Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

mpd (Music Player Daemon) + SoX + convolver

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 09:42:27    Predmet: mpd (Music Player Daemon) + SoX + convolver Odpovedať s citátom

Hi.

Zacal som sa trochu hrat s mpd. Skusam to na live USBcku distribucie Lubuntu. Chodi to aj z USBcka celkom svizne. Ked som si vytvoril svoj user account, tak si to dokonca pamata config a instalovane balicky (pre niekoho urcite nic nove), co je podstatne, lebo sa s tym da postupne babrat.

1)
Ako si skontrolujem, ze funguje resampling? Zobral som nastavenie z nejakeho navodu na webe. Do konfiguraku nahodil toto
kód:
audio_output {
type "pipe"
name "upsample-sox"
format "44100:32:2"
command "sox -traw -esi -b32 -c2 -r44100 - -talsa -esi -b24 -c2 -D hw:1,0 rate 88200 2>/dev/null"
mmap_emulation     "true"
fragment_size     "4096"
}

co nefungovalo (pri prehravani bolo pocut len sum). Nasledne som pomenil bitovu hlbku z 32 na 16 a chodilo to. Ale zial nemam predstavu, ako realne pozriet, v akom FS to ide na vystupe. Tak isto by ma zaujimalo, ako modifikovat parametre commandu pre SoX tak, aby resamplovatl 44,1 na 176,4 a 48 na 192. Ine resamplovat nechcem.

2)
Existuje moznost, ako pouzit filter z convolver pluginu, ktory pouzivam vo Foobar2000 v mpd? Jediny program, ktory convolver podporuje priamo je plateny J River.

Pripadne ak existuje pouzitelna distribucia, kde su tieto veci vyriesene, dajte sem odkaz. Ako idealne sa mi javi v tomto pripade Kodi + nejake Addony. Ale nic take som nenasiel.

Dik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 09:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem sa opýtať či to skúšaš len z cvičných dôvodov alebo plánuješ cieľovo nahradiť foobar2000 ?
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 10:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ja používam libsoxr v mpd, od októbra minulého roku to pridali. Podľa mňa už nieje dôvod používať pajpu.

http://www.musicpd.org/doc/user/resampler_plugins.html#soxr_resampler

V niečom takomto by si mal nájsť sample rate, samozrejme zmodifikuj pre tvoje účely.

cat /proc/asound/card0/pcm0p/sub0/hw_params

A čo sa týka DRC, možno by pomohlo toto

brutefir - Command-line app to apply long FIR filters to multi-channel digital audio, offline or in realtime.

Pred rokmi som to používal, ale neviem či to zožerie formát aký máš ty.

EDIT: inak mne na minimalistické prehrávanie viac sadol mocp, ale ten sox nevie, len libsamplerate. No osobne medzi nimi rozdiel nepočujem.
Keď mpd, tak ncmpd alebo Sonata a keď rich klienta tak Kodi.


Naposledy upravil Coques dňa Št júl 16, 2015 10:51:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 10:47:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba --> Len si tak cvicim. Uvidim. Zatial je pre mna prechod z Win problematicky, ale clovek nikdy nevie. Aj ti klienti na ovladanie su taki . . . vseliaki.

Coques --> Vdaka. Pozriem, blbe otazky budu urcite nasledovat Very Happy Asi som vygooglil starsi navod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 20:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar teraz som si všimol, že aj ty si z PD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So júl 18, 2015 14:02:46    Predmet: Re: mpd (Music Player Daemon) + SoX + convolver Odpovedať s citátom

citácia:

kód:

format "44100:32:2"
command "sox -traw -esi -b32 -c2 -r44100 - -talsa -esi -b24 -c2 -D hw:1,0 rate 88200 2>/dev/null"
}



Dnes už je určitě lepší používat přímo libsoxr. Nicméně k tomu konfigu:

Pro tracky jiné než 44.1kHz dochází k dvojitému převzorkování - libsamplerate v mpd a libsox v soxu.

V těchto složitějších řetězcích je vždy dobré si vyzkoušet pipu samostatně, člověk se dozví příp. chyby z výstupu (který je zde zahazován). Raw data z MPD lze ukládat např. do souboru přes tee a pak poslat soxu přes cat file | sox ...

Pokud chceš resampling jen pro určité hodnoty, asi bych zkusil alsí plugin file - viz např. letitá diskuse http://www.diyaudio.com/forums/1705320-post847.html (pozor - tehdy ten plugin měl bits ve významu bytes, ve finále je to stejné, jako v soxu (tj. bits), tedy není potřeba ten přepočet bajtů na bity (násobení osmi). Mělo by to fungovat, aspoń tomu tak před lety bylo Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist