Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rušení ze "vzduchu"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 15:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem měl dlouhý rozhovor s pánem prodejcem. Velice vstřícný chlap už jen proto, že se mnou by se málokterý inženýr bavil víc než deset minut. Byl velice trpělivý a připadlo mi, že má skutečný zájem poradit a hledal cesty což hodně oceňuji! Ale i s ním jsem si připadal jako lama, protože tyhle nadupaní lidé moc nedokáží něco populárne vysvětlit, ale zahrnou mě všemi pojmy a složitostrmi s takovou samozřejmostí jakobych byl odborně na jejich úrovni. A abych si nepřipadal před ním jako úplný blb, tak jenom přikyvuju, ale nerozumím mu ani prd. Výsledek je, že se cítím jako mnohem větší lama navíc plná neznámých pojmů. Mám mu naposílat obrazovky s podrobným popisem atd... Dát dokupy tyhle důkazy zabere tolik práce, že se asi raději naučím dělat s rušícím osciloskopem nebo mu to tam osobně dovezu ať mi vše vysvětlí a ukáže sám, což by bylo nanejvýš ideální! Mimochodem, chlápek se s naprostou jistotou dušoval, že to rušení nepochází od triggeru osciloskopu ani od jiné jeho části, protože jich prodali mraky a nikdy ani jediná podobná závada. A u závad, které měli, se ukázalo, že byly rukama uživatele. Docela tomu i věřím. Protože podle rozhovoru ví o tom osciloskopu první poslední do nejmenšího zákoutí a ani si nedovedl představit co by mohlo takový typ rušení způsobovat. Ale z osciloskopu to pry natuty nebude. A co se týče synchronizace, vysvětloval mi tolik možností a nastavení, že mi to připadalo jako raketová věda.

Po uvedení to továrního nastavení na třech kanálech rušení zmizelo, ale na prvním zůstalo v cca poloviční míře. Sonda i skop přepnutý na 10x, a zkratovaný GND kablík s hrotem sondy. Testovací obdélník je na prvním kanálu překompenzovaný, na ostatních ok.
Jdu laborovat a dělat obrazovky pro chlápka. Dám tomu týden, když to nepoběží jak chci, koupím zpátky Tek 2221A. Ten synchronizoval co jsem mu poslal a nechtěl po mě žádné hold-offy ani omezování šířky pásma na vstupech a pod... Sesynchronizoval vše aniž bych mu pracně vysvětloval za co to má chytnout. Smile Nepochybuji, že stejného stavu bych dosáhl i s tímto RIGOLem, ale dopracovat se k tomu by znamenalo se tomu věnovat trochu víc než jsem asi ochoten Smile) Uvidím...

Takže du dělat měření a obrazovky s popisem. Děkuji za rozhovor, ale zbytek již dořeším s prodejcem. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 15:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Tek 2221A se neprodává Laughing

ps.mám už asi jen 10 analogovejch osciloskopů, měl jsem jich přes 30, u mě je prodej nějakého kousku o něčem jiném.


Udělal jsem blbost, že jsem ho prodal. Najednou mi připadal veliký (přitom mám mraky místa) a prostě jsem asi chtěl moderní zubatou pomalou obrazovku :- ))))

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 16:10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná byl dlouhý, ale to s obrazovkou jinak nejde.
Ale určitě byl relativne lehký, v této třídě mám základ TEK2215 a v porovnání s TEK475 je zjevně lehčí Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 20:50:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mi to nedalo a zapnul jsem svojí mašinku. Vyzkoušel jsem všechny 4 kanály na nejvyšší citlivost (1mV, sonda 1:1) a žádné rušení se nekoná. Jasně, je tam vidět šum, ale ten se potlačí průměrováním 16x.
Jeden drobný tip:
Utility - System - Power Set - Default
Po zapnutí se nastaví defaultní nastavení, takže kdyby si to člověk nechtíc rozšteloval, tohle to řeší.
Když hrot sondy neuzemním, nachytám ze vzduchu asi 10 mV - 50 Hz, ale po zkratování na zem to zmizí.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:06:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo by dobré vždy uvádět náčrtek zapojení, ve kterém se rušení projevilo. Jinak se z těch slovních výlevů moc nepozná.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Buď je hrot sondy ve vzduchu - ničeho se nedotýká, nebo je uzemněný kablíkem na sondě. Myslel jsem, že v kontextu předchozích příspěvků, kde je to popisováno podrobněji, je to srozumitelné.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To nebylo na Tebe. Psal jsem k těm, kdo mají problémy s rušením při měření s DSO.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

ako to rusenie vyzera na FFT? nie su to FM radiostanice?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak fajn. Jenom pro jistotu obrázek, když už jsem se s tím páral... Laughing
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 17, 2016 21:37:48    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
ako to rusenie vyzera na FFT? nie su to FM radiostanice?


Podle mě záleží hlavně na tom, co a jak propojíš a z čeho je napájený osciloskop. Nejlepší výsledek při měření v reálu - USB osciloskop (Picoscope) připojený na notebook s bateriovým napájením. Bez problémů při měření na tyristorovém řízeném zdroji 100V/1000A. Signál z bočníku pouze do 60mV, pravda v elektronice je izolační zesilovač, který odděluje signál z bočníku (izolační zes s kapacitní bariérou). Když se to měří do Tekt DSO, napájený ze sítě, tak už je problém s rušením.

P.S.: ta fotka je super, Vláďo Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 00:14:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nezlobte se, ale rušení i triggering již poroberu s prodejcem. Ten ví velmi dobře o čem mluví a dokonale ty skopy zná. Mě už je to taky mnohem jasnější po dnešním měření. Uvidím co mi odpoví. A stavím se za ním osobně, stejně musím nasát nějaké rozumy.
Nebudu sem dávat obrazovky abych nedával palivo na nekonečnou diskuzi na konci které by se nevyřešilo zhola nic jen by byla plná různých názoru a překřikování.
První kanál osciloskopu, ale není zcela v pořádku a musíme přijít na to jestli to je HW nebo SW chyba a proč se to stalo. To zvládneme bez fóra Smile Ostatně jako vždy když se má něco vyřešit Smile
Nic proti vám sliční vědátoři, ale vážne nechci abych sem musel čumět každou chvíli jako pako jen abych zjistil, že se nic nedovím. Nic ve zlém! Je to fenomén všech diskuzních komunit. A kdybyste náhodou měli opravdu nápad, mam v kontaktu mailovou adresu.
Adios.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 06:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Nezlobte se, ale rušení i triggering již poroberu s prodejcem. Ten ví velmi dobře o čem mluví a dokonale ty skopy zná. Mě už je to taky mnohem jasnější po dnešním měření. Uvidím co mi odpoví. A stavím se za ním osobně, stejně musím nasát nějaké rozumy.
Nebudu sem dávat obrazovky abych nedával palivo na nekonečnou diskuzi na konci které by se nevyřešilo zhola nic jen by byla plná různých názoru a překřikování.
První kanál osciloskopu, ale není zcela v pořádku a musíme přijít na to jestli to je HW nebo SW chyba a proč se to stalo. To zvládneme bez fóra Smile Ostatně jako vždy když se má něco vyřešit Smile
Nic proti vám sliční vědátoři, ale vážne nechci abych sem musel čumět každou chvíli jako pako jen abych zjistil, že se nic nedovím. Nic ve zlém! Je to fenomén všech diskuzních komunit. A kdybyste náhodou měli opravdu nápad, mam v kontaktu mailovou adresu.
Adios.


Asi takhle, pokud bys uměl definovat přesně svůj problém a byl partnerem do diskuse, co se týče zejména spouštění, tak může mít diskuse po webu cenu. Jinak diskuse po webu cenu nemá, vždy musí komunikovat 2 strany, které vědí, o čem mluví. Pokud ne, tak plně souhlasím, že diskuse po webu je na nic, proto je jich tolik k ničemu. Web nezachrání chybějící znalosti. Jak říkáš, Adios Laughing Ten, kdo něco potřebuje, jsi Ty, ne např. OPA nebo já.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 17:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Nezlobte se, ale rušení i triggering již poroberu s prodejcem...

To je zdaleka nejlepší možné řešení. Už jenom proto, že kdyby se škopkem něco bylo, můžeš na místě vyřešit reklamaci/výměnu/opravu. Jestli se nepletu, tak ten prodejce dělá i servis, takže tomu opravdu bude rozumět. Když sebou vezmeš RC, tak Ti ukáže, jak to změřit. Vsadím se, že to jde a možná i líp než na tom analogu. Jenom vědět, jak na to. Kdybys přeci jen chtěl něco vědět dopředu, jukni na tahle videa, možná najdeš, co hledáš.

https://www.youtube.com/channel/UCLzhNnl9a0-RZz7VyTrkcHw

Bylo by fajn, kdybys potom napsal, jak to dopadlo a co jsi se dozvěděl.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 18:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
LJM napísal:
Nezlobte se, ale rušení i triggering již poroberu s prodejcem. Ten ví velmi dobře o čem mluví a dokonale ty skopy zná. Mě už je to taky mnohem jasnější po dnešním měření. Uvidím co mi odpoví. A stavím se za ním osobně, stejně musím nasát nějaké rozumy.
Nebudu sem dávat obrazovky abych nedával palivo na nekonečnou diskuzi na konci které by se nevyřešilo zhola nic jen by byla plná různých názoru a překřikování.
První kanál osciloskopu, ale není zcela v pořádku a musíme přijít na to jestli to je HW nebo SW chyba a proč se to stalo. To zvládneme bez fóra Smile Ostatně jako vždy když se má něco vyřešit Smile
Nic proti vám sliční vědátoři, ale vážne nechci abych sem musel čumět každou chvíli jako pako jen abych zjistil, že se nic nedovím. Nic ve zlém! Je to fenomén všech diskuzních komunit. A kdybyste náhodou měli opravdu nápad, mam v kontaktu mailovou adresu.
Adios.


Asi takhle, pokud bys uměl definovat přesně svůj problém a byl partnerem do diskuse, co se týče zejména spouštění, tak může mít diskuse po webu cenu. Jinak diskuse po webu cenu nemá, vždy musí komunikovat 2 strany, které vědí, o čem mluví. Pokud ne, tak plně souhlasím, že diskuse po webu je na nic, proto je jich tolik k ničemu. Web nezachrání chybějící znalosti. Jak říkáš, Adios Laughing Ten, kdo něco potřebuje, jsi Ty, ne např. OPA nebo já.


Pavle, já se ti ani nedivím, že jsi zhnusený jak se k tobě a tobě podobným lidé v komunikaci chovají. Ty sice nikomu nenadáváš do idiotů jako zdejší jednodušší (ale možno jednoúčelově vzdělanější) jedinci, ale o to více si o lidech myslíš, že jsou lamy, které nejsou hodné rovné komunikace s tebou. A to je mnohem horší. Jsi ve svém oboru asi odborník, ale natuty nepobíráš ani desetinu mozkového trustu, který se nachází třeba jen na tomhle fóru. Protože i ti co nemají vědomosti podle tvých představ, můžou být v oboru velice užiteční, ne li víc! Ty nevíš co je to dokázat poradit anebo ještě lépe ukázat cestu. Pokud nemáš do debaty seberovného ortodoxáka pro výměnu jednoduchých vět a čísel, tak jsi bezradnej. Kdybych si věděl rady tak tě nepotřebuji! Já tě nepotřebuji ani teď (nic ve zlém) jen jsem nahlas sdělil, že mám podobný problém jako zakladatel vlákna. Ani na sekundu jsem nepočítal s tím, že se něco dovím a už vůbec ne od tebe Smile Ty to sdělit neumíš ani kdybys chtěl Smile To je normální jev, taky neumím komunikovat o tom v čem se dobře vyznám a hned jsem narvózní jak to, že to dotyčný taky neumí. Ale snažím se vcítit do problémů lidí a i když zásadně neradím (ani v případech když umím poradit perfektně), tak se snažím alespoň dát najevo zájem a dotyčného někam posunout. Asi nevíš o čem píši. Neřeš to! Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 18:36:21    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
LJM napísal:
Nezlobte se, ale rušení i triggering již poroberu s prodejcem...

To je zdaleka nejlepší možné řešení. Už jenom proto, že kdyby se škopkem něco bylo, můžeš na místě vyřešit reklamaci/výměnu/opravu. Jestli se nepletu, tak ten prodejce dělá i servis, takže tomu opravdu bude rozumět. Když sebou vezmeš RC, tak Ti ukáže, jak to změřit. Vsadím se, že to jde a možná i líp než na tom analogu. Jenom vědět, jak na to. Kdybys přeci jen chtěl něco vědět dopředu, jukni na tahle videa, možná najdeš, co hledáš.

https://www.youtube.com/channel/UCLzhNnl9a0-RZz7VyTrkcHw

Bylo by fajn, kdybys potom napsal, jak to dopadlo a co jsi se dozvěděl.


"Bylo by fajn, kdybys potom napsal, jak to dopadlo a co jsi se dozvěděl."
OPA!!! :- )))))) Tak na výše citovenou větu jsem alergický již od prvního dne kdy jsem se na netu někoho na něco ptal. Nikdy nikdo neporadil, ale úplně všichni nezapoměli dát najevo, že když to zjistím/naučím se to/vyhledám to atd... mám jim své know how (mnohdy drahé a za prachy) určitě říct a naučit je jak jsem to udělal/dosáhl/naučil se atd... :- ))))) To se mi snad jen zdá! Já to klidně udělám, ale jednak jinde a taky rozhodně ne kvůli vám, nýbrž pro svůj dobrý pocit a lepší karmu. Třeba ve své skupině n a FB. Když se jednou stane, že mi někdo předá své know how, ochotně a se zájmem, budu to milerád dělat taky!
Jinak, já na web defakto nepatřím. Protože v skrytu duše možná souhlasím s Bartolim a Mabatem v jejich stylu komunikace, i když jsem jim vynadal a zastal se nevím proč zdejších odborníků soustavně pojídajících šalamounova hovna, protože byli napadání, že jsou idioti... Mno... jak to jen kulantně říct... podruhé bych to už určitě neudělal. Smile
Nemám proti Tobě vůbec nic a nic neber osobně, jen mě rozesmívá jak určitá skupina lidí, zatížena podobným hobby dokáže myslet a reagovat úplně stejně blbě Smile
Poradím ti, pokud v budoucnu budeš chtít něco vědět v čem ti budu moct pomoct, tak mám telefonní číso. Ale tady ne, tady to čte bůhvý kdo a je to vždy pouhé přlévání paliva pro debaty, které nikam nevedou. Smile Jako kdybyste to sami neznali :- ))

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 18:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako dlho trva, nez napises takyto prispevok s +/- 250 slovami? Nie je to skoda tvojho casu? :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 18:56:41    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ako dlho trva, nez napises takyto prispevok s +/- 250 slovami? Nie je to skoda tvojho casu? Smile


Chvilku. Pisu rychle. A jeste u toho premyslim hlavne nad praci. Ztrata casu je to extremni. Vsak tady taky nemam co pohledavat a velmi brzi vysublimuji.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 19:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo promiň, ale ty jsi fakt pako. Very Happy
Já přece nechci, abys mi prozrazoval nějaké tajné a draze získané know how. Rolling Eyes
Jenom mě zajímalo (minulý čas), jak uspěješ, jestli má škopek nějakou závadu, nebo je chyba mezi židlí a obrazovkou. Ale už je mi to opravdu jedno, nemusíš se namáhat.
A teď se zase neuraž Ty, ale kdybych potřeboval poradit s osciloskopem, budu hledat informace třeba u toho ochotného prodejce, nebo u lidí, kteří s tím pracují déle, než pár hodin a měli šanci něco se naučit. Tomu snad rozumíš ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 21:16:09    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Bylo by fajn, kdybys potom napsal, jak to dopadlo a co jsi se dozvěděl.

První příspěvek LJM v tomto vlákně:
LJM napísal:
Nečetl jsem celé vlákno, ale povedlo se vyřešit to rušení?
...
Má někdo DS1045Z v praxi a umí poradit co s tím?


Kdo chce know how?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2016 22:51:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Brat si zadovážil a opravil jeden šikovný analyzátor pre rozsah 100Hz až 8,6GHz výrobcu Anritsu MS8640A. To sa budú dobre pozorovať zmeny a neduhy v zapojeniach Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 10:53:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Krááááááááása neuvažuje Váš bratr že by za úplatu poskytoval krátkodobý pronájem i se zázemím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 11:03:04    Predmet: Odpovedať s citátom

On ale ten spektrální analyzátor nebude všelék. Před cca 6-10 lety jsem pracoval s HP/Agilent 3GHz a 9GHz pravidelně a zkoušel jsem je i na audio. V jednom případě to velmi pomohlo (kmitání některých prvních Dispre2 na 250MHz) v případě, kdy osciloskop 200MHz neukázal nic.
Ale má to velký háček v tom, že ty přístroje jsou ve třídě I a zanesou do audio obvodu další PE. Je nutno velice pečlivě uvažovat, co je chyba měření a co skutečný jev v obvodu. Dále mají vstupní impedanci 50 ohm a ne každý linkový komponent se s tím srovná.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kolar
Hifi obsluha


Založený: 31 máj 2014
Príspevky: 37
Bydlisko: okolí Uherského Hradiště

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 11:35:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Měření přes sítˇový oddělovací transformátor komplikace s PE nevyřeší? ale jinak souhlasím že pro méně znalého je interpretace naměřených výsledků snad větší polovina práce z měření.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 11:40:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomůže to na nízkých kmitočtech, kde ale VF spektrální analyzátor stejně nemá dostatečné rozlišení. Je dobré kombinovat VF spektrální analyzátor s další, NF metodou.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 17:47:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak jsme se nedostali k tomu, jak by mělo to měření "rušení" mělo vypadat.
Jediné, co jsem pochopil, že nikdo s tím zde nemá žádnou reálnou zkušenost, včetně PMA Very Happy
Narážím tak na AP v jiném tématu, které má zajistit opakovatelnost výsledků při měření zesilovačů, podotýkám "pro blbce".

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 18:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě ti budou všichni vděčni za nějaký osvětový příspěvek. Nebo prezentaci nějakých výsledků, což se zatím nestalo nikdy. Zato v nadávkách jsi mistr. Aspoň v něčem.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 18:11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano Ty kretenskej čuráku, Tebe vždy rád pošlu do prdele !
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 18:35:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 19:59:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokusím se dohledat měření EMC "certifikovanou" laboratoří, které neprošlo, bratru 2000€ za dva vzorky a k tomu odstup rušení pozadí, které kopíruje překročení limitů tam, kde je zařízení hluboko pod normou.
Nadávka PMA mě nic nestojí, tohle bylo vyhozenejch 2000€, holt zkušenost Smile
Měření mám stovky, jak vlastních, tak měřících protokolů, ale chápete snad, že to sem nemůžu cpát, je to věc zákazníků Rolling Eyes

Chápejte také, že to není jako s BF na jiném fóru, s kterým je PMA velký kamarád Very Happy
Nic nenabízím, jenom zde komentuji technickou a administrativní úroveň borců.
Sám už jsem na to už dávno rezignoval, nic přímo nedodávám, jenom dávám poradenskou činnost, jak to má být, aby to bylo v pořádku.

ps. nějaké komentáře od miero jsou zbytečné.
Nic nevyjadřují a prdel si snad umí představit každý Rolling Eyes
Podívejte jak to dopadlo na jiném fóru.
Bohouška jsem poslal kamsi, autocenzůrou to neprošlo, to byl test, sekal se snažil, dal tam odkaz na obrázek, taky dobrý, Bouhoušek to podvraťácky upravil, že tam byla prdel jako vrata a kdo to odsral - no přeci sekal, že se snažil Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa St jún 08, 2016 20:28:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 20:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe, ale skoda ze z toho tvojho titanskeho postavenia nejde zdelit nieco prospesne i pre nas smrtelnikov... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 6 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist