Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Japan - neJapan

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 06:16:11    Predmet: Japan - neJapan Odpovedať s citátom

Viackrát som v rôznych diskusiách natrafil na frflanie ludí nad tým že niektoré osvedčené japonské značky už nerobia svoje výrobky (ani tie top) v Japonsku, ale v Číne, Tajvane, Malajzii, .... .
Je nejak technicky doložené že výrobky vyrobené v Japonsku sú naozaj lepšie?
Alebo ide o mýtus a isté sklamanie zo straty akéhosi pocitu výnimočnosti?

Je tu možná analógia v autách - volkswagny, či audiny vyrábané v Bratislave asi nebudú horšie ako tie z Nemecka (skôr som počul o opaku), tak isto peugeot z Trnavy vs. francúzsky. Tiež tu ludia robia za zlomok mzdy nemčúrov, či frantíkov, podobne ako čínsky, tajvanský, malajziský a neviem aký pikolíci japončíkov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 07:15:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa ide o mýtus. ...Iba si myslím. Nech ma skalní neukameňujú za to. Smile
Ak firmy chcú obstáť na trhu a nechcú prísť o svoje zisky sú nútené svoju výrobu delegovať do krajín ktoré si nevedia resp. nechcú ohodnotiť prácu svojich ľudí. Svet je jedna veľká ilúzia. Bohužiaľ.



Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 06:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé, myslel som si že sa tu na túto tému rozvinie celkom zaujímavá diskusia.
A ono jeden súhlasný príspevok. Nuž vďaka aj za ten.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 06:57:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ale predsa uz aj samotni Cinania zacili vyrabat high-end (vid. Audio-GD), takze nie je tu moc o com diskutovat Smile

Naposledy upravil moses dňa St október 14, 2015 10:21:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 08:51:54    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Zaujímavé, myslel som si že sa tu na túto tému rozvinie celkom zaujímavá diskusia...
... v dnešnej situácii, keď sa tzv. „západná civilizácia“ stále viac topí vo vlastných globálnych sračkách, je nejaká vzrušená diskusia na tému typu „japan-nejapan“ úplne nezmyselná
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 09:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
J napísal:
Zaujímavé, myslel som si že sa tu na túto tému rozvinie celkom zaujímavá diskusia...
... v dnešnej situácii, keď sa tzv. „západná civilizácia“ stále viac topí vo vlastných globálnych sračkách, je nejaká vzrušená diskusia na tému typu „japan-nejapan“ úplne nezmyselná

No v porovnaní s týmto je vlastne celé naše hranie na "HIFIpiesočku" celkom nezmyselné ....
A napriek všetkému sa hráme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 09:46:23    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
....
A napriek všetkému sa hráme.
... to áno, ale výroba tých naších oblúbených hračiek/sračiek je prudko globalizovaná
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 09:57:23    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
J napísal:
....
A napriek všetkému sa hráme.
... to áno, ale výroba tých naších oblúbených hračiek/sračiek je prudko globalizovaná

No a tu sa vlastne vraciame k počiatku vlákna, či je to (pri splnení všetkých technologických podmienok) naozaj na úkor kvality.
Nebavme sa teraz o etickom probléme že niekde neikoho zdierajú za malý plat.
Bol by ten istý prístroj vyrábaný v Japonsku o poznanie lepší?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 10:20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie nebol by lepší. Aj v čínskych fabrikách, ak je pod dohľadom manažérov priamo od výrobcu sa musia dodržiavať určité štandardy. Niekedy tie štandardy sú aj vyššie. Skôr tu ide o pocit, že mám niečo ,,made in japan,,. /Nepíšem o platoch/. Otázka je pri ručnej výrobe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St október 14, 2015 10:53:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalita bola.

Teraz je polokvalita..aby to vydrzalo trocha a určitu dobu. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 15, 2015 07:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Kvalita bola.

Teraz je polokvalita..aby to vydrzalo trocha a určitu dobu. Smile

Ale o tom predsa táto debata nie je. Aj keď je to asi pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Št október 15, 2015 07:44:39    Predmet: japan - nejapan Odpovedať s citátom

J napísal:
Zaujímavé, myslel som si že sa tu na túto tému rozvinie celkom zaujímavá diskusia.
A ono jeden súhlasný príspevok. Nuž vďaka aj za ten.

Prečo čakáš nesúhlasné príspevky? Ty nevieš, že Čína patrí medzi "technické veľmoci"? Navštívil si niekedy nejakú fabriku v Číne? Ja som v jednej bol a napriek tomu, že sa nejednalo o hifi, ocitol som sa v "rozprávke". Tú technológiu, ktorú som videl im môže závidieť celý svet. To už nebolo o lacnej pracovnej sile, pracovníci tam skoro žiadny neboli. Výroba bola plne automatizovaná, pripomínala mi film: "Jáchyme, hoď to do stroje". Perfektná čistota a veľmi náročná výstupná kontrola. Tak, ako sa v Číne stále vyrábajú "lacáky" a fejky, tak sa tam vyrába aj "superkvalita". Lenže tá sa na náš trh málo dostáva, pretože sa na nej nedá zarobiť toľko, koľko na fejkoch. Tie kvalitné čínske výrobky sú aj o hodne drahšie a po skúsenostiach s čínskymi fejkami sa ľudia dajú len ťažko presvedčiť, že ide naozaj o kvalitu. Záverom toľko: výroba japonských výrobkov v Číne môže byť aj kvalitnejšia, ako v samotnom Japonsku. Technológia aj menežment je väčšinou japonský, podobne ako u nás pri výrobe VW, Kia, Peugeot a pod.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1330
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št október 15, 2015 07:59:10    Predmet: Re: japan - nejapan Odpovedať s citátom

aretax napísal:
J napísal:
Zaujímavé, myslel som si že sa tu na túto tému rozvinie celkom zaujímavá diskusia.
A ono jeden súhlasný príspevok. Nuž vďaka aj za ten.

Prečo čakáš nesúhlasné príspevky?

Nie, v podstate som nečakal nesúhlasné príspevky. Osobne som si myslel že ide o iba o mýtus a akési snobstvo.
Len som bol zvedavý či to tak vidí aj ostatná HiFIkomunita, prípadne či náhodou predsa len nemá niekto nejakú osobnú skúsenosť.
Je tu kopa ludí ktorým prešlo rukami množstvo techniky, tak možno by vedeli porovnať. Aj keď je asi ťažko určiť či za menšou kvalitou je presťahovanie výroby, alebo už viac krát spomínanie šetrenie na všetkom.
Nič viac za tým netreba hladať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi október 16, 2015 18:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Označenie "Made in Japan" tiež nebolo považované za symbol kvality až niekedy do polovice 20-eho storočia. Tí starší si možno ešte spomenú na zlaté elipsovité nálepky (JCII Passed), ktoré Japonci lepili na elektroniku a optiku: "These stickers were attached to camera products that satisfied minimal quality requirements and were not blatant copies of German camera products of the time. The sticker does not mean that the individual item was tested, only that its model had been deemed to be usable and not a knockoff. At that time, goods manufactured in Japan were regarded abroad, often with good reason, as cheap trash or (externally at least) exact copies of patented items made in other countries, and this sticker was an effort by Japanese companies and government to improve their image."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2015 14:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Made in Japan mělo zvláště v USA dost dlouho pejorativní nádech, snad hlavně díky snaze japonských firem expandovat po výrobou levného zboží, ať už to byla spotřební elektronika nebo auta.

Tahle debata je celkem o ničem, jsou výrobky, které po přesunutí výroby z Japonska do PRC ztratily na kvalitě, a znám i ty, které naopak jsou kvalitnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2015 15:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani Japan už není co dříve, synonymum jakosti a trvanlivosti když korporaci Sony vládl Morita či Panasonicu Matsushita...levná spotřebka na jednu sezónu a nové, jinak nebude výroba, obrat, zaměstnanost a manažerské odměny.
Ano svět se změnil, k horšímu bohužel.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist