Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HK HD 970 ako externý DAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:26:09    Predmet: Odpovedať s citátom

celkom nerozumiem jednej veci...zvukova karta AES16, nemá analogovú časť, to mi je jasné, ale nie je mi jasné, či má klasický coax. 75 ohm výstup????
Lynx22 by ho mať mala, alebo sa mýlim?


Naposledy upravil banana dňa Pi január 04, 2008 22:26:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Od te doby se foobar taky velmi zmenil a co platilo (diky dhfoolovi ) uz neplati, takze opravdu je treba to brat s rezervou, mohla byt nejaka malilinkata chybka ve foobaru...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

banana napísal:
celkom nerozumiem jednej veci...zvukova karta AES16, nemá analogovú časť, to mi je jasné, ale nie je mi jasné, či má klasický coax. 75 ohm výstup????
Lynx22 by ho mať mala, alebo sa mýlim?


Nema, ma profesionalni format AES/EBU ovsem cokoliv co umi prehrat spdif prehraje i aes/ebu. Je na 110 ohmech. Sam mam vedeny signal 6m AES/EBU kabelem ale vstup na dacu mam spdif, na 75R. Prasarna trosku, ale hraje to tak jak to hraje a nemam potrebu s tim neco resit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:31:19    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Toto berte ale s rezervou, bylo to dost v prehistorickych dobach. PC s julinou, externim dacem, dpa380 a E530. Jednou jsem mel vzacnou navstevu a zkusili jsme grabnout track do wav, ten nasroubovat do foobaru a jako dalsi dat track z cd. Rozdil byl na prahu rozpoznatelnosti ve prospech CD. Ale to mohlo byt zpusobeno cimkoliv, ale bylo to slysitelne. ...


Záleží, jakým algoritmem probíhalo grabování do wavu a jakým probíhalo grabování při přehrávání rovnou CD. Určitě šlo o různé softy. Mimální rozdíl klidně mohl nastat, obecně čtení audio-cd v PC není 100% přesný a opakovatelný proces, obzvláště u poškozenějších médií.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne...Nicmene nedokazu si vzpomenout zdali to bylo potom, nebo predtim zadna zmena se nekonala. Je to uz hodne davno. Kazdopadne rozdil byl takzvane nepodstatny, zanedbatelny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dúfal som, že z toho porovnania víde víťazne varianta prehrávania z HDD, už z odlišného princípu snímania a distribúcie digi signálu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2008 22:53:50    Predmet: Odpovedať s citátom

banana napísal:
Dúfal som, že z toho porovnania víde víťazne varianta prehrávania z HDD, už z odlišného princípu snímania a distribúcie digi signálu..


Pokud chceš dobrou zprávu, tak máš v podstatě pravdu Smile Ale není to o jitteru, ale přesnosti čtení dat z audio CD. Pokud si audio CD ripneš předem na HDD kvalitním softem (EAC ve win, upravená cdparanoia v linuxu), což může u poškozených médií trvat i hodiny, může se stát, že na HDD uložíš věrnější wav, než jaký se bude číst z audio CD rovnou během přehrávání.

Dokonce si ho můžeš před uložením špičkově upsamplovat a obejít tak podstatně horší upsampling v čipu DACu. To samozřejmě můžeš dělat i při přehrávání, ale např. 4 x upsampling v nejvyšší kvalitě softwarem sox mi trval skoro 50% délky skladby při 100% zatížení 1GHz Duronu - to už není zanedbatelné zatížení pro online přehrávání ani pro novější CPU.

Samozřejmě to platí jen pro audio CD, wave uloženého na CD-ROM se to netýká.

Ale to už je zase o něčem jiném Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 13:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

našiel som tiež jeden názor, tu na fóre :
Tak po návštěvě Alexe2 s DA Převodníkem Lavry Black DA10 jsem byl neuvěřitelně překvapen,jaký zvuk leze z této krabičky testovali jsme na mém PC přes SPDIF-Out a to jednak přes mechaniku v PC a pak z HDD a to jak nagrabované věci z CD-DA 16bit/44,1kHz tak i hi-res nahrávky ve vysokých rozlišeních 24/88,2 a 24/176,4kHz nebudu se rozepisovat o jednotlivých nuancích ve zvuku...zlepšení bylo markantní ve všech oblastech zvuk byl rázem analogový sametový bez nectností digitálu (prkenosti,prezentnějším středním a vyšším pásmem,améně rozlišeným spodkem) a to i v nahrávkách v CD rozlišení,kupodivu byl na něm rozdíl i mezi čtením z mechaniky a při čtení z HDD ve prospěch HDD na té samé nahrávce.

A ja sa s ním stotožňujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So január 05, 2008 14:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

banana napísal:

A ja sa s ním stotožňujem.


Je to možné z výše uvedených důvodů. Pokud by dokonce byla CD mechanika propojená přes SPDIF, pak by se to dalo i očekávat.

Ale znovu opakuji, že čtení z HDD nebo CD-ROM (data, bez ripování) vyjde úplně nastejno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PePo
Hifi obsluha


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 12:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

banana:
Pridam svoje zkusenosti s tim Harmanem a propojenim s PC, pouzivam ho jako externi DAC uz delsi dobu.

HD970 (black verze):
Mechaniku v HD970 jsem pouzil v podstate akorat jednou, kdyz jsem ho rozbalil a zkousel, jestli funguje. Rozdil ve zvuku mezi krmenim z CD/HDD veskery zadny, s HDD navic luxus ve vyberu z tisicu skladeb mackanim cudliku na ovladaci. Pokud budu DAC nekdy v budoucnu menit, tak uz bez mechaniky. HD970 ma mensi problem v tom, ze si po vypnuti nepamatuje posledni navoleny rezim (Coaxial In) a naskakuje tam vzdycky prehravani z CD. To jsem nakonec vyresil tim, ze ho nevypinam. Informacni displej se da uplne zhasnout, pri prehravani z HDD stejne ukazuje akorat frekvenci SPDIF a kdyz se netoci mechanika, tak je odber zanedbatelny. DAC v HD970 ma kvuli slozitejsim filtrum jiste spozdeni (tak kolem 100ms), takze se moc nehodi ve spojeni s filmy kvuli synchronizaci, na poslech samotne hudby to samozrejme nicemu nevadi.

Propojeni s PC:
PC je umistene v jine mistnosti (doporucuju, dokonale odhlucneni), mam k nemu zbastlene infra ovladani, s HD970 je propojene pres 75 Ohm koax, zvukovka X-Fi extreme music, prehravani z HDD (flac) pres foobar ASIO. Zvukovku bych pro digitalni prehravani neresil, tu stavajici muzes v rezimu "Audio Creation, Bit-Matched 44.1 kHz, stereo" klidne pouzit, pokud to teda neni nejaky totalne osekany model. Zakladem pro slusny digital z teto zvukovky je spravne nastavene ASIO ve foobaru (WaveOut, DirectOut ani Kernel streaming nepouzivat) a zminovany rezim zvukovky. Vystupni data pak nebudou ovlivnena zadnymi nastavenimi ovladacu ani mixerem z windowsu a mela by lezt pres SPDIF bez resamplingu tak, jak jsou ulozena na HDD.

Zvuk:
PC -> HD970 -> NAD C162+C272 -> Canton LE109
Zvuk, co produkuje DAC, muzu primo porovnat akorat s receiverem Pioneer VSX-D812 v rezimu direct pres digital a s X-Fi pres analog, coz je asi tak reprezentativni, jako ja jsem hifista, ale aspon pro predstavu: Ten recevier je na hudbu mizerie jako ostatne vsechny v tehle kategorii (tehdy kolem 16k), rozplizle basy (nejnizsi chybi), vytazene vysky. Zvukovka se sice snazila a dokonce hrala po analogu ve spojeni s NADem lip, nez ten receiver, ale Harman ji valcuje ve vsech smerech. Jak v cistote zvuku, tak v prostoru - ze muze obycejne stereo vykouzlit zajimavy prostor jsem si vsiml vlastne az s nim. Jestli me neco na te sestave lehce prudi, tak je to ten posledni clanek, se zbytkem nemam z hlediska zvuku problem. Ty repro mam zhruba 3 roky, tehdy jsem zacinal s kinem a zatim jsem nemel to srdce se jich zbavit... Doporucil by nekdo lepsi repro k tem NADum? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 13:56:32    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Ale znovu opakuji, že čtení z HDD nebo CD-ROM (data, bez ripování) vyjde úplně nastejno.


Nevyjde. Zvukový rozdíl je slyšet i na sluchátkách píchnutých přímo do on-board zvukové karty. Z HDD je zvuk lepší, to je už mnoha lidmi ověřené delší dobu. Je fakt, že podstatné to je až při poslechu na nějaké lepší apratuře, která není "zarušená" jako drtivá většina běžných domácích sestav.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 14:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton: VB má velmi zajímavé, podložené (analyzované) poznatky ohledně "shody" originálu a pálenky, které se jeví údajně datově shodné běžným testováním. Kontaktuj ho, je to víc než zajímavé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 15:34:55    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
kryton: VB má velmi zajímavé, podložené (analyzované) poznatky ohledně "shody" originálu a pálenky, které se jeví údajně datově shodné běžným testováním. Kontaktuj ho, je to víc než zajímavé.


Šlo by to prosím zveřejnit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 15:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

kryton napísal:
dustin napísal:
Ale znovu opakuji, že čtení z HDD nebo CD-ROM (data, bez ripování) vyjde úplně nastejno.


Nevyjde. Zvukový rozdíl je slyšet i na sluchátkách píchnutých přímo do on-board zvukové karty. Z HDD je zvuk lepší, to je už mnoha lidmi ověřené delší dobu. Je fakt, že podstatné to je až při poslechu na nějaké lepší apratuře, která není "zarušená" jako drtivá většina běžných domácích sestav.


Opravdu se to týká "CD-ROM (data, bez ripování)"? Pochybuji, že by někdo porovnával zvuk wavu přehrávaného z HDD a z CD-ROM. Pokud jde o CD-DA, tam si to dovedu docela dobře představit, důvody jsem uvedl výše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 15:56:49    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Dustin: Omlouvám se, přehlédl jsem, že píšeš o CD-ROM. To jsem ještě nikdy nesrovnával. To co jsem napsal platilo pro CD-DA. V tom tedy, jak jsem pochopil, nejsme ve sporu.

2 PMA: Měření Velkého Boba by mě určitě zajímalo. Bylo by super, kdyby to VB mohl publikovat někde na webu, jak píše Dustin. Nepřijde mi vhodné, abychom ho každý otravovali jednotlivě.

Sám jsem v posledních dnech udělal pár elemtárních měření pomocí Plextora Premium 2 (C1, C2 chyby, jitter a beta). Je tam zřetlená korelace mezi zvukem a výsledky těchto testů (dělal jsem to pro pálenky i různé originální výlisky). Korelace je nejzřetelnější pro měření beta. Tyto parametry ovšem ani zdaleka nepopisují všechny parametry média či výlisku. Až budu mít čas vytvořím samostatné vlákno i s obrázky a podrobnějším popisem korelace se zvukem.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 17:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad měření VB: jelikož jde o jeho práci, zdržím se vysvětlování, nepřísluší mi to. Jestli bude mít chuť to zveřejnit, a na laickém fóru, nevím.

Snad jen tolik, že jde o rigorózní metodu, velmi logickou, a vhodnou pro hledání rozdílů. Je zajímavé, že běžné ověření, které provádějí vypalovací programy (CRC?), neposkytuje správný údaj, a ani porovnání datové shody ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 21:18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozumím. Když např. Total Commander porovná dva soubory a konstatuje datovou shodu do posledního bitu, budou tyto dva soubory mít rozdílný zvuk?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 21:21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To je úplně špatně položená otázka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 09, 2008 21:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že otázka byla položená vhodně. Protože z útržkovitých informací nebylo možné přesně určit, jakého scénáře se studie týká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št január 10, 2008 07:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pepo:

Zakladem pro slusny digital z teto zvukovky je spravne nastavene ASIO ve foobaru (WaveOut, DirectOut ani Kernel streaming nepouzivat)
--------------------------------------------------------------------------
Porovnával som vo Foobare /najnovšia beta verzia/ ASIO a Kernel Streaming, žiadny rozdiel som nepočul, teda aspoň ušami.Smile
Robil som porovnávanie aj pre Wave a Directsound, tam to počuť oproti ASIO na prvý "šup", to je dané kmixerom ak sa používa WinXP, ten "mrší" zvuk.
Ale aj tak je môj názor, že ak zvukovka podporuje ASIO, treba použiť samozrejme ten, ak sa používa lacná zvukovka, ktorá ASIO nepodporuje, tak buď sa použije univerzálny ASIO driver /dá sa stiahnuť z netu/, len nie vždy to funguje a teda keď to nefunguje tak sa použije Kernel Streaming.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PePo
Hifi obsluha


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št január 10, 2008 09:21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak:
To je mozny, ono to totiz funguje s kazdou zukovkou jinak. Me prave na X-Fi pripojene pres digital out ve foobaru kernel streaming vubec nezabral, protoze neobchazel windowsi mixer - normalne bylo mozne reagulovat pri prehravani v mixeru master volume apod. Az teprve po nastaveni ASIO to prestalo a okamzite se to projevilo i na zvuku, kde se objevil konecne i prostor a zlepsily se vysky (to bylo kupodivu poznat i na tech cantonech). Jinak kdyz je X-Fi pripojene po analogu, tak to fakt vyjde nastejno ASIO/Kernel, ale to je asi mimo misu tady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 10, 2008 10:55:01    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA, Dustin: V diskusi o "datové shodnosti" a "zvukové shodnosti" lze pokračovat zde. Založil jsem samostatné vlákno, kde jsou i elementární měření.
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 24, 2008 20:58:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vie niekto niečo o tejto karte M-Audio AUDIOPHILE192 PCI Audio Card ?
http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile192-main.html
Ako by si stála v porovnaní s Júlinkou? Dala by sa použiť aj ako slušný analogový výstup na zosilovač, alebo len digitálne na externý dac, alebo vôbec nie?

TomasT, ako hlavný príekopník prehrávania z pc: aký bol hlavný dôvod prechodu z Júlinky na Lynx? Stojí táto investícia za to, alebo to má výhodu hlavne aj ako kvalitné nahrávacie štúdio? Zaujíma ma to hlavne preto, lebo na 99% budem realizovať prehrávanie z pc (kopa naťahaných flakov a apečiek) a nespoľahlivé cd media už nemienim kupovať. Rád by som sa vyhol, ak sa to bude dať, veľkým experimentom so zvukovkami a radšej dám za zvukovku viac peňazí, ak to bude treba.

Rád uvítam radu každého, kto má stým nejaké skúsenosti a poradi absolútnemu začiatočníkovi ako na to, alebo ako to napr. používa doma. Ďakujem za každú reakciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 10:28:26    Predmet: AUDIOTRAK PRODIGY HD2 Odpovedať s citátom

Momentálne som majiteľom tejto zvukovky,......vie mi niekto poradiť, kde stiahnem k nej ASIO ovládač, ako to všetko nastavím?.....ten ASIO má vplyv na zvuk, len v prípade, že zo zvukovky ťahám digitálny signál von do externého DAC-u?, alebo ten ASIO budem počuť aj v prípade, že 2xCINCH zvukovky napojím priamo na zosilňovač??????
Vopred ĎAKUJEM za konštruktívne podnety a pripomienky....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 11:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa: no hlavni duvod byl ten, ze lynx je synchronizovatelny, cili pokud to prevodnik umoznuje vyresi to dost problemu. Umoznuje to ale maloktery z oblasti hifi, jsou to uz povetsinou cenove dost drahe veci. Zatim to nijak nevyuzivam, stale se odhodlavam ze bych treba zkusil postavit nejaky ten dac, ale ono to neni tak jednoduche, zvlaste ne pri mych narocich. No a jelikoz blbnu i s klavesama, tak lynx je skvele muzikantske zarizeni, takze ho vyuziju i tam. Drtive vetsine lidi by stacila i julina, navic lynx ma 8 stereo in a out, takze pro prehravani to ani nejde vyuzit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 11:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Vie niekto niečo o tejto karte M-Audio AUDIOPHILE192 PCI Audio Card ?
http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile192-main.html
Ako by si stála v porovnaní s Júlinkou? Dala by sa použiť aj ako slušný analogový výstup na zosilovač, alebo len digitálne na externý dac, alebo vôbec nie?


Má v podstatě shodné osazení i funkce jako Juli, která je trošku levnější. Zde je jejich srovnání

http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/m-audio-audiophile192.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 12:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

jako for to je v podstae dobry, mam AES-16 SRC o ktere jsem vzdy mluvil a budu jen o teto, protoze jinou nemam. Laughing Laughing Laughing

Stejne osazeni ma tak v tom, ze obe maji nejake 100nF kondiky -)Jinak ani nadodou. Nevim ze by julina mela jakykoliv aes/ebu vstup nebo vystup, nevim ze by mela wordclock, nevim ze by se umela locknout na temer vse co se pouziva, nevim o tom ze by mela SRC, nikde jsem na lynxu nenasel ENVY, zato jsem nasel interni konektory pro synchronizaci dalsich karet a je to po dlouhe dobe neco, kde vyrobce pouzival hlavu a vyrobil kartu ktera hned od zacatku smerovala do profi nasazeni.


Opravdu to nejsou stejne karty, ani podobne, vim ze tato fama koluje nejen po ceskem internetu, ale vyhoda lynxu je prave v tom co jsem napsal vyse

Julina je sice levnejsi, ale taky toho nabizi podstatne mene. A mel jsem ji taky a je to podareny kousek za velmi dobre penize.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 12:19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Julina je sice levnejsi, ale taky toho nabizi podstatne mene.


Toto bych jeste rad doplnil. Pro nekoho jako jsem ja jsou to podstatne veci, pro jineho cloveka jsou absolutne nepodstatne, lisi se to uhlem pohledu a k tomu, k cemu kartu pouziva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 13:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

banana

Momentálne som majiteľom tejto zvukovky,......vie mi niekto poradiť, kde stiahnem k nej ASIO ovládač, ako to všetko nastavím?.....ten ASIO má vplyv na zvuk, len v prípade, že zo zvukovky ťahám digitálny signál von do externého DAC-u?, alebo ten ASIO budem počuť aj v prípade, že 2xCINCH zvukovky napojím priamo na zosilňovač??????
Vopred ĎAKUJEM za konštruktívne podnety a pripomienky....
------------------------------------------------------------------------

Pokiaľ samotná zvukovka má podporu ASIO, tak s nainštalovaním zvukovky by sa mal nainštalovať automaticky aj ASIO. Ak to tak nie je, treba pozrieť inštalačné CD a pohľadať ASIO drivery, sú to obvykle súbory s príponou .dll. Ak nie sú, skús univerzálne ASIO, odkaz dával na fóre Karfík, pohľadám to a linknem to sem. Je tam aj návod ako to všetko spraviť.
ASIO sa nemusí použiť len na digitál, ale závisí ako je robené ovládanie ku zvukovke. Mne sa napr na emu1616m dá v pohode poslať ASIO priamo na výstup, ktorý si zvolím, teda konkrétne, ak posielam signál na ext. DAC cez SPDIF, tak nastavím, aby ASIO smerovalo na spdif výstup karty, ale ak napr. chcem počúvať na sluchátka, tak si ASIO presmerujem priamo na analóg výstup, teda aj v analógu obídem windows kmixer. Toto všetko je dané patchmixom, ovládacím softom pre moju zvukovku, skrátka ten soft ku zvukovke to musí umožňovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2008 14:05:51    Predmet: Odpovedať s citátom

banana

tuto je ten odkaz od Karfika, dost dobre citanie, su tam aj universal ASIO.

http://karafiat.unas.cz/download/asio.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist