Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

knihovna - prevedenie s ohladom na akustiku

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin_VR
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2015
Príspevky: 35
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: St apríl 29, 2015 22:20:44    Predmet: knihovna - prevedenie s ohladom na akustiku Odpovedať s citátom

Zdravim fanusikov Hi-Fi,
Moja otazka mozno nebude patrit medzi take typicke pre toto forum, ale tak trosku to suvisi so zvukom, takze:
Chcel by som si dat na mieru vyrobit taky mensi regal na knihy do obyvacky, kde mam aj stereo a uvazoval som o prevedeni hlavne co sa tyka materialu a jeho hrubky. Cielom je aby to prispelo k zlepseniu akustiky pristroru na nizkych frekvenciach (predpokladajme dlhsi dozvuk), radte teda prosim s ohladom na tento fakt. Je vhodnejsie volit material MDF, ci DTD? A co hrubka? Vo firme kde som sa bol spytat standardne pracuju s hrubkami 18 mm a 36 mm pre MDF aj DTD. Pripadne mi mozte naznacit nieco o optimalnom tvare, alebo umiestneni. Rozmerovo si zatial predstavujem asi 200 cm sirku (v strede predelenu), 70 cm vysku rozdelenu jednou policou, teda moznost ukladania dvoch radov knih, hlbka +- 25 cm.
Dakujem za odpovede, snad nie je moja otazka uplne od veci.

_________________
PC > CustomWorks DAC1USB > BVaudio A300S > VMA-I SL white gloss > 6x VMA boomkiller, 4x VMA photoecho
Portable > iBasso DX120 + Etymotic MK5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 15:02:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to sice knihovnicka, ale mozno ako drobna inspiracia by mohlo byt aj toto...stredny kus ma sirku 80 cm a po bokoch su 2 kusy po 120 cm.


My Hi-Fi 026.jpg
 Description:
 Filesize:  98.55 KB
 Viewed:  151 Time(s)

My Hi-Fi 026.jpg



My Hi-Fi 052.jpg
 Description:
 Filesize:  111.74 KB
 Viewed:  166 Time(s)

My Hi-Fi 052.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zalán Schuster
Hifista - pokročilec


Založený: 30 júl 2011
Príspevky: 270
Bydlisko: Mierová 85

PríspevokZaslal: Št apríl 30, 2015 17:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je priklad regal na knihy:

Regal na knihy ti bude skratit dozvuk na stredne a vysoke frekvencie. Na basy minimalne skrati dozvuk ak vobec. Ak za regalom das sirokopasmove basove pasce presne na mieru v rovnakej farbe ako je stena, zachovas dizajn a pomoze tlmit nizke frekvencie. Okrem toho regal bude sa chovat ako "zly" difuzer. Avsak bude lepsia ako plocha stena.
Je velmi dolezite kam regal namontujes. Je to jedno ci je vyrobeny z MDF alebo DTD. Teoreticky mozes s regalom aj pokazit akustiku. Tazko radit ked miestnost som akusticky nemeral a nevidel.

_________________
ZS Acoustics
GIK Acoustics pre Slovensko a Česko
Mierová 85
821 05 Bratislava
tel.: +421 905 616 440
zalansch@hotmail.com
http://www.zs-acoustics.com
http://www.gikacoustics.co.uk
www.facebook.com/ZalanSchusterAcoustics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist