Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DAC do 450€

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 19:11:16    Predmet: DAC do 450€ Odpovedať s citátom

Caute, pozeram uz par tyzdnov po bazaroch a hladam DAC idealne do 450 bazarovych EUR. V uzkom vybere mam DACy od znamych firiem CASEA a CustomWorks, popripade som si vyhliadol Audiolab M-DAC.
Ponuka za posledny mesiac nie je bohvieka, viete poradit nejaky iny dobry DAC, ktory je momentalne aj niekde na bazari?

Diki Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 19:23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo dobré napísať aj niečo o tom aká by mala byť konektivita DACu a k čomu to bude pripojené z hľadiska kvality ostatného reťazca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 19:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdu mas... V podstate hudbu pocuvam z PC a momentalne cisto iba cez sluchatka, mam Senny HD650, tie su zapojene do sluchatkaca Vincent KHV-1 a ako DAC pouzivam teraz z nudze AUDINST HUD-MX1 a ten chcem nahradit niecim kvalitnejsim.

Co sa tyka zapojenia DACU, nebranim sa USB ani optike, coaxial nie, ten by som nemal kde v kompe zapojit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 19:47:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Limit tých 450€ na kvalitný DAC nie je veľa. Asi niektorý z bazarových DACov Casea by sa zmestil do limitu. Asi by som dal prednosť verzii s USB. Škoda že sa neobjavujú v bazároch DACy od CW. Nový je už dosť nad limit. Ideálne je ak si môžeš vypočuť DAC na svojej zostave.
Ak počúvaš z PC a dovoľuje ti to počítač, tak veľmi dobrým riešením je použiť kvalitnú zvukovú kartu napr. ASUS Xonar Essence ST/STX. Dajú sa kúpiť za rozumný peniaz od ruky a zvuk za cca 100€ ti žiaden DAC za cca 450€ lepší neponúkne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:00:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu máš za 450€


http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/casea/casea-cepheus-mkii/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/casea/casea-cepheus-mkii/


žiaľ má to podľa popisu asi len koaxiálny vstup, takže buď by sa musel dokúpiť prevodník z USB alebo nechať DAC prerobiť u výrobcu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:10:14    Predmet: Odpovedať s citátom

catmann napísal:
Limit tých 450€ na kvalitný DAC nie je veľa. Asi niektorý z bazarových DACov Casea by sa zmestil do limitu. Asi by som dal prednosť verzii s USB. Škoda že sa neobjavujú v bazároch DACy od CW. Nový je už dosť nad limit. Ideálne je ak si môžeš vypočuť DAC na svojej zostave.
Ak počúvaš z PC a dovoľuje ti to počítač, tak veľmi dobrým riešením je použiť kvalitnú zvukovú kartu napr. ASUS Xonar Essence ST/STX. Dajú sa kúpiť za rozumný peniaz od ruky a zvuk za cca 100€ ti žiaden DAC za cca 450€ lepší neponúkne.




ja som dlho rozmyslal aj nad zvukovou kartou, uz som mal na ruke aj ESI Juli@, ale rozhodol som sa pre externy DAC. Ja si viem predstavit, a verim tomu, ze tie zvukovky vedia urobit kvalitny zvuk, ale vnutorne sa mi toto riesenie nepaci. Nepride mi take ´´hifisticke´´ Smile

A ta suma 450€? Nie je to konecna hodnota, da sa ist aj cosi vyssie, 450€ by bol ideal. A kedze mam v plane si radsej pockat na bazarovu ponuku a nove kusy DACov od spominanych CASEA aj CW stoja okolo 800€, tak si myslim, ze to je celkom optimisticka suma. Len si musim pockat Confused Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

catmann napísal:
BlackBerry napísal:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/casea/casea-cepheus-mkii/


žiaľ má to podľa popisu asi len koaxiálny vstup, takže buď by sa musel dokúpiť prevodník z USB alebo nechať DAC prerobiť u výrobcu.



tento inzerat som videl a tiez som to pochopil tak, ze ma len coaxial. Sak sa skusim opytat, idem mu napisat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brvr
Hifista


Založený: 26 marec 2009
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:21:18    Predmet: Odpovedať s citátom

No problem:

.....a už ho tu máme aj lacnejšie:

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=14857

plus dokúpiť USB SPDIF konvertor napr. M2Tech hiFace Evo Two, neskôr možnosť upgrade a dokúpiť externé batériové napájanie a máš vystaráno. Veľmi dobrá kombinácia.

http://www.m2tech.biz/it/hifaceevotwo.html




....alebo dorobiť USB vstup priamo u výrobcu CASEA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak veru http://www.casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Cepheus%20mk3

Alebo stačí dočasne dokupiť http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/hiface/m2-tech-hiface/ a hráš tak ako chceš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 20:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

nooo, ak je to aktualne tak by to rozhodne stalo za zvazenie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 12:11:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miso mám doma casea sirius synchro so zvukovkou esi julia a zvažujem predaj dacu spolu so zvukovkou, možno by ta to zaujalo Smile s nastavením by som v poho pomohol a pod.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
miso1099
Hifista


Založený: 04 august 2015
Príspevky: 143
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 13:15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvazim... Cakam na odpoved na jeden inzerat, potom uvidime
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 00:05:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Namiesto bazaroveho Casea + USB to SPDIF konvertora (alebo zvukovky) + coax kabla (ani ten nie je zadarmo) by som skor kupil novy Denon DA-300 USB
http://www.amazon.de/Denon-DA-300USB-Definition-A-Wandler-Coaxial/dp/B00HVMQ2MU
Mal som moznost ho pocuvat, na svoju cenu vynikajuci.

Hra dobre v rezimoch PCM aj DSD, takze sa hodi aj pre tych, co si s DSD nechcu "komplikovat zivot".

A naopak pre tych, co su pocitacovejsi a schopni ponastavovat si prehravac, je tento model velmi vhodny v rezime DSD. DAC chip Burr-Brown PCM1795 je jeden z tych, co umoznuju DSD signalom uplne obist hardwerovy oversampling aj delta-sigma modulator a DAC chip vyuzit "len" na prevod z digitalu na analog.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 00:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Denon vôbec nevyzerá zle na tú cenu, ale ten použitý čip je desne lacný. Mňa by zaujímalo, aký je zvukový rozdieľ medzi takýmto lacným delta-sigma čipom a poriadnym R-2R čipom.

Inak ja som si stále myslel, že delta-sigma označuje typ prevodníka, tak že táto modulácia sa nedá obísť, ale opravte ma, ak sa mýlim.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 07:29:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Neda sa obist, ak vstupom je PCM. Da sa obist len u niektorych DAC chipov typu delta-sigma. Dnes su vsetky "spotrebne" DAC chipy typu delta sigma. R2R za rovnaky peniaz prinasa horsie vysledky. R2R riesenia su dnes tak ojedinele, ze za zelanu cenu do 450 EUR nekupi ziadne.
Rovnaky chip pouziva napr. Teac UD-501, cital si nanho "zlu" recenziu? Pribuzny model chipu 1793 pouziva iFi Micro iDSD atd.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 16:53:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som sa CASEA a CustomWorks (ani bazárovým ) tak nebránil. Majú oveľa lepšie riešene zdroje, regulátory, filtre, ako priemerná spotrebka... každopádne si ich treba aspoň vypočuť
A ak by sme sa bavili o konkrétnych prevodnikovych čipoch aj keď nie sú to najpodstatnejšie v DACoch (zásadný je návrh pcb dosky ) stále je tu dosť počuteľná zvuková sygnatura konkrétneho čipu, čiže ak by som to naozaj pojal dosť všeobecne a subjektívne mohol by som to napísať takto :
čipy PCM1795 (-94;-93 ) hrajú trochu ostrejšie
čipy od AKM ( AK 4396 ,4490 ;-95 ...)sú výborné v podaní priestoru a lokalizácie , no ich podanie najnižších basov a výšok už nie je tak pevne a čisté
čipy od ESS (9016 ;-18 ) hrajú dosť sucho a sterilne so špecifickým podaním vyšších stredov a výšok, zámerné sa vyhýbam označeniu neutrálne ,pretože povetšine si za tým každý predstavuje niečo iné.Uvidíme čo prinesú nove ES 9028; -38 ...
Dá sa povedať, že delta sigma - čipy naozaj lepšie merajú ako R2R, ale majú väčšinou v sebe toho veľa integrovaného, čo môže byť pri jednoduchších zapojeniach fajn ale pri vyšších nárokoch je to pevne daný limit ktorý sa veľmi ťažko dá obísť. Jedinou svetlou výnimkou je AD 1955, kde integrovane prvky neobmedzujú v zapojení, ale využíva sa to až pri slušnejších DACoch (Berkeley Audio Design, gredAudio , Sroll/Casea... ) z delta sigma je AD 1955 zvukovo dosť výnimočný ,až analiticky presný.
R-2R sú pure PCM DACy. Nie sú tam prednastavene FIR filtre, a žiadny mizerný integrovaný oversampling a preto hrajú dosť inak.

Ku kvalite DSD sa moc nevyjadrujem, pretože ak sa nepoužije natívne nahraný a prehraný materiál v DSD ale konverzia z PCM do DSD, nedá sa fakt baviť o reálnom prínose, je to len o „Pači sa nepáči sa“ prídavný RF bodrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 19:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
Neda sa obist, ak vstupom je PCM. Da sa obist len u niektorych DAC chipov typu delta-sigma. Dnes su vsetky "spotrebne" DAC chipy typu delta sigma. R2R za rovnaky peniaz prinasa horsie vysledky. R2R riesenia su dnes tak ojedinele, ze za zelanu cenu do 450 EUR nekupi ziadne.
Rovnaky chip pouziva napr. Teac UD-501, cital si nanho "zlu" recenziu? Pribuzny model chipu 1793 pouziva iFi Micro iDSD atd.


Nech ten digitálny signál má hociakú formu, tak sa v tom čipe delta-sigma obísť nedá. Proste ten prevodník funguje na tom princípe a ak by ste ho obišli, tak by ste nedostali analógový signál. Nemám v hlave všetky recenzie tohoto čipu a rozhodne nie som nijaký hltač recenzií na dac. Tak,že som o tomto čipe nečítal ani dobré, ani zlé. Reagoval som skôr na cenu samotného čipu.
Naopak to, čo som čítal ja, je, že R-2R by malo byť lepšie, ale v dnešnej dobe robia v podstate už len delta-sigmu. Napríklad také PCM1704 musí byť lahôdka, ale ešte som to nepočul naživo.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 20:14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Nech ten digitálny signál má hociakú formu, tak sa v tom čipe delta-sigma obísť nedá. Proste ten prevodník funguje na tom princípe a ak by ste ho obišli, tak by ste nedostali analógový signál.


Viac studujte a menej piste, lebo takto tu len pletiete ludi. Wink
DSD signal (vseobecnejsie PDM signal) je uz vysledkom delta-sigma modulacie. Presne delta-sigma modulaciou, ci uz vykonanou hardverom, alebo softverom, totiz DSD signal vznika. Aby ste z DSD signalu dostali analogovy signal, je v principe potrebny uz len low pass filter.

DSD signal (alebo PDM signal, DSD signal je specialnym pripadom PDM) moze vzniknut napriklad:
a) V A/D prevodniku za hardverovym delta-sigma modulatorom. Niektore A/D prevodniky umoznuju priamo DSD signal ulozit bez nasledneho prevodu do PCM.
b) Z PCM nahravky softverovo - ide vlastne o aplikaciu softveroveho delta-sigma modulatora na PCM data. Mozne situacie napr.:
- po PCM mixe, ked sa z neho mastruje SACD medium alebo DSD download (Saracon, Pyramix, ...)
- offline SW konverzia z PCM do DSD u koncoveho pouzivatela: AuI Converter (plateny), TASCAM Hi-Res Editor (free), ...
- v prehravaci, ktory robi konverziu PCM do DSD v realnom case pocas prehravania: Foobar2000 s pluginmi Maxima Anisiutkina (free), HQPlayer, JRiver (platene)
c) hardverovo v delta-sigma DACe, ked spracovava PCM signal

Pridavam ilustracny obrazok z ineho DAC chipu, ktory vystihuje podstatu veci (spodna vetva):


_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 20:33:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm... Uznávam, že ten blokový diagram potvrdzuje to, čo píšete. Skúste ale pozrieť datasheet obvodu PCM1795: http://www.farnell.com/datasheets/1905763.pdf. Neštudoval som celý dokument, ale vidím tam úplne iný blokový diagram a hlavne nech na vstup privediete PCM alebo DSD, tak to stále prechádza tými istými blokmi. Tak že buď máte nejaké interné info priamo do výrobcu, prípadne iný blokový diagram čipu, ale podľa toho nákresu sa žiadne obchádzanie blokov nekoná. Ak je to niekde v texte napísané, tak sa dopredu ospravedlňujem a budem rád za každé objasnenie funkčnosti.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 20:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
Ku kvalite DSD sa moc nevyjadrujem, pretože ak sa nepoužije natívne nahraný a prehraný materiál v DSD ale konverzia z PCM do DSD, nedá sa fakt baviť o reálnom prínose, je to len o „Pači sa nepáči sa“ prídavný RF bodrel.


Mas mozno na mysli hudobny material, ktory nikdy pocas spracovania nebol v PCM forme, taky distribuuje napr. nativedsd.com. V takomto pripade je DSD DAC samozrejme vyhodou (avsak taky, ktory interne nerobi konverziu do PCM spojenu s decimaciou).

Lenze: Aj v pripade PCM materialu dava softverova konverzia do DSD zmysel - avsak za predpokladu, ze na prehravanie sa pouzije DAC, ktory po privedeni DSD signalu obchadza delta sigma modulator a DSD prevadza priamo na analog. Take su vyssie spominane Burr Brown DAC chipy - maju tuto moznost, alebo Cirrus CS4398 (obrazok vyssie), alebo napr. niektore chipy od Wolfson maju moznost priamej DSD cesty, ale len pre DSD64. Sabre chipy su taky nejaky hybrid, dochadza sice ku remodulacii vstupujuceho DSD signalu, ale bez decimacie a na extra vysokych frekvenciach.

Za vyssie spominaneho predpokladu mas vlastne na vyber medzi a) a b)
a) do DACu sa privedie PCM signal a pouzije sa jeho hardverovy delta-sigma modulator
b) PCM sa softverovo skonvertuje do DSD, do DACu sa privedie DSD signal a v DACe sa hardverova delta-sigma modulacia uz neuplatnuje.

V takom pripade ide "len" o to, ktore riesenie a) alebo b) je kvalitnejsie. Podobne ako pri porovnani HW oversamplingu a softveroveho upsamplingu, aj v pripade delta-sigma modulacie vitazi lepsie rozlisenie, vacsi vykon, moznost uplatnit kvalitnejsie algoritmy pri softverovom rieseni v pocitaci. Toto je podstata prinosu rieseni typu HQPlayer - ziadne woodoo, ale cisto technicka kvalita upsampling filtrov a softverovej delta-sigma modulacie.

Mimochodom, presne toto som popisoval na headaudio webe, pisal si mi pod clanok komentare, ocakaval som, ze si to pozornejsie cital ...

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2016 20:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron: Vyrobcovia daju len taky obrazok, aky chcu - v tomto pripade pre PCM cestu. DSD cesta je popisana v kap. 8.2.3.2.1 http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1795.pdf#page=46&zoom=auto,0,720 "The DSD mode provides a low-pass filtering function." Nic ine sa s DSD signalom v tomto rezime nedeje.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So február 20, 2016 11:37:58    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
Soaron: Vyrobcovia daju len taky obrazok, aky chcu - v tomto pripade pre PCM cestu. DSD cesta je popisana v kap. 8.2.3.2.1 http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm1795.pdf#page=46&zoom=auto,0,720 "The DSD mode provides a low-pass filtering function." Nic ine sa s DSD signalom v tomto rezime nedeje.


Ja sa s Vami nechcem hádať, len podotýkam, že z blokovej schémy, ani z tej vety, ak ma moja angličtina neklame, nevyplíva, že DSD obchádza predradené obvody. Ale toto asi nie je dôležité pre toto vlákno.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2016 00:16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifina.cz/digital/1-ami-musik-ddh-1.html
lacny dac nic o nom neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11497
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2016 00:44:09    Predmet: Odpovedať s citátom

(off-topic)

Ak by si mal pred kupou este chut skusit nieco ine, napr. taky sietovy streamer do 100EUR, tak toto by mohla byt dobra skusenost:
- https://www.hifiberry.com/product/dac-bundle/

Idealne tu verziu DAC+ Pro, ktora ma dvoje hodiny.

Nevyhody:
- neprehravas z PC, len z tohoto minipocitaca
- vyzaduje trochu kutilskeho ducha to cele nastavit
- ten DAC nie je ziadny zazrak

Vyhody:
- to RaspberryPi je menej zarusene, nez PC a vysledny dojem moze byt lepsi nez u "bezneho" USBu DAC bez galvanickeho oddelenia od PC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2016 20:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Ja sa s Vami nechcem hádať, len podotýkam, že z blokovej schémy, ani z tej vety, ak ma moja angličtina neklame, nevyplíva, že DSD obchádza predradené obvody.


Vam to z toho nevyplyva.
http://www.computeraudiophile.com/blogs/miska/playback-formats-teac-ud-multi-channel-sound-5-surround-channels-and-1-lfe-low-frequency-effects-channel-ti-pcm1795-458/
http://www.computeraudiophile.com/blogs/miska/ifi-idsd-micro-measurements-632/

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11497
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2016 21:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak vam ide len o DSD tak mozete skusit este toto: http://www.diyaudio.com/forums/group-buys/280763-direct-drive-dsd.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist