Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Kvalitný FM tuner

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
depi
Hifi obsluha


Založený: 05 máj 2016
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2016 08:49:07    Predmet: Kvalitný FM tuner Odpovedať s citátom

A:
Kto vie poradiť ktorý z týchto tunerov je najkvalitnejší s najlepším príjmom?
šum:30dB
využiteľná citlivosť:11dbf (0,8 µV / 75 ohms)
B:
FM využitelná citlivost: 0.63μV / 75ohm (S / N 26dB)
FM Minimální citlivost: 1.6μV / 75ohm (S / N 46dB)
FM Frekvenční rozsah: 30Hz ~ 15kHz (± 3 dB)
FM signálu od šumu (mono): 75 dB
C:
Citlivost v pásmu FM: 8.1 dBf (0.7 µV / 75 ohms)

Viac údajov o nich nemám!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2016 09:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes již bych řekl, že nejkvalitnější tuner je internetové rádio Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št máj 05, 2016 18:15:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Citlivosť tunera nehovorí nič o kvalite príjmu, ani o kvalite zvuku. Citlivejšiemu tuneru (nižšia hodnota v µV) stačí pre stabilný príjem menej kvalitná anténa, resp. s rovnakou anténou má väčšiu rezervu pri kolísaní kvality signálu (napr. pri zmene počasia). Ale rozdiely v citlivosti uvádzaných tunerov sú zanedbateľné.

Internetové rádiá nie sú ideálnou náhradou, prevažuje mizerná kvalita zvuku. Pokiaľ ide o slovenské a české rozhlasové stanice, nepoznám žiadnu, ktorá by bola cez internet počúvateľná pri aspoň minimálnych nárokoch.

Príjem cez FM by som riešil v lokalite s výborným pokrytím signálom (v blízkosti vysielača). V takomto prípade citlivosť tunera nie je dôležitá. Diaľkový príjem FM je problematickejší a v dnešnej dobe by som ho nahradil digitálnym príjmom. Kvalitou zvuku rozhlasového vysielania cez DVB-T som sa nezaoberal, ale myslím si, že bude vyhovujúca.
Ja osobne prijímam rozhlasové vysielanie cez DVB-S (satelit) a nejaké skúsenosti som už opísal v tejto téme:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15789
Výhodou je kvalitný príjem českých rozhlasových staníc na Slovensku, a naopak.

Doplnil by som len, že audio výstupy digitálnych prijímačov DVB-T a DVB-S (až na zriedkavé výnimky) sú veľmi nízkej kvality. Aj lacný externý DA prevodník (Fiio...) je vždy prínosom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
depi
Hifi obsluha


Založený: 05 máj 2016
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 07:59:55    Predmet: Odpovedať s citátom

V mojom prípade sa jedná o autorádiá, kúpil som pomerne drahé čínske NO Name rádio a ľutujem to, lebo FM je niečo hrozné....preto chcem iné, od overených značiek Pioneer, Kenwood, Alpine aj s DAB tunerom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 12:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri čínskom "no name" rádiu by som neveril ani nápisu "stereo", nie to ešte nejakým uvádzaným parametrom.
K osvedčeným značkám by som pridal ešte Clarion.

Príjem DAB by som odporúčal overiť v praxi počas jazdy, najlepšie u niekoho, kto takýto tuner v Tvojom okolí má.
Problémom príjmu v pohybujúcom sa automobile je neustála zmena intenzity signálu a odrazov, a tiež prekrývanie sa dosahu z viacerých (väčšinou dvoch) vysielačov. Pri FM pri problémoch trochu zakolíše intenzita zvuku, objaví sa šum..., ale z hľadiska posluchu to nie je veľmi rušivé.
Výpadky v streame digitálneho vysielania sú však veľmi rušivé a zväčša sprevádzané veľmi nepríjemnými pazvukmi. Preto DAB pre príjem v pohybujúcich sa zariadeniach nie je ideálny, hlavne v kopcovitom teréne a pri prejazde v meste medzi budovami. DAB si vyžaduje veľmi stabilné podmienky príjmu.

Vždy je dôležitá aj autoanténa. Radšej dlhší prút a pozor na funkčnosť napájania predzosilňovača. To je zväčša riešené "fantómovo" po koaxiálnom kábli z autorádia.

Ak nemáš priamo v aute zabudované handsfree, tak by som Ti odporúčal radšej si priplatiť za autorádio so zabudovaným handsfree. Ja osobne mám dnes už starší Clarion CZ 309E a je to skvelá vec.

V dnešnej dobe by mala byť zamozrejmosťou aj možnosť prehrávať audio súbory z SD karty... Použiteľný je aj USB kľúč, ale USB kľúč trčiaci z predného panela nie je ideálne riešenie. Tu si over, aké formáty vie autorádio prehrať, aký dátový tok pri MP3 zvládne a ako sa v ňom dajú súbory triediť do priečinkov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 13:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

o jaké značky půjde ? dneska už citlivost (μV) nebude prvořadá, jde (zpravidla) o místní příjem do 30-40 km a tam bodou všechny přibližně rovnocenné
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
depi
Hifi obsluha


Založený: 05 máj 2016
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 14:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja volba je Pioneer Avic f77 DAB , Kenwood DNX 7250DAB, Alpine X800D - U
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi máj 06, 2016 16:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak v tejto cenovej kategórii by som citlivosť neriešil. Tá bude približne rovnaká. Skôr by som riešil využiteľné funkcie. A ovládanie - výhodou sú dobre riešené mechanické ovládacie prvky, ktoré sa dajú nahmatať aj pozerania sa na displej.
Pre kvalitný príjem je základom kvalitná anténa s predzosilňovačom.

Clarion v našich končinách nie je tak známy, ale keď si pozrieš zahraničné stránky, tak v ponuke auto hi-fi nechýba. A má tiež zaujímavé produkty aj v tejto kategórii:
http://www.clarion.com/sk/sk/products-personal/multimedia/index.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
depi
Hifi obsluha


Založený: 05 máj 2016
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: So máj 07, 2016 16:14:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v tom čínskom šmejde NXP TEF6686 FM modul, kde uvádzajú takmer navlas zhodné parametre ako Pioneer a za mestom mi rádio stráca dych, preto to riešim...čo sa týka antény, všetko je OK overené u firmy ktorá sa špecializuje na montáže autorádií.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne máj 08, 2016 14:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

velmi dobre tunerove casti maval Becker
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist