablami som rozdiely naslepo nevedel spozorovat. Opakovane sme to skusali a nic. Nakoniec som si pozrel dostupnu literaturu a par clankov na nete s meraniami - vysledok toho je asi ten, ze na osciloskope bol signal vzdy totozny, pokial je rec o novom a rozumne usporiadanom kabli s normalnou "obyvackovou" dlzkou a s prislusnou plochou vodica.
Zaver je asi ten ako som uz hore napisal - na kabli je dolezite ako vyzera {mas to predsa v obyvacke a nie v chlieve} a potom to, ci je ukonceny kvalitnymi bananikmi a ci je riadne osetreny na spojoch. Vsetko ostatne su podla mna komercne sracky - s prepacenim za vyraz. Ak mas nejake merania ktore dokazuju opak, resp. ak mas link na nejaky uspesny slepy test zamerany na identifikaciu kablov testovanymi subjektami, pastni to sem, rad si to pozriem.
PS: este mozem napisat, ze som naslepo opakovane a spolahlivo poznal rozdiel medzi pseudobiwiringom a skutocnym biwiringom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 16:02:01    Predmet: Re: odar Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
tak ak si videl domace hifi bedne, do ktory mozes pustit od 400w po 800w dlhodob bez toho, aby si ich poskodil\znicil, tak prosim. Ja som len napisal, ze ja som take bedne NEVIDEL - co mpzem potvrdit aj teraz. Skutocne si nepamatam ze by som niekedy pocuval alebo v nejakej predajni obzeral bedne na domace pouzitie s udajom na stitku v zneni "400\800 W" ak take poznas, daj sem odkaz na nate bedne. Ale prosim korektne udavany max prikon, nie nejake impulzne prikony a podobne voloviny.

Načo by to komu bolo? Na súčasných bedniach čo mám doma nie je problém dostať do limitácie 200 W koncák a možno by si sem tam blikol aj 400 Wattový. Ale kontinuálne počúvať na 200 Wattoch, pre boha načo???

Ešte poznámka k tvojmu koncáku. "Five pairs of Sanken power transistors are employed per channel, all mounted on internal heatsinks that are vented through the 851W’s perforated casework" akosi nesedí k symetrike. Ale ináč je to pekný koncák.
Zdroj: http://programming4.us/multimedia/23508.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 16:27:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlouhodobě 400 až 800 watů ?...možná technopárty...

Naposledy upravil šeďour dňa Ut august 11, 2015 16:28:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 16:27:59    Predmet: bubuxin Odpovedať s citátom

presne - suhlasim. Ja tiez bezne nepocuvam hudbu na viac ako povedzme 2x15wattov. POdla mojho nazoru clovek viac ako 2x100w na bezny posluch nepotrebuje. Na druhej strane su ludia, ktori maju doma postavene velke posluchove miestnosti - povedzme 50m stvorcovych. V rozumnej cenovej relacii je velmi tazke urobit pre takychto ludi hifi system, ktory by bol zaroven posluchovo kvalitny. Zosilnovace su pritom mensi problem - napriklad uz spominany CA 851w sa da zapojit aj "do stvorky" na jeden predzosilnovac - co prakticky umozni vystupny vykon na okolo 1000W v spickovej audiokvalite pri cene do 9000 eur. Je to strasne cislo, ale napriek tomu pre mnohych hifistov stale zaplatitelne. No ale ake bedne im k takemuto systemu odporucit s tym, aby boli po posluchovej stranke skutocne kvalitne?
V ako-tak rozumnej cene ma napadaju len tieto: http://www.magnat.de/sk/detail/index/sArticle/432
este som ich ale nepocul hrat nazivo. Ak mas nejake dalsie tipy, sem s nimi. 50m stvorcovych, kvalitny prednes, zatazitelnost nad 400w

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 16:35:01    Predmet: bubuxin Odpovedať s citátom

ved ano, 5 parov na kanal - 10 vlavo, 10 vpravo.

https://www.google.sk/webhp?client=tablet-unknown&gws_rd=cr,ssl&ei=GRXKVcmYA8bgyQO00IyoAQ#q=851w+number+of+transistors


-pdf subor v prvom odkaze.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 16:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby mám k dispozícii tak veľkú miestnosť, využijem možnosť hrať v bližšom poli kvôli eliminácii odrazov. Určite by som nehral na jej celú veľkosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 17:56:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Na začiatok do toho nepleťme zverstvá typu "spominany CA 851w sa da zapojit aj "do stvorky" ", ja hovorím o jednom stereo koncáku kde mi nepasuje 5 párov tranzistorov v jednom kanále k tvojmu tvrdeniu o symetrickom zosilňovači.

Ad výkon. Myslím že je tu dosť členov ktorí majú doma slušné bedne čo spĺňajú tvoje požiadavky. Jedná sa o komerčné bedne ako aj o DIY. Nemyslím si že do tej kategórie spadajú tebou vybrané Magnaty, ale o tom to je. Niekomu to bude cez uši dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 21:02:13    Predmet: bubuxin Odpovedať s citátom

Cize magnaty su o nicom? Mas s nimi skusenost s tymi magnat signature? Aky maju zvuk? Ja som ich este nikdy nepocul. Uvazoval som aj o magnat quantum 1009 - su o polovicu lacnejsie a netusim, ci je medzi nimi a signaturami nejaky padny rozdiel, ktory by vysvetloval sialenu cenu 6000 eur.
PS: daj nejake tipy na bedne, ktore by som mal vyskusat {planujem kupovat bedne co chvila|
Regalovky ale nechcem...

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 21:31:16    Predmet: Re: bubuxin Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
... Aky maju zvuk?

dojčland, dojčland úber áles!

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 11, 2015 21:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrkni do inych tem, uz je ich tu niekolko. A v kategorii Repro, ci Poradna a nie kabelaz... :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 17:29:09    Predmet: Re: bubuxin Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
PS: daj nejake tipy na bedne, ktore by som mal vyskusat {planujem kupovat bedne co chvila|
Regalovky ale nechcem...

Až sa ti páči zvuk Magnatov, tak by sa ti mohol páčiť aj zvuk Visatonov. Predám ti moje trojpásmo s 10 palcovým basákom Embarassed
http://i.imagefra.me/e5fin2qu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 19:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil a čo tieto - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=16139&sid=435493eaa0d5d10024daef6873524569
S tými by si mohol ozvučovať dostatočne hlasito.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 20:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo niečo zo second handu: http://www.higherfi.com/audio_speakers/1
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 21:00:59    Predmet: mýty predražených káblov Odpovedať s citátom

A čo niečo zo second handu: http://www.higherfi.com/audio_speakers/1
_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 21:02:59    Predmet: homer Odpovedať s citátom

vdaka za link. tieto som uz pozeral, chcelo by to ale biamp - okrem toho ja pre take budy nemam posluchovku. Mne staci vykonovo 250w bedne - viac nepotrebujem. Aj to tak vysoke cislo len preto, ze nechhcem mat o budy obavy ked tomu raz za uhorsky rok vytnem. Z bv audio ma zaujali skor f trojky. Urcite ich pojdem minimalne vyskusat. Rovnako ako chem vyskusat wharfedale jade 7, magnat 1009S, Canton reference 5.2D.
To bubuxin: magnaty maju velmi presny zvuk, ale ich prednesu chyba... ako to len vyjadrit...."dusa". Prednes maju akysi strojovy. Teda aspon tym mojim ano. Na jazz napriklad vobec nie su vhodne. Neviem ako je to s vyssimi radmi magnatov.
PS: zanovne bedne nekupujem.

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5865
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 13, 2015 12:35:30    Predmet: Re: homer Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
To bubuxin: magnaty maju velmi presny zvuk, ale ich prednesu chyba... ako to len vyjadrit...."dusa". Prednes maju akysi strojovy.

Tomu my říkáme "plechovej zvuk" Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št august 13, 2015 16:09:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávam sa že podobný charakter zvuku budú mať aj Magnat Signature -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=21226&highlight= ktoré tu Fajadefil poštol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št august 13, 2015 17:34:35    Predmet: Re: bubuxin Odpovedať s citátom

charakter zvuku je jasný:
bacil2 napísal:
Fajadefil napísal:
... Aky maju zvuk?

dojčland, dojčland úber áles!
... ako hovoríme my, čo sme zaťažení na dánov
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št august 13, 2015 21:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor, už i Dánové začli dělat drivery, asi se zpili jak dánové a překopali výrobní linky z těch SS..yčících kalot na pořádné měniče Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 06:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je smutné. S tým alkoholom by mali opatrnejšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 19:55:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajadefil a čo tieto búdky? -> http://www.webareal.sk/highend-eshop/eshop/4-1-Akcia-Action/0/5/2080-TRIANGLE-MAGELLAN-CELLO-2
U hanzela sa dajú aj popočúvať. Ak si k nemu donesieš svoje železo.
Arrow https://youtu.be/SFjENeXicxM?t=122
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 21:18:32    Predmet: vlado Odpovedať s citátom

dakujem velmi pekne za tip. Urcite ichh pojdem vyskusat. Davam si to do zalozky.
_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 22:07:33    Predmet: Odpovedať s citátom

a nejake dalsie cz/sk?
- http://www.mermaid.sk/sk/produkt/amphora
- http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1evo.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi august 14, 2015 22:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

SK produkcia -> http://www.adamvox.sk/produkty/high-end-class/eilat-he-w-uwet
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: So august 15, 2015 05:03:53    Predmet: Re: homer Odpovedať s citátom

Fajadefil napísal:
vdaka za link. tieto som uz pozeral, chcelo by to ale biamp - okrem toho ja pre take budy nemam posluchovku. Mne staci vykonovo 250w bedne - viac nepotrebujem. Aj to tak vysoke cislo len preto, ze nechhcem mat o budy obavy ked tomu raz za uhorsky rok vytnem. Z bv audio ma zaujali skor f trojky. Urcite ich pojdem minimalne vyskusat. Rovnako ako chem vyskusat wharfedale jade 7, magnat 1009S, Canton reference 5.2D.
To bubuxin: magnaty maju velmi presny zvuk, ale ich prednesu chyba... ako to len vyjadrit...."dusa". Prednes maju akysi strojovy. Teda aspon tym mojim ano. Na jazz napriklad vobec nie su vhodne. Neviem ako je to s vyssimi radmi magnatov.
PS: zanovne bedne nekupujem.

To by nemal byť problém. Možno Ti ako províziu k tým bedniam pribalia aj rodinný dom a zosilňovač. Potom by si im mohol vytínať koľko chceš.
http://www.higherfi.com/audio_speakers/1

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist