Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluchátkový "procesor"
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Mám zájem
o sypanou sestavu
48%
 48%  [ 29 ]
o kompletní výrobek
31%
 31%  [ 19 ]
o kteroukoli z uvedených variant
13%
 13%  [ 8 ]
nemám zájem - považuji za zbytečné haraburdí
6%
 6%  [ 4 ]
Celkom hlasov : 60

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 29, 2015 23:40:08    Predmet: Sluchátkový "procesor" Odpovedať s citátom

Pracuji na vývoji zesilovače pro sluchátka s úpravou stereofonního panoramatu, která by poslech sluchátky učinila srovnatelným s poslechem na bedny (řízený přeslech se zpožděním a úpravou frekvenční charakteristiky).

Rámcový koncept:
- stereo vstup určitě nesymetrický, možná i symetrický
- dva výstupy pro sluchátka nezávislé na impedanci
- regulace hlasitosti, úpravy panoramatu, hloubek a výšek.

Můžete se přihlásit do průzkumu zájmu (anketa), případně posílat smysluplné připomínky. Budu se snažit, aby přístroj mohl být předveden na AKEL.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 07:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

... a aký zámer má kreátor projektu ohľadne výstupného výkonu? ... je ambícia utiahnuť s rezervou aj Hifimany HE-6 (cca 90dB/1V – teda aspoň 4W/50ohm), alebo postačí „štandard“ pre cca 100dB/1V (AKG701, Hifiman HE-500 ...) ?
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 14:25:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já o takovou věc mám zájem, jen nemám úplně představu o některejch věcech.

Proč dva sluchátkový výstupy ?...Napadá mě, že snad kvuli porovnávání dvouch rozdílnejch sluchátek, pak, ale nerozumím tomu, jak se bude regulovat hlasitost (dohromady, zvlášť ?)
Další dotaz...čím se bude regulovat hlasitost (klasickej potenciometr ?)
Bude to na jedný DPS ? (s ohledem na rozmístění ovládacích prvků na čelním panelu).

Předem se omlouvám, pokud moje dotazy nepatří mezi smysluplný, ale nejsem holt kdovíjakej lumen...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 15:44:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by možné (vhodné) oddělit samotný procesor, tedy úpravu signálu, od regulace hlasitosti a výkonové části ?
Regulaci hlasitosti a výkonovou část mnozí už mají vyřešenou, nebo na její provedení mají specifické nároky (názory).
O samotný procesor bych měl velký zájem a neměl bych problém zaplatit za samotné schéma. Provedení a ostatní věci bych si raději řešil po svém.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 17:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestačilo by to implementovat ve foobaru jako zásuvný modul? Analogový zdroj zvuku už má většinou přeslechů dost.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 17:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing

- Už jsem hlasoval pro komplet výrobek. Věřím, že to může být fajn a rád si to od VB koupím, ať to bude vypadat jakkoliv. Hlavně mám plnou důvěru v to, že to bude solidně fungovat. Osobně mi něco takového dost schází, řekl bych bohužel, že čím dál víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 17:40:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Fyzické oddelenie všetkých signálových úprav (okrem hlasitosti) od samotného zosilovača považujem za celkom dobrú stratégiu pri experimentovaní. Umožňuje to nakoniec elegantne sa zbaviť všetkých primárne nepotrebných vecí ... čo je logický vývoj prakticky každého normálneho jedinca, ktorý sa dlhodobo venuje posluchu muziky na sluchátka. Nemá ale zmysel nikoho vopred presviedčať. Každý potenciálny „sluchátkofil“ by si mal touto, viac či menej dlhou, cestou poznania prejsť sám ...

... ale existenciu takýchto zariadení v žiadnom prípade neodsudzujem ... hlasoval som sa komplet produkt Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 21:09:53    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Nestačilo by to implementovat ve foobaru jako zásuvný modul? Analogový zdroj zvuku už má většinou přeslechů dost.


Něco takového už existuje. Zkoušel jsem to, ale moc spokojený jsem nebyl. Kromě toho, ne každý poslouchá z počítače; myslím, že samostatná krabička má svůj půvab.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 21:25:47    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... a aký zámer má kreátor projektu ohľadne výstupného výkonu? ... je ambícia utiahnuť s rezervou aj Hifimany HE-6 (cca 90dB/1V – teda aspoň 4W/50ohm), alebo postačí „štandard“ pre cca 100dB/1V (AKG701, Hifiman HE-500 ...) ?


Nechtěl bych jít do extrémů. Navíc, nemyslím, že v Česku by bylo nějak moc vlastníků Hifimanů (pokud se mýlím, přihlašte se) a nejsem si ani jistý, že se vůbec ještě vyrábějí - webové stránky nefungují.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št júl 30, 2015 21:44:32    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Nebylo by možné (vhodné) oddělit samotný procesor, tedy úpravu signálu, od regulace hlasitosti a výkonové části ?
Regulaci hlasitosti a výkonovou část mnozí už mají vyřešenou, nebo na její provedení mají specifické nároky (názory).
O samotný procesor bych měl velký zájem a neměl bych problém zaplatit za samotné schéma. Provedení a ostatní věci bych si raději řešil po svém.


Uvažuji o tom.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2015 12:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě takový nápad... Nebylo by možné použít metodu, kterou v poslední době využívá PMA a dát někam na internet dvě, tři ukázky, jak vypadá skladba v originálu a co s ní udělá procesor ?
Mohl by si to vyzkoušet každý a hned, ani nemusí jezdit do Třebové...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2015 12:27:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Geniální!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2015 20:42:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslužte si:

http://uloz.to/xttMrzxF/demo-rar

Heslo hedbed

Je to zpracované s polovičním efektem, takže je nutné pozorně poslouchat - není to moc nápadné, ale je to tam. Názory mohou být různé, ale já, od té doby, co jsem udělal emulace, se těším, až to budu mít v krabičce, poněvadž poslech bez úpravy se mi přestal líbit. Testoval jsem to se sluchátky Sennheiser HD580 a KRK KNS-8400. S jinými to může vypadat jinak, ale efekt je znatelný - zmizí nepřirozené roztažení báze a barva zvuku je příjemnější, tedy aspoň pro mne. Ve finále to bude samozřejmě nastavitelné.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi júl 31, 2015 21:43:44    Predmet: Odpovedať s citátom

P.S. Mohu jít ještě dál - když sem někdo pošle link na nějakou ukázku v dobré kvalitě, zpracuji ji a vyvěsím na webu. Vyhrávají první tři - moje možnosti nejsou neomezené, ta emulace je docela opruz a mám pomalý upload.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 00:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... když sem někdo pošle link na nějakou ukázku v dobré kvalitě, zpracuji ji a vyvěsím na webu...

... no ja by som teda s láskavým dovolením VB ...
... čisto pre zaujímavosť - drobnosť pôvodne natočená na tri stopy a tri mikrofóny Telefunken 201

http://leteckaposta.cz/173296721

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 02:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

http://leteckaposta.cz/746733733
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 18:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborný nápad něco takového zkonstruovat a myslím ze OPA-ovi připomínky jsou na místě.Případně popřemýšlejte nad vyvedením běžného linkového výstupu pro připojení koncového stupně dle chuti toho kterého uživatele. Přeji aby projekt nevyšuměl po mnohaměsíčních diskusích do ztracena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 18:43:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Linkový výstup, by být měl, ale nejspíše jen jako pass-through, reprodukce upraveného signálu přes bedny nemá moc smysl. Pokud by někdo chtěl výkoňák použít jako booster pro extrémně nízkoohmová sluchátka, mělo by použití výkoňáku smysl, to se ale dá udělat připojením ze sluchátkového výstupu. Ještě si to promyslím, ale jsem skeptický vůči přílišné univerzálnosti.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 18:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžu se dočkat, až se někdo vyjádří k poslechu těch demáčů...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 18:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

kolar napísal:
Výborný nápad něco takového zkonstruovat a myslím ze OPA-ovi připomínky jsou na místě.Případně popřemýšlejte nad vyvedením běžného linkového výstupu pro připojení koncového stupně dle chuti toho kterého uživatele. Přeji aby projekt nevyšuměl po mnohaměsíčních diskusích do ztracena.


Už jsem do toho investoval dost času i peněz a sám to chci pro sebe, takže to snad nevyšumí, veřejnost se ovšem bude muset smířit s tím, že připomínky z lidu budu brát v úvahu striktně podle vlastního uvážení.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 19:46:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem samozřejmě na mysli link.výstup pro připojení alternativního sluchátkového zesilovače nebot´těch je po vlastech českých přehršel.Tento výstup by Vaše udělátko zuniverzálnil a byl by pro mnohé hledače zvukového ideálu jistě neodolatelný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 19:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
P.S. Mohu jít ještě dál - když sem někdo pošle link na nějakou ukázku v dobré kvalitě, zpracuji ji a vyvěsím na webu. ...

Bere se i velmi kvalitní ukázka jednotkového impulzu? Laughing

- Dík za demo. Zní to každopádně celkově přirozeněji a takříkajíc uvolněněji, tak, že se to všechno dá opravdu daleko lépe poslouchat. Za mě super, tohle by splnilo mé očekávání. Zajímavé, i když asi očekávatelné, je, jak každá ta ukázka po úpravě vyznívá trochu jinak. Něco se jeví i výš nad ušima, něco místy víc utlumené (klávesy v Upr4, nic jiného mě tak netrklo), něco prostě jen přirozenější. Osobně bych si pak jen asi ještě malinko přidal na vejškách.

Napadá mě v té souvislosti otázka, co to subjektivně udělá s ryze mono nahrávkou? Pokud to lze nějak zobecnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 22:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcete k tomu rozebrat trochu teorie? Myslím, že nebudu jediný, co o tom ví kulový...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 22:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nemůžu se dočkat, až se někdo vyjádří k poslechu těch demáčů...

VB: musím povedať, že toto je určite jeden s tých fakt lepších sluchátkových „crossfeedov“, čo som mal možnosť „počuť“. Samotné hodnotenie prínosu je vždy ovplyvnené zvyklosťami a dlhodobými posluchovými skúsenosťami konkrétneho jedinca ... a použité sluchátka hrajú zásadnú úlohu (čo by asi bolo na dlhšiu debatu napr. nad databázou meraní na innerfidelity.com)...

... osobne mi pri posluchu trochu vadí pocit určitej „straty informácie“ v komplexnejších zvukových pasážach (najmä Upr2 a Upr4) ... ja preferujem prevažne uzavreté sluchátka s menej „nabuzerovanými“ prechodovými/impulznými odozvami (Focal Spirit Classic, NAD Viso HP50, Oppo PM-3 ...)

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So august 01, 2015 23:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Nechcete k tomu rozebrat trochu teorie? Myslím, že nebudu jediný, co o tom ví kulový...

https://en.wikipedia.org/wiki/Crossfeed

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 00:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri počúvaní bumble mám tiež pocit straty niektorých zvukov, akoby sa to dostalo cez nejaký filter-deku. Je to síce máličko, ale ja to tam tak počujem (AKG K702).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 12:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Po poslechu ukázek mám stejný dojem, jako Zapa. Dle mého má tato crossfeed-úprava stereofonního signálu nejednoznačný, diskutabilní přínos..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 13:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Dle mého má tato crossfeed-úprava stereofonního signálu nejednoznačný, diskutabilní přínos..
... on celkový prínos "crosfeedov" na sluchádkový posluch sa myslím dá takto zovšeobecniť (nezávisle na kvalite ich prevedenia)
bacil2 napísal:
... nakoniec elegantne sa zbaviť všetkých primárne nepotrebných vecí ... čo je logický vývoj prakticky každého normálneho jedinca, ktorý sa dlhodobo venuje posluchu muziky na sluchátka. Nemá ale zmysel nikoho vopred presviedčať. Každý potenciálny „sluchátkofil“ by si mal touto, viac či menej dlhou, cestou poznania prejsť sám ...

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne august 02, 2015 23:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by někdo chtěl něco opravdu nóbl pro poslech na sluchátka včetně emulace poslechového prostoru, může to mít za cca 3000 USD tady

http://www.smyth-research.com/products.html

Takhle vysoko samozřejmě nemířím. Účelem toho mého projektu je potlačení některých nežádoucích jevů při poslechu stereofonního signálu na sluchátka. Nejpodstatnější takovou chybou je to, že při poslechu na sluchátka je signál, který je jen v levém nebo jen v pravém kanále, odesílán a lokalizován jen do levého nebo jen do pravého ucha, zatímco při poslechu na bedny se oba kanály směšují v obou uších s jistým časovým zpožděním a jistou frekvenční závislostí (což má mimo jiné za následek také přírůstek basů). To by měl emulovat analogový procesor. Není to nic nového, poprvé jsem se s tím setkal kdysi dávno u firmy Studer, dal jsem si ale trochu víc práce s tím časovým zpožděním. V reálu k tomu samozřejmě přistupuje ještě vliv poslechového prostoru, což už se ale nedá udělat analogovým zpracováním. Pokud někdo preferuje nepřirozené sluchátkové panorama, toho upravený signál nepotěší, mně to ale v upravené podobě vyhovuje. Podotýkám, že ze signálu se nic neztrácí, jen se odlišně prezentuje. Jednoznačný efekt to nemá, vždycky je to subjektivní a závislé na tom, jak vypadá originál. Ostatně ještě dnes existují lidé, kteří věří, že Země je plochá anebo digitál špatný.

Pokud byste chtěli získat aspoň jakž takž správnou představu o tom, co procesing vlastně dělá, museli byste porovnat poslech neupraveného signálu přes bedny s upraveným signálem přes sluchátka, ne oboje jen přes sluchátka a už vůbec ne oboje přes bedny (to je vyložený nesmysl). To by pro slušně vybaveného hifistu neměl být problém. Udělal to někdo takhle ?

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 00:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... Podotýkám, že ze signálu se nic neztrácí, jen se odlišně prezentuje...
...samozrejme že sa nič nestráca, to je myslím každému jasné ... ale práve preto, že sa signál odlišne prezentuje (navyše za výrazne odlišných podmienok od ideálnych), tak poslucháč logicky prichádza o prirodzenú sluchovú informáciu ... to je ale (pri kritickom posluchu) obecný problém všetkých sluchátkových "procesorov", ktoré nie sú presne napasované na určitý typ sluchátok

velky bobo napísal:
Pokud byste chtěli získat aspoň jakž takž správnou představu o tom, co procesing vlastně dělá, museli byste porovnat poslech neupraveného signálu přes bedny s upraveným signálem přes sluchátka, ne oboje jen přes sluchátka
... ty si tu z nás buď robíš veľkú prdel, alebo nebodaj máš ambície riešiť niečo takéto:
http://www.innerfidelity.com/content/aes-settles-sofa-3d-hrtf-datasets#iOcCSJZJLOkHwkHd.97

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist