Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bryston-vypínání

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 07:43:02    Predmet: Bryston-vypínání Odpovedať s citátom

Měl jsem 4B-SST a nyní mám 14B-SST. Pokud vypínáš konec tím membránovým spínačem na předním panelu, měl by být zesilovač při vypínání i zapínaní zcela tichý. POkud máš zapojený systém dálkového zapínání koncáku pomocí ovládacího napětí 12V ze zdroje, pak se tiché lupnutí může objevit a není to závada, spíše jak píše BV-nedtažené do konce řešení.
Mně například stačí, když opomenu vypnout nejdříve koncák a vypnu nejdříve phono preamp, pak je to celkem dost silný ráz do reproduktorů. Na to je třeba si dávat pozor a vypínat nejprve koncák, pak vše ostatní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 07:44:46    Predmet: Re: Bryston-vypínání Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:
Měl jsem 4B-SST a nyní mám 14B-SST. Pokud vypínáš konec tím membránovým spínačem na předním panelu, měl by být zesilovač při vypínání i zapínaní zcela tichý. POkud máš zapojený systém dálkového zapínání koncáku pomocí ovládacího napětí 12V ze zdroje, pak se tiché lupnutí může objevit a není to závada, spíše jak píše BV-nedtažené do konce řešení.
Mně například stačí, když opomenu vypnout nejdříve koncák a vypnu nejdříve phono preamp, pak je to celkem dost silný ráz do reproduktorů. Na to je třeba si dávat pozor a vypínat nejprve koncák, pak vše ostatní.


Kruci, omylem jsem založil nové vlákno. prosím admina, ať to smaže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne júl 17, 2016 09:19:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle ale u hlavou navrzenych komponentu resi vystupni rele nebo mute obvod, ktere pri vypinani vystup komponentu odpoji/zkratuje, aby impulz zpusobeny poklesem napajeni nevyrval basaky ze zavesu. Nastesti to na vsech komponentech mam a tak si muzu dovolit kouzelnou DIY krabicku, do ktere vedou ovladaci signaly z komponentu, ktera podle potreby automaticky zapina i preamp/koncaky a pripadne i DAC. Pri vypnuti zdroje signalu se to pak automaticky vypne vsechno najednou, ale bez nezadoucich zvukovych efektu.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist