Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PROTEST PROTI ČEZu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 11:29:26    Predmet: PROTEST PROTI ČEZu Odpovedať s citátom

Dnes mi již od pátého pisatele přišel e-mail tohoto znění:

Protest proti ČEZu
Nesouhlasíte s politikou ČEZu, s neustálým zdražováním, nehoráznými
odměnami managerů ČEZu atd.?
Je na čase vyjádřit svůj nesouhlas tím, že v předem daném čase a to
1.února 2008 vypneme všichni v 18 hod. přesně, všechny spotřebiče. Čezu tím vzniknou poměrně velké technické komplikace a snad si uvědomí, že nemůže neustále bezostyšně zdražovat a my budeme jako ovce poslouchat a platit.
Pošli teto mail všem tvým známým, aby byl účinek co nejcitelnější.

konec citace

Obracím se tímto na všechny účastníky tohoto fóra...chlapi, pojďme do toho! Nekompromisně a natvrdo. Pracuji v energetice ve vedoucí funkci a v pátek 1.února v 18:00 budu řídit velín v jedné nejmenované elektrárně. A i za cenu toho, že tam budeme mít pakárnu, všechny vyzývám k tomuto "pokusu". Politika ČEZu je neadekvátní, arogantní, vyděračská a zneužívající (takřka) monopolu. Zajímalo by mě, kolik musí pan Roman "šoupat" těm, kteří ho v té funkci drží! On a jeho managament se prostě ocitl ve správný čas na správném místě a jen mistrně využívá nesmyslné energetické politiky EU. atd...atd...nebudu již nikoho poučovat.

Tož tedy...vydržte alespoň tu chvíli bez svého HIFI a v pátek 01.02.2008 v 18:00 vyhoďte hlavní jistič a...já vám pak sdělím "od zdroje", jak to proběhlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 11:31:03    Predmet: Odpovedať s citátom

joo, už se těšim Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 11:40:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Říká Vám něco pojem HOAX?
Viz. http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=751&pageDesc=protest_proti_cezu_-_hromadne_vypnuti_spotrebicu



Jedním z velmi častých nešvarů, který se na Internetu vyskytuje, je šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, tzv. hoaxů.
Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o těchto nástrahách, se kterými se denně setkává a které ohrožují jeho běžné používání internetu.

Server HOAX.cz obsahuje pravidelně aktualizovanou databázi nejrozšířenějších podvodných e-mailů. Dříve než rozešlete jakýkoli řetězový e-mail, navštivte naši databázi hoaxů a ujistěte se, že právě Vy nerozesíláte nebezpečný e-mail svým přátelům, známým či obchodním partnerům.


Naposledy upravil Hlava dňa Ne január 27, 2008 11:55:12, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 11:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

To snad není možný. Mít takovýho vedoucího pracovníka musí být báječné. No, česká povaha se nezapře, že...

Jinak pokud by někdo mohl mít z této akce problémy, bude to ČEPS. Neboli zcela státní společnost, spravující přenosovou soustavu, která nemá s ČEZem nic společného. A pokud problémy mít bude, započte si náklady na jejich řešení do ceny za své služby, která je samostatnou součástí ceny elektrické energie. Pokud tedy tato "hrdinná akce" něčeho aspoň teoreticky může dosáhnout, je to zvýšení ceny energie. Super, jen do toho!

Více třeba na http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=751
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 11:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen jde o to, jestli nekecaj Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 12:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Jen jde o to, jestli nekecaj Smile


Neboj, nekecaj. Wink Jinak to samozřejmě dopadne tak, že výsledek toho hoaxu bude někde v úrovni statistické chyby. Stačí si uvědomit, že v únoru je v 18:00 tma jak v pytli a celá republika svítí jak vánoční stromeček. A na tom se URČITĚ nic nezmění. A to nemluvím o skutečně podstatných odběratelích (průmysl, železnice, export...).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 12:04:07    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Merk"]To snad není možný. Mít takovýho vedoucího pracovníka musí být báječné. No, česká povaha se nezapře, že...

Jinak pokud by někdo mohl mít z této akce problémy, bude to ČEPS. Neboli zcela státní společnost, spravující přenosovou soustavu, která nemá s ČEZem nic společného. A pokud problémy mít bude, započte si náklady na jejich řešení do ceny za své služby, která je samostatnou součástí ceny elektrické energie. Pokud tedy tato "hrdinná akce" něčeho aspoň teoreticky může dosáhnout, je to zvýšení ceny energie. Super, jen do toho!
konec citace

Tož tedy...nechci se tady pouštět do nějakých nesmyslných debat, ale...znát mě, v životě nenapíšeš něco o mojí (české) povaze. Mícháš hrušky s jablkama. A prosím tě, ČEPS NENÍ "zcela státní společnost" (velká mýlka) a že nemá NIC společného s ČEZem? Laughing Tady již debeta nemá smysl!

Že bude v pátek v 18:00 tma...? Fakt nekecáš? Smile Myslím si, že i přesto(nebo právě proto) nikoho těch 15-30minut neposere. Na kleknutí sítě to stačí Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 13:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Petmel: Jaké navýšení platu by ti stačit abys přešel názorově na stranu vrcholového vedení..ČEZ Laughing
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jester
Hifista


Založený: 28 november 2006
Príspevky: 192
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 13:17:43    Predmet: Hoax Odpovedať s citátom

http://ekonomika.idnes.cz/spam-vyzyvajici-k-bojkotu-cez-si-vybral-spatny-cil-f8c-/ekonomika.asp?c=A080125_120225_ekonomika_maf
Jako člověk z oboru můžu věci uvedené v článku skoro podepsat ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 15:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="petrmel"]
Merk napísal:
To snad není možný. Mít takovýho vedoucího pracovníka musí být báječné. No, česká povaha se nezapře, že...

Jinak pokud by někdo mohl mít z této akce problémy, bude to ČEPS. Neboli zcela státní společnost, spravující přenosovou soustavu, která nemá s ČEZem nic společného. A pokud problémy mít bude, započte si náklady na jejich řešení do ceny za své služby, která je samostatnou součástí ceny elektrické energie. Pokud tedy tato "hrdinná akce" něčeho aspoň teoreticky může dosáhnout, je to zvýšení ceny energie. Super, jen do toho!
konec citace

Tož tedy...nechci se tady pouštět do nějakých nesmyslných debat, ale...znát mě, v životě nenapíšeš něco o mojí (české) povaze. Mícháš hrušky s jablkama. A prosím tě, ČEPS NENÍ "zcela státní společnost" (velká mýlka) a že nemá NIC společného s ČEZem? Laughing Tady již debeta nemá smysl!

Že bude v pátek v 18:00 tma...? Fakt nekecáš? Smile Myslím si, že i přesto(nebo právě proto) nikoho těch 15-30minut neposere. Na kleknutí sítě to stačí Mad



1. ČEPS je 100% státní společnost.

2. Ano, s ČEZem nemá nic společného. Kromě toho, že jsou oba ovládání státem a jejich podnikání spolu výrazně souvisí. Ale poškození ČEPSu nebude mít vůbec žádný negativní vliv na hospodaření ČEZu. Což je to, o co zde jde, a k čemuž mířil můj výrok.

3. Já mít ve firmě zaměstnance, který veřejně podněcuje k jednání, jehož deklarovaým cílem je poškodit mou firmu (a ještě k tomu se jedná o vedoucího zaměstnance!!), okamžitě letí. Nedostatek loajality se dá možná tolerovat u řadových pracovníků, u pracovníků byť jen nižšího vedení nemá co dělat. Ať si sabotuje doma za svoje peníze.

4. Slunce zapadá v 16:45 a v 18:00 už je tma.

5. Na kleknutí sítě to opravdu nestačí, zvlášť když se k akci připojí jen pár duchem prostších spoluobčanů. Respektive potenciálních kriminálníků (§ 182 trestního zákona).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 16:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

1.ČEPS je akciová společnost.
2.Nemají-li tyto dvě společnosti nic společného, měl bych tedy jako
"konečný zákazník" platit ČEPSu...a ne ČEZu.
3.Nejsem zaměstnancem ČEZu.
4.S tmou v 18:00 to byla pochopitelně ironie. Samozřejmě to vím. Víš, ono dělat tento "pokus" v poledne je asi blbost.
5.Pochopitelně,že pár "kriminálníků" na kleknutí sítě nastačí(stačilo vedro v červenci...a samo), ale co takový milion domácností? Je kriminálník ten, kdo si vypne doma hlavní jistič?
Nemluvím o zhroucení sítě, ale kleknutí. Porovnej svůj postoj v pokleku a zhroucení se. Jsem docela potěšen, že mi někdo s tvým vzděláním konečně vysvětlil, že jsem "duchem prostší občan". Já jen vím, za kolik vyrobíme 1MW a za kolik musím platit jako konečný odběratel.
A na závěr jedno důležité upozornění: nepodněcuji k činům, jenž by měli poškodit mojí firmu. To bych si nikdy nedovolil! Možná jsem k ní loajálnější, než spolumajitelé nerozumící problémům výroby el.energie a jen jí "ždímají" stylem "Po nás potopa".

A nezapomeňme, že toto je HIFIforum Guitar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 17:07:47    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmel :

A nezapomeňme, že toto je HIFIforum
----------------------------------------------

ale momentalne sekcia OT Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 17:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, já jen abychom na to nezapoměli.
Víš, ono se při poslechu Laurie Anderson blbě soustředí na klávesnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 17:16:15    Predmet: Odpovedať s citátom

petrmel napísal:
1.ČEPS je akciová společnost.


Ano, 100% vlastněná státem. Podle posledních mně dostupných údajů z toho má 51% Osinek (100% dcera ministerstva financií), 34% Ministerstvo financí a 15% Ministerstvo práca a sociálních věcí.

petrmel napísal:

2.Nemají-li tyto dvě společnosti nic společného, měl bych tedy jako
"konečný zákazník" platit ČEPSu...a ne ČEZu.


Nechápu souvislost. Podstatné je, kdo může být poškozen touto "akcí" - a to je ČEPS. Poškození ČEPSu poškodí ČEZ nanejvýš tak, že se zvýší ceny ČEPSu a tedy se zvýší ceny, které bude ČEZ účtovat svým zákazníkům za distribuční služby (viz samostatná položka na faktuře - aspoň na faktuře od PRE to tak je).

petrmel napísal:
3.Nejsem zaměstnancem ČEZu.


No tak to je jiná. A nebo je to zase jen humorná hra se slovíčky, že nejsi zaměstnancem ČEZu, ale jeho 100% dceřinné společnosti? Wink

petrmel napísal:
4.S tmou v 18:00 to byla pochopitelně ironie. Samozřejmě to vím. Víš, ono dělat tento "pokus" v poledne je asi blbost.


Ona je blbost dělat tento "pokus" kdykoliv. Wink

petrmel napísal:
5.Pochopitelně,že pár "kriminálníků" na kleknutí sítě nastačí(stačilo vedro v červenci...a samo), ale co takový milion domácností? Je kriminálník ten, kdo si vypne doma hlavní jistič?


Ano, pokud to udělá v úmyslu přivodit problémy energetické síti, tak je potenciální kriminálník. A je to dobře. Úmyslně si zahrávat s funkčností energetické sítě může jen "duchem prostší občan".

petrmel napísal:
Nemluvím o zhroucení sítě, ale kleknutí. Porovnej svůj postoj v pokleku a zhroucení se.


Když nějaké technické zařízení klekne, tak prostě nefunguje. Takto vnímám obsah slova kleknout já. Můj postoj v pokleku a zhroucení se s tím nemá nic společného.

petrmel napísal:
Jsem docela potěšen, že mi někdo s tvým vzděláním konečně vysvětlil, že jsem "duchem prostší občan".


Jsem docela potěšen, že mé vzdělání komentuje někdo, kdo o něm ví prd. K důvodům použití slova "duchem prostší" viz výše. Na jehopoužití trvám. Evil or Very Mad

petrmel napísal:
Já jen vím, za kolik vyrobíme 1MW a za kolik musím platit jako konečný odběratel.


A co to má společného se snahou o kleknutí sítě? Ať už to kleknutí má znamenat cokoliv...

petrmel napísal:
A na závěr jedno důležité upozornění: nepodněcuji k činům, jenž by měli poškodit mojí firmu. To bych si nikdy nedovolil! Možná jsem k ní loajálnější, než spolumajitelé nerozumící problémům výroby el.energie a jen jí "ždímají" stylem "Po nás potopa".


OK, ale vyznělo to jinak.

petrmel napísal:
A nezapomeňme, že toto je HIFIforum Guitar


Já tohle téma nezačal. Drums
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 19:06:48    Predmet: Odpovedať s citátom

mělo by se to zkusit...se ti nenažranci smějou lidem do xichtu a přihlížet k tomu a aspoň se o nic nepokusit,může právě jen ten duchem prostší občan.toť můj názor..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 19:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
mělo by se to zkusit...se ti nenažranci smějou lidem do xichtu a přihlížet k tomu a aspoň se o nic nepokusit,může právě jen ten duchem prostší občan.toť můj názor..


Ale prosím, jak libo. Já na protest proti ČEZu nebudu týden jíst jogurty. Výsledek stejný. Nulový. Ale budu mít dobrý pocit, že nejsem "duchem prostší občan". Nebo právě naopak? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrmel
Nádejný hifista


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 20:04:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci zabředávat do podrobnějších rozborů a odborných debat, tak již jen pár poznámek. Má narážka na tvé vzdělání byla myšlena v dobrém(tak nějak jsem z historie fora vycítil tvé právnické zaměření). Porovnání ceny výroby 1MW s konečnou pro zákazníka mělo jen navodit představu o nenažranosti takových molochů, jako je např. ČEZ. Tím "kleknutím" jsem měl na mysli řetězové snížení TG(zapojených v regulaci ČEPSu se všemi poskytovanými službami) na technické minimum a následné vyjetí zpět na výkon....nikoliv řetězový výpadek v důsledku působení kterékoliv z el. ochran jako důsledek nestability sítě. Nejsem blázen. Šlo mi prostě jen o jakési připomenutí(těm "nahoře"), že bez nás(tady "dole") by byli všichni v prdeli(i když já jsem někde mezi Very Happy ). Ale to bych musel chtít změnit celý svět Crying or Very sad hlavně myšlení těch dole. A nakonec to nejdůležitější:opakuji-od r.1998 nejsem zaměstnancem ČEZu.

...a vlastně mi šlo jen o takový pokus...že budu v pátek zrovna u toho.

Odpověď pro danek15: mé názory nijak nesouvisí s platem, ty jsou neměnné.

PS: a to já zase radši dlabat jogurt při svíčkách Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 20:22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kromě svého "oficiálního" vzdělání mám z jistých blíže nekomentovaných a nekomentovatelných historických důvodů poměrně rozsáhlé informace o fungování energetické sféry v ČR. Takže bych se odborné debatě ani nebránil Wink

Porovnávat ceny a z toho dovozovat nenažranost by nebylo nesmyslné jen pokud by byl energetický trh ČR uzavřený. Což není, nebude a nakonec ani nikdy nebyl. Protože je v současnosti energetický trh ČR jen malinkou částí relevantního trhu elektrické energie, nemá smysl cokoliv posuzovat pouze jeho optikou, ale musí se vzít v úvahu celý relevantní trh (tedy minimálně EU) a vše, co na něm působí. Ano, počínaje energetickou politikou EU. V tom se snad shodneme.... Ale jednak nejsem přesvědčený o tom, že energetická politika EU je jednoznačně špatná, jednak si už vůbec nemyslím, že ji změní takové hurá akce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ne január 27, 2008 21:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja robím v energetike už takmer 30 rokov a nedá mi preto , aby som sa
k tomu nevyjadril.

Súhlas so všetkým čo povedal Merk. Je to kravina. Hlavne preto, že
Čez je až na vrchole elektroenergetickej pyramídy, ktorého by sa podobná
akcia so svojimi dôsledkami dotkla asi najmenej / ako už bolo spomínané./

Okrem toho, ak sa nemýlim , nikto / možno okrem niektorých veľkých odberateľov / nie je priamym zákazníkom Čezu, ani
ČEPS-u, ale príslušných rozvodných podnikov, teda napr. Stredočeskej Energetiky, Západočeskej enrgetiky a pod. a teda sťažnosti na cenu el. energie by mali smerovať hlavne tam. Je pravda ale, že celková cena pre koncového zákazníka je práve dohoda medzi týmito subjektami.

A ešte je treba dodať, že energetická sieť prakticky celej Európy je dnes prepojená, takže na rôzne výpadky, či už zdrojov, alebo spotreby je
oveľa menej háklivá ako v minulosti. Preto pravdepodobne najväčšie problémy by s tým teoreticky mohli mať tieto distribučné firmy a nie priamo ČEZ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 08:59:46    Predmet: Odpovedať s citátom

frakan napísal:
Okrem toho, ak sa nemýlim , nikto / možno okrem niektorých veľkých odberateľov / nie je priamym zákazníkom Čezu, ani
ČEPS-u, ale príslušných rozvodných podnikov, teda napr. Stredočeskej Energetiky, Západočeskej enrgetiky a pod. a teda sťažnosti na cenu el. energie by mali smerovať hlavne tam.


U nás už to teď funguje tak, že regionální energetiky už zase neexistují. ČEZ se stal 100% vlastníkem drtivé většiny regionálních energetik, které poté spojil do ČEZ Distribuce a.s., což je jeho 100% dcera. A od ní bere elektřinu velká většina domácností. Bývalé regionální energetiky už zanikly. Mimo tento ČEZí systém stojí IMHO jen PRE (Pražská energetika), která má složitou a docela neprůhůlednou vlastnickou strukturu (ČEZ v ní ale není) a ještě 2 bývalé "regionální" energetiky - bývalá jihomoravská a bývalá jihočeská, obě v současnosti spojené a přejmenované na E.ON ČR.

Pravdou je, že i každý jednotlivec se může rozhodnout odebírat elektřinu od PRE resp. E.ONu, tedy od společností majetkově nesouvisejících s ČEZem. Nakolik si pomůže, to je věc druhá Wink Ale kdybych chtěl jako občanský aktivista bez bázně a hany nějak potrestat ČEZ, pak bych vyzýval k masivnímu odchodu zákazníků ke konkurenci. I to by byl trest s nevýznamným dopadem, ale aspoň by byl objektivně měřitelný a dlouhodobý.

To jen tak pro upřesnění Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po január 28, 2008 18:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk Přesně tak Thumb up
_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Ut január 29, 2008 12:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Merk napísal
U nás už to teď funguje tak, že regionální energetiky už zase neexistují. ČEZ se stal 100% vlastníkem drtivé většiny regionálních energetik, které poté spojil do ČEZ Distribuce a.s., což je jeho 100% dcera. A od ní bere elektřinu velká většina domácností. Bývalé regionální energetiky už zanikly. Mimo tento ČEZí systém stojí IMHO jen PRE (Pražská energetika), která má složitou a docela neprůhůlednou vlastnickou strukturu (ČEZ v ní ale není) a ještě 2 bývalé "regionální" energetiky - bývalá jihomoravská a bývalá jihočeská, obě v současnosti spojené a přejmenované na E.ON ČR.

To jen tak pro upřesnění Wink[/quote]


Aha. To mi nejak uniklo.

PS: Ale potom si ten generál na tom ČEZu snáď tie miliony aj zaslúži. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist