Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluchátkový "procesor"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Mám zájem
o sypanou sestavu
48%
 48%  [ 29 ]
o kompletní výrobek
31%
 31%  [ 19 ]
o kteroukoli z uvedených variant
13%
 13%  [ 8 ]
nemám zájem - považuji za zbytečné haraburdí
6%
 6%  [ 4 ]
Celkom hlasov : 60

Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 01:34:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezakládal jsem tohle vlákno kvůli polemice. Pokud chceš polemizovat, stoupni si před zrcadlo, poplácej se po rameni a raduj se z toho, jak jsi mne dostal.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 07:00:19    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Poslužte si:

http://uloz.to/xttMrzxF/demo-rar

Heslo hedbed

Je to zpracované s polovičním efektem, takže je nutné pozorně poslouchat - není to moc nápadné, ale je to tam.


Dakujem za ukazky. Priestorovo je to prirodzenejsie, ale subjektivne mi to pride vsetko hodne viac pod dekou, ako original. Podla mna je ten efekt az moc napadny, zmenu pocut okamzite. Ci v cistote, alebo inom podani priestoru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 07:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
velky bobo napísal:
Poslužte si:

http://uloz.to/xttMrzxF/demo-rar

Heslo hedbed

Je to zpracované s polovičním efektem, takže je nutné pozorně poslouchat - není to moc nápadné, ale je to tam.


Dakujem za ukazky. Priestorovo je to prirodzenejsie, ale subjektivne mi to pride vsetko hodne viac pod dekou, ako original. Podla mna je ten efekt az moc napadny, zmenu pocut okamzite. Ci v cistote, alebo inom podani priestoru.


Proto tam taky budou korekce. Ale opakuji, je nutné porovnávat to s poslechem originálu na bedny, to vyjde dost jinak. Účelem není totiž nějaké absolutní zdokonalení poslechu, nýbrž připodobnění poslechu na bedny, hlavně pokud jde o panorama a do jisté míry i o basy.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 08:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nezakládal jsem tohle vlákno kvůli polemice...
a čo si tu čakal? ... standing ovation?
... trochu polemiky ohľadne tejto problematiky predsa nemôže nikomu až tak uškodiť, veď sluchátka sú v poslednej dobe celosvetovo hodne v kurze

... osobne určite nemám ambíciu kritizovať konkrétne tebou vyvinutý „crosfeed“
bacil2 napísal:
VB: musím povedať, že toto je určite jeden s tých fakt lepších sluchátkových „crossfeedov“, čo som mal možnosť „počuť“...

... ide mi o skôr o obecnejšiu rovinu ... on totiž "surový" posluch na sluchátka môže byť v princípe lepší než na bedne (a je mi úplne jasné, že s týmto výrokom tu a teraz nebude prakticky nikto súhlasiť a navyše bude snaha vyhlásiť ma za blázna) ... je to ale len vec prístupu poslucháča a odbúrania hlboko zakorenených hifi-predsudkov

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den


Naposledy upravil bacil2 dňa Po august 03, 2015 08:50:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 08:48:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě sluchátkový poslech běžně zmixovaných stereo nahrávek, zvlášť při tvrdším paningu, tahá za uši, činí nepřirozeným a únavným. Sluchátkový "procesor", hlavně tedy samotný cross-feed, a obzvlášť takto povedený, chápu jako osvobození od tohoto jevu. Ani to neberu jako přiblížení se poslechu na bedny, to je samozřejmě pořád nebe a dudy, ani nevím, proč bych to měl srovnávat, je to pořád něco úplně jiného.

Celkovou barvou se to poslechu na bedny asi blíží, nicméně i tak bych si tam na výškách ještě trochu přidal, ostatně chápu potřebu těch korekcí a tak k tomu i přistupuju. To je možná i připomínka, která tady zaznívá. Pro leckoho subjektivní úbytek výšek = ztráta informace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 08:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Mě sluchátkový poslech běžně zmixovaných stereo nahrávek, zvlášť při tvrdším paningu, tahá za uši, činí nepřirozeným a únavným.

... aký typ sluchátok používaš?

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 08:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Sennheiser HD 590, Beyerdynamic DT-770 PRO. Nejsem žádný sluchátkový freak, ale čas od času poslouchám Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 09:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Celkovou barvou se to poslechu na bedny asi blíží, nicméně i tak bych si tam na výškách ještě trochu přidal
Podobne to vnimam aj ja. Pri ukazke cislo 1 by som si casom snad zvykol, ale u 4rky (rock - tusim Pink Floyd) to je na basoch (IMO) dost nafuknute.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 09:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Sennheiser HD 590, Beyerdynamic DT-770 PRO. Nejsem žádný sluchátkový freak, ale čas od času poslouchám Smile

no pre teba môže byť dobrý "zmäkčovač zvuku" celkom "vyslobodením" (možno tiež preto, že si "profesionálny reprobedňofil") ... holt na sluchátkach nie sú také problémy so smerovosťou/vyžiareným výkonom na výškach

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 09:53:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnávať s repro úplne nejde, v miestnosti je akustika iná ako v "sprocesovanej" nahrávke :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 10:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to všechno "o pocitech", "o dojmech" - veškeré hraní si se zvukem je vysoce subjektivní záležitost. Sluchátka a bedny nejsou vzájemně zaměnitelné a žádná z variant nemá jasnou preferenci (kromě snímků s umělou hlavou, tam je preference sluchátek jasná). Mně jde jen o potlačení nejpříkřejších rozdílů, což je hlavně sluchátková perspektiva ±90°. Kromě ní mi vadí ještě lokalizace předního středu vzadu a "in-head localization", ale to se takhle jednoduše vyřešit nedá. Řeší to Realizer od Smythe, pro středně dobře situované hifisty 3000 USD nemusí být moc peněz, ale k těm já nepatřím. Vot i vsjo.

Apropos, udělal někdo ze zde zúčastněných porovnání orig+bedny versus úprava+sluchátka ? Speciálně to by mne velmi zajímalo od více lidí - hlavně pokud jde o barvu zvuku, omezení daná akustikou jsou celkem jasná, i když ve slušných podmínkách by to tak velký problém být nemusel.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 11:15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
MaBat napísal:
Sennheiser HD 590, Beyerdynamic DT-770 PRO. Nejsem žádný sluchátkový freak, ale čas od času poslouchám Smile

no pre teba môže byť dobrý "zmäkčovač zvuku" celkom "vyslobodením" (možno tiež preto, že si "profesionálny reprobedňofil") ... holt na sluchátkach nie sú také problémy so smerovosťou/vyžiareným výkonom na výškach

Tak např. zvuk jdoucí pouze do jednoho ucha považuju za opravdu silně nepřirozenou věc. To mě skutečně tahá za uši a zdráhám se věřit, že to někomu nevadí. I když sluch je dost adaptivní, tak třeba je možné si na to častým posloucháním na sluchátka zvyknout, to nevylučuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 12:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Tak např. zvuk jdoucí pouze do jednoho ucha považuju za opravdu silně nepřirozenou věc.
... to je pravda, ale našťastie tak neprirodzene urobených stereo nahrávok, kde navyše nie je v druhom kanáli „primixovaný“ prakticky žiadny dozvuk, nie je moc ... to potom spravidla aj pri posluchu na bedne (ak napríklad nahrávka začína takto debilne z jednej strany) tiež máš chuť vstať a isť skontrolovať, či nie je náhodou na druhej strane niekde z bedne vytiahnutý kábel Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 20:33:38    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
MaBat napísal:
Tak např. zvuk jdoucí pouze do jednoho ucha považuju za opravdu silně nepřirozenou věc.
... to je pravda, ale našťastie tak neprirodzene urobených stereo nahrávok, kde navyše nie je v druhom kanáli „primixovaný“ prakticky žiadny dozvuk, nie je moc ... to potom spravidla aj pri posluchu na bedne (ak napríklad nahrávka začína takto debilne z jednej strany) tiež máš chuť vstať a isť skontrolovať, či nie je náhodou na druhej strane niekde z bedne vytiahnutý kábel Wink


Takových nahrávek jsou mraky a nezatracoval bych je, poněvadž při poslechu na bedny není snaha zaplnit celé panorama v úhlu 60° nic zavrženíhodného. Pravda, na čisto se to dá udělat jen panorámováním, při snímání XY apod. se to těžko povede, ale naprostá většina nahrávek v popu se dělá právě takhle. Jak je udělaný prostor, to je jiná kává, dozvuk i vně báze není nic mimořádného a na bedny to ani nemusí znít nepřirozeně, existují nahrávky zde do nebe vynášené, kde se s überbází kuchaří i na "přímém zvuku" a z beden to zní přinejmenším zajímavě. Co potom vyleze ze sluchátek, to je jiná. Tohle nemá smysl rozpitvávat, kdo chce poslouchat nahrávky přesně podle svého gusta, musí si je udělat sám.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 03, 2015 21:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
... Tohle nemá smysl rozpitvávat, ...

... plne s tebou súhlasím ... nikam to nevedie

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 14:18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktuální stav bylo možno poslechnou v Třebové. V dohledné době bude k dispozici jeden exemplář pro půjčování a předvádění. Krabice má paralelní výstup, takže je možné bezprostřední porovnání s bednami přes zesilovač. Možná doplníme XLR symetrické vstupy, poněvadž předpokládám možnost použití i v profi oblasti. Dále se uvažuje o rozšíření o DAC, ne vysloveně nějaký super high end, technický problém je spíš v tom, že IMHO by tam měl být především HDMI vstup a to highendoví vývojáři dost ignorují, poněvadž jsou to většinou geekové, pro které je ideálem padesát krabic zapojených do sítě, ovládaných přes satelitní retranslátory odkudkoli na Zemi popř. Marsu a hrajících do iPodu v kapse nejlépe skrze USB nebo BlueTooth vstup. Takže zatím nevím, jak to řešit, aby to nebyla kravina. Už teď to ale stálo ve vývoji několik desítek tisíc a z toho se alespoň část musí nejdřív vrátit, pokud to má pokračovat. Je to v highendové mechanice a ta není zadarmo. Pro ty, kteří vystačí s cuprextitovou krabicí, možná uděláme procesorový modul extra. Ono to tak vlastně je už teď, ale pro stavebnicovou aplikaci se to ještě musí upravit.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 06, 2015 16:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeby nieco male nozickate v TQFP-144 puzdre? -- SiI9135/SiI9134
http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/251069-hdmi-four-i2s-whatever.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: St október 07, 2015 17:35:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Sýkora neměl by jste nějakou fotku,jen takový náhled na případnou složitost zapojeni? děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So október 10, 2015 16:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

VB: není to na podobném principu?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So október 10, 2015 17:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nene. Shuffler dělá změnu šířky báze - tedy do jisté míry - případně panorámování na vnější bázi, ale pro poslech na bedny. Pro sluchátka to není určené a efekty tohohle typu na sluchátka obecně moc nefungují. HPP sice obsahuje něco jako matici, ale od shuffleru se zásadně liší.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So november 21, 2015 23:53:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro vážné zájemce je k dispozici jeden prototyp ke krátkodobému zapůjčení. Jako protihodnota bude vyžadována recenze. Hlaste se do SZ.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2016 20:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

pane Sýkora je nějaký posun ve Vašem projektu sluchátkového procesoru?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po marec 28, 2016 08:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Prototyp je hotový, momentálně je zapůjčený k testování na Moravu. Až se vrátí, bude možné zapůjčit jej dál. Na výrobě se zatím nepokračuje, záleží na tom, kolik by bylo zájemců, při malém počtu vychází nepřijatelně velká cena, i když samozřejmě zakázková kusovka by možná byla - to opět záleží na množství zájemců.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 11:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jak to dopadlo, ale není účelnější to zahrnout do zpracování signálu v digitální doméně, upravit ten modul v přehrávači ?
Holt by se to nedalo prodávat jako kouzelná krabička Smile

Princip je doufám všeobecně jasný, poslech ze dvou reprobeden v 3m rovnorameném trojúhleníku (rozměr není podstatný, rovnoramenný trojúhleník, optimální stereoposlech) dělá pro přímý signál v uších přeslech se zpožděním cca 300us (vzdálenost uší, sin 30°, rychlost zvuku) a amplitudově podle směrovosti frekvenční charakteristiky ucha.
Na basech ten jev doporučuji mírně potlačit, subjektivně to způsobuje spíš zahuhlanost, než prostorovou vyváženost.
U nahrávek, které jsou již pořizované prostorově stereomikrofonem je to spíš ke škodě - z nahrávky s velkým prostorem z toho udělá spíš dojem toho Vašeho upocenýho poslechovýho kamrlíku Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 13:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

... vynára sa tu primárne otázka nutnosti "nasadenia sluchátkového procesora" ... princíp je samozrejme jasný a v zásade uspokojivo funguje, ale v praxi pre dostatočne "sluchovo adaptovaných" jedincov je viacmenej zbytočný.

Sluchátkový procesor/crossfeed má pre poslucháča podobnú funkciu ako pomocné kolečká na bicykel pre niekoho, kto sa potrebuje naučiť bicyklovať ... tento môj názor sa môže javiť ako dosť extravagantný, ale aj podľa niektorých príspevkov iných "sluchátkofilov" uvedených napr. tu:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=16476&st=0&sk=t&sd=a&start=8
... myslím, že to nie je čisto iba moja súkromná úchylka Wink ... je to skôr problém adaptability toho DSP, ktorý máme všetci umiestnený medzi ušami

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 14:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím si dovolím trochu nesouhlasit.
Uměle udělané stereo je přes sluchátka jasně syntetické a působí to na mě nepřirozeně.
Jednoduchý crossfeed to trochu zamaskuje, ale až cossfeed se zpožděním funguje trochu přirozeně.

Ale jak už jsem psal, všechno se dá udělat offline úpravou těch dat pro poslech přes sluchátka.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Št november 24, 2016 14:56:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 14:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
princíp je samozrejme jasný a v zásade uspokojivo funguje,

No, to mi nebylo u 99% respondentů jasné, ani z vyjádření auditora, tam byl princip zcela jasně účelově zatajen Laughing

ps. nahlédl jsem taky do "rebelského fóra" Smile
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=26&t=94&start=40
Dovedou také "odborníci" typu PMA pochopit, že akustický signál se nešíří jen přímočeře, ale prostorově, tudíž je tam nějaká disperze ?

Nechci nějak radit, ale už když jsem dělal před 40.ti lety dozvuky, tak jsem si s jednou časovou konstantou nevystačil.
Co třeba 250 a 350us Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 16:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

v DSP by slo skusit pripocitat k signalu nejaky vazeny sucet z poslednych x-hodnot na simulaciu tej disperzie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 16:23:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to byla jen poznámka, že přísnou aplikací principu (aplikátorů/hňupů opa a PMA) z toho vznikne ostrý FIR filtr.

Prostě na jednu stranu je tam ten základní princip přímého přenosu, ale na druhou stranu ho musíme "ohoblovat" prostorovým vnímáním.

Zaobýval se někdo prostorovým šířením vlnění jinak, než že si někde něco přečetl ?

ps. udělal jsem k tomu studii na elektro průmyslovce před 45. lety, jako aplikaci k Laplaceově transformaci, nikdo tomu nerozuměl Laughing
Nějakou cenu mi dali, ale nebylo mi tahdy jasný, kdo je větší mimoň.
Tedˇuž to vím Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 24, 2016 16:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

a nespravis k tomu naucne video na youtube? dnes sa viac ludi pozrie radsej na video ako by si mali nieco citat,

je tam plno zaujimavych a ak bude dobre, nestrati sa.

napriklad taketo:
Is This What Quantum Mechanics Looks Like?
Silicone oil droplets provide a physical realization of pilot wave theories
https://www.youtube.com/watch?v=WIyTZDHuarQ

PS: SVOC este vtedy nebola?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist