Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Problém s LED podsvícením vintage receiveru

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 11:58:59    Predmet: Problém s LED podsvícením vintage receiveru Odpovedať s citátom

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo tomu rozumí jestli by neporadil.

Nechal jsem si u celkem šikovného kolegy v práci na svém vintage receiveru Sansui 7070 vyměnit vyschlé kondíky, přívodní kabel a podsvícení změnit na LED namísto žároviček. A teď mám problém. Receiver předtím hrál se skvělým zvukem, nyní je zvuk ostrý na výškách a úplně prázdný na spodních středech, na basech rozplizlý a nahučený a navíc LEDky pohasínají na základě zatížení zdroje, když to trochu osolím, při každém kopáku skoro zhasnou a pak se zase rozsvítí podsvícení celého stroje, vypadá to naprosto debilně. Kolega tvrdí, že se tomu u LED nedá vyhnout, leda by byly napájené jiným zdrojem než zesík a zvuk se mu taky nelíbil, ale krčí rameny, že nic špatně neudělal. Neví někdo co s tím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 12:11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink , vrátiť nazad vyschnuté kondíky, starý kábel a žiarovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 12:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo rovnou čas, kdo jste ten putovní stroj měl? Laughing

Ten starej vergl hrával fakt moc hezky skoro se všema regálovkama, který jsem k němu připojil, na sloupy teda fakt neměl. Jenže průser je že jsem se teď dostal do stavu, že buď svinsky najdu nějakou kavku, která to takhle koupí a to fakt není můj styl a nebo to pošlu nějakýmu opravdovýmu fachmanovi, kterej to dá do kupy celý a cena bude ta samá, co jsem za něj dával když jsem ho kupoval a co za něj dostanu když ho pak zase prodám...


Naposledy upravil RedBaron dňa St máj 18, 2016 12:47:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 12:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobnému druhu "zakázek" je nejlepší se obloukem vyhnout Laughing .
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 12:49:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Podobnému druhu "zakázek" je nejlepší se obloukem vyhnout Laughing .


No, kdyby ho měl v rukách třeba Vrána, tak to asi pro mě na dalších 15 let bude na chalupě naprosto dostačující stroj, bohužel tohle se fakt nepovedlo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 12:53:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázkou je, zdali má smysl takový starý krám s nevalnými parametry vůbec opravovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 13:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

http://elektrotanya.com/sansui_7070_sm.pdf/download.html

Žárovky byly původně napojené na vlastní vinutí trafa. Ledky zřejmě píchnul někam na výstup zdrojů.

Tipnul bych si, že po seskládání po výměně kondíků je někde špatný kontakt v těch propojovacích konektorech na desce zdrojů. Tipuji si někde na té větvi, na kterou jsou píchnuté ty ledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 16:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

- při manipulaci se starými deskami mohly vlivem pružení nastat přechodové odpory kdekoli. Hrabat se ve 40 a víc leté elektronice je jako archeologie - chce to správný a trpělivý přístup aby nedošlo k ještě větší destrukci. Osobně vyzkoušeno.
- desky jsou letitým teplem zkřehlé a měď je jako sklo. Může být někde studeňák s velkým přechodovým odporem. Zkontrolovat konektory a hlavně spoje pod nimi! Propískat ohmetrem. Minule jsem jen výtáhl a opět opatrně zasunul jeden 8pin konektor ve staré veteši, a utrhlo se všech 8 padů pod nim! Ani to nekřuplo. Ani to nebylo vidět! Zjistil jsem to až napotřetí pod velkou lupou. Ale to by pravděpodobně nefungovalo vůbec. Ten zlý zvuk bude dám tím, že něco pořádně cucá zdroj a navíc když je měkký...
- LEDky zapojit na samostatné vinutí. Určitě na něm byly! Nové žárovičky by ale byly lepší než LEDky. Z principu i esteticky.
- jakékoli chemické kondíky měnit jen tak mýrnyx dýrnyx není vždy výhra. Navíc ve většině případů jsou kondíky v pohodě pokud nemají svod anebo nemaji nějak výrazně ulítlou kapacitu.
- se síťovou šňůrou bych si hlavu nelámal. Tedy pokud je připojená na primár hlavního trafa Smile Úplně stejně to bude hrát i kdyby to byla obyčená flexo z lampičky.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 17:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli je to vintage, tak tam LED-ky nepatří. Žárovky se dají sehnat jakékoliv, tak proč to měnit ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: St máj 18, 2016 18:42:13    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jestli je to vintage, tak tam LED-ky nepatří. Žárovky se dají sehnat jakékoliv, tak proč to měnit ?


Ano, Sansui 7070 je vintage jako hrom! Smile Taky bych tam nechal žárovičky. Mnohem hezčeji svítí, hezčeji se rozsvěcují i zhasínají.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2016 07:17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ony rády praskají a většinou i když se vymění komplet všechny, do pár měsíců zase jeden segment nesvítí. Když budou dobře napojené LEDky, které jsou nyní v provedení teplá bílá, je zachován téměř původní odstín podsvícení a je to prakticky navěky.

Jinak jsem dostal kontakt na dalšího "šikovného pána" ale tenhle prý přímo takových přístrojů dává dohromady několik měsíčně, tak snad to tentokrát dobře dopadne Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št máj 19, 2016 19:20:56    Predmet: Re: Problém s LED podsvícením vintage receiveru Odpovedať s citátom

RedBaron napísal:
...nyní je zvuk ostrý na výškách a úplně prázdný na spodních středech, na basech rozplizlý a nahučený...

To mi pripomína popis zvuku pri zapojení reprosústav (kanálov) v protifáze Idea

LED skús odpojiť úplne, aby si vedel posúdiť prípadný vplyv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi máj 20, 2016 07:13:35    Predmet: Re: Problém s LED podsvícením vintage receiveru Odpovedať s citátom

MaG napísal:
To mi pripomína popis zvuku pri zapojení reprosústav (kanálov) v protifáze Idea


Ne, tak blbej fakt nejsem, na tohle jsem extrémně citlivej a to se opravdu nestalo, vím jak to zní a takový zvuk to fakt nebyl, přefázování udělá o 80% jiný zvuk, tenhle je jiný tak o 20% ale mý ucho to vnímá dost. Takhle měli kluci zapojenou pět let věž v kanclu než jsem tam přišel Laughing Prakticky úplně to vyruší basy jak jeden basák vykrejvá druhej

Dostane to další pán a basta, potom uvidím jestli prodej nebo spokojené užívání.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 11:04:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie ledky dat odtial dopi... sry za vyraz, no snazil som sa to napisat slusne Very Happy, no ledky do vintage masiniek vazne nepatria, tie by tam dal jedine kok...

Ku kondikom, mam podobnu skusenost, ono akoby tie stare kondiky boli v niecom specificke, dal som nazad stare kondiky a zvuk neporovnatelne lepsi. Pozor na bipolarne kondiky, nedat miesto neho klasicky !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 11:09:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal to do rukou pán, který tyhle stroje opravuje celý život a má jich pár i doma. Takže ledky samozřejmě vyházel a nahradil zpět žárovkami, opravil ten problém se zvukem, který nalezl na desce korekcí a receiver byl prodán ve 100% funkčním stavu a krásně hrající sběrateli z Plzně.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 11:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist