Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 08:54:07    Predmet: JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ? Odpovedať s citátom

Predpokladám že ich pár z vás má doma alebo dúfam v dobrom na ne spomína, mám možnosť zakúpiť od prvého majiteľa v peknom stave , v časopisu Stereo&Video vychválené z verdiktom solídna neutrálna bedna bez výrazných kompromisov v opracovaní. Aká je pravda ? Rozhodujem sa medzi nimi a regálmi Dynaudio Contour 1.3 Mk II . Mám obavu aj napriek BR vpredu či nebude to trojpásmo až moc kompromisné a lepšou volbou 2p. Počúvam akustickú muziku a jazz ,blues so 60 - 70 rokov.

Dík za názor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 11:28:22    Predmet: Odpovedať s citátom

no pre mna by bola asi volba viac na istotu Contour 1.3mkII
Len dobol poznamku- si uz myslim vcelku skuseny na taketo strielanie od boku bez predchadzajuveho vypocutia. Bedne urcuju nazasadnejsie charakter zvuku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 11:39:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdu máš síce, ale Countúry som počul pred rokom na Akufejzoch a boli mne gustu líbivé a nemám ich už možnosť vypočuť , chcel som sa skôr dozvedieť či to trojpásmo nie je zase dajaká ako vravíte "ptačí budka" , ja uprednostňujem skôr dobre udelané 2p či širokopásmo a skúsenosti s 3p do 1500 EUR nemám moc valné a JMLaby som chcel okúsiť.

Samozrejme mám vypočuté 815 a majú svoje neduhy ,ale nič závažnejšie sa tam nekoná ako som zvyklý bežne, BR ma moc nenadchol ale čo už.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 11:47:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Pravdu máš síce, ale Countúry som počul pred rokom na Akufejzoch a boli mne gustu líbivé a nemám ich už možnosť vypočuť , chcel som sa skôr dozvedieť či to trojpásmo nie je zase dajaká ako vravíte "ptačí budka" , ja uprednostňujem skôr dobre udelané 2p či širokopásmo a skúsenosti s 3p do 1500 EUR nemám moc valné a JMLaby som chcel okúsiť.

Samozrejme mám vypočuté 815 a majú svoje neduhy ,ale nič závažnejšie sa tam nekoná ako som zvyklý bežne, BR ma moc nenadchol ale čo už.


Kolik na to mas penez?
Za malo penez (1500 euro) uz se daji poridit z druhe ruky zajimave bedny co hrajou. Namatkou BW M801, JBL 4425.
Nebo pokud mas opravdu malo penez tak jbl L90 - male 3p. za 600 euro atd..

Ty cobalty a dynaudia bych vynechal z vyberu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 12:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Matrixy 801 je konečná, mal som ich istý čas a bol to zážitok, chcel som niečo k druhej zostave do 800 - 1000 EUR . Tak si ma zase naladil, kúpim znovu 801 a nejdem vymýšľať.

Celé toto vlákno bolo u dočasnom opantaní z toho že som JMLab ešte nemal a že majú svoje meniče a robia kvalitu, nedávno som síce našiel foto výhybky s bipolármi a lacinnými MKP kondíky a nebol to pekný pohľad .

Bartoli ešte mi jedno povedz, čo pre teba subjektívne robí bedňu solídnou dospelou okrem tradičných pevnostných a konštrukčných hladísk - na čo si pri prednese obzvlášť citlivý?

XO Electry

http://www.hiboox.fr/go/images/divers/dsc-0128,5f5995d5c1d0bc0f76f44de0b9855f51.jpg.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 13:19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="ravenman"]
Bartoli čo pre teba subjektívne robí bedňu solídnou dospelou - na čo si pri prednese obzvlášť citlivý?

No nejjednodussi zpusob jak poznat "dospelou" bednu je na tom pustit symfonicky orchestr. S tim maji male bedny problemy + obecne male hifi bedny neumi hrat ciste nahlas, zvuk se u malych beden vzdycky sesype.

Ono se rekne ze Bartoli posloucha nahlas, ale vazna hudba - to je z 80% piano/pianissimo a pak kdyz orchestr uderi tak to stoji za to.

Popina ta hraje nahlas s obvykle minimalni dynamikou, a proto musis vytocit volume u vazne hudby vzdy doprava Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 13:23:07    Predmet: Re: JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ? Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Predpokladám že ich pár z vás má doma alebo dúfam v dobrom na ne spomína, mám možnosť zakúpiť od prvého majiteľa v peknom stave , v časopisu Stereo&Video vychválené z verdiktom solídna neutrálna bedna bez výrazných kompromisov v opracovaní. Aká je pravda ? Rozhodujem sa medzi nimi a regálmi Dynaudio Contour 1.3 Mk II . Mám obavu aj napriek BR vpredu či nebude to trojpásmo až moc kompromisné a lepšou volbou 2p. Počúvam akustickú muziku a jazz ,blues so 60 - 70 rokov.

Dík za názor


JMLab Focal Cobalt 815 je 3-Pasmo ? Na to zabudni. je to 2,5 pásmo d'appolito , dosť ostré, smerujúce výšky, tenký bas, stredy aj basy to hra do jedneho objemu- mal som vyšší podobný model a nič moc.Výhybka – elektrolyty, tlmivky na feritových jadrách, žiadne fázové kompenzácie, drnčiaca krabica – tenké dosky, mizerne výstuhy.
Musel som ich prerobiť na 3-pasmo , totálne prekopať výhybku aj krabicu, potom to hralo ako tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 13:43:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne v tomto ohľade som potreboval informáciu, podobné veci sa dnes dejú aj v pomerne vysokých cenových métach čo ma vždy odrádzalo od novotín

Stereo & Video je podlatené tiež ?, tí ich tam vychválili do nebies a že vraj výhybka nemá bipolár ani jeden, dokonca tam uviedli a priemre drôtu na cievkach čo je velmi zaujímavý udaj v recenzií Laughing


Naposledy upravil ravenman dňa Ut marec 08, 2016 13:51:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 13:51:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Presne v tomto ohľade som potreboval informáciu, podobné veci sa dnes dejú aj v pomerne vysokých cenových métach čo ma vždy odrádzalo od novotín


Ale tak treba barvy a lak maji hifikomercni vyrobci (focal) dobry Wink

BTW ty M801 samo nejsou zadny zazrak, porad je to jen prumerne 3p s 12" basakem ale imho je to takova prvni hladina kvality zvuku co uz jde poslouchat a je fajn ze je to dnes lacine a stare. Takze pro me je M801 prvni level pouzitelnosti, ale to jen k tomu slovu "konecna" v souvislosti s M801.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 13:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumiem, četni tu recenziu v prílohe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 14:13:13    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Rozumiem, četni tu recenziu v prílohe


Je to entrylevel spatne hifi.
Celkem to okomentoval trefne i Henri, to co psal imho sedi.
Focal nebrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 14:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:

Stereo & Video je podlatené tiež ?, Laughing



-To tak neber 1000 ľudí- 100000 chuti - niekomu sa páčili http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=3165&sid=5e35a172470c6e3afc0d8a8ffe2dc1ea
Testy a recenzie sú HLAVNE podpora predaja s určitým obsahom informácii a balastu(spolupracoval som s nebohým Wattom Embarassed ) ani na fórach ti nenapíšu často nekompromisnú pravdu. Je mix sympatii, antipatii , osobných záujmov a názorov, podpora kamaratov a spriaznených firiem ,trolling Tongue
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 15:40:18    Predmet: Re: JMLab Focal Cobalt 815, aký dojem ? Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Predpokladám že ich pár z vás má doma alebo dúfam v dobrom na ne spomína, mám možnosť zakúpiť od prvého majiteľa v peknom stave , v časopisu Stereo&Video vychválené z verdiktom solídna neutrálna bedna bez výrazných kompromisov v opracovaní. Aká je pravda ? Rozhodujem sa medzi nimi a regálmi Dynaudio Contour 1.3 Mk II . Mám obavu aj napriek BR vpredu či nebude to trojpásmo až moc kompromisné a lepšou volbou 2p. Počúvam akustickú muziku a jazz ,blues so 60 - 70 rokov.

Dík za názor


Já nevím. Na mě Contoury 1,3mkII udělal oborvský dojem a proto jsem je kdysi za dost vysokou cenu (z druhé ruky) koupil Žil jsem s nimi asi 6 let, než přišly vyšší modely (C5, Special 25). Dodnes vzpomínám, že zvuk byl tak akorát analytický, tak akorát malebný a tak akorát vyvážený. Výšky byly výtečné, neřezající, neukřičené, středy prokreslené, basy celkem dost hluboké a objemově akorát - určitě ne podbízivě přifouklé. C1,3mkII lze poslochta velmi zblízka a díky tomu trochu odpouští nedostatky místnosti.
Moje volba by byla opět stejná. Ale kdybych chtěl jít do vyšší ceny, sháně bych C1,3SE, které jsou o kus lepší díky zcela jiným měničům. Ty nemají chybu v této ceně. Focaly bych nechal bejt.

Jinak Bartoliho neber vážně, on to má v hlavě trochu jinak nastavený, mrkni do jeho plodných příspěvků. Matrixy 801mkII ani mkII rozhodně konečnou nejsou, to je fakt, ale za málo peněz dokáží udělat opravdu kus dobré práce. Jen s výškami je potíž, přeci jen na dnešní dobu a moderní výškáče ten hliník už nemá a středy mají svůj specifický zvuk, asi jako každá bedna na světě. Jen některé zesilovče na 801mkII způsobí, že středy mohuo někdy znít až ne příliš lahodně,dipolomaticky řečeno. Spíše než to bude ale problém sehnat nezničený pár. Moje zkušenost je, protože 801mkII jsem měla paralelně s C1,3mkII (blesk666 víSmile , ža na některé žánry jsou prostě DA nenahraditelné. Akustická hudba, nepočetná tělesa typu jazz a pod - to je přesně to, kde excelují a bas jim fakt nechybí. Není proto důvod se pídit po 12 či 15´´ medvědovi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 16:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny ja se smeju lidem co dnes daji za 2p ptaci budky radi vic penez nez kolik stoji kvalitni bedny jako 1518, napriklad.

Ale jinak pred 15 lety jsem byl z dynaudio contour 1.3 nadseny. Dokonce jsem je na lopuchu pred lety dost chvalil, takovy jsem byl hifista. I relaxacni xaviany jsem pred lety mel a dlouho Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 16:32:19    Predmet: Odpovedať s citátom

S tým sa stotožňujem, Contúry hrali jazz a akustiku, to bola lahoda . Ako sú na tom Contury 1,3MkII impedančne po stránke stability a náročnosti na zes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 18:35:32    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
S tým sa stotožňujem, Contúry hrali jazz a akustiku, to bola lahoda . Ako sú na tom Contury 1,3MkII impedančne po stránke stability a náročnosti na zes


Není to žádná tragedie, ale lepší zesilovač jim v každém případě prospěje. U mě hrály i na relativně slabém Naim Nait 5i velmi dobře, zkusil jsem je i na stařičkém vinatge Pionner A60 a to bylo taky dobrý.Jinak s Brystoenm4B-SST hrály výborně, i s Passem X150.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 18:51:59    Predmet: Odpovedať s citátom

minimum 3,43 Ohm na 177Hz. 84dB(B)/2.83V/m je pomerne nizka citlivost, (starsi model 1.3 mal o 3dB vyssiu citlivost...)

Cize vykonnejsi a pomerne stabilny zosilnovac je na ne potrebny, inak tie vysledky merania su vcelku solidne

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-13-mkii-loudspeaker-measurements#GykPWPBaKZRh0yFy.97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 20:06:46    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
minimum 3,43 Ohm na 177Hz. 84dB(B)/2.83V/m je pomerne nizka citlivost, (starsi model 1.3 mal o 3dB vyssiu citlivost...)

Cize vykonnejsi a pomerne stabilny zosilnovac je na ne potrebny, inak tie vysledky merania su vcelku solidne

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-13-mkii-loudspeaker-measurements#GykPWPBaKZRh0yFy.97


1+7 bez basaku a vyhybka prvniho radu, to je neco, panecku Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 20:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
blesk666 napísal:
minimum 3,43 Ohm na 177Hz. 84dB(B)/2.83V/m je pomerne nizka citlivost, (starsi model 1.3 mal o 3dB vyssiu citlivost...)

Cize vykonnejsi a pomerne stabilny zosilnovac je na ne potrebny, inak tie vysledky merania su vcelku solidne

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-13-mkii-loudspeaker-measurements#GykPWPBaKZRh0yFy.97


1+7 bez basaku a vyhybka prvniho radu, to je neco, panecku Wink


Jo, za to ty tvoje obludy, to bude krása, s tím blemcákem na basech Very Happy

Jiank se na tu výhybku líp podívej, třeba v ní ještě něco vyčteš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 20:45:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:
Bartoli napísal:
blesk666 napísal:
minimum 3,43 Ohm na 177Hz. 84dB(B)/2.83V/m je pomerne nizka citlivost, (starsi model 1.3 mal o 3dB vyssiu citlivost...)

Cize vykonnejsi a pomerne stabilny zosilnovac je na ne potrebny, inak tie vysledky merania su vcelku solidne

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-13-mkii-loudspeaker-measurements#GykPWPBaKZRh0yFy.97


1+7 bez basaku a vyhybka prvniho radu, to je neco, panecku Wink


Jo, za to ty tvoje obludy, to bude krása, s tím blemcákem na basech Very Happy

Jiank se na tu výhybku líp podívej, třeba v ní ještě něco vyčteš.


Moc alkoholu skodi zdravi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 20:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

Moc alkoholu skodi zdravi Wink


A tak isto škodia tvoje polopravdy ktoré tu hlásaš. Len žiaľ bohu ty to máš od prírody a nie od alkoholu. Wink Problém s alkoholom sa dá aspoň riešiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 21:01:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Zdeny napísal:
Bartoli napísal:
blesk666 napísal:
minimum 3,43 Ohm na 177Hz. 84dB(B)/2.83V/m je pomerne nizka citlivost, (starsi model 1.3 mal o 3dB vyssiu citlivost...)

Cize vykonnejsi a pomerne stabilny zosilnovac je na ne potrebny, inak tie vysledky merania su vcelku solidne

http://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-13-mkii-loudspeaker-measurements#GykPWPBaKZRh0yFy.97


1+7 bez basaku a vyhybka prvniho radu, to je neco, panecku Wink


Jo, za to ty tvoje obludy, to bude krása, s tím blemcákem na basech Very Happy

Jiank se na tu výhybku líp podívej, třeba v ní ještě něco vyčteš.


Moc alkoholu skodi zdravi Wink


Žes na to už konečně přišel! Tak ho nechlastej a bude ti líp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 21:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Co jsem zase napsal spatne? Konkretne zde?

To memuzu ani pochvalit dve bedny dynaudio velikosti skopku od piva za cca 80 000 CZK na pultu?

Peknou vyhybku 1. radu to ma, sama chvala a vy se zlobite. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut marec 08, 2016 21:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...ale ale ale, akurát idem písať chválu a zase to tu iskrí, i tak chcem vyjadriť poďakovanie za hodnotné a vecné príspevky istých členov, som rád že aj na slovenskom fóre máme znalých šikovných odborníkov ,ktorí vedia nezaujate odpovedať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 09, 2016 09:20:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman

Tiez by som odporucal Contour 1.3 MkII. Rad na ne spominam, toto boli moje prve bedne ktore ma naozaj uchvatili. Neskor som mal aj 3-pasmove Contour 3.0 ale hudba ma na nich uz tak nebavila. Musel som ist az do rady Confidence. Contour 1.3 MkII su dnes uz stare repro, ale urcite si zasluzia privlastok legendarne, potrapia vacsinu modernych bedni v podobnej cenovej kategorii. Ak sa ti ich podari zohnat v peknom stave urcite to nebude zla investicia, pretoze cenu si uz budu drzat a neprerobis pri pripadnom neskorsom predaji.

Co sa tyka narocnosti na zosilnovac (a cely retazec) tak su aj niesu narocne. Proste cim kvalitnejsi signal dostanu, tym lepsie zahraju a ukazu co dokazu. Takze maximum sa z nich da vyzdimat az ked je zosilnovac drahsi ako samotne repro. Tolko z mojej skusenosti.
matto

_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 09, 2016 09:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak aby to nevypadalo ze dynaudio neumi vyrobit kvalitni bedny a ze umi nabizet jen spatne reseni 1+7 +8 tak sem dam fotku kvalitniho setupu od dynaudio.

Jmenovalo se to Compound

https://www.google.at/search?q=dynaudio+compound&biw=1664&bih=767&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjDl-S1lbPLAhWnd5oKHQ2SD8QQsAQIGg#imgrc=I9sfXx4szJ_vNM%3A

Ale je to drahe i po 20 letech, napr i ty male 3p. stojanovky jsou dnes secondhand za 50 000CZK.

Nicmene je to setup co dava smysl, 25mm + 50mm kaloty + stredak a basak.

Consequence je stejny pristup kaloty 25 + 50mm, ale to uz je hodne astronomicky drahe. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St marec 09, 2016 16:26:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Dynaudio Consequence Mk II jsem vlastnil a potvrzuji, že Dynaudio neumí vyrobit kvalitní bedny za libovolné peníze. Osobně na značku Dynaudio chápu čistě jako preferenční záležitost, tj. kdo má nějak narostlé uši a je příchylný k jednomu konkrétnímu typu zvuku, který se kryje s projevem jakýchkoli Dynaudií, pro toho ta značka je. Pro všechny ostatní lidi to není. Snad v kategorii těch nejmenších, nejlevnějších dvojpásem se dá akceptovat, že to je třeba dobrý poměr cena/výkon, ve vyšších cenových hladinách je jejich specifičnost trestuhodná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St marec 09, 2016 16:29:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli, ten tvůj tzv. technicky správný setup nefungoval ani smykem, byla to neposlouchatelná bedna. Tvoje redukce veškeré audio teorie na rozměry měničů je absurdní, o ničem to nevypovídá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št marec 10, 2016 06:28:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Dynaudio Consequence Mk II jsem vlastnil a potvrzuji, že Dynaudio neumí vyrobit kvalitní bedny za libovolné peníze. Osobně na značku Dynaudio chápu čistě jako preferenční záležitost, tj. kdo má nějak narostlé uši a je příchylný k jednomu konkrétnímu typu zvuku, který se kryje s projevem jakýchkoli Dynaudií, pro toho ta značka je. Pro všechny ostatní lidi to není. Snad v kategorii těch nejmenších, nejlevnějších dvojpásem se dá akceptovat, že to je třeba dobrý poměr cena/výkon, ve vyšších cenových hladinách je jejich specifičnost trestuhodná.


Machalíku, měl bys dodat, jak to s tvými C. bylo. Jinak nevěřím, že to, co jsi napsal, mslíš vážně. Celý svět tuto značku uznává jako vynikající, ovše, ty tvrdíš, že neumí udělat dobře hrající bedny. Já bych tvé soudy přehodnotil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št marec 10, 2016 06:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dynaudio sú (predražené) plečky (aj keď inak hrajú celkom dobre). Grafy radšej nechcem ani vidieť! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist