Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKEL 2015: debatný salón po akcii
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne október 11, 2015 08:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dúfam, že negatívne emócie už vyprchali a zostali len tie pozitívne, lebo akcia to bola z môjho pohľadu výborná (vďaka VB a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu). Ja som sa ešte po ceste zastavil vyčistiť si hlavu na Pustevnách v Beskydách, takže sa ku komentárom dostávam až teraz. Bože, ako tam bolo nádherne ticho. Wink

V piatok to najprv rozbalili Šrollovci - hmm, dobre to začína, hovorím si, veľký, dospelý, príjemný zvuk. O čosi neskôr sa pridali SP+VM a tiež výborné, oproti Revelom možno trošku prezentnejšie na výškach ("viac detailov"). V pozadí sa objavili ešte zaujímavo tvarované čierne "futrály na gitaru", ktoré ešte zatiaľ na svoje kolo čakali.

V sobotu už hrali aj "futrály" a to hodne dobre. Mne osobne sa páči aj ich dizajn (daný filozofiou návrhu) a povrchová úprava bola priam dokonalá (až sa mi nechcelo veriť, že sú z dreva). Zostava Šroll sa odsťahovala neznámo kam, Revely sa presunuli do kaviarne, kde boli spárované so zostavou Casea. Znova výborný dojem, zvukovo sa zmestili do vcelku malej miestnosti veľmi dobre, žiadne pazvuky ani húkanie som nezaregistroval. Škoda len, že Stravinský je už na mňa dosť progresívny, ja mám rád melodickejšiu klasiku.

V kaviarni sa dali popočúvať aj jednopásmovky Karla Motla, ktoré hrali veľmi dobre - bolo síce počuť, že hore aj dole čosi chýba, ale na domáci, nie príliš hlasný posluch sú asi v pohode. Počul som na nich asi 3 skladby, z toho ani jedna nebola celkom podľa môjho vkusu, takže ťažko súdiť viac.

A propos - hudba. Povedal by som, že väčšina toho, čo odznela, sa nejako netrafila do môjho vkusu. "Šukacího jazzu" mám dosť na ďalší rok, rockové nahrávky (AC/DC, Eagles) boli mizerne nahraté a tak aj zneli, tak to zachraňovala Zuzka Navarová (a Joan Baez). Príjemná zmena nastala, keď sa ku kormidlu dostal Cough - na klasike sa už mohli zostavy naozaj prejaviť (lebo šukací jazz hrá podľa mňa dobre na všetkom). Ak by som mal vybrať zvuk, ktorý sa mi páčil najviac, tak to bola zrejme zostava Mermaid(futrály)+SPX(predzosík)+BVaudio(koniec), u nej som mal pocit o čosi väčšej autority a kontroly na basoch. To však neznamená, že rozdiel bol oproti ostatným nejaký dramatický, v pohode by som vedel existovať aj s VM, či Revelmi. V nedeľu to ešte nakoniec osolil Komár so svojimi (hyper)aktívnymi koaxiálmi (s výškačmi umne schovanými pod kopulkou stredov) podporenými (ultra)basovou jednotkou - a tiež to hralo dobre, dokonca aj o poschodie vyššie. Smile

Čo sa týka ostatných vecí - výmena káblov a pod. - tie neboli z môjho pohľadu zaujímavé - ak tam aj bola nejaká zmena vo zvuku, tak bola menšia ako pri posune v auditóriu o dva rady dozadu. Výborne hrali aj "low-end" prevodníky a naslepo by som si asi netrúfol ani na zosíky.

Tu je ešte pár obrázkov: https://goo.gl/photos/Mdc8MaHjDVmHwVu29
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 08:57:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomuhle rika Toole kruh zmatení ...."Šukacího jazzu" mám dosť na ďalší rok, rockové nahrávky (AC/DC, Eagles) boli mizerne nahraté a tak aj zneli, tak to zachraňovala Zuzka Navarová (a Joan Baez).

Aneb mizerne nahrane/zeditovane/masterovane nahravky mohou zasadne ovlivnit hodnoceni beden-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 10:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
Dúfam, že negatívne emócie už vyprchali a zostali len tie pozitívne, lebo akcia to bola z môjho pohľadu výborná (vďaka VB a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu). Ja som sa ešte po ceste zastavil vyčistiť si hlavu na Pustevnách v Beskydách, takže sa ku komentárom dostávam až teraz. Bože, ako tam bolo nádherne ticho. Wink

V piatok to najprv rozbalili Šrollovci - hmm, dobre to začína, hovorím si, veľký, dospelý, príjemný zvuk. O čosi neskôr sa pridali SP+VM a tiež výborné, oproti Revelom možno trošku prezentnejšie na výškach ("viac detailov"). V pozadí sa objavili ešte zaujímavo tvarované čierne "futrály na gitaru", ktoré ešte zatiaľ na svoje kolo čakali.

V sobotu už hrali aj "futrály" a to hodne dobre. Mne osobne sa páči aj ich dizajn (daný filozofiou návrhu) a povrchová úprava bola priam dokonalá (až sa mi nechcelo veriť, že sú z dreva). Zostava Šroll sa odsťahovala neznámo kam, Revely sa presunuli do kaviarne, kde boli spárované so zostavou Casea. Znova výborný dojem, zvukovo sa zmestili do vcelku malej miestnosti veľmi dobre, žiadne pazvuky ani húkanie som nezaregistroval. Škoda len, že Stravinský je už na mňa dosť progresívny, ja mám rád melodickejšiu klasiku.

V kaviarni sa dali popočúvať aj jednopásmovky Karla Motla, ktoré hrali veľmi dobre - bolo síce počuť, že hore aj dole čosi chýba, ale na domáci, nie príliš hlasný posluch sú asi v pohode. Počul som na nich asi 3 skladby, z toho ani jedna nebola celkom podľa môjho vkusu, takže ťažko súdiť viac.

A propos - hudba. Povedal by som, že väčšina toho, čo odznela, sa nejako netrafila do môjho vkusu. "Šukacího jazzu" mám dosť na ďalší rok, rockové nahrávky (AC/DC, Eagles) boli mizerne nahraté a tak aj zneli, tak to zachraňovala Zuzka Navarová (a Joan Baez). Príjemná zmena nastala, keď sa ku kormidlu dostal Cough - na klasike sa už mohli zostavy naozaj prejaviť (lebo šukací jazz hrá podľa mňa dobre na všetkom). Ak by som mal vybrať zvuk, ktorý sa mi páčil najviac, tak to bola zrejme zostava Mermaid(futrály)+SPX(predzosík)+BVaudio(koniec), u nej som mal pocit o čosi väčšej autority a kontroly na basoch. To však neznamená, že rozdiel bol oproti ostatným nejaký dramatický, v pohode by som vedel existovať aj s VM, či Revelmi. V nedeľu to ešte nakoniec osolil Komár so svojimi (hyper)aktívnymi koaxiálmi (s výškačmi umne schovanými pod kopulkou stredov) podporenými (ultra)basovou jednotkou - a tiež to hralo dobre, dokonca aj o poschodie vyššie. Smile

Čo sa týka ostatných vecí - výmena káblov a pod. - tie neboli z môjho pohľadu zaujímavé - ak tam aj bola nejaká zmena vo zvuku, tak bola menšia ako pri posune v auditóriu o dva rady dozadu. Výborne hrali aj "low-end" prevodníky a naslepo by som si asi netrúfol ani na zosíky.

Tu je ešte pár obrázkov: https://goo.gl/photos/Mdc8MaHjDVmHwVu29


Ako pozerám podľa tých foto, to ani nemohlo hrať dobre, vzhľadom k akustike tej miestnosti. Zásadná chyba čoho sa mnohí dopúšťajú, natrepať high-end za melon do akusticky neupravenej miestnosti a čudujú sa, že im to nehrá dobre.

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 10:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechápem. v minulosti sa tu Kritizovalo na tomto fóre že na komerčných audio video výstavách sa púšťa hlavne šukací jazz a nie zložité nahrávky (veľký orchester s veľa nástrojmi, klasika klasická hudba) alebo niečo iné čo by preverilo kvalitu testovaných reprákov a aj železa, a tu sa dozvedám že odborníci si donesú na AKEL zrovna kritizovaný šukací jazz, nekvalitne nahratý Eagles a pod.
To bol problém pre účastníkov doniesť na nejakom úložnom disku, či USB niečo na čom sa tie systémy dajú preveriť a poriadne odprezentovať?

Myslel som si že AKEL je nekomerčná akcia, kde sa stretnú ľudia so spoločným koníčkom, kde sa môžu podeliť o svoje poznatky, poradiť si vymeniť si navzájom svoje skúsenosti, No a dočítam sa tu, že komercia z toho čiší, dočítam sa tu že sa na akcii bez dovolenia popolnoci ako v špionážnom filme merajú cháry reprosústav. No ak sa niečo nameria tak sa to spochybňuje. Že metodika merania nebola dobrá, že sa konštruktéri nevedia ujednotiť na metodike, a že nie je jedno aké merania sa prezentujú.
Čomu má potom človek veriť? Vlastným ušiam nie, lebo tie počujú vraj to čo chce mozog počuť. Grafom tiež nie, lebo sú rôzne spôsoby merania a konštruktéri navzájom vyvracajú merania iných, resp. spochybňujú ich inými meraniami. Keď sa tu medzi sebou konštruktéri vadia, nevedia sa ujednotiť ani v nameraných parametroch, tak ako sa môžu ujednotiť bežný užívatelia v názoroch na tom čo hrá na základe posluchu a subjektívnej skúsenosti a ich preferencie dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 10:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba prísť na akciu a pokecať si s ľuďmi. A kým sa v jednej miestnosti testovalo, do druhej doniesol cough svoje CD s klasikou a počúvali sme hudbu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 10:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Víš Vlado, musíš to vnímat všechno v souvislostech, dobře to napsal třeba Kryton. Agresivita některých výrobců a prodejců se mi hnusí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 10:56:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Čomu má potom človek veriť?


Sám sobě, vlastnímu úsudku, vlastnímu kritickému myšlení. Chce si to informace z tohoto fóra vyfiltrovat, vydělit deseti, spojit s vlastními zkušenostmi a pak to možná hodí nějakou tu malou přidanou hodnotu. Hlavně je třeba nepodlehnout žádnému typu megalománie různého typu, která je typická pro tyto diskuze. Vše zde musí být absolutní, nedotknutelné, největší, nejdražší nebo naopak nejlevnější atd. Výjimkám, které potvrzují pravidlo se omlouvám.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 11:00:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dá se s tím souhlasit, ale aby to bylo úplné, tak neopomeň zdůraznit, že k vlastnímu úsudku potřebuješ nějaký znalostní background. Pokud chybí, tak se spoléhá na víru.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 11:10:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dá se s tím souhlasit, ale aby to bylo úplné, tak neopomeň zdůraznit, že k vlastnímu úsudku potřebuješ nějaký znalostní background. Pokud chybí, tak se spoléhá na víru.


S tím technickým backgroundem je to stejná písnička. Jaká autorita určí, kdo má nebo nemá technický background? To lze zjistit zase jen v diskuzi na základě vlastního úsudku. Dle mého úsudku ty technický background jistě máš. MaBat si to ale asi nemyslí (jak mnohokrát napsal s taktem sobě vlastním). Každý si to musí vyhodnotit sám pro sebe.

Jinak jinou úroveň technického backgroundu potřebuje konstruktér a jinou pouhý zákazník, který si jen chce něco vybrat na trhu. Každý má svůj úhel pohledu a vidí věcí logicky jinou optikou.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 11:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To's nepochopil, Marku. Odborný background potřebuješ na to, abys byl schopen si udělat samostatný obrázek. Autority mě neberou.
Může to chtít čas, ale je to jediná cesta k vlastnímu úsudku.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 11:20:33    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
To's nepochopil, Marku. Odborný background potřebuješ na to, abys byl schopen si udělat samostatný obrázek. Autority mě neberou.
Může to chtít čas, ale je to jediná cesta k vlastnímu úsudku.

OK. Souhlas.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 11:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Technický/odborný background je jedna z mnoha nutných podmínek (nikoliv postačující). Pak také bývá dobré něco o tom skutečně vědět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 12:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo vymena repro za 3 sec, pokazdy stejna hlasitost, poslouchat jen jednu bednu mono, vzdy stejne umistneni repro, dvojite slepe testy....neni to vubec snadne zorganizovat.

A pak ten circle of confusion - ty blbe nahravky mastrovane na blbych profi monitorech blbymi zvukari = blbe nahravky nemuseji hrat nejlepe na nejlepsich bednach Arrow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 12:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

S tím technickým (nebo lépe odborným) backgroundem je to jako s penězi. Kdo ho má, ten o něm nemluví. Zpravidla o něm mluví ten, kdo s ním má problém.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa Po október 12, 2015 13:10:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 13:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
No jo vymena repro za 3 sec, pokazdy stejna hlasitost, poslouchat jen jednu bednu mono, vzdy stejne umistneni repro, dvojite slepe testy....neni to vubec snadne zorganizovat.

A pak ten circle of confusion - ty blbe nahravky mastrovane na blbych profi monitorech blbymi zvukari = blbe nahravky nemuseji hrat nejlepe na nejlepsich bednach Arrow


Ani to by nestačilo. Neexistuje žádný rozumný způsob, jak udělat test tak, aby se porovnávání dělalo se stejným signálem, poněvadž u reálného signálu je to, co se poslouchá před přepnutím, jiné než to, co se ozve po přepnutí - signál se neustále v čase mění. Signál, který by tenhle problém neměl, by byl leda nějaký stacionární (resp. kvazistacionární) šum, ale ten se podle mé zkušenosti použít nedá, poněvadž sice odhalí i hodně delikátní rozdíly, je ale prakticky vyloučené zhodnotit, zdali tyto rozdíly jsou relevantní pro poslech reálného signálu. Nemluvě o tom, že bedny by měly stát stále na stejném místě, takže při porovnávání beden by bylo nutné přemisťovat nejlépe nadzvukovou rychlostí a vznikající sonický třesk by poslech rušil.

S tímhle vším mám dost obsáhlé zkušenosti, proto jsem se už dost dávno na poslechové modloslužby vykašlal. Rozhodující je pro mne primárně vždycky měření, poněvadž křivkopravectví ovládám celkem slušně. Při návrhu beden poslech samozřejmě beru v úvahu, dělám ho ale podle svého a bez účasti veřejnosti. Bylo by dobré vytvořit nějaký stabilní poslechový panel, bohužel ale nemám žádného spolehlivého psychiatra, který by vyšetřil zájemce o členství.

Jen tak mimochodem, je zajímavé, že se nikdo nezajímal o vliv magnetického pole Země na funkci zařízení. Přitom tenhle vliv zcela určitě existuje a IMHO je srovnatelný s vlivem některých delikátností u kabelů, třebas smyslu kroucení lanových vodičů nebo tloušťky jednotlivých drátků v nich (existují přece kabely, složené s více průměrů - tenké pro výšky, střední pro středy a tlusté pro basy). O preferenci Dieselhorst-Martinova páru (který hifendisti ještě ani neobjevili) ani nemluvě.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 13:33:02    Predmet: Odpovedať s citátom

O čtyřce DM jsme se bavili asi před 10 lety (menší provozní kapacity a menší tlumení výkonu než křížová čtyřka).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 13:56:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vcera jsem se konecne dostal ke klidnemu shlednuti cele Tooleho prednasky z 16.4.2015. Ma tam jednu blbou drahou bednu co nejmenuje explicitne, ale domnivam se ze jsou to BW nautilus 800D.
http://www.stereophile.com/content/bampw-800-diamond-loudspeaker-measurements#Q4wwWBFpuxXwtS7V.97
https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Its not flat nowhere....24000 USD....cas 1 hodina 05 minuta.

Mohla by to byt tato bedna?


Naposledy upravil Bartoli dňa Po október 12, 2015 14:17:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 14:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
enywhere...


Co je to za slovo??

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 14:12:20    Predmet: Odpovedať s citátom

newspeak..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 14:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

1984 na Vas-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 14:25:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Vcera jsem se konecne dostal ke klidnemu shlednuti cele Tooleho prednasky z 16.4.2015. Ma tam jednu blbou drahou bednu co nejmenuje explicitne, ale domnivam se ze jsou to BW nautilus 800D.
http://www.stereophile.com/content/bampw-800-diamond-loudspeaker-measurements#Q4wwWBFpuxXwtS7V.97
https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Its not flat nowhere....24000 USD....cas 1 hodina 05 minuta.

Mohla by to byt tato bedna?


Asi jo - docela shit. Shan Icebox je lepší a stojí ani ne polovic.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 14:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
O čtyřce DM jsme se bavili asi před 10 lety (menší provozní kapacity a menší tlumení výkonu než křížová čtyřka).


To jo, ale hifendisti o tom nevědí anebo to ignorují - nevšiml jsem si, že by to někdo vyráběl, zato StarQuadů je všude jak nasráno.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 15:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A heleme, Shan vstal z mrtvych Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 16:17:17    Predmet: BW802 Odpovedať s citátom

http://s836.photobucket.com/user/my_graphs/media/Picture20.png.html?sort=3&o=15
No maju tam problem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 16:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.wifihifi.ca/LatestNewsHeadlines/INSIDETHENEWSAMSUNGAUDIOLAB.html?page=1

Spoluautor JBL M2 presiel do sluzieb Samsungu.


A Harman po 43 rokoch vyhodil Grega Timbersa :
http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?37395-End-of-an-Era-43-years-with-JBL-is-Over/page7http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?37395-End-of-an-Era-43-years-with-JBL-is-Over/page7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 17:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

csaba napísal:
Ako pozerám podľa tých foto, to ani nemohlo hrať dobre, vzhľadom k akustike tej miestnosti. Zásadná chyba čoho sa mnohí dopúšťajú, natrepať high-end za melon do akusticky neupravenej miestnosti a čudujú sa, že im to nehrá dobre.

Tie miestnosti vôbec neboli nejaký veľký průser, hlavne v kaviarni ma to celkom pozitívne prekvapilo. Zlé nahrávky hrali zle a dobré nahrávky hrali dobre. Tak to má byť, nie? Rozdiely vo zvuku medzi zostavami boli, ale nič, čomu by sa sluch po pár minútach neprispôsobil. Mne skôr chýbalo porovnanie s "normálnym" hifi, ak pôjdem nabudúce autom, tak vezmem moje vtáčie búdky, nech máme nejakú referenciu, od ktorej sa dá odpichnúť. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
samcus
Hifi obsluha


Založený: 14 jún 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 17:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejvíc kritizujou a blábolej ty, co zůstaly ležet doma na gauči. Konečně, jako vždy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 17:59:31    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Jen tak mimochodem, je zajímavé, že se nikdo nezajímal o vliv magnetického pole Země na funkci zařízení. Přitom tenhle vliv zcela určitě existuje a IMHO je srovnatelný s vlivem některých delikátností u kabelů, třebas smyslu kroucení lanových vodičů nebo tloušťky jednotlivých drátků v nich (existují přece kabely, složené s více průměrů - tenké pro výšky, střední pro středy a tlusté pro basy). O preferenci Dieselhorst-Martinova páru (který hifendisti ještě ani neobjevili) ani nemluvě.

Co má společného dc pole země s vedením elektřiny v kabelech ?
Co způsobuje v kabelu dc mag. pole 50 uT ?
Co má společného kabel od míchačky u reproduktoru s telefonní čtyřkou, resp. DH párem ?

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Po október 12, 2015 19:20:33, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 18:31:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
O čtyřce DM jsme se bavili asi před 10 lety (menší provozní kapacity a menší tlumení výkonu než křížová čtyřka).

Pane jo, co je to zase za nesmysly, jaké tlumení výkonu ? při jakých frekvencích se ty vlastnosti uplatňují ?
Nepřeháníte to s tím asfaltem ? Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Po október 12, 2015 19:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam, kde se to používá, to platí. Není to původně pro audio.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 10 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist