Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K712 PRO

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: St december 30, 2015 16:53:00    Predmet: AKG K712 PRO Odpovedať s citátom

Vyskúšal som toto : http://headaudio.weebly.com/clanky/modifikujeme-akg-k712-pro a ono to fakt funguje Very Happy

-avšak ja som použil iný materiál a iba JEDNU vrstvu a teda nehrozí dotyk ucha (po vložen 3 ks) ako sa píše v tom článku.

-použil som odličovacie tampóny zn. cien soft cotton pads (prémiová kvalita, mikrovlákno Laughing ) konkrétne tento http://4.bp.blogspot.com/-ATyyYzzWt_Y/VeyI_sboYTI/AAAAAAAAFRE/KdflVlfsIFk/s1600/20150816_125910_HDR.jpg

-do stredu tampónu som dal mincu 2.-EUR, obkreslil ju fixkou a vystrihol malými nožničkami

-po tomto úkone som voľne vložil tieto tampóny do slúchadiel a niekoľkokrát som otestoval vybrané úseky pesničiek s/bez tampónov - tampóny sa udržia - nepadajú z plochy.
-keď že som bol na 1000 percent presvedčený, že basy sa o máličko zosilneli, speváčka zahodila spred úst plastovú igelitku a iba minimálne utrpela vzdušnosť a možno priestorovosť, tak som podľa popisu v článku vykonal vloženie "tuningu" do slúchadiel. Ja som ich dal POD originál molitan (nie NAD).

-ak nerátam čas testovania, tak celý proces "výroby" trvá 10 minút. (stačí vbehnúť do kúpelne a všetko potrebné nájdeš, možno aj tých 2.-Eur a fixku Smile )

-nakoľko naše manželky kupujú rôzne druhy tampónov, tak pripúšťam, že sa iným tampónom dosiahne mierne iný výsledok - preto som písal konkrétny výrobok čo som použil.

-tento tuning mi HLAVNE odstránil akési mierne plastové zafarbenie na stredoch a hlasoch a potlačil prezentné vyššie stredy !!!

-na záver upresňujem, že do každej mušle slúchadla som použil iba jeden tampón (nie dva alebo tri /tam sa píše molitan/ ako to je v tom článku uvedené)

-dúfam, že som tampónmi nedehonestoval naše milované hobby Embarassed ale výsledok stojí naozaj za to, a týmto chcem poďakovať autorovi vyššie uvedeného článku za inšpiráciu a úspešnosť tohoto tuningu Exclamation

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rachmaninov
Nádejný hifista


Založený: 22 marec 2012
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Po január 25, 2016 19:31:54    Predmet: AKG K701 Odpovedať s citátom

Ja vdaka Tomasovmu tuningu pocuvam uz par mesiacov modifikovane AKG K701 (bass port nalepka odstranena + 2 vrstvy plste podla navodu). Ich web je sqely.

http://headaudio.weebly.com/clanky/akg-k701-recenze-modifikace-and-more

K701 mod hraju hlbsie a pritom stale presne. Prednes mod K701 mi vyhovuje ovela viac ako stock verzia. Naozaj odporucam.

Kto by chcel experimentovat mam doporucovanu plst, s ktorou boli robene meracky, a najma vysustruzeny ocelovy vyrazac na medzikruzia (sedi na vsetky K7xx). Kedze je ta plst dost poddajna velmi zle sa striha do poresneho tvaru a ostavaju strapkave hrany. Staci poslat ss.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enaxy
Hifi obsluha


Založený: 11 október 2014
Príspevky: 20
Bydlisko: SR

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2016 16:21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

tiež som sa s tým hral a zostal som na jednej plsťovej vložke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rachmaninov
Nádejný hifista


Založený: 22 marec 2012
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2016 08:40:35    Predmet: plst Odpovedať s citátom

Puzili ste tu istu odporucanu plst zo Stoklasa, s ktorou boli robene meracky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2016 10:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepsia je srst z krokodila Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 05, 2016 12:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri kupe sluchadiel za 300 € by som asi naivne predpokladal uplnu spokojnost so zvukom...inak by som ich nekupoval. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rachmaninov
Nádejný hifista


Založený: 22 marec 2012
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Po február 08, 2016 08:53:39    Predmet: HD800 Odpovedať s citátom

aj pri 1100 Euro sluchadlach je stale priestor na zlepsenie (nehovoriac o kabloch, symetrickom zapojeni a vymenach nausnikoch).

http://headaudio.weebly.com/clanky/changstars-anax-mod-20-pro-sennheiser-hd800

akg k701 ta modifikacia pomohla. uvidime ako dopadnu HD800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enaxy
Hifi obsluha


Založený: 11 október 2014
Príspevky: 20
Bydlisko: SR

PríspevokZaslal: Ne február 26, 2017 14:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to tiez skusal ale zostal som na povodnej konstrukcii. Potom som pouzil ASDF filter z K400 a tak zostal som teraz pri tom. Ale najradsej mam aj tak K400. http://www.andaudio.com/phpbb3/viewtopic.php?f=25&t=121774
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist