Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kvalitny kazetak

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Likenoother
Hifista


Založený: 21 december 2015
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Št február 11, 2016 23:46:38    Predmet: Kvalitny kazetak Odpovedať s citátom

Dobry vecer, aky kazetak by ste odporucali? Nieco dost kvalitne a hlavne nejaka poctiva technika 80s/90s ? Ako high class hifi co sa vtych casoch dalo zohnat a zas nestoji to tisice?
Rozmyslam nad NAKAMICHI LX-3 vedeli by ste nieco lepsie odporucit do tych povedzme 150/160e ? Dakujem. Vacsinou pocuvam chromaky ale najde sa aj metal.
pekny vecer prajem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 01:01:34    Predmet: kazetový magnetofón Odpovedať s citátom

kvalitný začína u cca 700.- Euro

Top 3 u mňa:

1. Nakamichi CR7
2. Revox B710 MKII
3. Tandberg TCD3014

posledný som už predal, prvé 2 mám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 01:29:58    Predmet: Odpovedať s citátom

toho Tandbergu je skoda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 10:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nad 500 Euro, už se dá vybrat dobrý stroj. Pod 250 Euro bych nešel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 11:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

V cene okolo 150 € by sa dal napr. kupit AKAI GX 75 /so stastim aj 95/, SONY TC-K 750 ES, AIWA AD-F 800 /810/, KENWOOD KX 1100, YAMAHA KX 670 /690, 800/.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 12:12:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado to su take plastaky uz z ery kedy to slo par rokov s kazetakmi niekam hlboko dole. Tandberg a ten Revox je proti tomu galakticky vzdialeny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 13:56:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ved ano...ale zase okolo 150 € viac toho asi nevymyslis...a nahodou ja som mal x rokov niekolko GX 75 a bol som s nimi spokojny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Likenoother
Hifista


Založený: 21 december 2015
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 14:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za odpovede.
odzneli tu naozaj krasne kusky, zial aj s dost vysokou cenovokou.
najviac sa mi pozdava NAKAMICHI LX-3 . Som velky fanusik Naks... a mam moznost zohnat za 100e tu LX-3 podla Vas je to dobry stroj? Vdaka.
Inak este pouzivam momentalne jednu Yamahu KX330RS a som dost spokojny, ale chcelo by to nieco lepsie.
vdaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 14:48:36    Predmet: Odpovedať s citátom

2 hlavy...2 motory...bez DO...nie je to vela 100 € ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 17:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by si mal zaujem IBA o prehravanie kaziet, moj ekonomicky vyhodny tip by bol tiez Sony TC-K690, poripade TC-K670 (ten mam ja) + urobit udrzbu a tunning. Aj podla Alexa (kazetovy guru z UK) sa jedna po upravach o velmi slusny deck za rozumny peniaz. Samozrejme na Revox a Nakamichi s celokovovymi mechanikami to urcite co sa tyka zivotnosti nema.
Nejake tipy na tunning tu uz boli (vymena PB-amp OpAmp, 4066 za MAX4066, ...). Mozes sa pozret aj s odkazmi na upravy tu.
Dobra masina je aj Technics RS-B965, ktory s da obcas kupit za ruzmny peniaz. Jedna mi doma caka na servis. Tieto decky Alex tiez upgraduje, ze su rovnocennym superom aj top deckom.
Odporucam precitat vlakno Kazetový magnetofón vaše rady a skúsenosti, popripade web Tapeheads.net
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 18:51:07    Predmet: Odpovedať s citátom

pocul som Alexove diela v podobe nim priamo upravenych RSB 965 a Tascam 122 (uprava na dvojnasobnu rychlost) a oba hrali excelentne, tak ze sa Nak CR 7 v seriovej podobe vedla toho priamo porvnavana aj Naka Dragon nechytali, resp. aspon mojmu uchu zneli Alexove diela vyborne. Toto vsetko aj dalsie ma doma jeden clen fora ktory ale neviem ci sem este chodi. Alexom Nikitinom priamo upravene decky ale stoja pokial viem cca okolo 1tis Eur (ne uprava ale cely deck) a cakacky ak vobec si na to este najde cas su velmi dlhe a draha je k tomu aj doprava kedze to treba speci aj zabalit (do dvoch bedni).
Akai 9X95 mam par rokov doma a je to solidny kazetak, jeden z tych este slusnejsich v ere "plastakov" mne sa na tom uz nepaci prost eten plast vsade. Kazetak je pre mna uz len nostalgia takze GX95 je momentalne zabaleny v skrini a uvidim ci si postavim na chalupe k aktualnej aparature aj nejake vintage ale zvazujem ze ked to ma hrat len raz za rok tak ci aj ten posledny kusok nostalgie nepredat nech robi radost inde...
Ono toho koho bavi sa hrat so zvukom a vyrabat si vlastny sound to nie je uplne marne ale podla mna len pri nahravani napr. z gramca
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2016 19:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Cast Alexovych uprav je k dispozicii na jeho strankach a tiez na webe tapeheads.net.
Z mojho pohladu je uprava na vyssiu rychlost neakceptovatelna, lebo vsetky nahravky co mam doma by mi boli nanic + dlzka jedneho zaznamu by bola 15-22 minut (jedna strana kazety C60-90). Ale treba uznat, ze sa mu z tohto typu zaznamu podarilo vytlacit asi absolutne mozne maximum...
Dobra kupa sa da urobit aj cez inzertne portaly, ale treba sa snazit kupit stroj od prveho majitela, ktory sa o neho staral. Priekupnici maju vzdy tovar v otaznom stave (dokonca aj zo zbernych dvorov), ale aj tu sa moze postastit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 13:43:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Slusny je aj AKAI GX 570 D, postaveny ako tank, ticha mechanika, da sa zohnat za slusny penuaz a hra vynikajuco, potom o par rokov neskor vyrabane GX F 71, 91 a pod. Poctive stroje, mam 71 ku, vazi skoro 11 kg na tie rozmery...
V inej cenovej relacii su Tandberg TCD 3014A, TCD 910, NAky CR 7, CR 9, Dragon, Tritracre, ZX 1000, niektore Luxmany, Aiwy Excelie 7000, 9000, Teacy...
Treba si len vybrat podla financnych moznosti. Zohnat sa da teraz vsetko. Smile

_________________
AKAI GX95 3x,GX75,AKAI GX77BL,AKAI GX77,TEAC V7000 2x,SONYTCKA6ES,EUMIG FL1000mP,SANSUI SC 5110,SONYTAFA5ES,SONY CD202ES,PIONEER PLX1000,TEAC CD750H,TECHNICS SHGE70, YAMAHA P3500S,CERWIN VEGA XLS215,IQ5500, BEYERDYNAMIC DT770PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 14:00:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Technics RS-B 100 nebo Aiwa excelia (dbx)
vintage Pioneer
vyšší model Tascam
Nakamichi drahouš
Marantz 4.75 / 9.5 cm/s
Akai série GX
Yamaha KX1200 (dbx)

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2016 12:53:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nehádzal by som bobek ani na radu Integra od ONKYA. Taká TA2500, či novšia TA2570 vedia dosť muziky za slušné peniaze...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2016 15:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

moja skusenost je ta ze aj ten najdrahsi a najlepsie tape deck (top modely od Naka, Tandberg, Revox...) dokaze prehrat rozumne upraveny ovela lacnejsi. Ono v starsich a este starsich su jednak vyschnute elyty a hlavne pouzite OZ su uz davno prekonane. (ked teda opomenieme principialnu nedokonalost cassete tape systemu dane malou rychlostou posuvu a malou sirkou pasky). Druha vec je kvalita ppuzitej mechaniky a jej opotrebenie a zostarnutie. v kazetakoch z 90tych rokov bola hlavne mechanika uz osidenejsia (naproti tomu mechanika v Revox/Studer B710 a B215 je excelentna aj ked aj tam su casti ktore potrebuju casom repas). V tych z konca 80tych a prvej polky 90tych rokov su zas navyse komfortne funkcie a prepracovany system calibracie a bias nastavovania (v com zas taky Revox B710 vyrazne zaostava a nema anilen najzakladnejsie nastavenie jednym potakom pre Bias...). Obvody pre potlacenie sumu tiez zvacsa zvuk viac degradovali ako mu pomohli a aj Alex Nikitin preferuje tie tape decky kde sa daju tieto obvody uplne obist (niekde by bola uprava uz prilis zlozita- resp musela by sa vymenit cela elektronika).
Suma sumarum tape decky maju dnes dve ulohy:
1.zberatelstvo
2.uprava povodnej nahravky na obraz svoj (obdoba urcite "Lampizatora"

Tym padom som aspon ja sam pre seba (aj ked velmi nerad) od 2. moznosti upustil
a mozno sa k nejake u kazetaku ked tak vratil len z dovodu nostalgie a ucty k vyrobcom ktory aj z tak technicky nedokonaleho systemu dokazali dostat zaujimavymi technickymi rieseniami velmi vela. (Tyka sa to vsak modelov ako Nakamich Drahon, CR7, RX505,Eumig 1000, Tandberg TD3014.....nejake modely "plastikovej" ery 90tych rokov a nebodaj nejake zo strednej kategorie uz mi zmysel dnes nedavaju)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 09:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo kurva zabúdate na stroj SONY TC-K 777ES/2 alebo jeho menšieho bratríčka TC-K 555ES/2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2016 09:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pretože máme soňáčika TC-K750 ES čož je pohladom z letadla to isté
a potom TC-K75 iba dolby NR

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dzefe
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2018
Príspevky: 2
Bydlisko: Rím. Sobota

PríspevokZaslal: So február 24, 2018 01:47:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja už"pár"rokov používam Sony TC-K808ES. A som s ním spokojný. Pri správnej kalibráciu vyžmýka z pásky, či už normál, chrom alebo metal maximum 👍👍👍📼📼📼
_________________
Dzefe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št august 16, 2018 08:59:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dizajn pekný

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist