Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

mrba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifista - zaslúžilec

Založený: 09 máj 2014

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2018 06:28:22    Predmet: Budúcnosť II (2018- ) Odpovedať s citátom

Budúcnosť II (2018- )

Po viac ako štvorročnom turbulentnom období (niekto by to nazval aj audioneuróza) som sa konečne dostal do kľudného obdobia, kedy sa už venujem hlavne posluchu, s ktorým som už plne spokojný. Uvedomujem si aj limity svojej zostavy. Pri hlasitom posluchu (SPL > 90 dB) sa prejavujú limity Focal ARIA 906, prvý mód miestnosti (cca 34 Hz) je dosť výrazný a malé suby (8" a 10") by sa dali nahradiť väčšími. Riešenie každej z týchto oblastí však už vyžaduje tisícové náklady a je otázne, či by som to v panelákovej izbe využil, takže to ukáže budúcnosť. Verím, že podobne ako pri audioveži nastáva dlhé (dúfam že znovu aj 20-ročné Smile ) obdobie venovania sa pokojnému posluchu hudby. Keďže okolnosti mi to už umožňujú, chodím porovnávať aj so živými koncertami v koncertných sálach (Reduta, Musikverein, Rudolfínum, ...) Prvé dojmy boli rozporuplné, páčilo sa mi to viac doma, ale možno to bolo spôsobené len zvykom. Teraz sa to už pomaly vyrovnáva.

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 16:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak predpoklady sa potvrdili a za posledný rok sa v zostave neudiala skoro žiadna zmena (len výmena USB kábla medzi PC a DAC). So zvukom som spokojný, tak si užívam len počúvanie hudby, ktorá mi robí radosť. Občas porovnám so zážitkom na živom koncerte. V závislosti od okolností sa mi to niekedy páči viac doma, niekedy na koncerte. Suby odvádzajú dobrú prácu aj v súčasnej zostave, takže ani ich výmenu neplánujem. Najnižší mód miestnosti by som vďaka niektorým členom vedel riešiť aj za prijateľný rozpočet, ale núdzové riešenie cez DRC v podstate vyhovuje, tak ani v tejto oblasti zatiaľ nič neplánujem. Posledný problém, hlasitý posluch pri súčasných reprobedniach by si síce zaslúžil riešiť, ale vzhľadom na to, že počúvam v paneláku, moc často by som to nemohol využiť a kedže bedne by som mal najradšej od Kocoura a ten je dosť vyťažený svojimi projektami, tak aj toto nechávam otvorené, či sa výmena bední vôbec udeje.
blesk666
Hifi expert

Založený: 18 jún 2012

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 17:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy staci dosiahnut urcitu “dostatocnu” kvalitativnu uroven a v zasade neni “nutne” nic s tym uz robit. ...na nejaku dobu
Návrat hore
mrba
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 18:16:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, vyzerá to tak, že som v tomto bode Smile
Kocour
Hifista - zaslúžilec

Založený: 07 február 2008

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 20:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja jsem urcite zasekany minimalne do konce roku, a to mi moje projekty celkem stoji. Nejak nerozumim, kde se ta pace bere a jak se mi neustale dostava pod ruce. Abych vubec pohnul s myma vecma, tak se snazim vazne nic nebrat. Joo kdyby tak slo vse primocare, zmerit, zapojit, poslechnout, hybnout s vyskama, je to ok, zabalit a poslat, ale kdyz ono tomu tak dost casto neni.
Proto mirim spise na koncept udelat svoje 2-3-4 modely, a ty nabizet. Udelat neco, s cim jsem vazne spokojeny, neni sranda.

mrba napísal:
Posledný problém, hlasitý posluch pri súčasných reprobedniach by si síce zaslúžil riešiť, ale vzhľadom na to, že počúvam v paneláku, moc často by som to nemohol využiť a kedže bedne by som mal najradšej od Kocoura a ten je dosť vyťažený svojimi projektami, tak aj toto nechávam otvorené, či sa výmena bední vôbec udeje.

mrba
Hifista - zaslúžilec

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 20:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, ja to plne chápem a to nebola sťažnosť, len konštatovanie stavu. Ale ak by si mal niekedy cestu do Blavy a mal 2-3 hodinky na pokec a popočúvanie setu 2.3, rád Ťa privítam.
Kocour
Hifista - zaslúžilec

Založený: 07 február 2008

PríspevokZaslal: St jún 05, 2019 20:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jee uplne v poho, ja v tom vubec stiznost nevidel, ja si spise jen tak povzdechl. Ale kdyz ono to staveni a vymysleni je tak navykove Smile
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: