Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

pomôžete mi? Zapojenie yamaha s-2000 avs. repro yamaha ns-

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
scambica
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut december 08, 2015 11:03:54    Predmet: pomôžete mi? Zapojenie yamaha s-2000 avs. repro yamaha ns- Odpovedať s citátom

Dobrý deň, dostala som darom reproduktory YAMAHA NS-f700 mám možnosť dokúpiť si zosilovač YAMAHA s-2000 za dobrú cenu
napr. http://www.profihifi.sk/internetovy-obchod/integrovane/yamaha-a-s-2000/. Chcela by som vedieť:

1. ak mi niekto môže pomôcť či je tento zosilovač možné k týmto reproduktorom zapojiť. Reproduktory sú:

3pásmové , Maximálny vstupní výkon: 160 W, Impedancia 6 Ω, umožňujú dvojvodičové zapojenie. Reproduktory meniť nechcem, chcela by som si ponechať tie čo mám. Len potrebujem kúpiť nový zosilňovač a všetky reproduktory z ponuky yamaha sú s impedanciou 6 Ω,
2. či je vôbec možné zapojiť dvojvodičové pripojenie k tomuto zosilňovaču s reproduktormi yamaha ns-700 alebo sa dá vytvoriť iba štandardtné pripojenie?
3. Je nutné mať pri vytváraní dvojvodičového zapojenia pre tento zosilňovač reproduktory s impedanciou 8 Ω a vyššie?...alebo keby som pripojila pôvodné reproduktory na tento zosilňovač, nebude to problém? Však takmer všetky reproduktoryčo som pozerala z ponuky yamaha su 6 .ohmove napr http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/reprosoustavy/rada-700-500/ns-f700.aspx

4. nie je myslené iný druh dvojvodičového zapojenia?
K zosilovaču som našla info že pri vytváraní dvojvodičových zapojení používajte reproduktory s impedanciou 8 Ω a viac...... hm?
Ďakujem za Vašu odpoveď


S pozdravom


scambica



zapojenie repro.jpg
 Description:
 Filesize:  102.51 KB
 Viewed:  154 Time(s)

zapojenie repro.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 08, 2015 16:45:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Reprobedne mozete kludne pouzit k vybranemu zosilnovacu. Ten znesie 4 ohm zataz. Akurat pre pripad sucasneho pouzivania napr. dvoch reprosustav na jeden kanal (lavy alebo pravy) je odporucana min. impedancia 8 ohm pre jednu reprosustavu. Mozete mat zapojene aj dve reprosustavy nizsej impedancie avsak volicom A alebo B pouzivate len jednu z nich - stereo repro sustavu.
Vo vasom pripade prepojenie zosilnovaca a reprosustavy vykonate jednoduchym dvojzilovym repro kablom pripadne dvojlinkou hrubky aspon 2x1mm2 pre kratke prepojenie. Pre dlhsie prepojenie je vhodna hrubsia dvojlinka alebo repro kabel. Na reprosustavach zachovate z vyroby zapojene prepojovacie pliesky medzi spodnym a hornym konektorom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 08, 2015 17:40:51    Predmet: Re: pomôžete mi? Zapojenie yamaha s-2000 avs. repro yamaha Odpovedať s citátom

scambica napísal:
2. či je vôbec možné zapojiť dvojvodičové pripojenie k tomuto zosilňovaču s reproduktormi yamaha ns-700 alebo sa dá vytvoriť iba štandardtné pripojenie?

Až doma som si všimol tejto otázky. Je možné zapojiť reprosústavy s týmto zosilňovačom dvojvodičovo tzv. Bi-Wiring. Na strane zosilňovača zapojíte pre každú reprosústavu (L alebo R) dve dvojlinky (repro káble) pod jednu svorku A alebo B. Na strane reprosústav demontujete prepojovací mostík (pliešok) a jednu dvojlinku (reprokábel) zapojíte na spodný konektor a druhú dvoj linku zapojíte na horný konektor. Veľmi dôležité je zachovať rovnaké farebné značenie na všetkých konektoroch. Červené na červené a čierne na čierne (+ na + a - na -). Inak môže dôjsť k poškodeniu zosilňovača. Rovnako postupujete na druhom kanále L a R. Dvojice káblov sa snažte držať pri sebe, môžete ich aj skrútiť prípadne použiť štvor žilový kábel pre každý kanál.

Neviem či oceníte takéto zapojenie v podstate dvojnásobného počtu káblov. Rozdiel v reprodukcii nebude nejak znateľný.

Prajem veľa zdaru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
scambica
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2015
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St december 09, 2015 09:59:34    Predmet: Re: pomôžete mi? Zapojenie yamaha s-2000 avs. repro yamaha Odpovedať s citátom

Ďakujem za pomoc Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 09, 2015 12:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Rado sa stalo, aj na budúce...Wink

Dámska návšteva v tomto klube je výnimočnou udalosťou, rád Vás tu vidím a prejem veľa zdaru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist