Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio-Video Show Praha 2015 (oživená výstava High-End Praha)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 21:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Merlin: ak by si sa trochu predstavil, nebolo by to uplne odveci... minimalne aspon aky zvukovy aparat mas doma, nech mame predstavu aku mas referenciu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 21:05:23    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Basstl: ZiNGali jako cikani Very Happy
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 21:11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě je jedno, jak se ten krám jmenuje. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merlin39
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2015
Príspevky: 7
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 21:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No vidíš Miero, aj bych si rád pokecal o tom co mám doma, ale Bastl je příkladem toho že není třeba se zmiňovat. Já si už fóra pročítám hodně dlouho, ale nikdy jsem neměl tendenci rozepisovat poznatky. Ale komentář z výstavy jsem si nemohl nechat ujít. Ale tolik emocí jsem nečekal Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2312
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 21:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

O to právě jde. Kdyby ses představil, tak by možná tvoje slova měli nějakou váhu. Takhle je to totálně o ničem...
Zatím jsi tu předved jenom urážky a vysmívání se...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merlin39
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2015
Príspevky: 7
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 22:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale já nemám co předvádět, nezalogoval jsem se proto abych něco předvedl, ale abych vyjádřil svůj názor z výstavy. mé reakce? reagoval jsem stejně jako reagovali jiní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2015 23:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

jaaj Merlin, pozeram, ze na fore na strankach hifiprokazdeho.cz si zaregistrovany cca 3/4 roka, takze si uz minimalne nadejny (a teda i zaujaty) zakaznik :)

Kludne sa predstav, vsak ked mas/chces napriklad doma Zingali a na vystave sa ti najviac pacili Zingali, tak to mozes byt myslim spokojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2015 00:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi je to mimořádně prozíravý jedinec... před půlrokem ho osvítilo, od jakého prodejce by se mu mohlo něco líbit, tak se registroval na fórum toho prodejce... no a teď byla výstava, líbilo se mu, tak to zcela nezaujatě napíše Applause .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2015 06:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ipyks napísal:
Zingali - jak to může někdo nazvat "extrémně živým, čistým a detailním přednesem" nějak nechápu - asi mám jiný uši nebo co Smile. Napadá mně jiný výraz " - uchořez Smile
Navíc zesilovač v době, kdy jsme tam byli, byl vzhledem k tomu přívalu decibelů, co z něj lezlo do beden, na pokraji zhroucení a zkresloval jak zákon káže...


Prosím ťa čo za zosilňovač tam bol a ako asi hlasito/výkonovo sa hralo?

To sú tu len dva názory na reprodukčný reťazec s reproduktorovými sústavami Zingali Twenty Evo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Merlin39
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2015
Príspevky: 7
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So apríl 11, 2015 21:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Teda, informace dokážete dohledat Smile no opravdu nemám ve zvyku psát něco ze svého zákulisí, nikdy jsem to nedělal a ani nechci. snad jen krátce, abych tedy poskytl nějakou tu informaci. Nejsem zapálený hifista, mám jen rád hudbu. neřeším hifi do extrémní hloubky, řídím se tím co se mi líbí. na fora vložím komentář jen sporadicky, spíše výjimečně, když se zrovna něco zajímavého objeví. spíše si je čtu.

Svého času jsem hodně jezdil k sousedům do Němec konkrétně do Wiesbadenu, později do Frankfurtu za kamarádem. Později jsem tam chvilku pracoval. to už je mnoho let, ale ta doba mně tam vcelku poznamenala a já jsem byl na hodně dlouhou dobu zastáncem konzervativního Německého zvuku. Žil jsem s Cantonama a Elacama. To asi nebude vaše krevní skupina, ale já ty Německé, studené, konzervativní a přesné emoce miloval. Střídal jsem si tyto značky a vždy jsem hrál na nějaký zesík od rotelu. Ty jsem měl taky moc rád. Mému sluchu to prostě sedělo.
Moje nejoblíbenější repro byly elac 215-4pi a Canton Carat Reference tento model neměl nic společného s pozdější řadou carat, která myslím už zanikla. ale to je už dávno. Nevím jestli vám tyto modely něco řeknou, jsou to starší poctivé repro. Nejoblíbenější rotel byl rsx 1065 a rb 1090. žádná referenční liga, ale pro mě to reference byla a stačila. Spoustu věcí jsem mohl slyšet po známých u sousedů. před několika lety jsem všechno prodal, práce, stěhování atd... nebyl čas!

Zingali jsem poprvé slyšel taky myslím ve Frankfurtu a byly to Overture 3b a pamatuji si, že ten zvuk ve mě zůstal jako fenomenální a zanechal mnoho otazníků. Tady zastoupení bylo, ale žádný model k poslechu. Byl jsem nadšen z toho, že je někdo začal vozit a proto taky ta registrace u výrobce. Na výstavě se mi vybavily ty nuance, které jsem slyšel tenkrát u Overture. tentokrát to bylo lepší, twenty jsou jinde. Neřeším velikost pokoje nebo akustické podmínky, dovedu si představit jako to hraje v normálních podmínkách. pro mě to byla paráda Smile

určitě nezabřednu do hifi, není to moje cesta, je to velice nakažlivé a znám ty chvilky, kdy se člověk dokáže utopit ve svých otázkách. ale.... muziku se chystám znovu řešit a Zingali jsou horkým favoritem. tak to je vše. pokud jsem někoho nasral nebo jsem pro někoho laikem je mi jedno. vracím se k pointě, vyjádřit svůj názor by měl každý kdo chce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2015 10:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Merlin39 za tvoj príspevok Good job
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2015 10:47:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Apropo, Zingali mi príde principiálne podobný koncept ako tu riešia chlapi vo vedľajších vláknách http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18723&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Viacerým prispievateľom v podstate všeobecne vadia tlakové meniče so zvukovodom. A to bez rozdielu viacerých princípov - teórii, samotnej konštrukcie a exekúcie. Merlin39 to si si však už asi aj všimol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2015 11:16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Snad vyjma některých JBL nevím o komerčně dostupných bednách s tlakáči a zvukovody, které by hrály opravdu dobře. Nelze se pak divit předpojatosti.
Udělat takovou bednu dobře je poměrně náročné. Jak pro konstruktéra a výrobce, tak pro posluchače, který musí zkousnout velké rozměry. Pak to ale stojí za to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 810

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2015 14:14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Generalizace je ošidná, tak bych ji sem netahal. Osobně žádnou předpojatostí k driverům v horně netrpím, naopak, ale musí to být uděláno dobře. Tudíž souhlasím s MaBatem, víc to rozvádět nehodlám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2015 08:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zingali...pokojíček bez židliček.

Hodnotit zvuk ve stoje, zvlášť u reprosoustav se zvukovodem je hodně velká pitomost.Ale věřim, že se najdou lidi, který to zaujme.
Hlavně designově.
To dřevo do highendu patří, ten trychtýřek zvukovodu taky.To nevadí, že to hraje hlasitě a zabarveně, hlavně, že to vypadá trochu jinak než konkurence.

Pro mě...takovej dražší Klipš.A ten je fakt hroznej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2015 08:27:16    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Hodnotit zvuk ve stoje, zvlášť u reprosoustav se zvukovodem je hodně velká pitomost.

Chtěl jsi asi napsat se směrujcím zvukovodem - pokud vím, je to exponenciální horna. Tam ovšem úplně nepomůže ani sedět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist