Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vyber reprosustav max do 400 Eur.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Skafo
Hifi obsluha


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 12:23:26    Predmet: Vyber reprosustav max do 400 Eur. Odpovedať s citátom

Caute. Svokor bude mat 60, tak mu chceme kupit nejake reprosustavy, na vyber su bud stlpove alebo regalove spolu aj s cenou stojanov.

Zosilovac ma Pioneer A229 (35w pri 8 ohmoch) a momentalne pocuva na reprosustavach Supraphon RK15 (4ohm 10VA), kedze basak na jednom z nich uz vydava divne zvuky ("prdi") pri vacsom objeme basov, tak mu chceme kupit reprosustavy nove. Vacsinou pocuva platne z gramofonu SONY PS-LX300, Takze dokopy to nie je ziadny high-end. Miestnost je zhruba 4,5x4,5 (koberec, nabytok ...)

Co sa tyka zvuku rad by som mu vybral nieco, co je zvukovo vyvazene, nechcem ziadne novodobe loudness repro, nech to ma kvalitne stredy. Vysky mozu byt aj trosku detailnejsie, kedze zosilovac mi pripada skor taky s makkejsim podanim ... Jednoducho ziadny zahuhlany, zastreny zvuk mu nechceme kupit, to rovno ako keby som dal 400 eur do kosa.

V tejto cenovej kategorii, co sa tyka stlpovych by prichadzali k uvahu HECO Victa Prime 502 alebo Prime 702, neviem sa rozhodnut ktore, ale skor by som isiel do Prime 502, nerozumiem moc konceptu s dvoma rovnakymi basakmi, aky to ma mat akoze plus? ... Nizsie ten bas aj tak nezahra, ci su dva alebo jeden ... Jamo S626 som vylucil uplne, kedze som na ne nepocul dobre ohlasy.

Co sa tyka regalovych, tak ma bohuzial nic neoslovilo, iba Wharfedale, ale tie uz su cenovo bohuzial nad limit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TERAZKY
Hifi obsluha


Založený: 08 december 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 17:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Napr Dynavoice DM6. Neuveríš ako hrajú, za cca 300Eur/pár. Príjemný muzikálny, gramofónový teplý zvuk. Majú ich v Protesaudio v BA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 22:38:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj tip: v tejto cene budu jedno z naj rieseni nove Elac Debut B6.
_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 13, 2016 23:00:52    Predmet: Odpovedať s citátom

lepsie regalove za tu cenu, napriklad tuto: http://www.bvaudio.sk/hifi.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin_VR
Hifi obsluha


Založený: 17 apríl 2015
Príspevky: 35
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: Ne február 14, 2016 09:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
Zosilnovac je to slabucky, comu urcite treba prisposobit reprosustavu. Navyse miestnost nie je najmensia, koberec a nabytok ju este zatlmi (co je akusticky mozno dobre, ale zerie to aj SPL), takze treba hladat reprosustavu s vysokou citlivostou, co nahrava prave Tebou nepochopenemu rieseniu so zdvojenym bass menicom - to zvysi citlivost o 3db.
Nepotesim Ta, ale za 400eur slusnejsiu novu stlpovu reprosustavu nekupis. Na stlpy Ti teda nemozem dat ziadny tip, lebo by si na mna nadaval. Poobzeraj sa radsej po regalovych, napriklad miero Ti dal dobry tip. Odporucam zvazit aj Klipsch RP-150M. Spolu so stojanmi to bude asi trosku nad rozpocet, ale za zvazenie to stoji, Klipsh vseobecne maju vysoku citlivost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skafo
Hifi obsluha


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po február 15, 2016 23:23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem vsetkym za prispevky, rady a tipy. Bvaudio poznam a mam od pana Buntu Headamp. Mozno niekedy budem mat od neho nejaky zosilnovac. Pocul som aj Bvaudio Max a hra to celkom slusne. Akurat mne viac uchu lahodia ine typy vyskacov, ale inak je to krasny vyrovnany zvuk.

Inak kupil som repro z bazaru, je to Canton Nestor 901 DC a myslim, ze to hra pomerne slusne. Sa cudujem na tak pomerne male menice, ako idu basy nizko, to by som u regaloviek urcite nedosiahol. Teraz mam ale dilemu, kupil som repro pre svokra a zacali sa pacit mne Very Happy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skafo
Hifi obsluha


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št február 25, 2016 19:13:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Co by ste povedali co sa tyka zvuku na Mordaunt Short Ms 906?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist