Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Názory na přenosky a poslechové zkušenosti

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Pi apríl 08, 2016 10:57:52    Predmet: Názory na přenosky a poslechové zkušenosti Odpovedať s citátom

Nenašel jsem tady podobné téma a myslím, že by nebylo od věci pokecat si o přenoskách obecně, o jejich kvalitě a zvuku. Samozřejmě bez měření, čistě uchometricky, to je asi nejvíc průkazné (samozřejmě co mozek to jiné vnímání zvuku) i když velice individuální. Každopádně nejzajímavější.

Jaké máte přenosky? Můžete napsat vaše názory na ně a stručné recenze na pár řádků? Jak charakterizujete jejich zvuk? Na jakých deskách? Zajímají mě hlavně přenosky, nikoli gramofony (předpokládám, že ty se točí všechny stejně přesně a stejně tiše) I když, můžeme mluvit i o gramofonech.

Já se pokusil pár slovy popsat své přenosky, ale razím názor, že drahá přenoska je škoda peněz (slyšel jsem jich moc a třeba za žádnou MC bych nikdy prachy nedal) a tak mám jenom takové běžné typy. Nicméně spokojenost.

1. AT95E - docela ujde, překvapila, příjemný zvuk v celém spektru.
2. 2M Red - pro mě nic moc, nesplnila očekávání, ale ani neurazila. Taková bezpohlavní. Asi příliš "rovná".
3. N-39 Mk III - super (40 let starý vožužlaný Kenwood s novým hrotem a je to pecka).
4. Concorde+electro - super zvuk, plný s moc pěkným basovým základem, ale je to skoro "špona z desky" (velký přítlak). Perfektní na staré desky.
5. WMS 20E Mk II - stará vyšeptaná superlehká přenoska, ale luxusní zvuk. Asi nejlepší ze všech.

Víc než 5 tis. za přenosku je dle mého názoru znevažování peněz. S dobrým předzesilovačem (třeba Canor TP206, Actidamp MK III) hraje skvěle i dobrá přenoska za tisícovku. Není potřeba špekulovat. Nejčastěji mám nasazenou AT95E. Z části i proto, že jsem líný je pořád střídat a vyvažovat. Používám digitální váhu, ale i tak je to "vopruz" na pár minut.

Pište své zkušenosti ať se můžem poučit a zjistit výhody případně nevýhody různých typů a jejich zvukové vlastnosti.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi apríl 08, 2016 12:05:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupil som nedavno gramo Denon DP 23 s MC prenoskou Denon DL-110...zvuk bol super, ale uz bola na odchode do vecnych lovist...nova cast s ihlou by stala aj postovnym okolo 130 €.
Kupil som po pozreti testov novu MM prenosku AT 95 E aj postovnym za 30 € a rovnako ako ty som velmi spokojny. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rOn
Nádejný hifista


Založený: 18 september 2010
Príspevky: 68
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 08, 2016 15:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

AT95e som mal vo viacerých exemplároch, momentálne vlastním čiernu AT95/PRO "PCOCC". Ako vstup do analógu slušná, horšie detaily a dynamika. Potrebuje krátky phonokábel aby hrala dobre.
Ortofon VMS30 MK II - Moving Iron s microline hrotom, veľmi detailná, s dobrým podaním priestoru. Oproti Rondo Red vyhrala na plnej čiare.
Acutex M312STR - najlepšia MM akú som mal možnosť vyskúšať. Veľmi nízky hluk drážky a statický praskot. Hrot Shibata, perfektná separácia kanálov - 27dB na 10 kHz! takže veľmi dobré podanie priestoru a detail. Potrebuje ale veľmi ľahké ramienko inak hraje ako brúsny papier s výraznými sykavkami.
Stanton 500 - dj-ská prenoska s kónickým hrotom a zosilneným cantileverom,
výraznejšie a nepresné basy, ale zábavný prejav. Tiež ju vytiahnem len na staršie dosky na ktoré sa neodvážim s MC.
Ortofon MC 15 Super MK II - rovnaký hrot ako u VMS30, ale trocha odlišný charakter. Plný zvuk s basovým základom a dostatkom detailov. Môj daily driver.
Ortofon Rondo Red a Ortofon MC10 Supreme - základné MC prenosky s eliptickým hrotom, pohodový, plný, analógový zvuk
Yamaha MC-7 - výborná MC len o chlp zaostávajúca za MC 15.
Supex SD-901 - charakterom by som ju dal niekde k MC 10, pohodový zvuk na dlhý posluch.
Denon DL-303 - neutrálna, náročná na phono kôli výstupu len 0,18 mV.

_________________
CA 640C + 840A, Tannoy DC6T Signature, Almarro A318B, Squeezebox + CA dacMagic, microSeiki dd40 & ma505
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist