Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

II. Posluchová akcia - Streženice 7.6.2015
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 18:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 18:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesne pred akciou vzniklo vlákno s názvom NEO crystal 2, kde sa tazateľ pýtal na spomínané reprosústavy. Tak kto mal možnosť si ich vypočuť, tak by som ho poprosil, keby hodil koment aj do tejto témy: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20953
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 20:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

dhaman napísal:
Vidim tam menice Visaton (TIW 250, TI 100 a MHT 12) jestli se nemylim he he...


Bedny jsou podle údajů výrobce široké "jen" 30cm, takže to bude "jen"
TIW 200 a i Slimák píše o 8"

Může někdo napsat více k těm dvoum velkým modelům s velkými basáky a Audaxama na středech?
Jak se chovaly na spodku tyto velké boudy oproti těm NEO Crystal 2?

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 20:30:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa vyjadrím len k technickému popisu tých dvoch modelov.
Čierne reprosústavy sa volajú Futura. Osadenie Eton 26HD1, Audax HM170Z18, Dayton ST385-8.
Tie "drevené" nemajú žiadny oficiálny názov...sú to proste "bedničky". Osadenie Fountek NEO X3.0, Audax HM170Z18 a basák je popísaný na prvej stránke nižšie.
K zvuku nech sa vyjadria ostatní.

Ešte k tým Neo Crystal 2: dole je naozaj 8".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ransom
Hifi obsluha


Založený: 09 jún 2015
Príspevky: 1
Bydlisko: Náchod

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 20:39:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Když dovolíte, napsal jsem o poslechovce pár slov na konkurenční Repromanii:
http://www.repromania.net/forum/viewtopic.php?f=32&t=6241&start=20
Slyšené se bohužel velmi těžko popisuje slovy a bojím se, že to stejně mnoho nepoví. Mám to rozdělené do dvou příspěvků, jak jsem si dodatečně vzpomínal na různé drobnosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 21:37:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Zosilňovač hral, nezadymilo sa Wink
Vcelku som čakal väčšie problémy, každopádne zosilňovač mal zjavné problémy na vyšších frekvenciách, keď sa pustila komplexnejšia hudba, prednes bol na hornom konci pásma nervózny a agresívny (žeby kmitanie...?)
Já bych si tím hnojem svuj vejškáč teda odpravovat nenechával..navíc dobrovolně Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 21:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

vyzera ze zaujimava akcia, tiez by som asi pochvalil ze sa aj mladi pustaju do nejakych bedni - super. Vyzera ze vysledky su viac ako dobre niekedy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 21:49:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Začiatok akcie som nestihol, pretože som zaspal, takže som penjove modifikované bedne nepočul. Minulý rok s iným výškáčom sa mi dosť páčili. Futura hrali veľmi pekne, prekvapili ma NEO Crystal 2. Zvuku v podstate nič nechýbalo, ale hrali lepšie z väčšej vzdialenosti. V prvej rade to podľa mňa nebolo ono, asi preto že sú trošku nízke. Komarove 2.1 kanálové PA si viem predstaviť na záhrade pre moje potešenie. Výkonu to malo dosť, dá sa to počúvať aj pri kosení trávy kosačkou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut jún 09, 2015 21:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak som dobre postrehol, tak ten koncák hral len na lacnejšie bedne, ako TM265 a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 11:34:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj to bola pozornosť nadmieru vrchovatá. Krivák čo ho navrhol si nezaslúži viac. Nech si kľudne píše o osobnej rovine, mne je to jedno. Oddeliť sa to nedá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 16:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja pripojím zopár poznatkov a poznámok. V prvom rade vďaka Penjovi za ochotu a schopnosť zorganizovať takúto akciu. Bez ochotných a obetavých ľudí by hifi vykapalo. Pôvodný zámer Penja bolo testovanie diy reprosústav v dopoludňajších hodinách. Ja som aj s kolegom dorazil okolo 10 hodiny dopoludnia a navrhol som Penjovi, aby sme začali testom "veľkých" sústav. To preto, lebo kolega musel byť cca o piatej doma. Cieľom "hodnotenia" mala byť sústava, ktorá by sa ďalej využila pri porovnávaní zosilovačov a predzosilovačov. Preto som dotiahol BV audio SSE 300 s PRE 1, aby sme ich mohli porovnať s Hypou. Test sa nakoniec zredukoval len na porovnanie preampov SPX, BV audio a Hypa. Posluch sa realizoval na koncovom stupni Hypa (doviezol Vanadoo, tiež vďaka !). Zhodou blbých okolností sme si ale NEVYPOČULI skvelý elektrónkový zosilovač Octave s výkonom 2 x 110 W, na privezenie ktorého som vyprovokoval soundsa 77 ja. Okrem toho som chcel urobiť zvukové porovnanie skvelého GG DAC-u s ultimatívnym CD prehrávačom Vadia. Ten tiež ležal na stole bez záujmu až do doby keď majiteľ spolu s prístrojom musel odísť (poobedná šichta v Continentale)... Popoludní dostala akciu prekvapivú návštevu pedagogického pracovníka, ktorý potom rozširoval náš technický obzor (ja som sa napríklad dozvedel, že zosilovače triedy H....F, majú spodnú hranicu frekvenčného rozsahu 0 Hz a to kvôli tomu, lebo sú jednosmerne viazané).
Teraz niečo k hrajúcim "mršbám". Svoj produkt nehodnotím, nech si každý urobí svoj názor. Bol som milo prekvapený trojpásmovou reprosústavou Neo Crystal. Dobrý, veľmi príjemne zafarbený zvuk. Čo sa týka porovnávaných preampov moje poradie je nasledujúce: 1. SPX, 2. BV audio, 3. Hypa. Rozdiely boli minimálne, pre precíznejšie porovnanie by si to vyžiadalo úplné ticho a starostlivo vybrané nahrávky.
Ešte na záver zopár poznámok k "mojej" čiernej sústave. Pred časom sa diskutovalo tu na fóre vo vlákne o HIFI výstave v Bratislave. Na výstavu sme išli (pod značkou Neriosound) s novými produktami. Súčasťou prezentácie bola aj "Futura", reprosústava vyššej triedy. Na výstave bol prezentovaný pre nedostatok času defacto prvý "nástrel", bez ďalšieho tuningu. Podľa ohlasov zaujala veľa návštevníkov a veľmi úspešne si počínala aj na hifi výstave v Budapešti, ktorá sa konala o týždeň po Bratislave. V Streženiciach bola predvedená tá istá sústava, ale s NANOVO odladenou výhybkou (iná topológia) a s vylepšenými vlastnosťami. Ešte jedna poznámka k reprodukcii basov. Pred prezentáciou v Streženiciach sústava hrala spolu cca 30 minút a basový driver nemal dostatočne rozcvičené závesy. Môžem potvrdiť, že cca po 20 hodinách hrania dôjde k rozohratiu woofera a zvuk v spodnej oktáve je hutnejší a "mäkší". Nebudem už uvádzať ďalšie informácie, tie sa dozviete na našich internetových stránkach (pod novou značkou) v neďalekej budúcnosti. O ich spustení budem včas informovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 17:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

0 Hz = trvalá změna ak. tlaku. Lze docílit jen v hermeticky uzavřené komoře Laughing
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 19:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja sa chcem poďakovať Penjovi za pozvanie na akciu v Streženiciach. Dodatočne sa ospravedlňujem zúčastneným, že sa nedočkali očakávaného predstavenia Octave 110V Black Box. Stala sa mi po ceste menšia nehoda, tak musel zosilňovač ostať v kufri auta. Kto si ho chce prísť v kľude vypočuť na Godz- ových reprosústavách ( nie len tých čo boli na akcii) Smile má možnosť navštíviť našu posluchovku ,ktorá sídli v Dubnici nad Váhom. Podrobnosti a kontaktné údaje na w.w.w.audioharmony.sk Atmosféra na akcii bola výborná, množstvo známych tvárí Smile. Nikto si tam nič nedokazoval,bez náznaku konfrontácie negatívnej atmosféry, ktorá často vládne na fórach. Sad Hodnotiť zvukovú stránku nebudem a to z viacerých dôvodov. Tým hlavným sú limitujúce vlastnosti posluchového priestoru sály v ktorej sa počúvalo.Mám vytipovaný akusticky vhodnejší priestor, kde by sa mohlo uskutočniť ďalšie stretnutie v považskom regióne možno už na jeseň tohto roku za účasti ,,silných obchodných partnerov''. Vždy je čo zlepšovať.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 22:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
0 Hz = trvalá změna ak. tlaku. Lze docílit jen v hermeticky uzavřené komoře Laughing

Asi nie je až tak hermeticky uzavretá, keď im zase ušiel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: St jún 10, 2015 23:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pracuje od 0Hz - trvaly jednosmer na vystupe...a sme pri tom, preco odpaluje repraky a aj sam seba podla moznosti Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2015 08:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

KomarD-jeay napísal:
V case ziskania tejto fotky uz HQQF vzalo nohy na plecia, lebo ho vraj ludia ignorovali a nevenovali pozornost jeho majestatu.


bubuxin napísal:
PMA napísal:
0 Hz = trvalá změna ak. tlaku. Lze docílit jen v hermeticky uzavřené komoře Laughing

Asi nie je až tak hermeticky uzavretá, keď im zase ušiel.


KomarD-jeay napísal:
Pracuje od 0Hz - trvaly jednosmer na vystupe...a sme pri tom, preco odpaluje repraky a aj sam seba podla moznosti Laughing



Není trochu divné neustále na někoho kdo tu není útočit, smysl vlákna je snad v něčem jiném.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2015 09:44:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani na jeho stránkach nikto nie je a pozri si koľko tam je špiny a kadejako prekrúteného hnusu. Co takto keby si sa išiel tam vyšantiť? Kľudne si urob scren, to mu bude stačiť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2015 10:06:26    Predmet: Odpovedať s citátom

TROT aka Federman
Vždyť jsi tady porad tak co to kecas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2015 11:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

TROT má pravdu, zmysel vlákna je iný. Nakazme túto peknú akciu zbytočnosťami a offtopicom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KomarD-jeay
Hifista - pokročilec


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 309
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2015 15:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoci to nie je priamym obsahom temy, ale bohuzial patri to sem:

Sudruh ucitel znova prejavil svoj stihomam a nebetycnu davku pokrytectva a primitivizmu, ked na jednej strane tu pod svojim schizofrenickym alteregom TROTl vola po neutoceni na tych ktori tu vraj niesu, (hoci nim citovane vety tazko mozu byt utokom, ked iba konstatuju realitu alebo su jednoduchym vtipom), na stranej druhej jeho nahnuta osoba utoci na ludi, ktori na danom fore nie su (ja) alebo maju BAN (bubuxin)
http://www.forum.FFFfff___.cz/viewtopic.php?f=42&t=1832
"KomarD-jeay a bubuxin na slovanetu však vytváří neustálými útoky na mou osobu dojem, že šlo o zcela jinou akci, evidentně chybí nosné témata,..."
Citovana veta je zrejme nejaka z paranoji sudruha ucitela, kedze nikto ziadny spominany dojem inej akcie nevytvara (absurdna uvaha sama o sebe), ale narcisticka precitlivela persona ucitela Federmanna citi potrebu bezobsaznym kopanim znova bojovat s vlastnym veternym mlynom a pritom ohovarat druhych.

Neda sa vsak neupozornit na notorickeho ohovaraca, aby vsetci; aj novi; vedeli, s kym maju tu cest..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2015 20:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že som sa na akcii ku všetkým choval tak ako si to zaslúžia. Pokecal som so starými a známymi, spoznal nových ľudí a hentoho som si vôbec nevšímal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 09:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Těhle akcí se vždycky evidentně zůčastňujou samý slušný a pohodový lidi (kromě toho jednoho podrazáka).

Nevšímat si ho nestačí.

Chtělo by to alespoň jednoho asociála, kterej mu buď hrozně vynadá, nebo ho rovnou v nejbližším temným průjezdu praští mezi voči !
Asi budu muset příště přijet já...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 09:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Vůbec nechápu, že ste ho tam brali...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ut jún 16, 2015 09:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Bola to verejná akcia a on tam zial prisiel sam... Sad On vie velmi dobre, preco nikdy nezorganizuje takuto akciu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 20:39:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre zaujímavosť. Dnes dopoludnia zmerané smerové charakteristiky Futury
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 13:28:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde je mozno najit vice info o repro futura?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 15:28:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatiaľ len u mňa. Ako som písal vyššie, za krátky čas to pustím na web.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 31, 2015 08:53:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
0 Hz = trvalá změna ak. tlaku. Lze docílit jen v hermeticky uzavřené komoře :lol:

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: So október 31, 2015 08:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
0 Hz = trvalá změna ak. tlaku. Lze docílit jen v hermeticky uzavřené komoře Laughing

Takže PMA už neví ani to, co je akustický tlak Confused
Že mě to nepřekvapuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 31, 2015 09:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Aale, neber to stale tak negativne. Aspon je stale prilezitost sa nieco nove priucit...
http://hockicko.uniza.sk/semestralky/prace/p31/menu02/menu02.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist