Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Offtopic - NIRVANA - hifi studio Praha
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St jún 26, 2013 15:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

NIRVANAHIFI

Jak veliká je tedy Vaše akusticky upravená poslechovka (viz Boxerův dotaz vedle)?
Nereju, opravdu mě to zajímá, plánuji cestu do Prahy a návštěvu.
Díky za konkrétní info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St jún 26, 2013 20:49:05    Predmet: Odpovedať s citátom

NIRVANAHIFI napísal:
Poslechovka má přibližně 12m2. Pro tři posluchače akorát.

Pro 3 posluchače je možná akorát, ale pro bedny typu VMA-I mi přijde hodně malá, bez ohledu na kvalitu akustických úprav.

Měl jsem možnost slyšet svou sestavu jak v cca 50 m2 velkém prostoru, tak i v malé, dobře zatlumené poslechovce (3 x 4,5 m). Přesto, že můj prostor je akusticky velice kompromisní, bylo to v celkovém porovnání výrazně lepší u mě doma. A nejsem sám, kdo má podobnou zkušenost.

Nejde jen o odrazy a zatlumení basů. Podle mých zkušeností k tomu, aby opravdu vynikl přirozený prostor kvalitních nahrávek, potřebují bedny min. metr do stran i za sebou, o jejich přiměřené rozteči nemluvě. Totéž prostor za posluchačem (i když zde je to asi možné částečně kompenzovat právě kvalitními akustickými úpravami). Resumé - k tomu, aby takhle kvalitní sestava (VMA+SPaudio) mohla naplno ukázat co umí, chtělo by to adekvátně velikou poslechovku. Což samozřejmě nevylučuje, že i v Nirváně to bude hrát velice, velice dobře.

Boxere, Lachime, Viléme, Jarmilo, nechcete nechat toho mrtvého koně v klidu umřít a přesunout se sem?

Edit ad Boxer : Thumb up
Byl jsi o chlup rychlejší, přesně to co píšeš si myslím a mám prakticky vyzkoušené taky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št jún 27, 2013 12:27:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Kulíšek, máte pravdu, ve vlákně SPaudio jsme s debatami o Vaší poslechovce mimo, proto poslední poznámka sem.

Naprosto chápu, život je kompromis a prostor u Vás stavebně daný/limitovaný. Je dobře, že do akustickým úpravám bylo investováno tolik času a peněz. Osobně jsem ale pořád přesvědčený, že sebelepší akustické úpravy při poslechu takhle kvalitní aparatury nemohou překročit svůj stín, daný (ne)velikostí této poslechovky.

To není kritika Vás ani Vaší/VB práce. Takhle to prostě je a lidi, kteří výsledný zvuk u Vás posuzují, by na to neměli zapomínat. Zatím jsem neslyšel konce HYPA/SPaudio, ale dobře znám praemp a repro VMA. Za jejich největší plus považuji celkovou přirozenost podání a prostoru. Právě tato síla a přirozenost se ale výrazně redukuje, pokud bedny nedostanou dostatek vzduchu kolem.

Check
Martine, znám Tvou poslechovku, jedna naprosto konkrétní otázka : myslíš, že v Nirváně na stejném železe Tvé VMA-I hrají velký orchestr celkově lépe, než u Tebe doma (když si odmyslím to občasné zadunění na cca 50Hz)? Díky za nediplomatickou odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št jún 27, 2013 13:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček: Moji poslechovku jsi znal někdy v roce 2010. Od té doby se tu akustika dost zlepšila. Předělal jsem rozmístění nábytku, něco vyházel, něco naopak přibylo.
Samozřejmě místo za bednama i za posluchačem se podepíše na prostorovém podání. Poslechová místnost v Nirváně je ale kvalitní. Můžu ti říct, že je lepší než drtivá většina akusticky upravených místností (ať už amatérsky nebo profesionálně), které jsem slyšel. Prostorovost sice není tak veliká, ale to je také dáno psychologicky - těžko si představíš orchestr za zdí.
Přijeď se ke mě klidně někdy podívat.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 28, 2013 08:44:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček, takhle to prostě není:
Když si někdo dá ty velké bedny s dokonalou prostorovostí do velké poslechové místnosti ode zdi atd. s žádnými akustickými úpravami nebo jen velmi nedostatečnými, tak mu v tom prostoru budou hrát hůř, než když je dá do sice menší poslechovky ale dobře akusticky upravené.
Dám sem jeden příklad:
na začátku jsem musel poslechovku vyklidit, protože se tam dělali ještě nějaké úpravy podle posledního měření. Vše jsem přestěhoval do místnosti 32m2 bez akustických úprav (běžně zařízená obytná místnost).
Rozmístění beden ode zdi, sedačka ode zdi, poslech ve sweet stereo bodu. Basy byly pryč a byly rozplizlé, středy uječené, nepříjemné o výškách darmo mluvit. Pak jsem to všechno přestěhoval zpět do upravené poslechovky, zapnul, a znovu nastala úžasná poslechová Nirvána.
Jasně mi to z toho vyplývá, že lepší je mít slušně akusticky upravenou poslechovou místnost (třeba menší), než mít velkou rozměrově ideální místnost s optimálním rozmístěním beden a poslechového místa bez žádných akustických úprav nebo s nedostatečnými akustickými úpravami.
Křeček, až budete v Praze, přijeďte si poslechnout. S Checkem máme poslechovky asi jen 5km od sebe. Návštěva a poslech se dá zvládnout při jednom dni.

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi jún 28, 2013 20:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxere:
tak, tak, moje řeč. Já si také myslím, že by se měly komponenty předvádět pokud možno podle místních možností v co nejlépe akusticky upravených místnostech. Tak to ale běžte vysvětlit především těm prodejcům hifi komponentů a hifi studiím, které žádnou akusticky upravenou poslechovou místnost nemají. Většina prodejců prezentuje poslech v akusticky neupravených místnostech (holé zdi i strop, někde skleněné výplně jedné i dvou stěn), nebo jsou akustické úpravy zcela nedostatečné.
Nedávno jsem byl u jednoho prodejce v Praze, poslechovka - tři stěny byly ze skla, čtvrtá holá beton, strop - holý beton. Asi po 30 vteřinách poslechu jsem odešel, protože jsem slyšel pouze dunění a odrazy. Tomu by snad chtěl někdo říkat úroveň poslechu?
Takže je tu velký prostor pro osvětu u většiny prodejců, Boxere.
Jenom zopakuji, že podle místních možností ve studiu NIRVANA Velký Bobo odvedl skvělou práci. Viz vyjádření CHecka ve vedlejším vklákně:
"Samozřejmě místo za bednama i za posluchačem se podepíše na prostorovém podání. Poslechová místnost v Nirváně je ale kvalitní. Můžu ti říct, že je lepší než drtivá většina akusticky upravených místností (ať už amatérsky nebo profesionálně), které jsem slyšel. Prostorovost sice není tak veliká, ale to je také dáno psychologicky - těžko si představíš orchestr za zdí."


No já chodím po hifistudiích už dost dlouho,ale takhle mrňavou poslechovku nepamatuji nikde.
Když nebudu počítat u Vošahlíka tu malou nudli vedle hlavní poslechovky (co tedy míval, teď už jsem tam dlouho nebyl a prý to celý předělal), kde míval většinou malé regálovečky, tak všechny ostatní jsou rozumně velké, aby ukázaly bedýnky, jak asi budou hrát v podobném prostoru.
Někdo má akustiku vyřešenu lépe a někdo hůře, některá studia naopak předvádějí "schválně" běžně zabydlenou místnost, aby bylo slyšet, jak to bude hrát v normálním bytě.
O holé poslechovce studia nevím.
Nicméně ani akustické úpravy VB prostě v tak malinké místnosti nepřekročí fyziku. Pro mne tam poslouchat byl trest.
Obzvláště tak velké bedny od Bunty. Ty tam prostě nepředvedou co v nich je.

Povedal by som to tak, že potom tých 90% zákazníkov musí počítať s tým, že im to nikdy nebude hrať tak, ako to počuli v tej upravenej posluchovke... Nezáchrania to žiadne káble ani veletoče výmeny zázračných komponentov a reči okolo toho. A rozhodne je lepších 12m2 akusticky upravených odborníkom, ako 50m2 výstavnej obývačky plnej holých stien, plávajúcej podlahy a kombinácie skla a kovu..Potom ani boxy 3m od stien nič nezachránia a aj "krígle od piva" tam budú hrať ako nádražný rozhlas.

Já s tím souhlasím a nemám s tím problém. I když se nás všechny tady o tom co Bunta napsal, snaží přesvědčovat stovky pravověrných.

Nicméně bych já, jako výrobce hifitechniky a beden chtěl ukázat své výrobky v co nejlepším světle. A to ,při vší úctě, v Nirvaně nejde.


A ona ani místnost s úpravami které vypočítal guru nemusí být automatickou zárukou dobrého poslechu.


S tím se nedá než souhlasit. Bylo zde pár těch, kteří to zažili na vlastní kůži.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2014 13:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kouká tak člověk na web Casea, kde se dočte, že jejich produkty lze slyšet ve studiu Nirvana ... klikne tedy na www.nirvanahifi.cz, potom na kontakt ... a zůstane zírat v němém úžasu. Adresa Praha 9 je vskutku originální. Tak jej přejde jakákoli potřeba dál hledat a ten web zavře ... a máte po zákazníkovi.

Mimochodem, už obchodní zákoník v § 13a, stejně jako nový občanský zákoník v § 435 uvádějí, že podnikatel je povinen na svých webových stránkách uvádět jak kontaktní údaje, tak údaje o registraci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2014 21:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo tak zavolať na ten telefón alebo poslať mail? Dozvedel by si sa všetko.Okrem iného to, že návšteva je až po dohode termínu, preto tam nie je adresa...Mimochodom, už sa to tu na fóre "riešilo" .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 08:37:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Na začátku, když jsem studio otevíral, jsem na webové stránky uvedl adresu. Jeden zájemce ke mně do studia vyrazil ale studio bylo zavřené, protože jsem zde nebyl. Potom si stěžoval, že když přijel na adresu studia, že studio bylo zavřené. Proto jsem změnil údaje na webu.
Studio nefunguje jako klasická kamenná prodejna s pevně stanovenou otevírací dobou!!.
Když nějaký zájemce chce navštívit studio, tak mi zavolá a domluvíme si termín nejen v pracovních dnech ale třeba i v sobotu nebo v neděli. Plno zájemcům to takto vyhovuje, protože přes týden si nemohou z pracovních důvodů udělat čas. Zrovna minulý týden byl u mě jeden zájemce z Moravy, který pracuje v Německu a po naší dohodě při průjezdu Prahou navštívil studio až večer ve 20:30h a odjížděl s vypůjčeným zesilovačem až ve 22:00h.

Je to prosté, když má někdo zájem o jednotlivé komponenty nebo technologie, tak zavolá nebo pošle email a domluvíme se jako dva rozumní lidé.

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 11:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že ti Hlava celkem jasně vysvětlil reakci náhodného návštěvníka - potenciálního zákazníka a jaký si udělá názor.
Pokud se mu nesnažíš vyhovět a vymýšlíš si nějaké výmluvy, tak jsi ..., nebo ... Very Happy
Pokud nejsou takové informace dostupné, tak letí automaticky takový kontakt do koše. Letěl tam i když tam ta adresa byla, zcela nečitelná na stejně debilním podkladu Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 12:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

2 danhard
Je tak náročné po asi treťom vysvetľovaní (stále dookola rovnaké otázky..) pochopiť, že to nie je normálny obchod s pevnými "otváracími hodinami"? Majiteľ robí prioritne ako hlavné zamestnanie niečo iné, hifi po predbežnej dohode termínu s každým záujemcom. Ak ti to takto nevyhovuje (napr. že môžeš prísť aj mimo pracovných hodín (tvojich..)., tak jednoducho neprídeš, pôjdete si s Hlavom zanadávať, čo sa dá robiť Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 12:20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

"nenormální" obchod ==> "nenormální" zákazník? Wink Wink

Ta obhajoba je úsměvná, BV, ať si každý udělá svůj obrázek.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 12:42:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Je tak náročné po asi treťom vysvetľovaní (stále dookola rovnaké otázky..) pochopiť, že to nie je normálny obchod s pevnými "otváracími hodinami"?

danhard napísal:
... reakci náhodného návštěvníka ...

Jak se to ten náhodnej zákazník má dozvědět, že to není jen partička kreténů, kteří nereagují na postřehy okolí, ale seriózní obchodník ?
Nemusíte nic vysvětlovat, stačí napsat: "My na to serem !" a zákazníci se už podle toho zařídí Very Happy
Pokud to není normální studio, nebo internetový obchod, tak s tím laskavě vypadněte do rubriky soukromé inzerce Twisted Evil

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa Po február 17, 2014 17:01:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 13:17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jak se to ten náhodnej zákazník má dozvědět,

Jednoducho (pre niektorých nepochopiteľné) ,normálny zákazník zavolá (telefón dokáže prečítať, aj mail, pokiaľ nie je spambot) a dohodne sa . Kto má záujem, tak to urobí. Kto chce "prudiť" (to je ten nenormálny..), tak to urobí podobne ako ty..Na to sa dá povedať len to, čo si povedal ty:"My na to.....!"
citácia:
Ta obhajoba je úsměvná, BV, ať si každý udělá svůj obrázek.

Podobne úsmevná ako Vaša starosť..Pán Macura, Vy ste sedel stále doma (v"studiu") a čakal, že niekto príde, keď ste robil (robíte) audio viac menej ako "hobby" a gro činnosti je niečo iné?? Že Vás to trápi..
A čo potom toto??
http://web.telecom.cz/macura/contact_cz.html


Naposledy upravil BV dňa Ut február 18, 2014 11:45:52, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 13:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom případě Vás žádám, jděte s tím podvodným webem, který nesplnuje požadavky na živnostenské podnikání (uvedení adresy provozovny) do prdele, nebo do rubriky Inzerce.
Sem patří profesionálové a ne nějací sráči, co neumí jednat se zákazníkem Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 13:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
nějací sráči, co neumí jednat

Je mi ľúto, ale zatiaľ je tu taký len jeden, vyššie citovaný..Mimochodom ,na prvej stránke je uvedené toto:
citácia:
Informace pro zájemce
Pro nerušený poslech si můžete návštěvu studia rezervovat po domluvě termínu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 13:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To jistě Bunta, ale ty nejsi žádný můj zákazník, takže tě mohu poslat kamkoliv a kdykoliv, když mi to udělá radost Very Happy
A o to snad na takovém fóru jde, dělat si radost, samozřejmě i ostatním.
Tady to bylo bezprostřední upozornění na formální nedostatky na webu nirvanahifi.cz .
Jen jsem se podíval a nasralo mě to.
Někteří musí za people meter platit, ty to máš Bunta zadarmo Thumb down

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 13:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Jen jsem se podíval a nasralo mě to.

Teba nasere všetko, aj to, že sa dívaš špatne....Máš nejaký problém? Ak si nevieš urobiť radosť inak, len že niekoho pošleš doprdele, tak to je bieda..Nezúčastnení si názor utvoria, ja s takouto "hospodskou" debatou končím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 14:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, jsem naštvanej, vidím nevratně mizerně a když se "podívám" na Vaše stránky, konkrétně na "kontakt", tak se mi zvedne adrenalin, protože se zbytkovým viděním vidím už opradu ho...
http://files.nirvanahifi.cz/200000246-54dc255d5c/Kontakt%20Nirvana%20Webnode.jpg
Ale asi je to normální a úžasné Rolling Eyes
Přeji hodně úspěchů a žádám o přesunutí do vlákna inzerce !

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 14:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 14:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Danharde,
je opravdu smutné, že takový zkušený odborník jako ty, má potřebu se na veřejném diskuzním fóru vyjadřovat jako nejhorší kanálník. Pošli mě tvojí emailovou adresu a já ti pošlu kontakt na studio na bílém podkladě ve zlatém rámečku.

Jeden čas mi zahlcoval spam emailovou schránku , proto jsem použil jednu z metod - vložení textu do obrázku, která zamezila softwarovým robotům stáhnout z webové stránky emailovou adresu a rozesílat na ní spam. A skutečně to po nějaké době přestalo.

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz


Naposledy upravil NIRVANAHIFI dňa Po február 17, 2014 17:10:13, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 14:56:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že se zákazník musí k návštěvě HiFi studia předem objednat, není nic zvláštního a "zavrženíhodného". V současné době je to běžná praxe, jejíž důvody jsou, myslím, pochopitelné.. Jen v Brně vím minimálně o dvou obchodech, kde to mají takto zařízeno, a v obou případech jde o seriózní obchodníky..

Podrobnější informace o studiu Nirvana (a jejím majiteli) lze snadno dohledat např. zde :
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=3198
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 15:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

No upřímě musím souhlasit s tím, že na webu chybí adresa. Nirvanahifi fandím, ale takhle se zbytečně okrádají o zákazníky, stačí hned vedle adresy napsat, že je potřeba návštěvu předem domluvit. Přece pokud není uvedena otevírací doba, tak je jasně potřeba napsat maila nebo zavolat. Spoustě lidí z daleka na cestě okolo vyzbyde čas, stavili by se a něco třeba i koupili. A věřte, že se to stává.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 15:21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to totiž velice praktické a výhodné jak pro provozovatele hifi studií, tak pro zájemce, protože není to moc dobrá situace, když se vám sejdou ve studiu dva zájemci najednou ve stejný čas. Nemůžete se věnovat dvěma zájemcům najednou, obzvláště když každý z nich přišel řešit jiný problém.
Z tohoto důvodu je praktické, pro obě strany, předem si dohodnout termín návštěvy a mít jistotu nikým nerušeného času. Spokojený tak může být zájemce i provozovatel studia.

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 15:58:21    Predmet: Odpovedať s citátom

NIRVANAHIFI napísal:
Danharde,
je opravdu smutné, že takový zkušený odborník jako ty má potřebu se na veřejném diskuzním fóru vyjadřovat jako nejhorší kanálník. Pošli mě tvojí emailovou adresu a já ti pošlu kontakt na studio na bílém podkladě ve zlatém rámečku.

Vím, že je to někde ve Vinoři, do Kbel, nebo do Satalic se občas dostanu, ale těžko můžu někomu doporučit nedohledatelnou firmu.
Většinou si pak vzpomenu na jiné kontakty, které jsou vstřícnejší Smile
Co se týče komunikace, tak "hlasitější" slovník volím, až když mluvím s osobou "nahluchlou", aby mi trochu rozuměla Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 16:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No teda, vy ste teda všichni rozjeli, že nestačím zírat.

K mé poznámce. V podnikání existuje jedno základní pravidlo (sám taky podnikám).
citácia:
Zákazník je vždy No. 1. Zákazník musí mít vždy pocit, že za své peníze dostává tu nejlepší péči. Pokud se mi na zákazníkovi, či na jeho jednání něco nelíbí, tak mám pouze dvě možnosti – strčit si svoje ego do kapsy a vyjít mu ve všem vstříc, anebo si najít jiného zákazníka. Jiná cesta neexistuje.

Takže je hezký, že tu BV s Nirvanou v deseti příspěvcích vysvětlujou co a jak a proč. Ale jiná cesta neexistuje. I když to budete okecávat donekonečna.
Ono totiž může jít potenciálnímu zákazníkovi taky třeba o to se předem podívat, jestli se má k danému obchodníkovi jak dostat. Ne každý musí mít auto.
To Vás ale v tom zatmění a potřebě to nandat předpokládám asi nenapadlo.

A že je bez povšimnutí přejit citovaný požadavek legislativy, to se dalo celkem automaticky očekávat.
citácia:
§ 435
(1) Každý podnikatel musí uvádět na obchodních listinách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu své jméno a sídlo. Podnikatel zapsaný v obchodním rejstříku uvede na obchodní listině též údaj o tomto zápisu včetně oddílu a vložky; podnikatel zapsaný v jiném veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu do tohoto rejstříku; podnikatel nezapsaný ve veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu do jiné evidence. Byl-li podnikateli přidělen identifikující údaj, uvede i ten.

Jak si pak okecáte to, že je potřeba si domluvit schůzku dopředu, to už je na každém soudruhovi.
A i s tím podkladem se celkem nedá než souhlasit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 16:44:07    Predmet: Odpovedať s citátom

No, Hlavo to můžeš poradit třeba Billovi Gatesovi, aby jednou prodal zákazníkovi svůj operační systém a potom aby zdarma poskytoval upgrade doživotně zadarmo. Za takovéto rady by se ti asi vysmál, a nepomohlo by ti ani tvrzení, že musí vyjít každému zákazníkovi ve všem vstříc.
Jinak, já nemám potřebu to někomu nandat, jak píšeš, pouze se snažím uvézt do souladu s realitou některé nepromyšlené poznámky některých členů v tomto vlákně.
A co se týká právních souvislostí, to je trochu složitější, než ten tvůj odkaz a přesahuje zaměření tohoto diskuzního fóra.

Možná bych ještě doplnil, že během těch několik let, mi někteří hifisti sdělili své připomínky, jak k webovým stránkám, tak k sortimentu a většinou jsem je vyslyšel, protože jejich připomínky byly rozumné, užitečné a byly k věci.

_________________
Otázkou není, jestli to je technicky možné, ale v jaké kvalitě a za kolik.
Stereo sestava je zvukově tak kvalitní, jak zvukově kvalitní je její nejslabší komponent.
Nejdříve si stereo komponenty poslechni a teprve potom kupuj.
www.nirvanahifi.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5856
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 16:53:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava, nebud naivní, tím se řídí tak akorát registrovaní podnikatelé Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 17:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jiřího Kulíška se sídlem ve Vinoři opravdu v RŽP nedohledáš.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 21:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Cituji z http://www.nirvanahifi.cz/

" Vybrané komponenty vám můžeme zaslat kurýrem nebo poštou. Přepravné hradí kupující.
Pří uznaní práva z vadného plnění prodávajícím, hradí přepravné prodávající.
Všechny ceny jsou uvedeny s DPH. "

Dále - u řady položek je uvedena cena, celé stránky mají evidentně podobu e-shopu.
Přitom nikde není uveden prodávající, adresa, IČO, obchodní podmínky, vůbec nic !
Jaký doklad dostane kupující, který si zde objedná zboží ?
Jakým způsobem se například bude domáhat práva na vrácení zboží do 14-ti dnů při nákupu po internetu ?
Podle mého názoru, jsou zde všechna pravidla internetového prodeje hrubým způsobem ignorována.

Logicky se nabízí otázka, zda důvodem není to, co uvedl PMA.

EDIT:
Možná by se doklady daly napsat na firmu Primaxa.
Ovšem sídlo ve Vinoři je panelák, takže tam nirvánu nehledejte. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist