Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

RMAA meření zvukovky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2016 17:00:33    Predmet: RMAA meření zvukovky Odpovedať s citátom

Napadlo mne změřit zvukovku na svém novém domácím PC pomocí Rightmark Audio Analyzer. Propojil jsem Line Out s Line In(mic.) asi metrovým obyč. kabelem z obchodu jako loopback. Okolo něj je změť síťových a USB kabelů, kabel je bez stínění. Ve směšovači byly irelevantní vstupy/výstupy disablovány.

Bohužel nemám placenou verzi, takže měřený rozsah je jen do 22kHz,ASIO ani Wasapi nebylo použito, ale výsledek nevypadá špatně. Je mi jasné, že to není žádné přesné měření, ale ve srovnání s RMAA měřeními LYNC apod. Wink

Její sluchátkový výstup používám pro občasný poslech z Foobaru na AKG K701 a zdá se mi to nesrovnatelně lepší než z Oppo 83SE+CA Azur 840A.

O jakou jde zvukovku napíši později. Napřed bych rád poprosil o názory, co si o tom myslíte. V příloze jsou grafy porovnání stejných parametrů 16/44 a 24/192. To proto, že ve FB upsampluji na 24/192.
Nedělám něco já nebo program špatně?



RMAA_MERENI.zip
 Description:
měření

Download
 Filename:  RMAA_MERENI.zip
 Filesize:  187.05 KB
 Downloaded:  101 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2016 17:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A tady je měření jiným anal.vstupem téže zvukovky. Vychází to hůř.


MERENI2.zip
 Description:
měření jiný vstup

Download
 Filename:  MERENI2.zip
 Filesize:  136.83 KB
 Downloaded:  110 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2016 20:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednoduchá rada: Měření zopakuj s odpojeným kabelem.
Pak poreferuj, jak to vychází...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: St február 03, 2016 07:49:00    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA - jo, v tom to je.
Trochu jsem googlil a ten první input device je určený ne k nahrávání z venku, ale k nahrávání digitálního výstupu z windows a to ještě před DA převodníkem, takže jde o digi kopii. Proto ty skvělé výsledky. Vidím to poprvé, proto jsem byl překvapen.

Druhé měření je reálné přes drát.

Nicméně tahle integrovaná zvukovka s OPA2134 krásně utáhne K710 se zřetelnými basy a čistými klidnými výškami, což se ne vždy povede. Zatím mi ty sluchátka nikde tak čistě a sebejistě nehrály (z toho, co jsem doma zkoušel). Zkoušel jsem výměnu oz za LME49720 a možná se to i lehce zlepšilo, ale jist si tím úplně nejsem. Určitě to není horší.
Po zkušenostech s jinými integrovanými zvukovkami to bylo pro mne příjemné překvapení a příjemný bonus.

Málem jsem zapomněl - jde o nějakou verzi Creative Soundblaster integrovanou na desce Gigabyte Z170 Gaming 7. Nekupoval jsem to kvůli audiu,je to moje univerzální workstation s proc.I7-6700K na 4.6GHz a 32 GB ram, SSD atd.. Zdá se, že u dražších základních desek už výrobci začínají dávat kvalitnější audio komponenty. Že je napadlo audio používat jako konkurenční výhodu. Viz také DAC-UP, lépe vyfiltrované napájení USB pro DAC, lepší kondenzátory apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist