Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tipy na první sestavu? Do 140tisíc
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2015 16:02:30    Predmet: Tipy na první sestavu? Do 140tisíc Odpovedať s citátom

Zdravím,
chtěl bych se poradit po čem se koukat. Na internetu je toho spoustu a taky spoustu špatných informací. Jsou starší kousky a nové, vim nedá se řict toto je nejlepší za danou cenu zaleží na dalších věcech okolo velikost místnosti, komponentech, vkusu posluchače..

Věci se mají takto:
- amaterský posluchač, mé zkušenosti využíval jsem jen na ozvučeni pc levné aktivy a měl jsem Casea Orion Lite s planárními sluchátky Audeze, více méně spokojenost, ale začlo my vadit u poslechu jen sedět tak jsem to prodal.
- místnost 3,5x6m záclony, koberec, nábytek s postelí jak velké bedny se hodí do takové místnosti?
- jaká konstrukce beden má širší pole? Rád bych u poslechu něco občas dělal nebo ležel zkrátka abych nemusel být pokaždé jen v pevném bodě atd..
- Poslouchám pop, rock, melodický metal, soundtracky, taneční hudbu, skoro vše vyžaduju univerzálnost. Kvalita nahrávek zatím základní ve Flacu 44.1
- ocekavam od toho abych si to rad poslechnul tzn. zvuk prirozeny aby neunavoval. Z toho prameni i cenovy limit jestli bude stat sestava 50 tisic nebo 140 tisic nechci moc resit. Zkrátka najít něco za co stojí peníze utratit aby byla spokojenost, jinak se může protočit dost peněz což bych nerad.
- na zesilovače zatim koukám Customworks, DPA, bvaudio atd., ale nerozumim tomu. Třeba by nemusela být špatná ani nějaká lampa.

Znovu nerozumím tomu, ale mě zaujaly 4 varianty:
1) Totem 100b + převodník + předzesilovač + konec (jaké komponenty k tomu netuším mozna odac + A300SE) tímto bych asi začal a zkusil ty bedny někde poslechnout třeba by mě to stačilo na to mé poslouchání. Pokud ne tak přitlačit..
2) Aktivy kolem 3000euro dostal jsem tip na jedny prý jsou skvělé + kvalitní převodník (jednoduché a minimalistické)
pak se my líbí diy aktivy Linkwitz Orion/LX521, ale asi šílenství na slepo a pro mě nereálné si to postavit musel bych někoho najít a domluvit se.
3) PRE1+PA300SSE+F3Roy
4) Magnepan 1.7/.7/super MMG nevim kde se to dá poslechnout a nejspíš velké na mou místnost, spoustu beden z druhé ruky přehled nemám, diy Troels...

Díky za případné rady, nasměrování, co je nesmysl tak vyřadit, tipy atd..


Naposledy upravil knopi dňa Po september 28, 2015 08:05:18, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 149
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: So júl 18, 2015 05:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybně je zde mnoho fundovanějších, nicméně pokud ti mohu přispět svým názorem, tak z tebou uvažovaných určitě varianta č.3.
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: So júl 18, 2015 06:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11536
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 18, 2015 07:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzarovci diagram reprobedni zverejnuje malo vyrobcov, takze je treba trosku hadat...

1) Totem je konstrukcia so zvukovodom, tzn. sirsie pole tam nebude; ale na nenakladny zaciatok urcite dobre
2) LX521 toto je open baffle, pole mozno bude siroke, ale vyzaduje to velku prazdnu izbu na rozmiestnenie na spravne miesta, inak nebude hrat basy
2+) od Linkwitza by som rad pocul ja http://www.linkwitzlab.com/LXmini/Introduction.htm
3) OK
4) Magnepany maju extremne naroky na zosilnovac, musi zvladat nizku impedanciu a davat vysoky prud; a myslim, ze ten panel bude dost smerovat ak nestojis priamo pred nim; a tiez to potrebuje priestor aby hralo basy

Dalsie tipy domace znacky:
- casea.eu (dac/amp)
- spaudio.cz (vyssia rada customworks.cz)
- vmaudio.cz (repro)
- xavian.cz (repro)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: So júl 18, 2015 07:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Magnepany asi nebudú to pravé na pobehovanie po baráku. Vlastne všetkému s páskom by som sa vyhol.
Ja osobne, ak by som si vyberal HIFI na nie úplne sústredený posluch, tak by som išiel do starších veci, možno nie tak technicky dokonalých, ale často vizuálne a zpracovaním na oveľa vyššej úrovni ako to býva u výrobkov nových za aktuálnu trhovú cenu. Na také to bežné nekritické počúvanie by som zobral JBL250, ktoré majú veľmi vyvážený zvuk.



audio-05-1999-test-der-jbl-250ti-jubilee_395888.jpg
 Description:
 Filesize:  115.4 KB
 Viewed:  181 Time(s)

audio-05-1999-test-der-jbl-250ti-jubilee_395888.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 09:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj
Tiez by som sa drzal CZ&SK vyrobkov,dostanes za svoje peniaze maximum!!!a kusok viac...

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 09:55:35    Predmet: Stereo sestava do 140.000CZK Odpovedať s citátom

Návrh stereo sestavy do 140.000 CZK
VMaudio repro VMA I EVO pasivní 3 pásmo s 10" , všechny reproduktory jsou modifikované - 55.000
CustomWorks DAC 1 USB - 20.000 (nebo full verze 23.000)
BVaudio diskrétní předzesilovač PRE 1 - 24.500
koncový zesilovač konstrukce dual mono PA300SSE - 24.000
Celkem 55+23+24,5+24= 126.500 CZK
+ "kabeli" 13.500
Všechny navržené komponenty si můžeš poslechnout i koupit v Praze

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 12:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Při požadavcích a nárocích tazatele je DA převodník vcelku zbytečný. Stejně tak kabely za 13500,- Kč. Doporučuji navštívit p. Buntu (BVaudio) v Trnavě, poslechnout si jeho výrobky a tyto věci s ním prokonzultovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 12:28:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo je DAC zbytočný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 13:50:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro poslech popíku, rock/metalu etc. z FLACu považuji DA převodník za nadbytečný. Převodník má smysl pořizovat jen pro soustředěný poslech vážné hudby (i) v HD formátu. To však tazatel, dle zadání, nemá v úmyslu, tak nevím, proč pořizovat další komponent, který v podstatě nevyužije. Ostatně jeden docela kvalitní převodník už měl a ten prodal. Tudíž nevidím důvod, proč bych mě kupovat další. Je to zbytečný overkill, jak už jsem napsal..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 13:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pro poslech popíku, rock/metalu etc. z FLACu považuji DA převodník za nadbytečný. Převodník má smysl pořizovat jen pro soustředěný poslech vážné hudby (i) v HD formátu. To však tazatel, dle zadání, nemá v úmyslu, tak nevím, proč pořizovat další komponent, který v podstatě nevyužije. Ostatně jeden docela kvalitní převodník už měl a ten prodal. Tudíž nevidím důvod, proč bych mě kupovat další. Je to zbytečný overkill, jak už jsem napsal..


Nuz ja s tebou nemozem suhlasit,ja si hlavne prevodnik uzivam na metalovej muzike.Neviem kolko by som musel dat za CDP aby hral tak ako CW dac1usb.Mal som aj drahsie CDP ale nebolo to to prave orechove.

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 13:58:46    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pro poslech popíku, rock/metalu etc. z FLACu považuji DA převodník za nadbytečný. Převodník má smysl pořizovat jen pro soustředěný poslech vážné hudby (i) v HD formátu. To však tazatel, dle zadání, nemá v úmyslu, tak nevím, proč pořizovat další komponent, který v podstatě nevyužije. Ostatně jeden docela kvalitní převodník už měl a ten prodal. Tudíž nevidím důvod, proč bych mě kupovat další. Je to zbytečný overkill, jak už jsem napsal..

To je ale velká hovadina.
DAC má smysl pořídit vždy, když je zdrojem signálu PC.
Rozdíl oproti zvukovce je opravdu velkej a to u každý hudby, i MP3.
U mě o dost větší rozdíl, než výměna koncáků.

Knopi:
domluv se s Martinem Vitvarem a zejeď si k němu (do Horních Počernic), poslechnout jeho bedny s komponenty CW/SPa, případně v dohledný době do Litoměřic do studia CW/SPa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 15:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je v PC kvalitní ZK, což předpokládám je i případ tazatele, tak je pořízení převodníku zbytečné. Za tím si stojím. A na poslech MP3jek bych si DA převodník za 20000,- a výše tedy nepořizoval. To je naprostá zhovadilost zase pro mě, Basstle..

Používá i BV ve svém studiu v Trnavě nějaký DA převodník ?


Naposledy upravil sekal dňa Po júl 20, 2015 17:12:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 15:47:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, že používa DAC. Akurát nie externý, ale v zvukovej karte Xonar ST + dodatočný tuning (tému si nájdi sám) kvôli lepším parametrom na analógovom výstupe karty. Je možné použiť aj inú profi zvukovku - Lynx, RME a podobne. Ale písať, že DAC je zbytočný, je nezmysel. Je nutný. V akej forme, to je na riešení a preferenciách kupujúceho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 16:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě kvalitní DAC, druhým nejdůležitějším komponentem, po bednách.
Slyším tam největší rozdíl, jasně rozpoznatelný i na tý MP3.
Výstup z PC přes USB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 16:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja naviem kto si kupi DAC za 20 000kč na MP3ky?
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 17:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

... ja by som asi nejaký DAC v tomto prípade moc neprežíval ... požiadavky zadávateľa na pohyb v priestore a potreba ešte „něco dělat“ pri posluchu sú v podstate v rozpore s nejakými vážnejšími požiadavkami na kvalitu ... to by mal úplne stačiť nejaký lepší „LIFESTYLE SYSTEM“ napr. od BOSEho Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11536
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 18:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

knopi napísal:
- místnost 3,5x6m záclony, koberec, nábytek s postelí jak velké bedny se hodí do takové místnosti?


zavisi i od materialu stien, ja mam VMA-I EVO v podobnej so sadrokartonovymi stenami a je to dobre. a napriklad bubuxin ma v mensej miestnosti este ovela vacsie.

bacil2 napísal:
požiadavky zadávateľa na pohyb v priestore a potreba ešte „něco dělat“ pri posluchu sú v podstate v rozpore s nejakými vážnejšími požiadavkami na kvalitu

tak daju sa najst i repro ktore hraju vsade rovnako blbo; repro na podstavci s koleckami a natocit v pripade potreby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 19:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

tantito napísal:
Tak ja naviem kto si kupi DAC za 20 000kč na MP3ky?
knopi napísal:
Kvalita nahrávek zatím základní ve Flacu 44.1


bacil2 --> Ruku na srdce - kolko mame casu v tejto hektickej dobe na sustredene pocuvanie hudby? Ako casto takto pocuvas hudbu napriklad ty? Myslis, ze financie, ktore si investoval do hifi a sluchadiel stoja za to, kolko casu tomu venujes?

V poslednej dobe je rozsireny zvlastny fenomen - nic nie je dolezite, nic nema vplyv na zvuk, kazdemu staci zakladne audio, resp. ak nie su na pocuvanie idealne podmienky, tak nema zmysel do cohokolvek investovat peniaze. Dalsie "argumenty" si doplnte kludne sami. Najlepsie je asi cakat na n-tu instanciu nasho zivota a ked nastane idealna konfiguracia (arabsky seik so zlatymi tehlami a ropou na zahrade), postavit studiovu miestnost a nechat si tam doviezt komplet od MBL.

knopi --> Nic sa neda robit, osadenstvo rozhodlo, ze akakovek investicia do hifi je pre teba zbytocna, staci ti integrovana zvukova karta v notebooku a chrchlaky, ktore mas v nom. Pokial nebudes pocuvat klasicku hudbu pridrotovany v kresle, nic nekupuj Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1412

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 20:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale Odare, zase nepřeháněj.Cool Nikdo tady přece tazateli nenavrhuje, aby si s ohledem na jeho požadavky a podmínky poslechu pořídil nějakou noname mikrověž z hypermarketu. Na druhé straně je po mém soudu zbytečné, aby si dotyčný kupoval rel. drahý komponent, který plnohodnotně nevyužije. Ten převodník si přece v případě potřeby může dokoupit kdykoliv. Osobně bych doporučoval se dle možností spíše zaměřit na akust. optimalizaci poslech. prostoru. To je totiž faktor, který docela zásadně ovlivňuje subjektivní poslechový vjem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 20:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
bacil2 --> Ruku na srdce - kolko mame casu v tejto hektickej dobe na sustredene pocuvanie hudby? Ako casto takto pocuvas hudbu napriklad ty? Myslis, ze financie, ktore si investoval do hifi a sluchadiel stoja za to, kolko casu tomu venujes?

... neviem prečo riešiš akurát moje počúvanie muziky ... ja nemám žiadne nezmyselné požiadavky na domáci posluch ... mne kvalitné uzavreté sluchátka umožňujú celkom úspešne uniknúť pred hektikou dnešnej doby ... a keď mám občas čas a náladu, tak aj bedne počúvam priklincovaný v kresle a pekne v blízkom poli ... Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 21:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezabudnite sa tu zas povadiť, kvôli chujovine ako sa tu stalo zvykom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 21:26:25    Predmet: Odpovedať s citátom

tantito napísal:
Tak ja naviem kto si kupi DAC za 20 000kč na MP3ky?

Samozřejmě, že si ho nekoupím jen na MP3, ale i na nich je slyšet rozdíl, natož pak, na vyšším formátu. Další výhoda je, možnost připojení jekýhokoliv PC, nebo notbooku, bez zhoršení kvality zvuku.
Pro sebe to řeším tak, že DAC implementuju do preampu, ale takovej produkt u nás bohužel nikdo nenabízí.
Jako nejrozumnější mi tedy vychází klasická sestava: 3pásmový bedny, DAC, preamp, koncák. Z CZ ideálně duo VMA/CW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 22:11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi bych se doporučil vykašlat na všemožné rady, vzít na flashku nebo na CDčkách hudbu, sednout do auta a vyrazit za poslechem do studií.

Pokud máte trochu soudnost, tak sám uvidíte a uslyšíte, kdo do vás bude valit marketing a bude se snažit hlavně prodat zbytečné kabely a kdo se vám bude skutečně snažit poradit nebo pomoci k dobrému poslechu. Pak už bude jednodušší se rozhodnout.

U mě je výhoda kromě poměru kvalita/cena také v tom, že po domluvě se dá přijet prakticky kdykoliv a to i v neděli. Za návštěvu se nic neplatí, nikoho neopíjím rohlíkem a když uznám za vhodné, že by se vám hodil více produkt od konkurence, tak vám doporučím s klidným svědomím konkurenci. To se může stát zejména u železa, protože někdo chce hlavně pořádné bedny a železo mu stačí základní a zvukovou parádu s tímto postupem udělá největší. Zkušený hifista, který mění stavající sestavu za lepší, už zpravidla vyžaduje i kvalitní železo sám od sebe.

Variant a možností je na zblbnutí, nechte si poradit, co se hodí přímo pro vás, vaše poslechové podmínky a návyky. Ale to je nutno vás vyzpovídat osobně a vyzkoušet si co je poslechově pro vás důležité a co méně.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 870
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 08:12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Všichni co jste do tohohle vlákna přispěli, sice radíte dobře, ale naprosto zbytečně !

Víte on je Knopi dobrej kluk, ale je to neuvěřitelně váhavej střelec, kterej nejen, že neni schopnej si sám vybrat aparát na poslech (nejde o to co a za kolik...on neví, co se mu bude líbit, tak raději nic nemá), a on ani neni schopnej se sebrat a jít na návštěvu k lidem co zná osobně, aby si na jejich aparátu udělal nějakej vlastní názor.

Například ke mě se na poslech Totemů "objednával" tak dlouho, že jsem se mezitím stačil odstěhovat z Vinohrad do Říčan.Ta půlhodina vlakem z Hlavního nádraží už je pro něj nepřekonatelná.
A to mám doma čtyři různý DACy, pokud by měl chuť hledat rozdíly.
...

Názor, že by se reprobedny se zvukovodem nedaly poslouchat při pohybu v místnosti, nebo z jinýho místa, je samozřejmě naprostej nesmysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11536
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 08:26:35    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
Názor, že by se reprobedny se zvukovodem nedaly poslouchat při pohybu v místnosti, nebo z jinýho místa, je samozřejmě naprostej nesmysl.


"Pocuvat" sa urcite daju, otazka je co tam este pocujes...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 870
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 08:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud poslouchám hudbu jako kulisu (např. při práci), případně se pohybuju po místnosti, tak je otázka absolutní kvality (v porovnání s ideálním místem poslechu) dost zbytečná.

Ale nemusíš mít obavy, i tak je pořád kvalita zvuku výrazně lepší, než z komerčních reprosoustav klasický koncepce (cenová hladina +- autobus).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2343
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 08:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
šeďour napísal:
Názor, že by se reprobedny se zvukovodem nedaly poslouchat při pohybu v místnosti, nebo z jinýho místa, je samozřejmě naprostej nesmysl.


"Pocuvat" sa urcite daju, otazka je co tam este pocujes...

Slyšíš tam toho mnohem víc, než např. u beden s páskem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11536
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 08:49:14    Predmet: Odpovedať s citátom

pozeram ze s jamo/klipsch ma clovek vsade v miestnosti "sladke" miesta

citácia:
By utilizing Jamo's exclusive Omnipolar® acoustic dispersion technology, the 360 Series provides a unique and immersive listening experience. This is based on the principle that sound should be omnidirectional rather than directional with a narrowed focus, providing consistent frequency and time response throughout the room, so every spot is the "sweet spot."

Zdroj: http://www.jamo.com/speaker-types/home-cinema-systems/?sku=S-35-HCS

???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 10:02:55    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
je to neuvěřitelně váhavej střelec
S tym suhlasim Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist