Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jirka Burdych

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St júl 29, 2015 20:40:18    Predmet: Jirka Burdych Odpovedať s citátom

Nejsem zvyklý psát nekrology na někoho, koho jsem měl moc rád a moc jsem si ho vážil, ale dnes mi bohužel tuto smutnou zprávu o našem společném kamarádovi sdělil Mirek Láb...
Po celou dobu, kdy jsem začal do Hifiklubu docházet a začínal se v dění kolem hifi rozkoukávat, mě provázel nenápadný a převelice slušný člověk, Jirka Burdych. Brzy jsme se skamarádili a protože on měl na rozdíl ode měl mnoho kamarádů i v zahraničí, přepůjčoval mě mnoho literatury, která se u nás nevyskytovala...Stal se tak po mnoho let mým rádcem a guruem ve všem, co se týkalo poslechu a vůbec všeho nového, co se kolem hifi ve světě dělo. Učil mě i poslouchat a vše mi názorně vysvětloval, protože vlastnil i velice kvalitní reproduktorové soustavy, na kterých mi vše předváděl. Nezůstalo jen u mého " odborného růstu ", ale zprostředkovaně se tyto novinky dozvěděla i široká veřejnost. Jirka mě totiž nasměroval vždy správným směrem a já si to následně nenechal jen pro sebe. Namátkou můžu jmenovat pár témat, která souvisí s jeho osobou : diskrétní Dolby " B " kompander, diskrétní operační zesilovač ( použitý pak v řídícím předzesilovači a v kompresoru pro nahrávání ( psal se rok 75 ). Jirka mě naučil i všímat si některých jmen, jako byl Erno Borbely a Malcolm Hawksford...Na Jirkovu radu si i můj kamarád dovezl z Ameriky tehdy žhavou novinku, kvalitní mosfetový zesilovač Hafler DH220 a já měl tehdy možnost jako první poznat u nás, kudy se bude vývoj v dalších letech ubírat, potažmo stejně jako i následně široká veřejnost...
Stejnou vysokou odbornou pozornost věnoval Jirka i všemu kolem analogového gramofonu, který bezmezně miloval a nikdy na něj nenechal dopustit. Napsal proto mnoho zasvěcených článků o přenoskách, ramínkách a gramofonech obecně...
S přibývajícími léty jeho nevšední zájem o dění kolem hifi nijak nepolevoval, psal mnoho recenzí do časopisů, objížděl mnoho výstav a stále zůstával slušným člověkem s vytříbeným jemným smyslem pro humor, čehož jsem si já osobně vysoce cenil...
A co říci závěrem ? Snad jen tohle : Jiříčku, měl jsem tě moc rád a budeš mi hodně chybět...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St júl 29, 2015 22:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

RIP JBH
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Osobnosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist