Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bryston

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal99
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So júl 16, 2016 22:41:06    Predmet: Bryston Odpovedať s citátom

Pri vypnutí koncového zos. Bryston 4bsst2 sa ozve v repro tiché prasknutie, preto by som sa rád opýtal odborníkov:
- čo môže byť príčinou toho,
- či hrozí nejaké poškodenie,
Má niekto z majiteľov koncových zos. Bryston podobné skúsenosti? Pretože predajca hovorí, že všetko je ok, nakoľko týmto neduhom majú trpieť všetky koncové z. tejto zn.
Ďakujem za odpoveď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 16, 2016 22:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

A vypinas naraz i predzosilnovac, alebo sa to stava i ked sa vypina prvy koncovy zosilnovac?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 00:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak tvoje doterajsie skusenosti su zcela odlisne a tento jav nastal az po nejakom case pouzivania, tak by som to nebral na lahku vahu a oslovil servis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 06:06:10    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
- čo môže byť príčinou toho,
- či hrozí nejaké poškodenie,

Príčinou môže byť neodrušený vypínač a indukčná špička pri vypnutí. Ak to doteraz nerobilo, tak je to závada (zrejme vadný kondenzátor premosťujúci kontakty vypínača alebo vadný RC člen pri sieťovom triaku), ak to robí od začiatku, tak je to konštrukčná závada. Ak je to tiché, tak to nič nepoškodí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 07:45:11    Predmet: Re: Bryston Odpovedať s citátom

Michal99 napísal:
Pri vypnutí koncového zos. Bryston 4bsst2 sa ozve v repro tiché prasknutie, preto by som sa rád opýtal odborníkov:
- čo môže byť príčinou toho,
- či hrozí nejaké poškodenie,
Má niekto z majiteľov koncových zos. Bryston podobné skúsenosti? Pretože predajca hovorí, že všetko je ok, nakoľko týmto neduhom majú trpieť všetky koncové z. tejto zn.
Ďakujem za odpoveď.


Měl jsem 4B-SST a nyní mám 14B-SST. Pokud vypínáš konec tím membránovým spínačem na předním panelu, měl by být zesilovač při vypínání i zapínaní zcela tichý. POkud máš zapojený systém dálkového zapínání koncáku pomocí ovládacího napětí 12V ze zdroje, pak se tiché lupnutí může objevit a není to závada, spíše jak píše BV-nedtažené do konce řešení.
Mně například stačí, když opomenu vypnout nejdříve koncák a vypnu nejdříve phono preamp, pak je to celkem dost silný ráz do reproduktorů. Na to je třeba si dávat pozor a vypínat nejprve koncák, pak vše ostatní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 09:51:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa to ozve presne v momente vypnutia (cvaknutia vypínačom), tak je to rušením od indukčnej špičky z trafa, vtedy ešte výstup nie je odpojený a kapacity zdroja držia napätie. Ak je to s určitým oneskorením, tak to môže byť od poklesu napájania, ale to by mal byť už výstup odpojený. To, že koniec sa zapína ako posledný a vypína ako prvý je samozrejmosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal99
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 20:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Deje sa to od začiatku a zos. je kupovaný priamo od predajcu. K prasknutiu dôjde ihneď pri vypnutí tlačidlom na prednom paneli.

Funkciu external turn-on mám v polohe local. diaľkové zapínanie nevyužívam a zásadu, že koniec sa zapína ako posledný a vypína ako prvý, dodržiavam.

Ďakujem Vám za ochotu pomôcť.

(teraz som si vľimol,že príspevok som napísal do diy, preto prosím admina o premiestnenie)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Po júl 18, 2016 14:48:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal99 napísal:
Deje sa to od začiatku a zos. je kupovaný priamo od predajcu. K prasknutiu dôjde ihneď pri vypnutí tlačidlom na prednom paneli.

Funkciu external turn-on mám v polohe local. diaľkové zapínanie nevyužívam a zásadu, že koniec sa zapína ako posledný a vypína ako prvý, dodržiavam.

Ďakujem Vám za ochotu pomôcť.

(teraz som si vľimol,že príspevok som napísal do diy, preto prosím admina o premiestnenie)


POkud to je silný ráz, tak bych se obrátil na prodejce-máš na to 25 lete záruku. Včera jsem se na to zaměřil a při korektním postupu vypnutí se neděje nic, slyším jen relé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal99
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po júl 18, 2016 21:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Silný náraz to nie je, vec už konzultujem s predajcom, ale keďže bol vyslovený názor, že u Bryston je to bežné, chcel som vedieť aj niečo od majiteľov tejto zn. a tiež odborníkov, prečo to môže (nemusí) byť tak.

Ďakujem,
ak niečo poriešim, dám vedieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal99
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: St júl 20, 2016 14:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte dodám, že teraz som Bryston po dlhšej dobe zapojil a zistil som, že lupanec sa niekedy (nie vždy) ozve už aj pri zapnutí, ale nie hneď pri stlačení vypínača, ale cca po 2 - 3 sec. po "nabehnutí" softstartu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne júl 24, 2016 16:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To bych u Brystonu nečekal. Thumb down
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne júl 24, 2016 17:02:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bryston má i jiné chyby, podstatně důležitější....ale je to hezká mašinka, kterou vyvíjeli profíci a ne jako tady, nějakej zasranej amatér... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne júl 24, 2016 19:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápu to. Všeci sů kokoti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist