Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Notebook na mereni beden
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 05, 2018 20:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

A teď k těm dvou-Eurovým kapslím. Zapojení kapsle je triviální, z kladného napájení jde ke kapsli odpor na JFET a odtud se odebírá signál k dalšímu zpracování (zesílení).
Jenže to jsou pořád tři parametry, které lze nějak optimalizovat. Co nezměníme, je proud, který určuje JFET. V dokumentaci se zpravidla uvádí 0,5 mA. V jednom datasheetu bylo uvedeno max. 0,5 mA.
Tak jsem pár kapslí změřil. U jedné byl proud 0,45 mA. Ale ostatních šest se motalo mezi 0,2 až 0,3 mA.
Z jedné kapsle jsem vysápal JFET a kupodivu měl označení (K596). V jeho datasheetu je uveden rozsah Idss 0,1-0,8 mA. Takže když tu toleranci zúžíme na 0,2-0,4 mA, celkem to odpovídá realitě.
Napájecí napětí se uvádí zpravidla 3 až 10 V (např. WM-61a). Odpor většinou bývá doporučen 2k2, což vyhovuje pro malá napájecí napětí. Pro 0,5 mA na něm bude 1,1 V, zbyde 1,9 V na JFET.
Ovšem pro proud 0,2 mA už by se slušelo odpor zvětšit. Stejně tak je vhodné napájet obvod větším napětím, než jsou minimální 3 Volty.
Takže první závěr je ten, že vzhledem k rozptylu proudu kapslí je potřeba pro každý mikrofon vybrat vhodnou velikost odporu pro zvolené napájení.
Pokud pro jednoduchost zvolíme napájení z jedné 9V baterie, tak se mi jeví jako vhodné napětí, které lze snadno stabilizovat i při poklesu baterie, řekněme 6 Voltů.
Když by na kapsli měla být polovina napájení, tak na odporu budou 3 Volty a při proudu 0,2 mA to znamená odpor 15 k, což je podstatně jiná hodnota, než doporučovaných 2k2. A i pro maximální proud 0,5 mA to pořád bude 6k.

Opět na mě může někdo vystartovat, že řeším krávoviny, ale mně to připadá docela důležité jak pro citlivost, tak pro linearitu mikrofonu.
Chápu, že v sériové výrobě není možné ladit odpor pro každý mikrofon zvlášť, ale to je přesně důvod, proč může mít smysl vyrobit mikrofon a předzesilovač vlastními silami a všechno nastavit nejlépe, jak je to možné.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 07:10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Chápu, že v sériové výrobě není možné ladit odpor pro každý mikrofon zvlášť, ale to je přesně důvod, proč může mít smysl vyrobit mikrofon a předzesilovač vlastními silami a všechno nastavit nejlépe, jak je to možné.


No nevím, na měření používám kartu se sym. mikrofonními vstupy a s digitálně nastavitelným ziskem v rozsahu 60dB. A ten rozsah nastavení zisku aspoň 30dB, jak jsem psal, opravdu využiju. "Ladit odpor" a hledat fixní zisk nepovažuju za žádné optimum.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 08:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
A ten rozsah nastavení zisku aspoň 30dB, jak jsem psal, opravdu využiju.

Ano, pro hlasitosti 90 - 120 dB SPL v závislosti na poloze mikrofonu, slyšeli jsme Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 10:33:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:

Chápu, že v sériové výrobě není možné ladit odpor pro každý mikrofon zvlášť, ale to je přesně důvod, proč může mít smysl vyrobit mikrofon a předzesilovač vlastními silami a všechno nastavit nejlépe, jak je to možné.


No nevím, na měření používám kartu se sym. mikrofonními vstupy a s digitálně nastavitelným ziskem v rozsahu 60dB. A ten rozsah nastavení zisku aspoň 30dB, jak jsem psal, opravdu využiju. "Ladit odpor" a hledat fixní zisk nepovažuju za žádné optimum.


Je to trochu jinak, optimální odpor je na začátku cesty hned u mikrofonu a jeho ladění nemá za cíl nastavovat zisk, ale v první řadě dosáhnout dobré linearity. Nastavení zisku, ať už v předzesilovači, nebo ve zvukovce je až za tím a je samozřejmě potřebné.

Koneckonců, svého času jsi se JFET-y docela podrobně zabýval, takže bys možná mohl poradit, jak nejlépe nastavit pracovní bod toho zapojení.
Jako první nástřel jsem zvolil nastavení poloviny napájecího napětí na společném bodu JFET-odpor, ale možná to jde ještě lépe ?



Electret_condenser_microphone_schematic.png
 Description:
 Filesize:  13.3 KB
 Viewed:  86 Time(s)

Electret_condenser_microphone_schematic.png



_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 11:20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

A pak je tu ještě jedna možnost. Operákem zafixovat napětí na JFET-u, odebírat rozdílový proud a odporem ve zpětné vazbě ho převést na napětí.
Otázka zní: pomohlo by to linearitě, aby to stálo za tu komplikaci ?
Operák by musel být blízko mikrofonu, protože kapacita kabelu na invertujícím vstupu by se mu "nelíbila"...



Mic_amp_invert.png
 Description:
 Filesize:  20.27 KB
 Viewed:  69 Time(s)

Mic_amp_invert.png



_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:15:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A neblbneš trochu s tou nelinearitou? Viz obr.


ecm8000-1.png
 Description:
 Filesize:  128.38 KB
 Viewed:  106 Time(s)

ecm8000-1.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Drobný, ale podstatný detail, ty to máš linearizované odporem R1=1k, který ale v elektretovém mikrofonu není. Tam jde S natvrdo na zem. A taky jde o větší amplitudy, než jsou desítky mV pro ty velké SPL v blízkosti kopulky, jak jsi psal.


Behringer ECM8000 Schematic.jpg
 Description:
 Filesize:  46.2 KB
 Viewed:  85 Time(s)

Behringer ECM8000 Schematic.jpg



_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to je zajímavé! V tom Behringerovi je odpor od napájení 6 Voltů o velikosti 15k. Patrně to ladili s nějakou kapslí s Idss 0,2 mA. Jenže když má pak kapsle 0,5 mA, už je to průšvih. Kdo ví, možná je to příčina velkého rozptylu parametrů ECM 8000.
Zkus si změřit, jak je to u Tvého mikrofonu, možná to půjde vylepšit právě změnou toho odporu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:45:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ale nevidím důvod to "vylepšovat". Žádný reálný elektroakustický měnič nemá zkreslení <0,01%. Takže podle mě je to samoúčel.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Já ale nevidím důvod to "vylepšovat". Žádný reálný elektroakustický měnič nemá zkreslení <0,01%. Takže podle mě je to samoúčel.


S 0,01% bych se určitě spokojil. Jenom si nejsem jistý, že zesilovač s jedním JFET a jedním odporem bez jakékoliv zpětné vazby dosahuje tak nízkého zkreslení i pro větší amplitudy.
A pokud existuje možnost, jak to alespoň trochu vylepšit správným nastavením jediného odporu, nevidím důvod, proč to neudělat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 12:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
... A taky jde o větší amplitudy, než jsou desítky mV pro ty velké SPL v blízkosti kopulky, jak jsi psal.

Není naprosto žádný důvod, proč bys měl v blízkosti membrány měřit při větším SPL. Tak si snad snížíš vstupní úroveň do repráku, odstup tam bude pořád víc než dobrej.

- Jak ty elektrety vylepšit, píše na svém webu Linkwitz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:00:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
opa napísal:
... A taky jde o větší amplitudy, než jsou desítky mV pro ty velké SPL v blízkosti kopulky, jak jsi psal.

Není naprosto žádný důvod, proč by v blízkosti kopulky mělo být nějak extra větší SPL. Tak si snad snížíš vstupní úroveň.

Jinak jak ty elektrety vylepšit, uvádí na svém webu Linkwitz.


Na Linkwitz mod si šetřím poslední WM-61A. Jen pro legraci, tu stránku mám v PC uloženou s datem 2009.
Ale znamená to třídrátové připojení a pro nízké úrovně zase zvětšený šum. Všechno má svá pro a proti. Nejdřív chci vyzkoušet možnosti klasického zapojení, možná ta modifikace ani nebude potřeba.

Mimochodem, podle tohoto dokumentu ta modifikace zas taková výhra není.
https://issuu.com/150176/docs/audioexpress_-_testing_panasonic_wm
Můžeš na to juknout, angličtina mi moc nejde, jestli jsem něco nepřehlídnul... Embarassed

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

V závěru píší, že Linkwitzova úprava nabízí "dramatické zlepšení" ve zkreslení. Negativa nezmiňují, až na to, že se to nemusí povést napoprvé (takže jich pár zničíš). Nevím, nezkoušel jsem to. Jo, a taky píšou, že zkreslení těch běžných kapslí, tak jak jsou, je "akceptovatelné" do nějakých 115 - 120 dB SPL. Což samozřejmě může znamenat ledacos.

Ale jelikož tam píšou i to, že ty Linkwitzovy se pak hodí i k near-field měření (protože málo zkreslujou i při vysokých hlasitostech), je otázka, co to je za experty. Je klidně možné, že to bude něco jako PMA, který to měří při 120 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:27:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, už to vidím, oni rozhodili do tří tabulek dvě různá provedení. 115 dB ty normální a 125 a 130 dB ty Linkwitz mod.
Dobrá, takže pro běžná měření s nemodifikovanou kapslí se budeme držet pod 100 až 110 dB SPL.
To je taky užitečná informace.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já docela věřím těm specializovaným integrovaným předzesilovačům. Nepředpokládám, že bych dokázal navrhnout něco lepšího. Navíc ta breberka od Maximů je tak malá, že se dá postavit komplet předzesilovač, který by se vešel přímo do trubičky mikrofonu. Při troše šikovnosti asi i do trubičky o vnitřním průměru 6mm.

opa: K té 6mm trubičce se docela hodí SMA konektor, pokud by tedy byl předzesilovač jinde. To by bylo po mechanické stránce docela elegantní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:

opa: K té 6mm trubičce se docela hodí SMA konektor, pokud by tedy byl předzesilovač jinde. To by bylo po mechanické stránce docela elegantní.

Vidíš, to mě nenapadlo, máš pravdu. Jenže jakmile to vyndáš z krabičky, musíš to za něco chytit a ten Cinch to unese sám (viz ta mizerná fotka)

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 13:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Chce to zesilovač s ADC a WiFi nebo BT v malé kapsli a pověsit za lanka do luftu Very Happy Držák mimo bezodrazový elipsoid. Projekt na dalších 10 let Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 14:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Chce to zesilovač s ADC a WiFi nebo BT v malé kapsli a pověsit za lanka do luftu Very Happy Držák mimo bezodrazový elipsoid. Projekt na dalších 10 let Smile

Srandičky, srandičky...
Možná by se našly lepší konektory, možná se dá ještě doplnit jedno prodloužení mezi konektor s kabelem a tu dřevěnou tyčku.
Mikrofon na dronu nechystám, ty vrtule dělají docela kravál.
Na druhou stranu, takový upoutaný balón plněný héliem by menší mikrofon unesl... Very Happy

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 14:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

velky jack?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 15:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
velky jack?

Asi by šel taky, ale menší, než Cinch to nebude.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 15:44:55    Predmet: Odpovedať s citátom

to nebude, ale velky jack moze mat tri draty :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 15:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Chce to zesilovač s ADC a WiFi nebo BT v malé kapsli a pověsit za lanka do luftu Very Happy Držák mimo bezodrazový elipsoid. Projekt na dalších 10 let Smile


Zas tak nereálné to není, pokud by stačila velikost okolo 4x4cm

https://onion.io/store/omega2/ za 22 USD s dopravou

Běží na tom openwrt linux (LEDE) se standardní podporou USB audio https://docs.onion.io/omega2-docs/usb-playing-audio.html . USB2 na pinech, stačilo by připojit obyč. USB zvukovku za pár korun vykuchanou z obalu, samozřejmě max. 16bit. Příp. lepší se 24bity, ale to už by asi nebylo tak maličké...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 16:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nereálné jistě ne - https://www.lazada.com.my/products/24g-wireless-microphone-i108810525-s111258528.html

Otázka je, jaké technické problémy to s sebou může nést - stabilita prodlevy, apod. Nevím, hádám. Pro akustické měření beden je kritické časování. Obávám se, že dojít k něčemu použitelnému by bylo ještě dosti náročné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 16:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 320Kč nic nebrání si ten mikrofon objednat a vyzkoušet k němu připojit měřicí kapsli https://www.ebay.com/itm/2-4G-Wireless-Microphone-Megaphone-Headset-Mic-for-Speaker-Teaching-Guide-Well/273349997484?hash=item3fa4edf3ac%3Ag%3AWX4AAOSwaMJbRdzj&_sop=15&_sacat=0&_nkw=wireless+microphone+2.4G&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0

Třeba bude OK, třeba bude příšerný, bezdrátové mikrofony neznám.

Samozřejmě je to další a zřejmě zcela zbytečná komplikace v cestě, to je jasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 17:08:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Přestaňte blbnout, copak nestačí, co vyvádím já ? Very Happy
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 18:21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ten RFT Mk201 + MV201 som kúpil v 2015 aj s kalibračnou krivkou za 180e z ebay.de . Len som k tomu dorobil napájací zdroj 200VDC a 85VDC + balanced preamp s 2x AD621 (aby na fr nemal vplyv kábel).
Teraz Mk201 zodpovedá http://www.microtechgefell.de/dmdocuments/MK202_S1+2.pdf
a MV201
http://www.microtechgefell.de/dmdocuments/MV203_204%20.pdf
a cenovo je to úplne inde Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 21:07:40    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo, máš kliku. Ale nemusím Ti závidět, na 200 Voltů bych si stejně netroufnul.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 06, 2018 21:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Už mi z těch decibelů jdou oči šejdrem. Abych se trochu zorientoval, sesmolil jsem takovou tabulku. Ale už vůbec si nejsem jistý, jestli tam není nějaká bota.
Prosím, jukněte na to, raděj budu za debila, než abych žil v omylu.



SPL_citlivost_výkon_mic.png
 Description:
 Filesize:  11.78 KB
 Viewed:  75 Time(s)

SPL_citlivost_výkon_mic.png



_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 01:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem vzal ten JFET vykuchaný z kapsle. Má Idss dokonce jen 0,16 mA. Zapojil jsem ho stejně, jako je v kapsli a krmil z generátoru. Pro větší vstupní amplitudy je tam zkreslení 2. harmonickou a kupodivu na velikosti odporu z napájení až tak moc nezáleží. Přesto, pro větší odpor je zkreslení o něco menší, přestože výstupní amplituda je výrazně větší. Konkrétně, pro odpor 2k je zisk pouhé 4 dB, zatímco s optimálním odporem 15k je zisk 20 dB.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut august 07, 2018 07:13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nj., zapojení se společným emitorem Smile . V příloze je zip MC souboru, můžeš si hrát s typem FETu a velikostí odporu a napětí, ev. dokreslit čáru zatěžovacího odporu. DC analysis.


fet-1.png
 Description:
 Filesize:  64.17 KB
 Viewed:  67 Time(s)

fet-1.png



JFET_analysis.zip
 Description:

Download
 Filename:  JFET_analysis.zip
 Filesize:  3.52 KB
 Downloaded:  68 Time(s)


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 10 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist